Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko181
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ramuram
ramuram

ramuram

Dołączył 9 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 857
  • Znaleziska 482
  • Mikroblog 375
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 4

1503

Luksusowe porsche i 1,6 mln zł dochodu. Burza wokół majątku lekarza.

Luksusowe porsche i 1,6 mln zł dochodu. Burza wokół majątku lekarza.

Dawid Kacprzyk jest radnym w warszawskim Ursusie i lekarzem. Usłyszała o nim cała Polska.

Oko_Spawacza
z
msn.com
dodany: 11.06.2026, 18:18:36
  • 224
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    zarobki
  • #
    finanse
ramuram
ramuram
ramuram 12.06.2026, 05:50:20 via Android
  • 2
@adrian43: Może pomyłeś skutek z przyczyną i zarabia bańkę bo został radnym.

37

Władca Konga zaprosił Portugalczyków do Afryki. Co poszło nie tak?

Władca Konga zaprosił Portugalczyków do Afryki. Co poszło nie tak?

Początkowo współpraca między Portugalczykami a kongijskim dworem układała się bardzo dobrze. Portugalczycy importowali metale i kość słoniową, a w zamian dostarczali tkaniny i broń palną. Z czasem obie strony znalazły jeszcze jedno źródło bogactwa, które okazało się dla mieszkańców Konga zgubne.

Histmag
z
histmag.org
dodany: 02.06.2026, 18:40:18
  • 7
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    afryka
  • #
    portugalia
ramuram
ramuram
ramuram 03.06.2026, 03:28:31 via Wykop
  • 0
Fajna ta ilustracja Nzinga, Widać że zrobiona przez kogoś kto go na oczy nie widział a dostał na zlecenie namalować czarnego władce.
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ramuram
ramuram
ramuram 04.06.2026, 05:57:48 via Android
  • 0
@osetnik: Troche jak na tej drugiej ilustracji. Wpisz sobie w google jaką fizjonomie ma przecietny Kongijczyk. No nie wiem choćby szerokość nosa.

290

Paliwa lotniczego wystarczy, ale tylko na maj. Szef Ryanaira kontrowersyjnie

Paliwa lotniczego wystarczy, ale tylko na maj. Szef Ryanaira kontrowersyjnie

Branża lotnicza jest jedną z wielu, która odczuwa turbulencje wywołane wojną na Bliskim Wschodzie. Możliwe braki w dostępności do paliwa lotniczego to tylko jeden z problemów, z którym linie lotnicze muszą się mierzyć. Szef Ryanaira idzie o krok dalej. Wskazuje, którzy przewoźnicy mogą tej presji ni

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.04.2026, 08:45:52
  • 108
  • #
    turystyka
  • #
    podroze
  • #
    polska
  • #
    lotnictwo
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
ramuram
ramuram
ramuram 03.05.2026, 18:22:54 via Wykop
  • 0
@Karol-Habryka: Dokładnie o tym pomyślałem czytając artykuł. Jak im się nie będzie spinać to odwołają bo dopłacać do interesu nie będą a co sobie poobracają gotówką to ich.

1

Problematyczne zero, czyli jak nie zalogujesz się do Twój e-PIT - Pity | Rozlicz

Problematyczne zero, czyli jak nie zalogujesz się do Twój e-PIT - Pity | Rozlicz

Kolejny sukces Min. Finansów - wpisywanie kwoty ,,zero podczas logowania do usługi Twój e-PIT nie pozwoli na skuteczne uwierzytelnienie danych podatnika i tym samym zalogowanie do systemu. Jeżeli nie miałeś nadpłaty albo niedopłaty w zeszłym roku to zapraszamy osobiście do okienka :)

martty
z
pit.pl
dodany: 24.04.2026, 18:54:00
  • 3
  • #
    polska
  • #
    krajzdykty
  • #
    podatki
  • #
    pit
ramuram
ramuram
ramuram 25.04.2026, 13:03:08 via Android
  • 1
I bardzo słusznie problem by było gdyby metoda logowania przy użyciu zera puszczała. Kwota zero nie spełnia zwyczajnie zwojej roli weryfikacji. Są alternatywne metody uwierzytalniania.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

611

Levis zamknął fabrykę w Polsce. Teraz produkują tam polskie jeansy

Levis zamknął fabrykę w Polsce. Teraz produkują tam polskie jeansy

Przejął prestiżową fabrykę Levisa. To był game changer. "Padły nam serwery"

ktoosiu
z
forbes.pl
dodany: 03.04.2026, 10:01:38
  • 125
  • #
    jeansy
  • #
    polska
  • #
    patriotyzmgospodarczy
ramuram
ramuram
ramuram 03.04.2026, 17:38:23 via Android
  • -1
@dafto: Wyprodukowanie pary jeansów to podobno rząd wartości 10 tyś litrów. Wystarczy że nie bedzie zdatna do picia w wyniku procesów przemysłowych, lub zamiast, bioróżnorodności czy produkcji żywności bedziesz miał monokulturę bawełny u sąsiada w górze rzeki.

746

Firefox dorzuca darmowe VPN w przeglądarce. Start od 24 marca.

Firefox dorzuca darmowe VPN w przeglądarce. Start od 24 marca.

Mozilla pcha w Firefoksa 149 wbudowane VPN bez instalowania dodatkowych programów i bez płatnej subskrypcji. Ruch ma iść przez proxy, które ukryje IP i lokalizację przed stronami.

Pan_od_Internetu
z
techradar-com.translate.goog
dodany: 19.03.2026, 07:15:43
  • 100
  • #
    technologia
  • #
    internet
  • #
    informatyka
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    mozilla
ramuram
ramuram
ramuram 20.03.2026, 08:43:46 via Android
  • 0
@wiesiu2: pewnie dlatego pojawił mi się monit o akceptacji nowych warunków prywatności

352

Z ostatniej chwili: RPP zdecydowała o stopach procentowych w Polsce. W dół!

Z ostatniej chwili: RPP zdecydowała o stopach procentowych w Polsce. W dół!

Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała o stopach procentowych w Polsce. Koszty kredytu spadną - mimo spekulacji na rynku ropy i gazu, spowodowanej Bliskim Wschodem.

NQBIT
z
bithub.pl
dodany: 04.03.2026, 14:12:27
  • 149
  • #
    rpp
  • #
    nbp
  • #
    glapinski
  • #
    stopyprocentowe
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
ramuram
ramuram
ramuram 05.03.2026, 08:55:18 via Android
  • 0
@Mokebe2026: Stopy obiżyli, obligacje obniżyli, wiec to ING odstaje. To bardziej kwestia jednego banku i jego krótkoterminowe ssanie na gotówke, pewnie pod jakiś raport. Najprawdopodobniej pr pod to. https://www.gsmmaniak.pl/1640918/klienci-ing-prace-serwisowe-karty-przelewy/

761

Abonament RTV 2026 także za telefon. Komuś się poprzewracało

Abonament RTV 2026 także za telefon. Komuś się poprzewracało

Poczta Polska doprecyzowała szczegóły w kwestii abonamentu RTV. Opłaty zapłacimy nawet jeśli nie ma się radia czy TV.

jan-fifalski
z
spidersweb.pl
dodany: 19.01.2026, 13:15:11
  • 323
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
ramuram
ramuram
ramuram 20.01.2026, 04:37:08 via Wykop
  • 11
@sawes1: Prawo nie ale jego interpretacja w egzekucji już zadziała 乁(⫑ᴥ⫒)ㄏ
jmateuszj
jmateuszj
25.12.2025, 19:56:37
  • 62
#rolnikszukazony Świąteczny odcinek to powinno być jedno wolne miejsce przy stole i akurat przyszedłby jedyny OG
jmateuszj - #rolnikszukazony Świąteczny odcinek to powinno być jedno wolne miejsce pr...

źródło: 1000034337

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ramuram
ramuram
ramuram 26.12.2025, 07:34:21 via Android
  • 0
@ruskizydek: A o co chodzi? Jak te pół odcinka znaleźć
  • Odpowiedz

294

Koniec Santandera w Polsce, zastąpi go Erste. Co to oznacza dla klientów?

Koniec Santandera w Polsce, zastąpi go Erste. Co to oznacza dla klientów?

Polska bankowość stoi u progu jednej z największych zmian ostatnich dekad. Po latach obecności hiszpańskiej marki Santander na polskim rynku, już wkrótce jej miejsce zajmie austriacki gigant finansowy Erste Group. Klienci mogą spodziewać się niebieskiego logo Erste na oddziałach i kartach

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 23.12.2025, 21:12:22
  • 150
  • #
    santander
  • #
    banki
  • #
    bankowosc
  • #
    finanse
  • #
    polska
ramuram
ramuram
ramuram 24.12.2025, 10:22:04 via Android
  • 66
@revoolution: Bo dane to aktywo przy sprzedaży do Erste i wpływa na wycene.

378

Grupa WB będzie produkować amunicję 155 mm.

Pokaż treści 18+

Grupa WB będzie produkować amunicję 155 mm.

Prywatna firma zbrojeniowa wytworzyła i z sukcesem testowała pociski artyleryjskie 155 mm. Certyfikacja jest planowana na 2026 r., a seryjna produkcja może ruszyć w 2027 r. To kolejna firma w Polsce, która inwestuje w takie zdolności.

Bobito
z
radar.rp.pl
dodany: 11.12.2025, 19:57:47
  • 53
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    militaria
  • #
    polska
  • #
    informacje
ramuram
ramuram
ramuram 12.12.2025, 09:39:45 via Android
  • -1
@DziendobryMireczku Ty to jesteś gość. Kumpel ci może powiedział coś za dużo w tajemnicy i grożą mu za to potencjalne konekwencje. A ty konto na wykopie zakładasz specjalnie by to wychlapać w internetach i to jeszcze nie pytany.

1245

Allegro nie pokazuje ceny z ostatnich 30 dni (tylko te ceny, które im wygodnie)

Allegro nie pokazuje ceny z ostatnich 30 dni (tylko te ceny, które im wygodnie)

Witam, od jakiegoś czasu przeglądam wybrane oferty na allegro, ostatnio wydaje mi się, a wręcz jestem pewny, że część produktów które mam w ulubionych w magiczny sposób przedświąteczny podrożała, chciałem sprawdzić najniższą cenę z 30 dni i nie da się! Allegro wyświetla tylko ceny z 30 dni dla wybra

ariel24
z
wykop.pl
dodany: 03.12.2025, 15:53:49
  • 83
  • #
    allegro
  • #
    sklep
  • #
    polska
  • #
    finanse
ramuram
ramuram
ramuram 03.12.2025, 17:20:58 via Android
  • 6
@ariel24 gwarancja najniższej ceny ani baner na głównej to jeszcze nie przecena.
Tyrande
Tyrande
27.11.2025, 12:56:26
  • 834
Stare baby (i dziadki) się boją skorzystać z przystanku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#olsztyn #strangerthings #heheszki
Tyrande - Stare baby (i dziadki) się boją skorzystać z przystanku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#olszty...

źródło: image

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ramuram
ramuram
ramuram 27.11.2025, 15:09:48 via Android
  • 3
@Tyrande a tam od razu boją. Średnia przyjemność siedzieć na mrozie zwłaszcza starszemu. Podpowiem dzisiaj u mnie też wszyscy stali a młodzi bali się skorzystać ze zwykłego. A sama reklama średnia bym powiedział.
  • Odpowiedz

481

Matka z Gliwic ma oddać 17000 zł z 800+ do ZUS-u. XD

Pokaż treści 18+

Matka z Gliwic ma oddać 17000 zł z 800+ do ZUS-u. XD

Matka dwojga dzieci z Gliwic została zobowiązana do oddania 17000 zł, które otrzymała w ramach świadczenia 800 plus. Powodem jest równoległy wniosek o wsparcie złożony przez ojca dzieci.

gerwazy-oko
z
kobieta.onet.pl
dodany: 15.11.2025, 19:58:22
  • 117
  • #
    p0lka
  • #
    800plus
  • #
    socjal
  • #
    madka
  • #
    bekazrozowychpaskow
  • #
    rozwod
ramuram
ramuram
ramuram 16.11.2025, 11:55:46 via Android
  • 1
@stawek_1975 Wygrałeś i nie dostałeś przyznanego zwrotu kosztów sądowych czy na prawnika wydałeś więcej niż ustawa przewiduje?
Tak takie orzeczenie ułatwi innym ojcom bo co prawda u nas to nie USA ale istniejące orzeczenia pomagają.

961

Stworzyłem apkę open-source do śledzenia zbiorkomu od ponad 50 przewoźników!

Stworzyłem apkę open-source do śledzenia zbiorkomu od ponad 50 przewoźników!

25 przewoźników miejskich, 13 przewoźników kolejowych, 19 przewoźników podmiejskich. Wszystko w 1 aplikacji (PWA) pokazująca na żywo GPS pojazdu (lub jego opóźnienie), jego trasę, odjazdy z przystanków, a niedługo... rozkłady tabelkowe i planer podróży! I to wszystko bez reklam!!

q_dome
z
zbiorkom.live
dodany: 08.11.2025, 11:27:54
  • 165
  • #
    chwalesie
  • #
    transportpubliczny
  • #
    kolej
  • #
    pks
  • #
    autobus
  • #
    opensource
ramuram
ramuram
ramuram 08.11.2025, 15:21:53 via Wykop
  • 0
@q_dome
Jaka jest dokładność dla Wrocławia w sensie z jakim opóźnieniem gps do ciebie spływa i jak często apka jest odświeżana.
Dla mnie tego typu apka ma sens przy braku zaufania do rozkładu gdy muszę wybrać czy iść na przystanek A czy B a do obu powiedzmy idę jakieś 7 minut.
Do tej pory to się średnio sprawdzało bo siedząc w tramwaju aplikacje były jakoś 1 przystanek do tyłu względem pozycji
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

530

Sklepy polskiego miliardera rosną szybciej niż konkurencja

Sklepy polskiego miliardera rosną szybciej niż konkurencja

Dino Polska notuje dwucyfrowe wzrosty przychodów i zysków, a sieć sklepów rozwija się szybciej niż konkurencja. Za sukcesem marki stoi Tomasz Biernacki jeden z najbogatszych Polaków i właściciel ponad połowy akcji spółki.

PropertyNews
z
propertynews.pl
dodany: 07.11.2025, 07:09:30
  • 186
  • #
    dino
  • #
    handel
  • #
    zakupy
  • #
    biznes
  • #
    firma
  • #
    gospodarka
ramuram
ramuram
ramuram 07.11.2025, 10:49:03 via Android
  • 5
Ciekawe że dzisiaj dino 8% spadek a tu taki news
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

357

Nadwrażliwość na gluten nie jest reakcją na gluten

Nadwrażliwość na gluten nie jest reakcją na gluten

We wszystkich badaniach ludzie z zespołem jelita drażliwego, którzy uważali, że są wrażliwi na gluten, podobnie reagowali na gluten, pszenicę i na placebo. To zaś sugeruje, że to, jakiej ludzie spodziewają się reakcji i jak interpretują odczucia z jelit, silnie wpływa na objawy.

GRUBY140
z
kopalniawiedzy.pl
dodany: 28.10.2025, 08:21:17
  • 168
  • #
    nauka
  • #
    zdrowie
  • #
    gluten
  • #
    bezglutenu
ramuram
ramuram
ramuram 29.10.2025, 04:55:27 via Android
  • 0
@krol_europy Masowość nie wynika tylko z świadomości tematu ale sposób diagnozy ma na to ogromny wpływ.
1) Nie polega to na jakimś objektywnym czynniku mierzalnym zewnetrznym.

2) Jest to metoda przez eliminacje przyczyny czyli wpadają ci wszystkie inne przyczyny nie uwzględnione wcześniej.

Co innego jak jest nakłucie podany wyizolowany alergen i jest mierzone o ile cm obrzęk się powiększył, a co innego jak odstawiłeś chleb i stwierdzasz subiektywnie że czujesz się

18

Polski miliarder ścigany przez łowców cieni. Urządza się w Afryce.

Polski miliarder ścigany przez łowców cieni. Urządza się w Afryce.

Wrocławski miliarder Romuald Ściborski ma do odsiedzenia 10 lat więzienia za oszukanie przeszło 600 osób na kwotę 80 mln zł, ale jest nieuchwytny - informuje "Gazeta Wyborcza". Miliarder urządził sobie nowe życie w Kenii i próbuje uzyskać obywatelstwo tego kraju.

Kempes
z
money.pl
dodany: 28.10.2025, 14:48:49
  • 3
  • #
    polska
  • #
    wroclaw
  • #
    afryka
  • #
    sluzbazdrowia
ramuram
ramuram
ramuram 28.10.2025, 21:25:34 via Wykop
  • 0
@Kempes piszesz o Romualdzie Ściborskim skazanym na 10 lat a na miniaturce Karkosik
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

11

Pilny komunikat Santander

Pilny komunikat Santander

Santander wykrył przestępcze transakcje przy użyciu kart klientów, do których doszło w bankomatach sieci współpracującej.Bank podejrzewa użycie nakładek skanujących na tych urządzeniach. Pieniądze skradzione z kont mają zostać zwrócone klientom do poniedziałku, a bank zapewnia, że środki są bezpiecz

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 26.10.2025, 17:28:42
  • 2
  • #
    santander
  • #
    komunikat
  • #
    oszustwo
  • #
    transakcje
  • #
    bank
ramuram
ramuram
ramuram 26.10.2025, 17:51:03 via Wykop
  • 0
Taa dobre. "bankomatach sieci współpracującej" generalnie sieci takie obsługują wiele banków i wiele banków ma do takiej sieci preferencyjne/brak opłaty to też użytkownicy są zróżnicowani a jakoś problemy ma głównie Santander. Jak już masz sklonowaną kartę i pin do niej to już większej różnicy nie robi jaki bank ją wystawił. Najprawdopodobniej nakładka była na bankomacie tego banku lub w przedsionku oddziału tego banku a wypłaty zwyczajnie gdzieś na mieście w sieciowych bankomatach.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 15
  • Strona 1 z 15
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 25.05.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 29.07.2018

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 13.01.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking