Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pyroxar

pyroxar

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23904
  • Znaleziska 15633
  • Mikroblog 8271
  • Obserwujący 40
  • Obserwowane 48
CzosenWan
CzosenWan
12.05.2026, 08:56:35
  • 7
Dzisiaj rozmowa kwalifikacyjna. Niby stres, bo fajne stanowisko i spoko kasa w porównaniu tego co mam... Ale z drugiej strony obecnie w miarę pewna posadka, ciepły k--------k, spokojne miejsce... Porażka nie będzie tak bolesna.
A nauka, którą rozpocząłem na potencjalnie nowe stanowisko nie pójdzie w las, oby.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 12.05.2026, 08:59:49 via Wykop
  • 1
@CzosenWan: ja mam 10 k netto w Niemczech, praca w fabryce. Nie wiem po co się w Polsce spalać. A taka prawda że mogę zarobić tylko więcej, 10 k to entry level.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
11.05.2026, 17:25:57
  • 0
✨️ Co robić po maturze? Moje dylematy Ⓘ
Właśnie napisałem maturę i nie wiem co w życiu dalej robić.
Napisałem maturę, wynik będzie około 50–60%, więc całkiem nieźle, ale nie wiem co zrobić w życiu.
Nie mam nic, ani pieniędzy, ani doświadczenia zawodowego. Jedyne co mam to dobrze znam angielski i komunikatywnie francuski, ale to raczej za mało, żeby znaleźć coś dobrego.
Na studia dzienne nie chcę iść, bo nie mam pomysłu. Mój teraz pomysł to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 12.05.2026, 07:44:58 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: ja polecam Niemcy, 18 euro na godzinę, zwykła praca, dostałem tego samego dnia co aplikowałem. MONDI. Niemiecki a2. Polska jest jeszcze dlugo za Niemcami. Studia, biznes, życie są lepsze na zachodzie. Polecam. Robotnik na start dostaję w Niemczech tyle ile magister po latach pracy. Moi znajomi jak mają 7 tysięcy to skaczą ze szczęścia. Ja mam 10-12 jako robol. Wykształcenie nic nie gwarantuje, wiem z autopsji. Trzeba szukać kontaktów
  • Odpowiedz

246

Fikcyjne faktury na 91 mln zł. Szajka rozbita

Fikcyjne faktury na 91 mln zł. Szajka rozbita

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w akcji. Podczas działań służb udało się wykryć przekręt, który mógł kosztować Skarb Państwa aż 17 mln zł. Chodziło o sieć firm, które rozliczały fikcyjne faktury. Ich wartość sięgnęła aż 91 mln zł

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.05.2026, 06:22:20
  • 51
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wykop
pyroxar
pyroxar 11.05.2026, 12:15:45 via Wykop
  • -14
@BeLpHeR: im więcej kasy ma budżet państwa, tym mniej mają o obywatele. Strata w budżecie to zysk społeczny.
pyroxar
pyroxar 11.05.2026, 13:01:25 via Wykop
  • -6
@duzy240: tylko jeśli nie-rzad wydaje więcej niż zbiera. To pewnie stąd długi. Tu jest problem, a nie w ludzi którzy mają czelność bronić swoich pieniędzy
pyroxar
pyroxar 10.05.2026, 14:26:10
  • 5
#regulamin nie podam tu numeru telefonu. #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #pozegnanie #wykop #gownowpis
pyroxar - #regulamin nie podam tu numeru telefonu. #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Qwero
Qwero
10.05.2026, 07:48:51
  • 20
Zamiast marnować taki piękny dzień na jakieś spacery, #rower, #motocykle, czy inne grille, zróbcie coś pożytecznego i pograjcie w #gothic. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Qwero - Zamiast marnować taki piękny dzień na jakieś spacery, #rower, #motocykle, czy...

źródło: Gothic 1 Screenshot 2026.05.10 - 09.42.38.06

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 10.05.2026, 07:55:23 via Wykop
  • 2
@Qwero: co to za dodatki?
  • Odpowiedz
Tom223
Tom223
Tom223
09.05.2026, 16:06:07
  • 0
#urzadskarbowy Mirki, taka sytuacja, jeśli komuś chce się przeczytać to dziękuję. Od początku 2022 roku do początku 2025 zgromadziłem na koncie 130 tys złotych, wczesniej przez dwa lata byłem bezrobotny, i wypłaciłem wtedy oszczędności za które te dwa lata bezrobocia żyłem, i na koncie zostało wtedy 7 tys. A jak wcześniej pisałem między 2022 a 2025 oszczedziłem 130 tys, wszystko przelewy z wynagrodzenia. Na początku 2025,(w styczniu)chciałem kupić dom do
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 09.05.2026, 16:20:12 via Wykop
  • 0
@Tom223: jeśli nic nie masz za uszami, daj im działać, nie zrobią ci krzywdy bez powodu, z reguły. Jeśli masz extra obawy warto iść na konsultacje z radcą prawnym w sprawach podatkowych. Jeśli jakieś dochodzenie się działo lub dzieje, masz wgląd do akt, to twoje prawo. Akty notarialne automatycznie uruchamiaja kontrolę, czysto formalnie
  • Odpowiedz

344

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Klub ultrabogatych w Europie urósł o 26% w pięć lat, prowadzą Niemcy

Polska na 12. miejscu, ale ostatnio przegoniliśmy Norwegię, Irlandię i Portugalię

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 06.05.2026, 15:05:16
  • 102
  • #
    statystyka
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    niemcy
pyroxar
pyroxar 07.05.2026, 14:03:37 via Wykop
  • 1
@larkinflight: ale wiesz że to państwo i politycy zbudowali ten system? Miłej lektury.
https://wtfhappenedin1971.com/
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
NadwornyPanicz
05.05.2026, 08:16:10
  • 369
Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy też jesteście tacy rozdarci, jeśli chodzi o miejsce zamieszkania? Ja mam swoje mieszkanie w TOP3 i obydwoje z partnerką pracujemy zdalnie. Gdybym sprzedał mieszkanie i może troszkę dołożył - to kupiłbym sobie dom w małym mieście, z którego pochodzę. Fajnie byłoby mieć domek, jakiś mały ogródek - szczególnie to jest super w takie dni jak ostatnio. Dodatkowo, niedaleko byłaby rodzina.
NadwornyPanicz - Ludzie, którzy pochodzą z prowincji, a mieszkają w top miastach - wy...

źródło: image

Pobierz
  • 267
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 05.05.2026, 09:08:22 via Wykop
  • 7
@NadwornyPanicz: to moja filozofia, dom na wsi, praca zdalna, w najgorszym razie sezonowa w Niemczech.
pyroxar - @NadwornyPanicz: to moja filozofia, dom na wsi, praca zdalna, w najgorszym ...
  • Odpowiedz

387

OrcaSlicer-BambuLab projekt zamknięty

W świecie druku 3D zawrzało po tym, jak firma Bambu Lab zmusiła polskiego programistę, Pawła Jarczaka, do zamknięcia jego projektu OrcaSlicer-BambuLab.

jeanpaul
z
forum.bambulab.com
dodany: 03.05.2026, 12:18:09
  • 132
  • #
    druk3d
  • #
    orcaslicer
  • #
    opensource
pyroxar
pyroxar 04.05.2026, 07:43:47 via Wykop
  • 9
@czwartafaza: open source tak, gnu gpl nie
pyroxar
pyroxar 03.05.2026, 12:48:10
  • 0
#filozofia #prawo #podatki #ekonomia #programowanie #sztucznainteligencja #bitcoin #kryptowaluty #technologia #panstwo #spoleczenstwo

# Manifest Techno-Optymisty
Marc Andreessen, październik 2023

---
pyroxar - #filozofia #prawo #podatki #ekonomia #programowanie #sztucznainteligencja #...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

PopeLeon
PopeLeon
PopeLeon
03.05.2026, 15:08:22 via Android
  • 1
Andreessen


@pyroxar: koleś skończył się na Netscape 4.0
  • Odpowiedz
szachrai
szachrai
05.05.2026, 20:56:53 via Wykop
  • 1
@pyroxar: Technologia nie rozwiązała jeszcze głodu na świecie. Dlaczego miałaby rozwiązać jakikolwiek inny problem w sposób ostateczny?
  • Odpowiedz

325

81 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

81 lat temu biało-czerwona flaga zawisła na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie

Zobaczyłem, jak Berlin się pali. "Baczność. Chłopcy przypadło nam w udziale w imieniu narodu polskiego zawiesić nasz nieśmiertelny sztandar na gruzach Berlina". Kapral Karpowicz wywiesił sztandar wspominał na antenie Polskiego Radia Mikołaj Troicki, dowódca żołnierzy, którzy zawiesili polską flagę

darosoldier
z
polskieradio24.pl
dodany: 02.05.2026, 18:40:57
  • 68
  • #
    drugawojnaswiatowa
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    patriotyzm
  • #
    liganauki
  • #
    nauka
pyroxar
pyroxar 03.05.2026, 12:26:14 via Wykop
  • -2
Polska mistrzem Polski
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

438

Deweloperuch udostępnił statystyki rynku nieruchomości na podstawie RCN

Deweloperuch udostępnił statystyki rynku nieruchomości na podstawie RCN

Deweloperuch udostępnił statystyki na temat danych z rejestru cen nieruchomości. Można porównać miasta, metraże, medianę, średnią i dynamikę.

toshibaas
z
deweloperuch.pl
dodany: 01.05.2026, 13:20:47
  • 30
  • #
    nieruchomosci
  • #
    inwestowanie
  • #
    mieszkanie
  • #
    finanse
  • #
    gielda
  • #
    oszczedzanie
pyroxar
pyroxar 03.05.2026, 10:00:47 via Wykop
  • -1
@Camel665: to nie kupuj tego tylko inne. W Łodzi masz 3k
Desire22
Desire22
02.05.2026, 16:48:48
  • 0
Zamierzam ograć sobie ponownie gotika i jakie mody są fajne pod QoL?
Widziałem np. z przyśpieszeniem czasu albo zbiera wszystko jak leci bez animacji podnoszenia.

Grałem magiem w starym obozie, teraz myśle nad łucznikiem z nowego obozu, jakieś pomysły?

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 02.05.2026, 16:50:22 via Wykop
  • 2
@Desire22: lewek poleca te, ja spróbuję niedługo
pyroxar - @Desire22: lewek poleca te, ja spróbuję niedługo

źródło: 1000017372

Pobierz
  • Odpowiedz
Hole_to_another_universe
Hole_to_another_universe
30.04.2026, 11:52:07
  • 4
Jak wgl powstało życie we wszechświecie? To był jakiś niesamowity przypadek że się zebrało kilka atomów w jedno i potem te kilka cząsteczek w większą cząstkę która nagle z d--y zaczyna mieć podstawowe funkcje organizmu żywego jak nie wiem, metabolizm, wzrost, rozmnażanie się? Jak takie podstawowe pierwiastki mogły ewoluować we mnie? To jest jakieś na tyle niepojęte że nie dziwię się ze łatwo to sobie ludzie tłumacza bogiem. #astronomia #
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 30.04.2026, 11:57:40 via Wykop
  • 1
@Hole_to_another_universe: @Maly_Jasio jeśli uważasz że życie to forma białka, to tak, tak było jak mówił @Maly_Jasio
  • Odpowiedz
makamele
makamele
30.04.2026, 10:11:58
  • 8
#nieruchomosci

wyobrazcie sobie, ze wchodzi zakaz najmu krotkoterminowego w budynkach mieszkalnych

kilka tysiecy polakow bedzie musialo albo przejsc na najem dlugoterminowy, albo beda musieli sprzedac to dodatkowe mieszkanie - wzrasta podaz, ktorej podobno brakuje

nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 30.04.2026, 10:15:53 via Wykop
  • 3
@makamele: a najmie ktortko terminowym płace 900 za 4 osoby za 2 noce. Czy po prostu podróże nie będą kosztować mnie więcej bo hotel jest droższy? Poza tym hotele nie stoją tak gęsto jak airbnb.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
20.04.2026, 12:18:05
  • 3
✨️ Dlaczego Polska nie jest krajem z dykty? Ⓘ
Pracowałem w Holandii, Hiszpanii, Irlandii i Kanadzie, łącznie będzie tego jakieś sześć lat większych i mniejszych kontaktów i nigdzie nie widziałem jakiś systemowych przewag albo lepszej organizacji społecznej jaka deklasowała by Polskę.

Nie widziałem jakiegoś lepszego wyszkolenia Policji albo bardziej kulturalnej debaty publicznej. Różnice były, często na plus dla tych krajów, ale żadnej deklasacji nie było.

Skąd bierze się to ciągłe nazywanie Polski "krajem
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.04.2026, 12:29:57 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: jak chcesz za polską pensję zbudować dom i założyć rodzinę?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
20.04.2026, 12:22:48
  • 1
✨️ Jak znaleźć tańszy kredyt gotówkowy w PKO BP? Ⓘ
Hej Miraski i Mirabelki,

Macie jakiś sposób / kod promocyjny na tańszy kredyt gotówkowy w PKO PB? Potrzebuję kredyt na 30k (Muszę zakupić licencje, itp do mojej działalności). Sprawdzałem, to ma możliwość wzięcia kredytu gotówkowego na 30 000 ale koszt tego kredytu by wyniósł 10 000. Jeszcze 5 000 - 6 000 bym jakos przeżył, ale 10 000 to trochę przesada. Ew. czy ktoś
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.04.2026, 12:24:48 via Wykop
  • 0
@mirko_anonim: z praktyki wiem że to najgorszy bank, unikaj jak ognia. Miałem kredyt i cieszę się że spłaciłem. Duże raty i oplaty za wszystkie usługi.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
20.04.2026, 12:15:44
  • 0
✨️ Jak radzić sobie z różnicami w rodzinie partnerki? Ⓘ
Problem z szeroko pojętą rodziną partnerki, a być może i partnerką.
Cześć Mirki. Piszę do Was w zasadzie z dość dziwnym/ głupim według mnie pytaniem, ale no zapytać nie zaszkodzi. Moja partnerka ma ogromną rodzinę, ta rodzina ma dużo znajomych itp itd. No często imprezy, chlania i w ogóle. Co prawda no z partnerką mieszkamy w innym miejscu w Polsce i często omija nas
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.04.2026, 12:23:27 via Wykop
  • 2
@mirko_anonim: ważne jaka jest przy tobie. A nie przy innych. Ludzie szukają ideału a tego nigdy i nigdzie nie ma.

Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.

Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję,
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 30
  • Strona 3 z 30
  • >
  • If anyone has no love for the Lord, Jesus Christ, let him be accursed. Our Lord, come! Amen! ****** Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.
  • https://youtu.be/DxF4v5asYNc?t=105

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.01.2024

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking