Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko163
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pyroxar

pyroxar

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23915
  • Znaleziska 15641
  • Mikroblog 8274
  • Obserwujący 40
  • Obserwowane 48

381

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

Spadek umiejętności po wprowadzeniu AI- badanie

[EN] Badanie pokazujące spadek umiejętności diagnostycznych lekarzy wykonujących endoskopię po wprowadzaniu AI (analiza zdjęć). W powiązanych link do Lancelot

To_ja_moze_pozamiatam
z
nature.com
dodany: przedwczoraj, 11:25:51
  • 84
  • #
    lekarz
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    nature
pyroxar
pyroxar wczoraj, 06:36:16 via Wykop
  • -1
Ai zmienia rynek. Cześć umiejętności zniknie a część się pojawi. Wszystko idzie dobrze
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

39

Gogle nie wierzył

Gogle nie wierzył

Skompilowałem llama.cpp bezpośrednio na telefonie za 900 zł z procesorem Helio G88 (6GB RAM) i odpaliłem lokalnie, całkowicie offline model językowy (Llama 3.2 1B).Prędkość generowania to stabilne ~5-8 tokenów na sekundę, a przetwarzanie promptu wyciąga nawet 15 t/s. Wszystko działa w Termuxie bez r

damian-barys
z
wykop.pl
dodany: 15.06.2026, 19:27:37
  • 34
  • #
    chwalesie
  • #
    termux
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    llm
  • #
    linux
  • #
    android
pyroxar
pyroxar 18.06.2026, 15:40:30 via Wykop
  • 0
@wykopek_n: zamiast twoich skryptów, będą powtarzalne procesy agnetowe, uruchamiane na żądanie, bez potrzeby specjalisty.

34

Google odpowiada za błędy AI? Przełomowy wyrok sądu

Google odpowiada za błędy AI? Przełomowy wyrok sądu

Czy Google odpowiada za błędy w Podsumowaniach AI? Przełomowy wyrok sądu zmienia zasady gry w internecie.

IGNPolska
z
pl.ign.com
dodany: 12.06.2026, 21:03:11
  • 5
  • #
    technologia
  • #
    google
  • #
    ai
pyroxar
pyroxar 13.06.2026, 19:38:57 via Wykop
  • -5
@JoBackManhorse: prywatyzuje zysk i uspołecznienia straty państwo

81

Globalna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera

Globalna awaria Facebooka, Instagrama i Messengera

Facebook, Instagram i Messenger padły. Od kilku godzin użytkownicy zgłaszają poważne problemy z logowaniem, ładowaniem postów, wysyłaniem wiadomości i wyświetlaniem relacji.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 12.06.2026, 13:56:37
  • 51
  • #
    socialmedia
  • #
    facebook
  • #
    instagram
  • #
    messenger
  • #
    awaria
  • #
    internet
pyroxar
pyroxar 13.06.2026, 09:41:09 via Wykop
  • 0
@PrezydentUSA: Informacje zawarte na przesłanej grafice są nieprawdziwe. To popularny w internecie mit historyczny.
Oto kluczowe fakty, które podważają treść zamieszczoną na obrazku:
* Chronologia zdarzeń: Bitwa pod Grunwaldem miała miejsce 15 lipca 1410 roku. Marcin V został wybrany na papieża dopiero w 1417 roku (siedem lat po bitwie), po zakończeniu wielkiej schizmy zachodniej. Nie mógł więc rzucić klątwy na Polskę w związku z wydarzeniem, które miało miejsce
darknightttt
darknightttt
10.06.2026, 13:05:12
  • 2150
Stan nfz - taka ciekawostka.
Koleżance wyszedł pozytywny test ciążowy. Z wyliczeń wychodzi 7/8 tydzień ciąży.
Zaczęłyśmy szukać lekarza i przychodni aby potwierdzić ciążę.
I uwaga to podsumowanie:
- pierwsza przychodnia z ginekologiem nie ma usg (a to przecież podstawowe narzędzie pracy)
- w drugiej termin na koniec sierpnia
  • 242
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 11.06.2026, 08:01:09 via Wykop
  • 0
@darknightttt: socjalizm nie działa. Państwo opiekuńcze to mit
  • Odpowiedz

839

Deweloper nie miał zgody na wycinkę dębów. "Poprzewracał je koparkami"

Deweloper nie miał zgody na wycinkę dębów. "Poprzewracał je koparkami"

Deweloper budujący osiedle bloków w Nowym Dworze Mazowieckim nie dostał zgody na wycinkę kilkudziesięcioletnich dębów, więc wziął dosłownie sprawy w swoje ręce. Zdrowe drzewa zostały poprzewracane koparkami, a że są niskie kary to korzysta.

Kantor_wymiany_mysli_i_wrazen
z
tvn24.pl
dodany: 10.06.2026, 09:48:37
  • 97
  • #
    deweloperka
  • #
    drzewa
  • #
    nowydwormazowiecki
  • #
    patologia
pyroxar
pyroxar 10.06.2026, 12:32:22 via Wykop
  • -3
@Dbr86: i trudno. Co kolejny przepis, podatek, i władze do urzędu? Może lokalni tego chcą.
goblineq
goblineq
02.06.2026, 14:12:55
  • 1
Siema, gdzie teraz za granicą można godnie dorobić przez miesiąc czy dwa? Chęci do pracy nie brakuje, tylko chciałbym się czuć bezpiecznie jeśli chodzi o agencję jak i wyjście wieczorem na spacer.

#pracazagranica
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 04.06.2026, 09:37:02 via Wykop
  • 1
@Big_Bocchers: @macjaos @goblineq MONDI, stawki które są na stronie macie, niemiecki a2, mi wystarczyło mniej. 12 k to ręki co miesiąc. Kwaterunek za darmo. Trzeba mieć auto i prawo jazdy.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 04.06.2026, 11:13:49 via Wykop
  • 0
@macjaos: 17 euro na godzinę. Z godzinami różnie. Najwięcej jak miałem to 143. Natomiast przy pełnej stawce+dodatki i fakt że nie płacę za nic poza żarciem (paliwo mam dodatek). To tak wychodzi.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 04.06.2026, 11:15:50 via Wykop
  • 0
@macjaos: poza tym masz stawki na stronie. I dostaniesz na umowie dokładnie rozpisane ile i za co kasy. Wyślij CV i sprawdź.
  • Odpowiedz
Big_Bocchers
Big_Bocchers
04.06.2026, 09:19:29
  • 6
SKĄD JA MAM K---A MIEĆ DOŚWIADCZENIE JAK MNIE NIKT BEZ DOŚWIADCZENIA NIE WEŹMIE DO ROBOTY

Chłop 22 lata, prawie rok stażu pracy i wszystko c---a warte. Nigdzie nie przyjmą. K---a na sprzątanie kibli do Dojczlanda to chcą doświadczenie.

#praca #bezrobocie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 04.06.2026, 09:32:32 via Wykop
  • 0
@Big_Bocchers: ja bez języka i doświadczenia dostałem do łapy 12 tysięcy. Co ty gadasz. Naucz się sprzedawać a nie mówić prawdę tylko. Polecam MONDI.
  • Odpowiedz
Zoyav
Zoyav
04.06.2026, 09:23:03
  • 2
za godzinę dowiem się matki kto bierze ślub, kto nie żyje, kto kogo zdradza, kto ma dziecko, kto zmienił pracę, kto skończył studia i wiele innych informacji które na pewno zmienią moje życie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 04.06.2026, 09:29:50 via Wykop
  • 0
@Zoyav: to chyba dobrze. Myślisz że lepiej być samotną wyspą?
  • Odpowiedz
Floryda
Floryda
Floryda
02.06.2026, 15:47:27
  • 0
Jak kupić bitcoina? Przez ETF czy spot na jakiejś giełdzie krypto? Kompletnie się na tym nie znam, a chciałbym trochę skubnąć za jakiś czas.

#gielda #bitcoin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 02.06.2026, 15:53:44 via Wykop
  • 4
@Floryda: możesz kupić na normalnej giełdzie dla boomersow lub jakiejś giełdzie decentralizowanej. Bez znaczenia. Natomiast musisz bezwzględnie przenieść to na własny portfel. Jeśli giełda padnie nigdy nie odzyskasz kasy. Nie twoje klucze (portfel) nie twoje krypto.
  • Odpowiedz
TheTostu
TheTostu
01.06.2026, 08:43:43
  • 30
A pamiętacie jak wybitni prawicowi myśliciele przez bity miesiąc robili zdjęcia i tiktoki jak nie umieją normalnie napić się wody bez zrobienia sobie krzywdy nakrętka? Ucichło bo nauczyli się wreszcie z nich korzystać czy po prostu posty się skończyły bo doszło do ofiar w ludziach?

#bekazprawakow #heheszki #uniaeuropejska
TheTostu - A pamiętacie jak wybitni prawicowi myśliciele przez bity miesiąc robili zd...

źródło: IMG_7376

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 01.06.2026, 08:46:40 via Wykop
  • 2
@TheTostu: ale śmieszne. Urzędnik reguluje już każdy aspekt życia, jak jeść z co jeść, jak pracować, gdzie pracować. I ktoś ma czelność negować ten stan rzeczy.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 01.06.2026, 10:25:23 via Wykop
  • 2
@TheTostu: prowadziłeś kiedyś biznes? Czułeś już kiedyś na sobie presję regulacji, papierków? Wiesz, że wszystko mogłoby być 20% tańsze gdyby nie regulacje?
  • Odpowiedz

62

Dzwony co godzinę, kilka razy dziennie pieśni kościelne. Kara dla proboszcza

Dąbrówka Wielka. Zapadł wyrok nakazowy,"Sąd Rejonowy w Zgierzu uznał obwinionego Jacka P. za winnego tego, że w okresie od 16 grudnia 2025 roku do 30 grudnia 2025 roku [] naruszył zakaz używania urządzeń nagłaśniających

PiotrPiter
z
tvn24.pl
dodany: 31.05.2026, 10:16:14
  • 13
  • #
    kosciol
  • #
    ksieza
  • #
    dzwony
pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 21:24:48 via Wykop
  • -27
@Saeglopur: zmień miejscowość, bo pierwsze słyszę jak żyje, u nas jest ok, nikt nie narzeka

1207

Podatek od deszczu 2026 - kościoły zwolnione z podatku. W końcu to inny deszcz.

Podatek od deszczu 2026 - kościoły zwolnione z podatku. W końcu to inny deszcz.

Podatek od deszczu uderzy we wszystkich, tylko nie kościoły i związki wyznaniowe. Ktoś jest w stanie wytłumaczyć czym różni się wybetonowany parking pod kościołem od firmowego?

PanStrasznieZuy
z
infor.pl
dodany: 31.05.2026, 07:30:15
  • 224
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    kosciol
pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 10:14:55 via Wykop
  • -13
@sajmonm: fundusz kościelny to miliony, za ziemię zabrane. Niech państwo odda ziemie to nie będzie funduszu, proste.

Poza tym o wiele więcej idzie na inne g---o programy, widzisz miliony na kościół, a miliardy na inne programy jakoś umykają uwadze.
pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 10:17:15 via Wykop
  • 10
@bakin: punkt dla Kościoła. To ludzie są naiwni i dają się urzędnikom rozgrywać
pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 10:17:42 via Wykop
  • -9
@schnippen_schnappen: i dobrze. Skarbówka do likwidacji. Podatki to kradzież
pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 10:25:01 via Wykop
  • -3
@mlotek_to_uniwersalna_odpowiedz: ale niezależność nie oznacza nie zajmowania stanowisk politycznych. Ty byś chciał Kościół jako ozdobę.
wujektadek
wujektadek
18.05.2025, 13:09:37
  • 15
#perla #lodz #fotografia
wujektadek - #perla #lodz #fotografia

źródło: IMG_0970

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 31.05.2026, 07:30:06 via Wykop
  • 0
@wujektadek: mega super
  • Odpowiedz

65

Inżynier Google handlował danymi firmy na Polymarket. Zarobił 4,4 mln zł

Inżynier Google handlował danymi firmy na Polymarket. Zarobił 4,4 mln zł

Michele Spagnuolo, inżynier bezpieczeństwa w Google, pobierał niepubliczne dane firmy i obstawiał zakłady na Polymarket. Zarobił ponad milion dolarów. Grozi mu 20 lat więzienia za oszustwo finansowe i pranie pieniędzy.

real_scoria
z
spidersweb.pl
dodany: 28.05.2026, 08:31:05
  • 22
  • #
    technologia
  • #
    google
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    prawo
  • #
    gielda
  • #
    internet
pyroxar
pyroxar 29.05.2026, 06:14:43 via Wykop
  • -2
@AnanasowyOcelot: bo?

540

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

UE chce faworyzować własne firmy kosztem amerykańskich gigantów

Cloud and AI Development Act ma ograniczyć dominację amerykańskich gigantów w strategicznych przetargach publicznych na rzecz europejskich dostawców.

matixrr
z
itwiz.pl
dodany: 27.05.2026, 18:12:26
  • 126
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    europa
  • #
    usa
  • #
    technologia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
pyroxar
pyroxar 28.05.2026, 08:12:15 via Wykop
  • -1
@TomMen: jakość spadnie, wzrosną koszty, zwłaszcza życia

1957

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Tanie bilety kuszą niską ceną, ale każda dodatkowa usługa oznacza kolejne opłaty. Szczególnie dotyczy to bagażu. Teraz jednak pojawiło się rozwiązanie, które może mocno namieszać na rynku podróży.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 27.05.2026, 11:14:10
  • 445
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    podroze
  • #
    lotnictwo
  • #
    ryanair
  • #
    podrozujzwykopem
pyroxar
pyroxar 27.05.2026, 15:59:20 via Wykop
  • -1
@littlebuzz: czemu chcesz żeby pracownik mało zarabiał i oddawał państwu połowę kasy, ale za to robił to samo?
Zadziorny
Zadziorny
Zadziorny
26.05.2026, 14:07:22
  • 2
Jaki #linux obecnie najlepszy out of the box? Wypadłem z obiegu na dość długo. Zależy mi na maksymalnym bezpieczeństwie i prywatności.
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 18:00:33 via Wykop
  • 2
@Zadziorny: qubeos+whonix+selfhosted DNS, vpn np u protona i wszystko przez tor. Mobilne to graphenos.

Z bezpiecznego Linuxa przemysłowego do Alpine Linux.

Z klasycznego desktopu bez paranoi to immutable fedora lub wyżej wymieniony bluefin.

Zależy przed kim się bronisz. Oby nie przed całym światem.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 18:04:43 via Wykop
  • 1
@Zadziorny: i kup esim z Irlandii, tam nie ma podawania danych osobowych. A jest w ue. Ale to ogólnik, nie sprawdzałem w sumie. Możesz mi napisać czy to prawda xD
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 20:28:22 via Wykop
  • 0
@Zadziorny: aha, i tailscale.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 17:53:56
  • 1
Linux.pl się skończył. Czy gdzieś znajdę podobną ofertę za normalne pieniądze? Mała prosta storna statyczna w Astro, a co większy dostawca chcę 500-700 złotych za przedłużenie po roku.

#www #webmastering #linux #domeny #selfhosted #programowanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar
Autor
26.05.2026, 18:03:05 via Wykop
  • 1
@nameisnull: zobaczę co z ssl i przeniesieniem domeny. Chcę wszystko w jednym miejscu.
  • Odpowiedz

109

Co się stanie jak VAT z rachunków za prąd spada a państwo potrzebuje pieniędzy?

Co się stanie jak VAT z rachunków za prąd spada a państwo potrzebuje pieniędzy?

Proste, OZE już nie dobre będzie. Więc nawymyślamy takich przepisów że odechce ci się prądu z słoneczka. Takie absurdy że włos się jeży na głowie. Zakazy banków energii, niedorzeczne standardy bezpieczeństwa i więcej.

SHOGOKI
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 10:34:14
  • 31
  • #
    fotowoltaika
  • #
    oze
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    energetyka
pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 16:45:22 via Wykop
  • 14
@Berkel_88: pobyt w Polsce ci szkodzi, radzę wyjechać
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 30
  • Strona 1 z 30
  • >
  • If anyone has no love for the Lord, Jesus Christ, let him be accursed. Our Lord, come! Amen! ****** Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.
  • https://youtu.be/DxF4v5asYNc?t=105

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.01.2024

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking