Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
pyroxar

pyroxar

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23904
  • Znaleziska 15633
  • Mikroblog 8271
  • Obserwujący 40
  • Obserwowane 48

591

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Rząd podniósł akcyzę licząc na wzrost wpływów. A wpływy spadły

Okazuje się, że wpływy z podatków nie są w stanie rosnąć w nieskończoność

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 26.05.2026, 05:30:09
  • 192
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    podatki
  • #
    finanse
pyroxar
pyroxar 26.05.2026, 06:28:54 via Wykop
  • 13
@i-marszi: i co jeszcze? Podatki to nie kradzież?
Koopas2
Koopas2
02.01.2021, 00:35:04
  • 14
Wczoraj stała się rzecz tragiczna, otóż zniknęły z niewiadomych przyczyn wszystkie social media mychy i miodka razem z filmami i wpisami. Miejmy nadzieję, że znowu powrócą (╯︵╰,)
#kelthuz
Koopas2 - Wczoraj stała się rzecz tragiczna, otóż zniknęły z niewiadomych przyczyn ws...

źródło: comment_1609547679nP1ZvlRQVaYwuP4p500bSP.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 25.05.2026, 04:06:31 via Wykop
  • 0
@HowardRoark: gdzie
  • Odpowiedz

726

40mln zł na piwo dla Perły ... na to idą podatki

Pokaż treści 18+

40mln zł na piwo dla Perły ... na to idą podatki

Celem Projektu jest opracowanie nowego rodzaju piwa o ustandaryzowanej strukturze profilu cukrowego, niskiej zawartości alkoholu i obniżonym indeksie glikemicznym. Wkład z Funduszy Europejskich: 38 231 650,28 PLN

michalson18
z
dlahandlu.pl
dodany: 22.05.2026, 12:58:17
  • 95
  • #
    piwowarstwo
  • #
    piwo
  • #
    craftbeer
  • #
    alkohol
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
pyroxar
pyroxar 23.05.2026, 07:22:45 via Wykop
  • -40
@JanPustostan: no to nie pracuj. Albo wyjedź. Nikt na siłę nie każe żyć w Polsce. Ja wyjechałem.
pyroxar
pyroxar 23.05.2026, 12:48:21 via Wykop
  • -2
@Mareczek760: bo tak jest.

289

Europol rozbija VPN chroniący cyberprzestępców. Admin zatrzymany na Ukrainie

Europol rozbija VPN chroniący cyberprzestępców. Admin zatrzymany na Ukrainie

1VPNS to popularny VPN reklamowany na rosyjskojęzycznych forach hakerskich jako bezpieczna przystań dla cyberprzestępców. Śledczy zatrzymali administratora usługi na Ukrainie po przeszukaniu jego domu. Dane ponad 500 klientów zostały przekazane partnerom międzynarodowym.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 22.05.2026, 12:04:11
  • 81
  • #
    ciekawostki
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    vpn
pyroxar
pyroxar 22.05.2026, 12:28:52 via Wykop
  • -1
Co niby robił 1vpns czego nie robi proton i czysty tor?
  • 14
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pyroxar
pyroxar 23.05.2026, 12:46:24 via Wykop
  • 0
@djmentos: proton też ma nolog policy
smdbabe
smdbabe
22.05.2026, 06:50:52
  • 4
Czy istnieje jakiś pewniejszy sposób na oszczędzanie niż jakieś g---o lokaty i obligacje? Wiem że giełda to kasyno i bardzo łatwo popłynąć ale może jest jeszcze jakiś instrument albo sposób na bezpieczne pomnażanie kapitału?
#pieniadze #gielda #oszczedzanie
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 22.05.2026, 06:52:08 via Wykop
  • 1
@smdbabe: fundusze etf. Np Franklin tempeleton
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 22.05.2026, 06:52:50 via Wykop
  • 1
Kup krypto i zapomnij, to w dłużej perspektywie tylko rośnie bo rząd drukuję kasę. Oczywiście krypto tylko na swoim portfelu.
  • Odpowiedz
pyroxar
pyroxar 21.05.2026, 18:04:04
  • 0
Powiadomienie: "Windows zrestartuje i zaktualizuje się poza aktywnymi godzinami.". Jak śmiesz.
Można zaplanować aktualizację na konkretną godzinę. "Jeżeli o tej godzinie nie będzie włączony, to zrestartuje i zaktualizuje się, gdy tylko będzie później włączony poza aktywnymi godzinami." Jak śmiesz.
Aktywne godziny łaskawie można skonfigurować. Ta możliwość jest schowana w "ustawieniach zaawansowanych". Nie można ustawić więcej niż ileś na dobę. Nie w sensie, że nie można zablokować całej doby - takiej łaski bym się nie
pyroxar - Powiadomienie: "Windows zrestartuje i zaktualizuje się poza aktywnymi godzi...

źródło: 1000017458

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fervi
fervi
21.05.2026, 18:17:25 via Wykop
  • 3
Po wybraniu *wyłączenia* z aktualizacją i zainstalowaniu aktualizacji, komputer włącza się z powrotem.


@pyroxar: Nom, dokańcza aktualizację i wyłącza. To samo jest w Linuksie :D
  • Odpowiedz
meczace_loginy
meczace_loginy
21.05.2026, 18:31:51 via Wykop
  • 5
@fervi: chyba Twoim.
  • Odpowiedz

243

Centrum Poznania ponad 30 lat temu (1993) archiwalne nagranie VHS

Centrum Poznania ponad 30 lat temu (1993) archiwalne nagranie VHS

Wybierz się na 22-minutowy trip po Poznaniu z 1993 roku z perspektywy pasażera samochodu. Zobacz miasto z czasów przed erą smartfonów, wszechobecnych marketów i nowoczesnej architektury. Czysty, nostalgiczny klimat minionej epoki uwieczniony na taśmie VHS. Ktoś pamięta jeszcze taki Poznań?

awe-spam
z
youtube.com
dodany: 21.05.2026, 14:10:16
  • 56
  • #
    poznan
  • #
    lata90
  • #
    polska
  • #
    historia
  • #
    nostalgia
  • #
    ciekawostki
pyroxar
pyroxar 21.05.2026, 16:40:48 via Wykop
  • -15
@giorgioborgio: najlepsze? Według kogo. Bo chyba nie 2mln głodujących w Polsce ludzi, ani tych co pracują ciężko a zarabiają połowę pensji Niemca i nie stać ich na dom
model_trzy_zmianowy
model_trzy_zmianowy
20.05.2026, 13:06:29
  • 2
Dlaczego firmy dają tak słabe podwyżki, przez co zasoby B2B zwalniają do minimum, żeby nie dać się wyzyskać, a jednocześnie potrafią wypieprzyć setki milionów na wdrażanie AI? Przecież AI, które ma przyspieszać pracę, zależy właśnie od tych zasobów B2B, a samo się nic nie zadzieje. Moim zdaniem rezultatem tego są Kamilki, którzy mają teraz łatwiej, bo dzięki AI kończą zadanka szybciej, ale nie mają kompletnie żadnej motywacji, by cisnąć zadania dalej. Przez
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.05.2026, 16:37:39 via Wykop
  • 0
@model_trzy_zmianowy: bo może mamy gospodarkę g20 (rzekomo) a nie G3 jak Niemcy? W Niemczech robotnik bez proszenia ma 17 euro na godzinę, w Polsce dyrektor tyle nie zarabia. To żaden spisek.
  • Odpowiedz
Realizm123
Realizm123
20.05.2026, 16:26:37
  • 1
Czy pracowanie w 2026 się opłaca?

#praca
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.05.2026, 16:27:57 via Wykop
  • 1
@Realizm123: w Niemczech tak, 17 euro netto na godzinę w Bawarii, praca w fabryce, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
20.05.2026, 08:51:08
  • 1
✨️ Obawy dotyczące AI i rynku pracy Ⓘ
Nie czujecie niepokoju związanego z AI? Ale też ze zmianami na rynku pracy i ogólnie pogorszeniem się życia. Nie pracuje w IT ale też #korpo i robimy te wszystkie szkolenia o nowych rozwiązaniach i mnie to przeraża powiem wam. Tyle jest teraz możliwości i narzędzi, że nawet nie wiadomo na co bym miał się przebranżowić skoro wszystko co umysłowe da się zastąpić a
mirko_anonim - ✨️ Obawy dotyczące AI i rynku pracy Ⓘ
Nie czujecie niepokoju związaneg...

źródło: comment_1631821751lNAOjbIgYK7xDrZY1etrLB

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 20.05.2026, 12:23:09 via Wykop
  • 1
@mirko_anonim: jeśli będziesz używał narzędzi ai i będziesz dostarczać wartość biznesu to nie zginiesz. Pójdź na podyplomowe asbiro lub ai
  • Odpowiedz

3089

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Meta/Facebook zapłacił 0,5% podatku od przychodu. InPost 4,5%. A ty ile?

Dwa miliardy złotych przychodu i niewiele ponad 11 mln zł podatku dochodowego - ta niepokojąca relacja (niektórzy nazywają ją wprost "skandalem") to wyniki wykazane za ubiegły rok w naszym kraju przez polską odnogę cyfrowego giganta - spółki Meta (m.in. Facebook i Instagram).

otonavauni
z
biznes.interia.pl
dodany: 19.05.2026, 11:17:57
  • 438
  • #
    gospodarka
  • #
    pracbaza
  • #
    ekonomia
  • #
    antykapitalizm
  • #
    bekazlibka
pyroxar
pyroxar 19.05.2026, 13:26:42 via Wykop
  • 1
Untax the poor, a nie tylko tasowanie wszystkiego co się rusza.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pyroxar
pyroxar 19.05.2026, 13:28:42 via Wykop
  • 0
@Rusty-Rat: na UOP jest 12 teraz. Nie 19

448

Prezes Mokate: "Tania żywność w Europie skończyła się kilka lat temu"

Prezes Mokate: "Tania żywność w Europie skończyła się kilka lat temu"

Rosnące ceny kawy, kakao i innych produktów spożywczych to nie efekt inflacji czy problemów z dostawami. Duży kapitał gra na giełdach towarowych i winduje ceny

kenai
z
pl.euronews.com
dodany: 18.05.2026, 07:22:30
  • 93
  • #
    zywnosc
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    wiadomosci
pyroxar
pyroxar 18.05.2026, 14:30:31 via Wykop
  • -11
@uknot: wolny rynek+ regulacje=to co mamy obecnie.
pyroxar
pyroxar 18.05.2026, 14:31:20 via Wykop
  • 0
@sylwke3100: a może spadku wartości pieniądza? Przecież dzisiejsza złotówka to 50 groszy z 2018...
@Dr-Livingstone @23kulpamens
JPRW
JPRW
18.05.2026, 13:15:06
  • 1005
Przypominam, że prawaki chcieli nas pozbawić radości oglądania płonących rafinerii i fajerewerków w Moskwie, bo im żal 18 złotych rocznie na powstrzymywanie rosyjskiej agresji #ukraina #rosja #bekazprawakow #polityka
JPRW - Przypominam, że prawaki chcieli nas pozbawić radości oglądania płonących rafin...

źródło: image

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 18.05.2026, 13:18:06 via Wykop
  • 0
@JPRW: napisał dodatkowe, czyli ile w sumie? 500-1000 złotych rocznie? Poważnie pytam. Ktoś to liczy?
  • Odpowiedz
Nighthuntero
Nighthuntero
17.05.2026, 09:40:50
  • 27
Czaicie, że lekarska kasta już tak się odkleiła, że nawet nie odpowiada na zapytania z Ministerstwa Zdrowia?
Jaka inna grupa zawodowa mogłaby sobie pozwolić chociaż na ułamek tego?

Nie wspominając o tym, że nawet państwo nie wie ile lekarze tak naprawdę zarabiają

https://wyborcza.pl/7,75398,32791208,zawieszenie-broni-w-starciu-ministerstwa-zdrowia-z-naczelna.html
#polska #afera #lekarz100k #zdrowie
Nighthuntero - Czaicie, że lekarska kasta już tak się odkleiła, że nawet nie odpowiad...

źródło: 1000027819

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pyroxar
pyroxar 17.05.2026, 10:28:02 via Wykop
  • 1
@Nighthuntero: państwo nie jest od tego żeby wiedzieć i żeby kontrolować. Skończymy ten model państwa
  • Odpowiedz

395

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Ośmiogodzinna zmiana robota w sortowni paczek

Przyszłość jest dzisiaj.

armandosek83
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 22:09:29
  • 213
  • #
    figure
  • #
    robot
  • #
    si
  • #
    koniecswuata
pyroxar
pyroxar 14.05.2026, 16:19:28 via Wykop
  • 8
I bardzo dobrze. Kto by chciał to robić i to za minimalną
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

809

W Polsce najbogatsi jeszcze nigdy tak szybko się nie bogacili.

W Polsce najbogatsi jeszcze nigdy tak szybko się nie bogacili.

Recesja i bezroocie? Nic dziwnego, że im są potrzebne fundacje rodzinne. To właśnie ci ludzie zadbają, żebyśmy przy następnych wyborach znowu kłócili się o aborcję, lgbety i inne duperele. Tax the rich!!!

Lrrr_from_Omicron_Persei_8
z
notesfrompoland.com
dodany: 12.05.2026, 18:39:30
  • 190
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    bogactwo
  • #
    podatki
  • #
    gospodarka
  • #
    ksiegowosc
pyroxar
pyroxar 12.05.2026, 21:38:07 via Wykop
  • 15
Untax the poor
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

386

Google mówi wprost - weryfikatorzy będą czytali Twoje rozmowy z AI

Google mówi wprost - weryfikatorzy będą czytali Twoje rozmowy z AI

Google też radzi - jeżeli czegoś nie powinien czytać weryfikator, to tego nie wpisuj do AI. Chcesz prywatności? Usuń całą historię rozmów z GeminiApp.

Zbychu222
z
x.com
dodany: 12.05.2026, 16:05:20
  • 74
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
pyroxar
pyroxar 12.05.2026, 18:36:39 via Wykop
  • 28
Wyłącz na przyszłość. Obecne rozmowy usuń. Zamykam temat. Możecie zrobić exit z usług google, tylko trzeba chcieć
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

240

Mieszkania za 17 000 PLN? PKP wyprzedaje nieruchomości w całej Polsce

Mieszkania za 17 000 PLN? PKP wyprzedaje nieruchomości w całej Polsce

Rynek nieruchomości coraz bardziej utwierdza inwestorów w poczuciu, że tanio to już było. Ceny za metr kwadratowy biją kolejne rekordy i to właśnie w tym momencie do gry postanawia wejść państwowy gracz, czyli PKP.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 11.05.2026, 13:23:10
  • 70
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    ekonomia
pyroxar
pyroxar 12.05.2026, 12:33:27 via Wykop
  • -2
@yousouyou: po co siedzisz w Warszawie
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 30
  • Strona 2 z 30
  • >
  • If anyone has no love for the Lord, Jesus Christ, let him be accursed. Our Lord, come! Amen! ****** Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął, miej [więc] odwagę być mądrym [i] zacznij.
  • https://youtu.be/DxF4v5asYNc?t=105

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.07.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.09.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 09.01.2024

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking