Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko161
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
makkus

makkus

Dołączył 11 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 17708
  • Znaleziska 17615
  • Mikroblog 93
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 2

796

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

Sprawa lekarza z Warszawy. Kierwiński: Przyjąłem rezygnację

"Dziś przyjąłem rezygnację Dawida Kacprzyka z członkostwa w Koalicji Obywatelskiej". 28-latek, mimo braku specjalizacji, został kierownikiem jednego z SOR-ów w i zarobił 1,6 mln złotych. Kacprzyk miał w 2025 r przepracować 3976 godzin, co oznacza, że musiałby pracować około 11 godz. dziennie codzie

airaG
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 15.06.2026, 16:38:16
  • 136
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    afera
  • #
    przekret
  • #
    polska
  • #
    polityka
makkus
makkus 15.06.2026, 19:48:06 via Wykop
  • 1
@Wolfr: takim samym "cudem" jak policjancji którzy w czasie protestu dostarczali L4 xD

795

Mandaty nie dla wszystkich? Kierowcy spoza UE łamią przepisy prawie bez konsekwe

Mandaty nie dla wszystkich? Kierowcy spoza UE łamią przepisy prawie bez konsekwe

Kierowcy spoza Unii Europejskiej coraz częściej łamią przepisy na polskich drogach, jednak pozostają praktycznie bezkarn

so-so
z
rmf24.pl
dodany: 05.06.2026, 07:52:08
  • 128
  • #
    ruchdrogowy
  • #
    mandaty
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    predkosc
  • #
    gitd
makkus
makkus 05.06.2026, 16:26:16 via Wykop
  • -1
@Abrez: no dobra, a UFG nie wyplacil odszkodowania i regresem nie probowal sciągnac od Dimitra czy innego Saszy? Czy już wiedzą, że nie ściągną to nawet nie.....

660

Czy największe stacjonarne sklepy budowlane w Polsce mają zmowę cenową?

Czy największe stacjonarne sklepy budowlane w Polsce mają zmowę cenową?

Jako przykład daję jedną z popularniejszych fug używanych w glazurnictwie: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei. Sprawdziłem ceny i we wszystkich stacjonarnych (które znam) ceny są prawie identyczne czyli okolice 80zł,

aldi7x
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 18:12:49
  • 117
  • #
    budownictwo
  • #
    budujzwykopem
  • #
    afera
  • #
    glazurnik15k
makkus
makkus 19.05.2026, 05:23:50 via Wykop
  • 0
@Wisent_14: nie wiem jak teraz ale pamiętam lata temu jak np. Nitro czy benzyna ekstrakcyjna ktora kosztowala na znanym portalu ok 20zl, w sklepie lakierniczym 30...w casto 80-90zl/ 5l,

512

Dlaczego tysiące Ukraińców opuszcza Helsinki?

Finlandia stawia Ukraińców pod ścianą: naucz się fińskiego w dwa lata albo wyjeżdżaj. Ochrona tymczasowa wygasa.

epicentrum_chaosu
z
masio.pl
dodany: 19.04.2026, 06:41:41
  • 96
  • #
    swiat
  • #
    ukraina
makkus
makkus 19.04.2026, 11:13:59 via Wykop
  • 11
@Lilac: na dworcu w stolicy jeszcze przed ich najazdem byly podwojne nazwy...

3221

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce

Zarządzajacy torem Automobilklub Wielkopolski otrzymał oficjalną decyzję w tej sprawie od Głównego Inspektora Ochrony Śr

Beltazor
z
radiopoznan.fm
dodany: 14.04.2026, 15:33:36
  • 445
  • #
    poznan
  • #
    tor
  • #
    motoryzacja
  • #
    wyscigi
makkus
makkus 14.04.2026, 18:43:07 via Wykop
  • -2
@doltard: okoliczni mieszkancy nowo wybudowanych osiedli to raczej nie te mityczne stare dziady bo oni to raczej już mają ubytki słuchu i zaczyna im być wszystko jedno

583

W rządowym pakiecie CPN nie uwzględniono LPG.

W rządowym pakiecie CPN nie uwzględniono LPG.

W rządowym projekcie nie uwzględniono w ogóle LPG. Nie zmniejszono vat ani akcyzy na to paliwo. Znaczy to tyle, ze cena gazu na stacjach na pewno dosięgnie 4zł.

MaxiuBaxiu
z
tokfm.pl
dodany: 30.03.2026, 12:51:22
  • 234
  • #
    paliwo
  • #
    polska
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    mechanikasamochodowa
makkus
makkus 31.03.2026, 10:20:14 via Wykop
  • 0
@PrezesBoss: zapomniakeś chyba że spira część wózkow widlowych jeździ ba lpg, piece, kuchenki w gastronomi również używają butli 11kg, także tego...
Odezwał się pewnie posiadacz ałdi tankujący ze zbiornika ciężarówki

410

"Podatek od wagi". Pasażerowie linii lotniczych mówią wprost o dyskryminacji

"Podatek od wagi". Pasażerowie linii lotniczych mówią wprost o dyskryminacji

"Fala krytyki przetacza się przez media społecznościowe po decyzji amerykańskich tanich linii lotniczych Southwest Airlines o zaostrzeniu polityki wobec części pasażerów. Chodzi o osoby, które są cięższe od innych. Nowe regulacje przewidują obowiązek wykupienia dodatkowego miejsca..."

paramedix
z
rmf24.pl
dodany: 27.03.2026, 09:23:43
  • 228
  • #
    usa
  • #
    samoloty
  • #
    pieniadze
  • #
    otylosc
  • #
    zdrowie
  • #
    lotnictwo
makkus
makkus 28.03.2026, 10:42:20 via Wykop
  • 0
@hijack5671: jesli chodzi o ciuchy to chyba im mniejsze (czyt.dziecko) tym drozsze

476

Ksiądz skazany za molestowanie dzieci na koloniach. Zachowanie rodziców szokuje

Pokaż treści 18+

Ksiądz skazany za molestowanie dzieci na koloniach. Zachowanie rodziców szokuje

Rodzice molestowanych dzieci chcieli...przeniesienia księdza pedofila!

JACK123
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 24.03.2026, 08:36:22
  • 74
  • #
    polska
  • #
    ksiadz
  • #
    pedofilia
  • #
    molestowanie
  • #
    sosnowiec
makkus
makkus 24.03.2026, 16:02:52 via Wykop
  • 5
@jast: to jak z wyborami, raz się można nabrac, drugi...ale wybierajac ciągle tych samych, licząc że kolejnym razem będzie inaczej...

945

19-letni Rom strzelił w głowę 18-latkowi na boisku

Pokaż treści 18+

19-letni Rom strzelił w głowę 18-latkowi na boisku

Zarzut usiłowania zabójstwa usłyszał 19-latek narodowości romskiej, którego zatrzymano w związku z groźnym incydentem na krakowskim Orliku.

paliwoda
z
rmf24.pl
dodany: 23.03.2026, 12:48:23
  • 144
  • #
    usilowaniezabojstwa
  • #
    romowie
  • #
    krakow
  • #
    patologia
makkus
makkus 23.03.2026, 19:03:57 via Wykop
  • 2
@miro87: popularne nazewnictwo na zachodzie gdzie codziennie sie mordują xD incydenty z b-----i, z nożami...z gunami

651

McDonald's w Niemczech "ukrywa" jedzenie. Kampania na ramadan

Dopiero po zapadnięciu zmroku, w chwili zakończenia dziennego postu, na ekranach "pojawia się" jedzenie. W Niemczech ramadan obchodzi około sześciu milionów muzułmanów, co stanowi od 6,4 do 6,7 proc. populacji kraju (dane z lat 20202021).

bury256
z
o2.pl
dodany: 26.02.2026, 19:10:45
  • 126
  • #
    niemcy
  • #
    islam
  • #
    ramadan
  • #
    europa
  • #
    lewackalogika
makkus
makkus 27.02.2026, 06:21:16 via Wykop
  • -10
@ibilon: nie chce Cie martwić, ale te piątki to takie mocno naciągane, za czasow szkolnych zapytałem czarnego o co chodzi i na co to komu potrzebne xD a on, że chodzi tylko o jeden piątek, ten mityczny wielki piątek, ale ludzie z dawnych czasów troche pokręcili a poprostu swoje przyzwyczajenia żywieniowe ustawili tak żeby w piątek jesc sery, ryby (jakby tam nie bylo mięsa xD) itd, zamiast mięso, smalec i
makkus
makkus 27.02.2026, 11:05:08 via Wykop
  • 0
@jakub-dolega: no to dawaj konkret, ja szukać nie będe🤷‍♂️
makkus
makkus 27.02.2026, 20:35:35 via Wykop
  • -1
@jakub-dolega: Nie jest to w kręgu moich zainteresowań

350

Mieszkańcom wyrosła "ściana" przed oknami. Nowa inwestycja budzi emocje

Mieszkańcom wyrosła "ściana" przed oknami. Nowa inwestycja budzi emocje

W Krakowie przy ul. Kordylewskiego (dzielnica Grzegórzki) hala lodowiska powstała tuż przed oknami bloku mieszkalnego. Budynek znajduje się w takiej bliskości, że mieszkańcy niższych pięter zostali niemal odcięci od światła. Co ciekawe, mamy tu do czynienia nie z inwestycją deweloperską, a publiczną

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 25.02.2026, 10:32:27
  • 152
  • #
    krakow
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    prawo
makkus
makkus 26.02.2026, 11:13:45 via Wykop
  • 1
@zardzewialymozg: mozesz miec luxfery...

309

Kardynał Ryś ufundował generator. Tak pomaga dzieciom

Generator ufundowany przez metropolitę krakowskiego trafi do najbardziej dotkniętej wojną dzielnicy Kijowa Trojeszczyna.

Helix
z
lovekrakow.pl
dodany: 09.02.2026, 11:47:26
  • 71
  • #
    kosciol
  • #
    krakow
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
makkus
makkus 10.02.2026, 16:59:10 via Wykop
  • -3
Bardziej do myślenia daje fakt, że z jednego dnia żebrania, krakowskie parafie uzbierały prawie 6mln zł. +/- 420 parafii, a w miesiącu są przynajmniej 4 niedziele...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

makkus
makkus 10.02.2026, 20:09:12 via Wykop
  • -1
@Widelec_: jakie uderzyć?
Nic nie można napisać bo kwik? :D
Niech normalnie zbierają połowe, 3mln x 4niedziele x 12 mce to ponad 140mln zł rocznie czystej kasy z samej tacy, do tego ekstra wszystkie intencje, pogrzeby, sluby itd xD
Mówimy o 1 archidiecezji (krakowskiej)

W Pl mamy 14 archidiecezje i wg.Al 40 diecezje...

1012

Niepozorna blondynka zaatakowała taksówkarza nożem. Grozi jej 20 lat więzienia!

Pokaż treści 18+

Niepozorna blondynka zaatakowała taksówkarza nożem. Grozi jej 20 lat więzienia!

32-letnia kobieta najpierw awanturowała się podczas kursu TAXI, potem zaczęła grozić 22-letniemu kierowcy nożem, w międzyczasie kradnąc pieniądze i niszcząc dwa telefony komórkowe taksówkarza. Do zdarzenia doszło na osiedlu Widzew w Łodzi. Ostatecznie kobieta uciekła ale rano została zatrzymana.

Sevotumir
z
youtube.com
dodany: 27.01.2026, 15:05:26
  • 254
  • #
    patologia
  • #
    polska
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    lodz
  • #
    kryminalne
  • #
    taxi
makkus
makkus 28.01.2026, 07:46:34 via Wykop
  • 4
@krakowiak: wytatuowana karyna, to takie 2w1
makkus
makkus 28.01.2026, 13:06:01 via Wykop
  • 0
@Szczur_w_Koronie: normalnie xD pod filmami na IG w komentarzach było wiele ciekawych rzeczy🤷‍♂️ raczej znana w łodzi

765

Kurierka: Przerzucam nawet pięć ton dziennie. Wysiadają plecy, barki

Kurierka: Przerzucam nawet pięć ton dziennie. Wysiadają plecy, barki

Kurierka rozwozi przed świętami po 800 paczek dziennie. Płaku płaku jaka jest zmęczona i biedna. No to witamy w męskim świecie, jest równouprawnienie.

Buckshot_00
z
wysokieobcasy.pl
dodany: 23.12.2025, 12:57:42
  • 381
  • #
    kurierzy
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    praca
makkus
makkus 24.12.2025, 12:30:02 via Wykop
  • 4
Nie wiem w czym problem, w skandynawi jakoś normalnie pracują czy to jako kierowcy zestawow, operatorzy maszyn, układaja kostke, czy dowożą paczki. Nikt nikogo nie zmusza do wykonywania tej pracy, miało być równouprawnienie no i jest, nie widzę w tym nic złego i jeszcze ten wiek emerytalny wyrównać i elo. Chcą się spełniać zawodowo w pracach fizycznych, dzieci to pasożyty, to proszę bardzo, orać po równo do bólu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

980

Co naprawdę zniszczyło dach w Wyrykach? Sensacyjne ustalenia "Rzeczpospolitej"

Pokaż treści 18+

Co naprawdę zniszczyło dach w Wyrykach? Sensacyjne ustalenia "Rzeczpospolitej"

To rakieta wystrzelona z polskiego F-16, która próbowała strącić lecący dron, uszkodziła dach domu w Wyrykach na Lubelsz

Pasterz30
z
rmf24.pl
dodany: 16.09.2025, 10:59:19
  • 428
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    nato
  • #
    ukraina
makkus
makkus 16.09.2025, 17:48:38 via Wykop
  • 3
Ten komentarz był poprostu piękny
makkus - Ten komentarz był poprostu piękny

źródło: Screenshot_20250912_071716_Samsung Internet

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1495

mStłuczka już w mObywatelu. Koniec papierowych formalności po kolizji drogowej

mStłuczka już w mObywatelu. Koniec papierowych formalności po kolizji drogowej

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza mStłuczkę . Od 1 września br. najważniejsze formalności po zdarzeniu drogowym, czyli spisanie oświadczenia i zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi, można załatwić przez aplikację, bez papieru i z taką samą mocą prawną, jak w przypadku papierowych dokumentów.

konto usunięte
z
gov.pl
dodany: 01.09.2025, 12:45:13
  • 185
  • #
    mobywatel
  • #
    technologia
  • #
    samochody
  • #
    polska
  • #
    informatyka
  • #
    ciekawostki
makkus
makkus 01.09.2025, 14:16:28 via Wykop
  • 7
@witam12: po ostatniej kolizji wiem, że nie ma nic pewnego, oswiadczenie sprawcy, myslalem ze się wyparl to zglosiłem na policji majac film z kamerki policja potwierdzila, ukarala mandatem...i co? I nic xD ubezpieczyciel odmowil wyplaty ubezpieczenia boooo z uszkodzen wynika, że to tez moja wina, powinienem się teleportowac jak mi gość wyjechał z podporządkowanej i elo🤷‍♂️
makkus
makkus 01.09.2025, 15:43:30 via Wykop
  • 0
@Dziobex: allianz
makkus
makkus 02.09.2025, 15:00:18 via Wykop
  • 0
@serek_heterogenizowany: wiele sie nie stało, koniec koncow sprzedalem auto, tak czy inaczej lekcja na przyszłość że niby oczywista sprawa a oni polazali srodkowy palec i wez idz do sądu przy szkodzie za 2k

930

Tak nie da się żyć! Mieszkańcy okolic Wrocławia piszą skargę do premiera

W jednym domu mieszka po 15, 20, czasem 30 osób. To uchodźcy z Ukrainy, Gruzji, Białorusi, Indii czy Bangladeszu. W powiecie wrocławskim nie ma miejscowości, w której nie funkcjonowałoby co najmniej kilka tzw. domów pracowniczych.

sancho
z
tuwroclaw.com
dodany: 22.07.2025, 04:39:04
  • 313
  • #
    imigranci
  • #
    polska
  • #
    wroclaw
  • #
    budownictwo
  • #
    patologia
  • #
    mieszkanie
makkus
makkus 22.07.2025, 10:06:56 via Wykop
  • 15
Mam ten sam problem, w okolicy kilka takich noclegowni pracowniczych. Po rozmowie w starostwie wiem, że MPZP przy MN dyskwalifikuje takie wynajmowanie, ale trzeba to zglosic do nadzoru budowlanego, że nie zgdnie z przeznaczeniem obiekt uzywany. Jest tylko jeden problem, w nadzorze nikt nie.odbiera telefonu xD. Nie, nie przeszladzalo mi to ze mieszkają w okolicy do czasu jak nagrałem sytuacje gdzie jeden bambus siedzi mi na masce samochodu a inny robi mu
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

makkus
makkus 22.07.2025, 18:18:23 via Wykop
  • 1
@Exo89: czyli to nie taki zwykły donos a jednak oficjalne zawiadomienie, może i jest to wyjście, za dużo sie słyszy o tych kolumbijczykach czy innych pajetach. Któregoś dnia będzie w telewizji poruszony ten problem jak z tym eskejproomem czy pożarem w hotelu w kamieniu pomorskim, mieszkałem okazjonalnie na wyjezdzie w budynku z ok.10 ukrami, tego nie da się już odzobaczyc...

200

Kolejny wypadek dziecka na hulajnodze elektrycznej, tym razem śmiertelny

Kolejny wypadek dziecka na hulajnodze elektrycznej, tym razem śmiertelny

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Szare (gmina Milówka), na terenie powiatu żywieckiego. Życie stracił 12-letni chłopiec. Zdarzenie to ponownie skupia uwagę na kwestii bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych.

boboliwo
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 21.07.2025, 19:45:09
  • 107
  • #
    dziecko
  • #
    wypadek
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    hulajnoga
makkus
makkus 22.07.2025, 10:19:49 via Wykop
  • 0
Dla wszystkich którzy oburzają się jak to tak rodzice kupują/ pozwalają jezdzic na tych sprzętach (nie mowie, że nie slusznie), nie oczekujcie zbyt wiele skoro cale rodziny potrafią przejezdzac po przejsciu przed samochodem, a nawet niektore madki planują aborcje poza maciczną ciągając na sznurku dziecko...
makkus - Dla wszystkich którzy oburzają się jak to tak rodzice kupują/ pozwalają jezd...

źródło: Screenshot_20250722_121353_Gallery

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

722

Ona jest Pedałem

Pokaż treści 18+

Ona jest Pedałem

Właśnie się dowiedziałem

Flapjadzek
z
youtube.com
dodany: 27.06.2025, 09:23:29
  • 90
  • #
    matka
  • #
    ojciec
  • #
    onapedal
  • #
    kobietapedal
makkus
makkus 28.06.2025, 09:35:16 via Wykop
  • 8
@ochucki: na wszpolnej to w ogole jakis stan umyslu, zima potrafi trwac przez wiecej niz jeden sezon, mieli swirusa, propagowali naplyw inzynierow xD mnie najbardziej zastanawia co się stało z ttm popielatym psem brzozowskich, zniknął bez sladu jakby go zjedli
makkus
makkus 28.06.2025, 15:57:19 via Wykop
  • 1
@LukCzu: czasem, jak telewizor chodzi w tle

565

Wieliczka żąda uchylenia SCT w Krakowie. Przedstawia wady prawne uchwały

Wieliczka żąda uchylenia SCT w Krakowie. Przedstawia wady prawne uchwały

Chociaż decyzja w sprawie wprowadzenia w Krakowie strefy czystego transportu już zapadła, to nadal pozostawia wielkie pole do dyskusji. W poniedziałek do wojewody wpłynęła petycja z apelem o uchylenie SCT w Krakowie. Złożyli ją mieszkańcy Wieliczki.

badtek
z
lovekrakow.pl
dodany: 16.06.2025, 16:23:30
  • 137
  • #
    krakow
  • #
    samochody
  • #
    mechanikasamochodowa
  • #
    motoryzacja
  • #
    wieliczka
  • #
    prawo
makkus
makkus 16.06.2025, 20:28:41 via Wykop
  • 1
No ale jak protestują, jak sami wpychają się/ są wpychani w większą akcje
makkus - No ale jak protestują, jak sami wpychają się/ są wpychani w większą akcje

źródło: FB_IMG_1749921126685

Pobierz
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

makkus
makkus 16.06.2025, 20:29:02 via Wykop
  • 0
makkus

źródło: Screenshot_20250614_191235_Facebook

Pobierz
makkus
makkus 16.06.2025, 20:29:52 via Wykop
  • 0
makkus

źródło: Screenshot_20250614_191241_Facebook

Pobierz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Łukasz

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 24.05.2024

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.06.2026

    Rocznica
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking