Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko178
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

660

Czy największe stacjonarne sklepy budowlane w Polsce mają zmowę cenową?

Czy największe stacjonarne sklepy budowlane w Polsce mają zmowę cenową?

Jako przykład daję jedną z popularniejszych fug używanych w glazurnictwie: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei. Sprawdziłem ceny i we wszystkich stacjonarnych (które znam) ceny są prawie identyczne czyli okolice 80zł,

aldi7x
aldi7x
z
wykop.pl
dodany: 18.05.2026, 18:12:49
  • #
    budownictwo
  • #
    budujzwykopem
  • #
    afera
  • #
    glazurnik15k
  • 119
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy największe stacjonarne sklepy budowlane w Polsce mają zmowę cenową? Jako przykład daję jedną z popularniejszych fug używanych w glazurnictwie: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei. Sprawdziłem ceny i we wszystkich stacjonarnych (które znam) ceny są prawie identyczne czyli okolice 80zł, najtaniej tą fugę sprzedaje Brico bo za 76,99.

Jak to możliwe że sklepy internetowe sprzedają identyczną fugę prawie o połowę taniej? Allegro -43,50 Erli: 44 zł, Win Bud -47,70 zł Euro łazienki: 48 zł

Jeżeli sklep internetowy może sprzedawać fugę za 44 zł. To dlaczego wszystkie stacjonarne sprzedają ten sam produkt za okolicę 80 zł i żaden się nie wyłamie? Dlaczego akurat fugi bo jestem glazurnikiem, te fugi są popularne i często wybierane. Cena niektórych drobnych artykułów w dużych marketach też jest często kosmiczna ale to inny temat.

Sytuacja z kosmicznymi cenami fug w sklepach stacjonarnych jest taka sama od 2021 roku, wcześniej nie sprawdzałem.

Sklepy stacjonarne

Leroy Merlin- Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei 79,99 zł

https://www.leroymerlin.pl/produkty/fuga-ultracolor-plus-113-szary-113-5-kg-mapei-45039596.html?srsltid=AfmBOoqF8fXSPVmDh_MEok3UxTVzS7bAjNSyKC1cjyFs1EOLu87bFNj5

Castorama: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei- 79,98 zł

https://www.castorama.pl/fuga-elastyczna-mapei-ultracolor-plus-113-szara-5-kg/8022452104596_CAPL.prd?srsltid=AfmBOor_Q11F2-iZ5S2FR-OPkxUSYqKyKbTjmWnj6qUcKl9osfBn3g7i

OBI:Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei- 80,99

https://www.obi.pl/fugi-do-plytek/mapei-fuga-elastyczna-ultracolor-plus-113-szara-5-kg/p/4507562

Brico Marche: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei - 76,99 Najtaniej ze wszystkich marketów, zeszli aż o 3 zł poniżej 80 zł

https://www.bricomarche.pl/fuga-ultracolor-plus-113-szary-5-kg-mapei

=====================

Sklepy internetowe:

Allegro: Fuga Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei -43,50zł

https://allegro.pl/produkt/fuga-elastyczna-mapei-ultracolor-plus-113-szara-5-kg-85d2a3a3-8898-40f2-9aee-9cd39002440c?offerId=14181272848

Win Bud:  Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei -47,70 zł

https://winbud24.pl/pl/p/Mapei-Ultracolor-Plus-113-szary-5kg-fuga-elastyczna/690

Euro Łazienki: Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei -48 zł

https://eurolazienki.pl/mapei-fuga-ultracolor-plus-kolor-113-szary-5-kg-p9502

Elri: Ultracolor Plus 113 szary 113 5 kg Mapei -44 zł

https://erli.pl/produkt/fuga-mapei-ultracolor-plus-5kg-113-szary,82317437

Treści powiązane (1)

Zmowa cenowa marketów budowlanych- Rzeczpospolita 2011r
aldi7x
z rp.pl
  • 31

Komentarze (119)

najlepsze

Outline
Outline
18.05.2026, 22:33:55 via Wykop
  • 343
Na budowie jak potrzebowałem coś na JUŻ w castoramie kupowałem drożej kilka sztuk np kleju w tubce :D 49zł szt, w tym samym czasie zamawiałem dokładnie tę samą ilość, tę samą markę/etykietę na allegro za 16zł i cyk przy okazji następnych zakupów robiłem zwrot towaru z allegro w castoramie ;p
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nalot_1
nalot_1
18.05.2026, 22:50:08 via Android
  • 263
@Outline: o Cie hui....taktyk! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Krafti
Krafti
19.05.2026, 00:03:05 via Wykop
  • 47
arkę/etykietę na alle


@Outline: JANUSZ SAN, naucz mnie.
dam ci trika na elektro narzedzia ( ͡º ͜ʖ͡º)
idziesz do lombardu bierzesz co ci sie podoba, masz 24h na zwrot byle nie wygladalo gorzej niz dzien wczesniej i dzialalo. mozesz zwrocic i kupic na nastepne 24h, nie robia problemu o ile nie zepsujesz ( ͡€ ͜ʖ ͡€) a jak jeszcze ladnie wyczyscisz po
  • Odpowiedz
yy4Olo
yy4Olo
yy4Olo
18.05.2026, 18:47:30 via Wykop
  • 244
Ty się wczoraj urodziłeś?
Przecież w tych sklepach wszystko jest trzy razy droższe od zawsze.
Ten sam produkt na przykład na aledrogo kosztuje 13zł, a w zielonym czy w niebieskim 45zł.
Inny produkt przez internety kupisz za 20zł, a u nich 60zł (dokładnie ten sam EAN).
Tak było, jest i będzie.
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yy4Olo
yy4Olo
yy4Olo
18.05.2026, 19:01:20 via Wykop
  • 75
@aldi7x: Olej tę rutynową odpowiedź.
Przecież, gdyby nie 300% marże, w życiu nie zarobiliby na utrzymanie i wypłaty dla pracowników.
  • Odpowiedz
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
18.05.2026, 19:49:54 via Wykop
  • 28
Chodzi mi o to że od 5 lat


@aldi7x: Od 5 lat? Oni jak pamiętam mają ceny rózne o kilka groszy od 15 lat.
  • Odpowiedz
ZostaneMistrzem
ZostaneMistrzem
18.05.2026, 19:28:14 via Wykop
  • 70
@aldi7x
Tylko że janusz-składy mają system rabatów dla majstrów. I wtedy rabaty po 60% to nic nadzwyczajnego. A z ulicy to Ciebie skroją.
Do tego w marketach budowlanych masz klasyczny układ: tani cel a drogie dodatki. Jak już kupisz farbę w promocji to akcesoria do malowania przepłacisz czasem 3x.
Do tego brak narzędzi sensownej jakości - jak bity do wkrętarki. One robią za zarzutkę, a jak już dojechałeś bo musiałeś kupić to kup
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

witkacyborewicz
witkacyborewicz
witkacyborewicz
18.05.2026, 20:24:47 via Wykop
  • 27
No i dawaj ceny z wysyłką bo worek kleju 25kg raczej w opcji smart nie przydzie


@ZostaneMistrzem: przyjdzie bez problemu. W smarcie są bezpłatne paczki do ponad 30kg.
  • Odpowiedz
Dlaczegobo
Dlaczegobo
Dlaczegobo
19.05.2026, 01:46:17 via Wykop
  • 17
Nikt nie wyśle ci worka kleju 25kg w cenie za 50pln w smarcie.


@Pan_Miszuk: do paczkomatu 25kg masz a u kuriera 30 kg, Limity cenowe 45/65
Kupowałem ostatno nawozy i przechodziły bez problemu
  • Odpowiedz
Wisent_14
Wisent_14
19.05.2026, 04:50:08 via Wykop
  • 54
Pracuję w składzie budowlanym i powiem wam jak to wygląda.
Generalnie te duże markety jak Brico, Lerła, Castoramy mają kilka produktów tzw. markerów cenowych po skandalicznie niskich cenach (nawet ze stratą) jak np. Płyta g-k, klej do płytek etc. szukając produktów do remontu człowiek patrzy na ten główny produkt, ale nie zwraca uwagi że profile do karton gipsu kosztują nie 11,50zl a 19zl albo krzyżyki do płytek nie 2 zł a 8zl.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

pomaranczowyogorek
pomaranczowyogorek
19.05.2026, 06:12:45 via Wykop
  • 13
@Wisent_14: reasumując, drzwi tanie ale wkręty do drzwi 500%.
  • Odpowiedz
mefistofilus
mefistofilus
mefistofilus
19.05.2026, 16:41:31 via Wykop
  • 5
gdyby nie to, ze nielegalne jest udzielanie takich info, to bym wam powiedział ile w całym rozrachunku taki sklep ma marży


@Elev: ( ͡º ͜ʖ͡º)
mefistofilus - >gdyby nie to, ze nielegalne jest udzielanie takich info, to bym wam p...

źródło: FnuhYVMX0AEdAEj

Pobierz
  • Odpowiedz
yahone
yahone
yahone
18.05.2026, 22:31:15 via Wykop
  • 27
tak to dziala, ale sa dostepne zaraz od reki, cos sie konczy to jedziesz i masz za godzine nie czekasz na przesylke 2 dni, tak to dziala placisz za szybka dostepnosc towaru.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ncreborn
ncreborn
ncreborn
18.05.2026, 18:47:27 via Android
  • 19
Tak, a o co chodzi?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
NieWiemWiecSieWypowiem
18.05.2026, 21:01:01 via Wykop
  • 6
@tomasz-aleksander-barania: no i tu masz słuszność - np "kolanko" do listwy podłgowej na necie 30-50gr a tu na miejscu po 7 zł sztuka.

( ͡€ ͜ʖ ͡€)
  • Odpowiedz
MajoZZ
MajoZZ
18.05.2026, 22:45:34 via Wykop
  • 3
@NieWiemWiecSieWypowiem: Niech i będzie po 10zł... ważne że robota nie stoi :)
  • Odpowiedz
K4rdi0log
K4rdi0log
K4rdi0log
18.05.2026, 19:40:36 via Wykop
  • 16
Nie tylko sklepy budowlane. Elekttonika, karmy dla zwierząt. Długo by wymieniać.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

FrAnSiS
FrAnSiS
18.05.2026, 23:46:56 via Wykop
  • 1
@eSUBA94: Ale że co, że mamy ustawowo im nakazać ceny? Jak będę chciał to znajdę patyk z kupą i wystawię na allegro za 1000zł. Wolno mi.
  • Odpowiedz
Zbyszek_Kudriawcew
Zbyszek_Kudriawcew
19.05.2026, 04:45:09 via Wykop
  • 2
totalnie nie rozumiem sensu istnienia sklepów typu kakadu maxii zoo - czysty j----y skam

oni tam po 60zł sprzedają zabawki dla zwierząt typu kawałek drzewa kominkowego wydrożony w środku xddd albo patyk dla ptaków po 30zł

klatka na chomiki? jeb 400zł


@eSUBA94: No tak, jaki jest sens istnienia firmy, która przynosi nędzne ponad 1 mln zysku miesięcznie (-‸ლ) A wiadomo, że jest ustawowy przymus kupowania tam,
Zbyszek_Kudriawcew - >totalnie nie rozumiem sensu istnienia sklepów typu kakadu maxii...

źródło: 1000047951

Pobierz
  • Odpowiedz
Drzepetto
Drzepetto
Drzepetto
18.05.2026, 20:36:42 via Wykop
  • 9
Omijać, nie kupować, nie karmić pasożytów - sami zdechną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatni hit na jaki się natknąłem w MerłaLerlę to obejma słupka za 10,99 zł xD na allegro za 2,50 zł.
Drzepetto - Omijać, nie kupować, nie karmić pasożytów - sami zdechną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ost...

źródło: 1000007381

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomasz-diog
tomasz-diog
18.05.2026, 22:30:21 via Wykop
  • 20
@Drzepetto: to akurat normalne, bo małe pierdoły nie opłaca sie zamawiać przez Internet, więc na nich największa marża
  • Odpowiedz
killer87
killer87
killer87
18.05.2026, 22:49:39 via Wykop
  • 4
@Drzepetto:
Na tych najdrobniejszych rzeczach to oni najwięcej zarabiają. Ja staram się zamawiać na allegro, a jak potrzebuję na już to w lokalnych sklepach budowlanych/metalowych. Dużo taniej niż w markecie.
  • Odpowiedz
tomi502
tomi502
18.05.2026, 19:27:09 via Wykop
  • 8
W zielonym ostatnio byłem zmuszony kupić słuchawkę prysznicową. Na szybko, najtańszą, bo stara się z-----a. 18 zeta. Na Allegro ta sama, identyczna, tej samej firmy 9 zeta. Markety budowlane mają ceny wywindowane w kosmos.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

tomi502
tomi502
18.05.2026, 19:35:08 via Wykop
  • 10
@homer0278: No tak tylko jaką pozycję negocjacyjną ceny i ile procentowo zarabia na słuchawce market z międzynarodową siecią sklepów a jaką typ co trzyma towar w piwnicy, nie płaci zusów, podatków itp?
Malutki rozumek:(
  • Odpowiedz
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
cebulowy_krezus
18.05.2026, 20:01:46 via Wykop
  • 15
obsługa za Tobą biega i Ciebie oprowadza po sklepie


@ZostaneMistrzem: chyba dawno w budowlanym nie byłeś. Jak potrzeba kogoś z obsługi dorwać to trzeba się mocno nachodzić czasami
  • Odpowiedz
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
Pan_Miszuk
18.05.2026, 19:51:38 via Wykop
  • 7
Śrubki 2x droższe niż alle
Uchwyty stalowe np L 100x100x100 cena i 4x wyższa.
Lepiej mi kupić towaru 3x więcej i dobrać coś do smarta niż przepłacać w takiej Castoramie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ButtHurtAlert
ButtHurtAlert
18.05.2026, 23:13:11 via Android
  • 6
@Pan_Miszuk: no spoko ale czasem musisz coś przymajstrowac, dobrać, uszkodzi ci się coś i musisz na już naprawić - możesz albo latać po mieście szukając albo iść do dużego sklepu i mieć na już...

Zreszta z cenami różnie bywa, kupowałem neutralizatory rdzy czy emalie to mnie wychodziły tyle samo co na allegro
  • Odpowiedz
Domingo-Jachas
Domingo-Jachas
19.05.2026, 07:32:46 via Wykop
  • 0
@Pan_Miszuk: Zależy co, często na promocjach można kupić taniej jak na allegro lub w podobnej cenie i nie warto się bawić w wysyłki. Lokalne składy też często lecą w ch... z cenami.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Strona 1 z 5
  • >

Hity

tygodnia

[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
[MZ] Limity przyjęć na studia lekarskie nie będą zwiększane. "Nie ma potrzeby"
4586
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
Krajowy System Ewidencji Czasu Pracy Lekarzy - Ustawa Kacprzykowa
4248
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
Słupski hematolog zarobił 1 334 692 zł w rok
2798
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.
2086
Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok
Podkarpacki urolog zarobił 926 tys. zł w rok
1878
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #budowadomu
  • #budujzwykopem
  • #remontujzwykopem
  • #nieruchomosci
  • #architektura
  • #mieszkanie
  • #ciekawostki
  • #dom
  • #budowa
  • #remont
  • #pytanie
  • #budowlanka
  • #polska
  • #mieszkaniedeweloperskie
  • #deweloperka

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking