Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko166
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
dsomgi00

dsomgi00

Dołączył 8 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 23594
  • Znaleziska 8866
  • Mikroblog 14728
  • Obserwujący 21
  • Obserwowane 19

17

Szalone wyzwanie Kostery! Będzie biegał maraton codziennie przez 1000 dni

Szalone wyzwanie Kostery! Będzie biegał maraton codziennie przez 1000 dni

Ultramaratończyk Adrian Kostera ogłosił, że zamierza pokonać 1000 maratonów w 1000 kolejnych dniach. Wyzwanie wystartuje

telekomuna
z
biegowe.pl
dodany: 28.05.2026, 08:11:05
  • 27
  • #
    sport
  • #
    bieganie
  • #
    ciekawostki
dsomgi00
dsomgi00 28.05.2026, 12:45:28 via Wykop
  • 4
@LudzieToDebile: Wolę żeby z naszych podatków był leczony taki gość niż ojszczczany żul co zasłabł na przystanku bo jest w cugu 30 lat.
dsomgi00
dsomgi00 27.05.2026, 05:26:34
  • 4
Dobra, fajnie było, ale może się już kończyć to lato pomału. Wczoraj czekałem do 19 żeby się ochłodziło żeby wyjść pobiegać i d--a, dalej 27 stopni i wiatr ze zrywami do 65kmh ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tętno niby nisko siedzi, ale relative effort odczuwalny 10000/10 (╯︵╰,). Może chociaż odda to na poznańskim maratonie na jesieni.
#bieganie #l-------------j
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00
Autor
27.05.2026, 05:35:29 via Wykop
  • 0
@o__0: Dobra w dzień niech se będzie 30, ale dajcie mi chociaż rano/wieczorem 12-16 stopni żeby móc potrenować jak człowiek, a nie że ja jestem zapocony przed wyjściem z domu ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
Autor
27.05.2026, 06:33:11 via Wykop
  • 1
@____yyyy: To chyba nigdy nie biegałeś wewnątrz, bo na klimatyzowanej siłce na bieżni mój trening interwałowy wygląda następująco (wszystko spryskane potem w promieniu 2m):
dsomgi00 - @____yyyy: To chyba nigdy nie biegałeś wewnątrz, bo na klimatyzowanej siłc...

źródło: 3

Pobierz
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
Autor
27.05.2026, 07:48:21 via Wykop
  • 2
@Jelen_Szlachetny: No kurde maraton w 2h53m wiem że nie najlepszy wynik, ale brakiem kondycji bym tego nie nazwał
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
Autor
27.05.2026, 08:02:29 via Wykop
  • 0
@Jelen_Szlachetny: Mi najlepiej się biega w temperaturze 10-15 stopni. Chociaż w Krakowie jak to 2h53 nabiegałem to już tam ludzie płakali że jest za gorąco a raptem było 19 stopni w dniu startu i tego nie odczułem jakoś. Do 0 stopni biegam w spodenkach. Więc chyba jestem gdzieś pomiędzy, ani nie lubie upałów ani mega zimna.
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00
Autor
27.05.2026, 08:48:56 via Wykop
  • 1
@Jelen_Szlachetny: Baze biegam przy 130-138bpm, nie miałem nigdy badań wydolnościowych więc to raczej na czuja, a biorąc pod uwagę że mam 27 lat i sport uprawiam pół życia to raczej jest to moja realna baza, a nie wyimaginowana życzeniowa wartość. Progówki biegam pod 160-170bpm i też wtedy wypada to zalecane 85-88% hr max, aczkolwiek bieganie progówek na HR właśnie przez chociażby ciepło to też nie jest miarodajne i bez pomiaru
  • Odpowiedz

432

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Skoro wszyscy rekrutują, to czemu nie możesz znaleźć pracy?

Co trzecia oferta pracy w Europie to ghost job - atrapa bez budżetu, a LinkedIn zarabia 450 milionów dolarów rocznie na module AI do filtrowania CV. Mechanika widmowych ogłoszeń, mit ATS odrzucającego 75% aplikacji, RODO art. 22, AI Act, dane GUS i Eurostat o spadku wakatów w Polsce 2026 o 9,5%. 0:0

snorli12
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:26:47
  • 151
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    polska
dsomgi00
dsomgi00 27.05.2026, 05:14:23 via Wykop
  • 130
@trafilem_w_wolny_login: Ja wchodzę na linkedina pocisnąć tylko sobie beke z ludzi z mojego korpo co wrzucają tam jakieś pseudomotywacyjne teksty albo robią z siebie herosów robiąc totalnie przeciętną rzecz xD. Aż mnie ciarki przechodzą, że ludzie w wieku 30-40-50 lat potrafią robić z siebie takich debili, prywatnie mają rodziny, dzieci itd.
Traxa
Traxa
Traxa
24.05.2026, 06:58:44
  • 0
Czekam aż pojawi się jakiś kozak maratończyk który będzie z nimi biegł utrzymując podobne tempo ( ͡° ͜ʖ ͡°) #latwogang #bieganie

Btw. Jest to możliwe jak ktoś jest mocno zaawansowany?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 24.05.2026, 08:39:22 via Wykop
  • 0
@Traxa: Dla mnie 5:00/km to luźne klepanie przy 135-138bpm więc mógłbym tak cały dzień biec jakbyś mi tylko podawał picie i węglowodany.
  • Odpowiedz

22

Glinka wygrywa Puchar Europy na 10 000 metrów

Glinka wygrywa Puchar Europy na 10 000 metrów

W swojej drugiej imprezie międzynarodowej, Elżbieta Glinka zdobyła Puchar Europy na 10 000 metrów

Simpleco
z
bieganie.pl
dodany: 23.05.2026, 17:48:09
  • 6
  • #
    bieganie
  • #
    glinka
  • #
    olimpiada
  • #
    sport
  • #
    igrzyska
  • #
    igrzyskaolimpijskie
dsomgi00
dsomgi00 23.05.2026, 18:02:59 via Wykop
  • 1
No to Mikołaj Raczyński będzie teraz zbierał pochwały znowu na podcastach ( ͡° ͜ʖ ͡°). No dobrze dobrze :).
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

dsomgi00
dsomgi00 23.05.2026, 18:16:36 via Wykop
  • 0
@Simpleco: Znaczy nie umniejszając Eli to ona nadal nie biega niestety na światowym poziomie, choć jest naprawdę mocna i szkoda że dużo czasu jej nie zostało w tym sporcie to fajnie że się nadal rozwija. Jak Mati Kaczor połamie wreszcie rekord Polski w maratonie to może faktycznie metody Mikołaja będzie można powiedzieć że są magiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
p0melo
p0melo
p0melo
22.05.2026, 14:06:47
  • 0
Mieszkania w Polsce wcale nie są drogie i nieosiągalne dla zwykłych ludzi. Przykładowo taka Karina skończyła pielęgniarstwo, ma 26 lat, zarobki 10k netto. Dajmy na to jej chłopak Mariuszek, skończył średnioambitny kierunek, pracuje w korporacji jako klepacz Excela lub jest scrum masterem - zarobki 10k na łapę. Wiek 26 lat.

Razem ze swoją Kariną zarabiają 20k netto, 5k wydają na życie. 15k mają oszczędności jak ma być nie stać takich ludzi na zakup
p0melo - Mieszkania w Polsce wcale nie są drogie i nieosiągalne dla zwykłych ludzi. P...

źródło: piekna-para-spedza-czas-w-jesiennym-parku_1157-27775

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 22.05.2026, 16:14:06 via Wykop
  • 20
@p0melo: Które korpo za klepanie w Excela i SAPa daje 14k brutto (10k netto) na UOP xD? Ja pracuje w korpo 3 lata i nikt takiej kasy nie zarabia poza menago czy wysokimi stanowiskami, a sorry, ale 26 latek nie ma wysokiego stanowiska, conajwyżej mida.
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
20.05.2026, 09:15:31
  • 66
Kurnikowcy przyznajcie w koncu, ze lepiej bylo kupic SP500 i isc spac zamiast odbierac 15 telefon od lokatora w tym roku, ze:

- zepsula sie prakla
- zalalo kuchnie
- uszczelka w lodowce nie domyka
- wywiew w lazience slabo chodzi
Czoso - Kurnikowcy przyznajcie w koncu, ze lepiej bylo kupic SP500 i isc spac zamiast...

źródło: image

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 20.05.2026, 09:49:05 via Wykop
  • 8
@MikiGRU: Przy wyłożonym jakim kapitale? 600k+. To teraz sobie policz SnP500 przy włożonych 600k
  • Odpowiedz
fluorek
fluorek
fluorek
17.05.2026, 21:53:51
  • 9
KONONOWICZ W RAJU 2 ODNALEZIONY
#testoviron
fluorek - KONONOWICZ W RAJU 2 ODNALEZIONY 
#testoviron
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 19.05.2026, 10:29:28 via Wykop
  • 0
@fluorek: ma ktoś reupload? nie zdążyłem obejrzeć, w ogóle myślałem na początku że te zaginione filmy co @testocore wrzucił na tag to jakieś AI g---o, ale wygląda legitnie w c--j
  • Odpowiedz
nutellowy
nutellowy
nutellowy
19.05.2026, 02:02:06
  • 6
Mmmm zazdroszczę ci masz dom kosisz sobie trawę co tydzień i co dziennie słuchasz sobie ptaszków. WY K---Y CWIERKAJACE SPAC NIE MOGE
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 19.05.2026, 04:03:25 via Wykop
  • 0
@nutellowy: Dlatego lato to najgorsza pora roku, ptaki wstają o 3 rano, słońce o 4 i do tego jeszcze duszno. Ja śpie w zatyczkach i opasce na oczy
  • Odpowiedz

680

W Londynie marsz przeciwko masowej migracji

W sobotę Londynie odbył się kolejny wielki marsz Zjednocz Królestwo przeciwko masowej migracji.

Victor_Manzon
z
dorzeczy.pl
dodany: 17.05.2026, 01:39:01
  • 130
  • #
    anglia
  • #
    uk
  • #
    emigracja
  • #
    londyn
dsomgi00
dsomgi00 17.05.2026, 05:56:51 via Wykop
  • 76
Przecież mieli brexit, to skąd nadal migranci? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

12

NBP ujawnia dane o cenach mieszkań. Pierwszy taki spadek od 12 lat

NBP ujawnia dane o cenach mieszkań. Pierwszy taki spadek od 12 lat

Dane Narodowego Banku Polskiego za pierwszy kwartał 2026 roku przyniosły coś, czego nie było od blisko dwunastu lat: mieszkania z rynku wtórnego w największych polskich miastach są średnio tańsze niż rok wcześniej.

VoxClamantisInDeserto
z
bezprawnik.pl
dodany: 16.05.2026, 10:38:39
  • 14
  • #
    polska
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkanie
  • #
    wydarzenia
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
dsomgi00
dsomgi00 16.05.2026, 11:17:16 via Wykop
  • 10
@Janexpol: Jakby doliczyć inflacje i dynamiczny wzrost zarobków to w sumie spory spadek
dsomgi00
dsomgi00 16.05.2026, 13:21:04 via Wykop
  • 0
@Janexpol: Albo po prostu mieszkał z rodzicami ;)

312

Coraz więcej firm upada. Handel i budownictwo wśród najbardziej narażonych

Coraz więcej firm upada. Handel i budownictwo wśród najbardziej narażonych

W I kwartale 2026 r. w Polsce wzrosła liczba upadłości firm, a największą presję widać w handlu i budownictwie

VoxClamantisInDeserto
z
direct.money.pl
dodany: 14.05.2026, 19:30:02
  • 96
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    firma
dsomgi00
dsomgi00 16.05.2026, 05:17:54 via Wykop
  • 2
@Abc111: Jakby nie Unia to byś miał dzisiaj gospodarke na poziomie białorusi
MatyasHunyadi
MatyasHunyadi
MatyasHunyadi
13.05.2026, 16:50:55
  • 1
Stawanie się triatlonista in-doorowym - in progress
Dzień 2 treningu w tygodniu.
Dzień nóg na siłowni. Zapomniałem zegarka, ale robiłem:

Liczba powtorzeń - ciężar

Przysiad
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 13.05.2026, 18:22:04 via Wykop
  • 0
@MatyasHunyadi: W sumie to strefe zmian możesz mieć w c--j szybką. Zsiadasz z rowerka i od razu obok bieżnia z butami przygotowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Piter_Privisi
Piter_Privisi
11.05.2026, 13:28:15
  • 17
50 577,83 - 10,74 - 11,24 - 11,44 - 11,21 - 24,10 = 50 509,10

Treningi z tygodnia. Nadal szukam samego siebie, nie jest jednak łatwo znaleźć motywację. Miałem ostatnio rozmowę ze znajomym i choć ogólnie, to się zgadzam z większością co powiedział, to do jakiego BMI (pomijając sens stojący za tym) powinienem dążyć, aby wzmocnić progres? Obecnie mam ok. 20,5 (63 kg/176 cm) i dostałem sugestię, że powinienem przybrać na masie mięśniowej
PiterPrivisi - 50 577,83 - 10,74 - 11,24 - 11,44 - 11,21 - 24,10 = 50 509,10

Trening...

źródło: Screenshot 2026-05-11 at 15-16-43 Garmin Connect

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 12.05.2026, 04:19:16 via Wykop
  • 1
@Piter_Privisi: Ja ważę 80kg, mam bardzo dużo mięśni i w debiucie na maratonie zrobiłem poniżej 2h55min i uważam ogólnie, że z tymi 77-80kg będę w stanie na przestrzeni najbliższych 3 lat zejść na 2:30h-2:25h może nawet. Dla amatora nie ma sensu się głodzić, żeby obciąć 2s/km i ryzykować zdrowie.
  • Odpowiedz
dsomgi00
dsomgi00 12.05.2026, 13:27:59 via Wykop
  • 1
@Piter_Privisi: 80kg przy 178cm
  • Odpowiedz
Czoso
Czoso
11.05.2026, 17:43:55
  • 24
Zmiany w ciągu 3 lat:

400k : tyle mniej ludzi ma Polska (zgony, emigracja)
650k: tyle mieszkań oddali w tym czasie deweloperzy

I ten trend będzie trwał.
Czoso - Zmiany w ciągu 3 lat:

400k : tyle mniej ludzi ma Polska (zgony, emigracja)
6...

źródło: obraz

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 12.05.2026, 04:16:20 via Wykop
  • 0
@Czoso: Dalej będzie brakowało 2 mln mieszkań, ale w Krakowie na przeciwko sukiennic czy w Warszawie na przeciwko pałacu kultury xD
  • Odpowiedz
PiersiowkaPelnaZiol
PiersiowkaPelnaZiol
04.05.2026, 14:41:20
  • 2
#bieganie

wleciał coros hr monitor na rękę (dokupiłem do zegarka) i się trochę przeraziłem patrząc na swoje tętno XD.

Czy to normalna że ciągle mam średnio 170/176 przy 5:10-30 (skoro to nie jest jakieś super tempo).
Przy 4:20 to mam średnio 189..
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 04.05.2026, 17:02:45 via Wykop
  • 0
@scorp02: @PiersiowkaPelnaZiol: Ja np. przebiegnę półmaraton na średnim tętnie 175, a mój ziomek 185 i odczuwalny wysiłek jest dla nas podobny i mamy tyle samo lat. Mało tego ja zrobiłem 1:21h, a ziomek 1:24h, więc byłem "lepszy" mimo że wkręcam się na niższe wartości. Tętno to sprawa indywidualna, ale nie zakładałbym na twoim miejscu z automatu, że jesteś takim "wysokotętnowcem", że masz baze na 170-176 tętnie ( ͡
  • Odpowiedz
niewiemjakiwybrac
niewiemjakiwybrac
niewiemjakiwybrac
02.05.2026, 08:01:23
  • 8
#nieruchomosci #takaprawda #niepopularnaopinia #kredyt
Co jak co, ale dla mnie to psyche ze stali trzeba mieć, aby nie założyć na siebie chomąta bankowego jeśli nie spadło Ci z nieba mieszkanie/nie masz bogatych rodziców i wynajmować przez kilka, kilkanaście lat i obcej osobie spłacać grzecznie kredyt przy tym nie mając żadnej stabilizacji tego wynajmu, gdzie landlord może w każdej chwili wypowiedzieć umowę albo pytać go czy
niewiemjakiwybrac - #nieruchomosci #takaprawda #niepopularnaopinia #kredyt
Co jak co,...

źródło: Prrzechwytywanie

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 02.05.2026, 08:39:57 via Wykop
  • 0
@niewiemjakiwybrac: Najpierw żeby mieć rate kredytu 1650zł to trzeba mieć z 200-300k wkładu własnego. 95% ludzi nigdy nie dojdzie do takiej kasy nawet jakby mieli możliwość odkładać, bo są tępi i nie potrafią zarządzać pieniędzmi. Ale co do samego twojego toku rozumowania się zgadzam. Ja sam pewnie wjeżdżam w kredo za rok i nie odstrasza mnie wizja kredytu na 25 lat, bo wystarczy nadpłacać głupie 200zł miesięcznie i skracasz o
  • Odpowiedz
aukolb
aukolb
30.04.2026, 17:51:49
  • 4
Tak wygląda nowy karbon od Adidasa, w którym zrobiono sub2 w maratonie, może wreszcie skończy się bredzenie influ biegowych i wszystkich ludzi od butów, że to cudowny karbon wybija bigegacza jak sprężyna, chociaż na co ja liczę xD

#bieganie
aukolb - Tak wygląda nowy karbon od Adidasa, w którym zrobiono sub2 w maratonie, może...

źródło: Zrzut ekranu 2026-04-30 o 19.48.07

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 01.05.2026, 14:30:50 via Wykop
  • 0
@aukolb: Ja mam od jakoś miesiąca nowe Adidasy Hyperboosty i to jaki zwrot energii mają te buty jest dla mnie p------e - na tyle że zastanawiałem się czy zamiast Pumy Fast R 3 nie pobiec w tych Adidasach w Cracovia Maratonie, a dodam że Hyperboosty nie mają płytki xD. No i nogi po 28-30km longach są jak nowe - 0 impaktu odczuwalnego.
  • Odpowiedz
gokish
gokish
gokish
30.04.2026, 12:46:09
  • 3
Na Limango. Rozmiary głównie damskie ale niektóre do 43 się znajdzie

#butydobiegania #bieganiepromo #bieganie
gokish - Na Limango. Rozmiary głównie damskie ale niektóre do 43 się znajdzie

#butyd...

źródło: Screenshot_32

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 30.04.2026, 17:35:06 via Wykop
  • 0
@PiersiowkaPelnaZiol: Nikt nie broni w nich biegać nawet 7:00/km tylko nie ma sensu moim zdaniem takie coś, bo i tak nie wykorzystasz, a wydasz kupe siana na buta, który może nawet cię wkurzać, bo ma agresywny rocker, geometrie, płytke która jest sztywna i super krytyczną pianke która po 300km jest do śmieci.

Ja ostatnio biegłem maraton w Krakowie i ustawiłem się między grupą 2:50h a 3:00h i co druga osoba
  • Odpowiedz
SoplicaTadeusz
SoplicaTadeusz
30.04.2026, 11:27:00
  • 3
#nieruchomosci Mordo, według prognoz w 2145 roku ludzi w Polsce będzie mało i my wtedy cyk pyk kupimy sobie w końcu mieszkanie. Mówię ci mordo wtedy to będą mieszkania rozdawać za flaszkę i dobre słowo, tak tym deweloperuchom będzie d--a pękać i zobaczmy kto się będzie śmiać ostatni. Mordeczko ja mieszkania nie mam i nie kupuję, bo mnie nie stać i nie będę kupować na górce jak frajer ale codziennie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dsomgi00
dsomgi00 30.04.2026, 12:16:40 via Wykop
  • 2
@SoplicaTadeusz: Najlepsze jest to, że nawet jak nas zostanie 20 mln to w Wawce nadal będzie 2 mln, w Krk 1 mln itd. bo każdy będzie s--------ł do miasta. Stare PRLowskie kostki wybudowane z kradzionych pustaków z miejscowego zakładu w powiatowych i wsiach się zrówna z ziemią i tyle.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 27
  • Strona 2 z 27
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 14.10.2021

    Komentator
  • Złotousty
    od 31.05.2021

    Złotousty
  • Rocznica
    od 07.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.12.2020

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 28.05.2026

    Mikroblogger
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking