Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko176
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
fk0ff
fk0ff

fk0ff

Dołączył 7 lat i 1 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 228
  • Znaleziska 120
  • Mikroblog 108
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 6

801

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wypycha AI ze szkół. "Dzieci muszą nauczyć się czytać, pisać i liczyć"

Norwegia wyraźnie hamuje z AI w szkołach. Od nowego roku szkolnego dzieci w wieku od 6 do 13 lat nie będą mogły korzystać z narzędzi takich jak ChatGPT. Rząd tłumaczy, że uczniowie nie mogą przeskakiwać podstawowych etapów nauki tylko dlatego, że odpowiedź w kilka sekund podsunie im algorytm.

ProstoZMainstreamu
z
aihub24.pl
dodany: 21.06.2026, 04:59:42
  • 158
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
fk0ff
fk0ff
fk0ff 21.06.2026, 15:34:22 via Wykop
  • 0
@loginniezajety: I jak bardzo na twoją produktywność wpłynęło te kilkanaście godzin wykładu w pół roku w stosunku do 40 godzin pracy w tygodniu?

550

Ilu lekarzy tak naprawdę pracuje w Polsce

Ilu lekarzy tak naprawdę pracuje w Polsce

oraz ile płacimy za ochronę zdrowia. Z czego w takim razie wynikają kolejki? Kto skorzysta jeśli dojdziemy do poziomu Grecji? Zapraszam do dyskusji. Poniżej oficjalne dane.

goparys
z
wykop.pl
dodany: 19.06.2026, 10:49:06
  • 80
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    europa
fk0ff
fk0ff
fk0ff 19.06.2026, 18:44:46 via Wykop
  • -1
@goparys: Nie rozumiem skąd takie zdziwienie, że ludzie dobrali się w końcu do lekarzy. Od lat doniesienia o nieprawidłowościach iskrzyły w mediach, a masa Polaków po prostu się leczy i widzi do jak patologicznych sytuacji dochodzi w szpitalach i przychodniach. Od opryskliwości w rejestracjach, przez głodowe racje żywnościowe i gnębienie schorowanych ludzi przez pielęgniarki, po chamstwo i pazerność lekarzy i ordynatorów. To musiało w końcu wybuchnąć, i słusznie.
RenoJackson
RenoJackson
19.06.2026, 06:22:07
  • 92
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
RenoJackson - Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodow...

źródło: image

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 19.06.2026, 07:37:11 via Wykop
  • 25
@RenoJackson: Czy programiści są utrzymywani z obowiązkowego ubezpieczenia, z którego nie mogę skorzystać, bo lekarze są w stanie wydrenować cały jego budżet z roku na rok coraz szybciej, po czym wyciągają do mnie rękę, żebym ponownie opłacił tą samą usługę zanim zostanę łaskawie przyjęty? I to tylko po to, żeby dostać kolejną błędną diagnozę, za którą lekarz nie weźmie odpowiedzialności.
  • Odpowiedz
fk0ff
fk0ff
fk0ff 19.06.2026, 07:53:49 via Wykop
  • 21
@RenoJackson: A może ci sfrustrowani programiści też mieliby w dupie kto ile zarabia, gdyby to nie było tak szkodliwe społecznie? Wiem, że dla ciebie to abstrakcja, ale większość Polaków nie jest w stanie płacić za publiczną i prywatną służbę zdrowia jednocześnie. A swoje bajeczki ze "spokojnym zatrudnieniem na rynku prywatnym" możesz zachować dla siebie, bo wszyscy doskonale wiemy, że nikt lekarzy na siłę w publicznej służbie zdrowie nie trzyma
  • Odpowiedz
fk0ff
fk0ff
fk0ff 19.06.2026, 08:07:53 via Wykop
  • 9
@Massad: Ty na prawdę nie widzisz różnicy w skali programistów realizujących zlecenia publiczne, a lekarzy pracujących w publicznej służbie zdrowia? Do tego, czy musisz iść do programisty na poradę za 300 zł kiedy nie działa ci mObywatel?
  • Odpowiedz
Zartos_Larpiarz
Zartos_Larpiarz
18.06.2026, 07:07:54
  • 59
Ale na X płacz ruskich trolli, że ukry walą dronami w bloki mieszkalne... i wiecie co? Zajebiście xD

Ruskie waliły w szpitale, to ukry niech walą w domy. Może jak nastroje społeczne w rosji się pogorszą to władza zakończy tę wojnę. Chociaż nie, putler do ostatniego ruska będzie walczył xD

#wojna #ukraina #rosja
Zartos_Larpiarz - Ale na X płacz ruskich trolli, że ukry walą dronami w bloki mieszka...

źródło: obraz

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 18.06.2026, 08:55:15 via Wykop
  • 0
@Lachon: Ruskich jest za dużo, szkoda amunicji. Jak sypną się struktury to sami sobie rzucą się do gardeł. To dzicz.
  • Odpowiedz
fk0ff
fk0ff
fk0ff 18.06.2026, 09:25:30 via Wykop
  • 0
@Zartos_Larpiarz: Jak zacznie brakować paliwa, a w konsekwencji mobilności, żarcia i całej reszty to instytucje też przestaną działać
  • Odpowiedz
Teuvo
Teuvo
16.06.2026, 18:54:49
  • 15
Teuvo

źródło: __original_drawn_by_huashijw__7ea247a7193fec7425e4031035b7b8f2

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 16.06.2026, 19:33:28 via Wykop
  • 0
@Teuvo: #rosja
  • Odpowiedz

463

Wrocław. Restauracja na Rynku za... 2820 zł

Wrocław. Restauracja na Rynku za... 2820 zł

Sorry za źródło, ale pomyślałem że warto śledzić temat i skorzystać z okazji. Szczegóły w powiązanych.

zlotychlopak
z
facebook.com
dodany: 15.06.2026, 04:07:21
  • 62
  • #
    wroclaw
  • #
    biznes
  • #
    pieniadze
fk0ff
fk0ff
fk0ff 15.06.2026, 10:12:30 via Wykop
  • 0
@bropek:
1. P-----c psychiczna w formie kłamstw, manipulacji, etc. nie jest w żaden sposób karana w polityce, a jest bardzo skutecznym narzędziem.
2. Obecna forma dochodzenia do władzy w Polsce i jej sprawowania premiuje cechy psychopatyczne
3. Władza deprawuje całą resztę - tych którzy doszli do władzy mniej standardową ścieżką, przy rzeczywistym uznaniu i poparciu społecznym
Ryzcel
Ryzcel
13.06.2026, 01:19:45
  • 10
#gielda Bylo fable i sie zmylo xd
Ryzcel - #gielda Bylo fable i sie zmylo xd

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 13.06.2026, 05:22:23 via Wykop
  • 0
@AgencyjnaAgencjaAgencji: Przecież dalej jest dostępny dla pospolitych hamburegrów
  • Odpowiedz

507

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Po protestach w związku ze śmiercią Henryego Nowaka, brytyjska policja poszukuje uczestników demonstracji pochodzących z Polski. - Nic nie zrobiłem, ale boję się, że przyjdą po mnie do domu - mówi Polish Express jeden z uczestników.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 15:38:35
  • 82
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
  • #
    prawo
fk0ff
fk0ff
fk0ff 11.06.2026, 06:57:39 via Wykop
  • 26
@Praxeologia: "Obcy" i "swój" to pojęcia relatywne

2069

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Afera w Pszczynie! Koniec darmowych lodów za świadectwo, interweniował rzecznik

Koniec znanej i lubianej akcji lody za pasek w Pszczynie. Po 25 latach kultywowania lokalnego zwyczaju, Lodziarnia Pod Dębem została zmuszona do zaprzestania rozdawania darmowych lodów uczniom z wyróżnieniem. Decyzja ta zapadła po otrzymaniu oficjalnego, imiennego pisma od Rzecznika Praw Dziecka

Trzebieslawice
z
pszczyna.naszemiasto.pl
dodany: 02.06.2026, 12:30:49
  • 446
  • #
    polska
  • #
    wykopefekt
  • #
    pszczyna
  • #
    slask
  • #
    nauka
  • #
    szkolastandard
fk0ff
fk0ff
fk0ff 02.06.2026, 14:23:15 via Wykop
  • 6
@Commodore_64: > generować nadmierną presję psychiczną

o tak, ten jeden lód za 8 zł generuje potężną presję psychiczną, dzieciaki zarywają noce na nauce, żeby go dostać
LuzikSebastian
LuzikSebastian
27.05.2026, 04:14:31
  • 170
#humorobrazkowy
LuzikSebastian - #humorobrazkowy

źródło: IMG_1024

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 27.05.2026, 06:26:36 via Wykop
  • 12
fk0ff

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

276

Badacze potwierdzili pierwszy exploit jądra macOS na układach Apple M5

Badacze potwierdzili pierwszy exploit jądra macOS na układach Apple M5

Badacze bezpieczeństwa ogłosili pierwszy publiczny exploit w pamięci jądra systemu macOS, który omija Apple Memory Integrity Enforcment. Na obecną chwilę (16.05.2026) brak łatek.

Grzesio87
z
cyberinsider.com
dodany: 16.05.2026, 13:40:25
  • 87
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    apple
  • #
    macos
fk0ff
fk0ff
fk0ff 17.05.2026, 13:41:54 via Wykop
  • 26
@fullmonty:
fk0ff - @fullmonty:

źródło: 16427

Pobierz

308

Korzystasz regularnie z AI? Naukowcy opublikowali zatrważające wyniki badań

Korzystasz regularnie z AI? Naukowcy opublikowali zatrważające wyniki badań

Najnowsze badania sugerują, że regularne korzystanie ze sztucznej inteligencji może wpływać na zdolność do samodzielnego myślenia.

olaogo
z
well.pl
dodany: 15.05.2026, 11:16:08
  • 218
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    technologia
  • #
    nauka
  • #
    ciekawostki
  • #
    psychologia
  • #
    zdrowie
fk0ff
fk0ff
fk0ff 16.05.2026, 08:34:44 via Wykop
  • 15
W połączeniu z krytycznym myśleniem i ciekawością to genialne narzędzie do zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. AI rozbudziło tylko moją ciekawość. Pozwoliło mi zgłębić tematy, których bez niej nie miałbym szans zgłębić w swoim ograniczonym czasie. Tylko trzeba się nastawić na dyskusję, a nie tylko zadawanie pytań.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

cierpka-rzodkiewka
cierpka-rzodkiewka
16.05.2026, 00:16:03
  • 34
miałam wam tego nie pokazywać, ale teraz fajnie będzie z tymi randkami na wykop, nie mogę się doczekać, jeszcze tylko przyciski poprawcie równo i będzie okej #tinder #randkujzwykopem
cierpka-rzodkiewka - miałam wam tego nie pokazywać, ale teraz fajnie będzie z tymi ra...

źródło: 12192

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 16.05.2026, 05:45:27 via Wykop
  • 1
@cierpka-rzodkiewka: widze że zamiast mirko
  • Odpowiedz

445

Agresywny rowerzysta ugodził kobietę nożem w Lublinie.

Pokaż treści 18+

Agresywny rowerzysta ugodził kobietę nożem w Lublinie.

Agresywny rowerzysta ugodził kobietę nożem w Lublinie. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu.

Fedain
z
lublin112.pl
dodany: 11.05.2026, 12:32:08
  • 143
  • #
    rower
  • #
    rowery
  • #
    polska
  • #
    nozownik
  • #
    agresjarowerowa
  • #
    wydarzenia
fk0ff
fk0ff
fk0ff 12.05.2026, 07:01:20 via Wykop
  • 3
@yahoomlody: Jak sięgam pamięcią, tak długo na wykopie szkalowanie pedalarzy to tradycja. Może ostatnie akcje z chodnikowymi rajdowcami to przyćmiły
CipakKrulRzycia
CipakKrulRzycia
11.05.2026, 06:19:57
  • 602
#rosja
CipakKrulRzycia - #rosja

źródło: 1000000579

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 11.05.2026, 08:50:43 via Wykop
  • 7
@CipakKrulRzycia:
fk0ff - @CipakKrulRzycia:

źródło: Screenshot 2026-05-11 at 10.50.22

Pobierz
  • Odpowiedz

1081

Media Expert oddaje kasę po nagłośnieniu sprawy. Ale obiecałem, że...

Media Expert oddaje kasę po nagłośnieniu sprawy. Ale obiecałem, że...

Pamiętacie moją sprawę z Media Expert i reklamacją Android Boxa, gdzie sprzęt oceniał serwis od pralek?Link do znaleziska:https://wykop.pl/link/7938951/media-expert-vs-konsument-bezprawnik-opisuje-absurdalna-walke-o-android-boxaMały update: po nagłośnieniu sprawy, artykule na Bezprawniku i reakcji

lukasz-biliniewicz
z
wykop.pl
dodany: 08.05.2026, 07:42:28
  • 124
  • #
    mediaexpert
  • #
    uokik
  • #
    prawo
  • #
    konsumenci
  • #
    bezprawnik
  • #
    wykopefekt
fk0ff
fk0ff
fk0ff 09.05.2026, 04:56:37 via Wykop
  • 2
@turok2016: Po sklepie, zwłaszcza tak popularnym masz prawo oczekiwać wiarygodności. Nie masz obowiązku znać się na wszystkim i robić oględzin produktu, który sklep deklaruje jako nowy. Na tym polega renoma, którą taki sklep traci.

682

Podawanie narodowości przestępców to stygmatyzacja

Podawanie narodowości przestępców to stygmatyzacja

"Wskazywanie narodowości lub grupy etnicznej sprawców przestępstw skupia uwagę odbiorcy nie na przestępstwie, a na cesze sprawcy, która zwykle nie ma nic wspólnego z przestępstwem"

qoop
z
press.pl
dodany: 05.05.2026, 15:57:19
  • 120
  • #
    tvp
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
fk0ff
fk0ff
fk0ff 06.05.2026, 18:58:25 via Wykop
  • -1
@bropek: Akurat nietrafiony przykład, bo niewolnictwo w czasach swojej "świetności" było popularne na całym globie, niezależnie od grupy etnicznej ofiary

2572

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

20-latka nie przeżyła. Czekała 8 godzin na przyjęcie na OIT w Gdańsku

Gdańsk posiada tylko 20 łóżek oddziału intensywnej terapii. Na 750 tysięcy mieszkańców. Dla pacjentki w stanie krytycznym nie było miejsca.

Edonik
z
zero.pl
dodany: 29.04.2026, 09:27:55
  • 498
  • #
    gdansk
  • #
    trojmiasto
  • #
    szpital
  • #
    polska
fk0ff
fk0ff
fk0ff 29.04.2026, 10:54:09 via Wykop
  • 223
@rtoip7: Jak NFZ ma być wydolny, jeśli lekarze nie mają żadnych hamulców w żądanych stawkach?
fk0ff
fk0ff
fk0ff 01.05.2026, 06:15:08 via Wykop
  • 0
@towarzysz-eko: Wystarczy nie regulować podaży
bar125
bar125
23.04.2026, 10:38:40
  • 42
Porównanie liczby klientów zondy z klientami xtb. Dane przybliżone

Zondacrypto ponad 1mln klientów; 500tys. aktywnch

XTB ok 2.2 mln klientów; 1.2mln aktywnych

#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

fk0ff
fk0ff
fk0ff 23.04.2026, 11:55:01 via Wykop
  • 1
@maceprotariusz: Chłop chyba zjadł wszystkie swoje bitcoiny
  • Odpowiedz

532

Sklep nie chce butelek? Zgłoś do UOKIK i IH w 15 sekund przez aplikację Botlo

Sklep nie chce butelek? Zgłoś do UOKIK i IH w 15 sekund przez aplikację Botlo

Nowa funkcjonalność w apce Botlo - w pare klików można wygenerować email zgłaszający sklep do UOKIK i Inspekcji Handlowej za łamanie przepisów dotyczących przyjmowania butelek i puszek

asenet
z
apps.apple.com
dodany: 15.04.2026, 06:57:02
  • 163
  • #
    systemkaucyjny
  • #
    kaucja
  • #
    zwrot
  • #
    botlo
  • #
    butelki
  • #
    uokik
fk0ff
fk0ff
fk0ff 15.04.2026, 10:15:00 via Wykop
  • 11
@tomas7: Nie ma to jak się namęczyć, żeby ukraść parę groszy
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 7
  • Strona 1 z 7
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 25.04.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.09.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking