Prócz ładnej buzi i ciała nie dodają niż znaczącego i budującego do społeczeństwa a dla rynku pracy nie mają nic prócz wysokich oczekiwiać 🤣
Matecki wychwala zbrodniarza wojennego ps. Bury

Romuald Adam Rajs, ps. Bury odpowiada za zbrodnie wojenne, w tym rozstrzeliwanie jeńców litewskich oraz pacyfikacje wsi na Podlasiu w 1946 roku, które według śledztwa IPN noszą znamiona ludobójstwa na prawosławnej ludności białoruskiej.
z- 32
- #
- #
- #
- #
- #
- #



















Teraz jedźmy do spodu z każdym ukraincem wielbiącym, chwalącym UPA (Banderę,Szuchewycza oraz Klaczkiwskiego).
Tak dla równowagi.
Bandera był liderem OUN-B, a ideologia tej frakcji zakładała walkę o państwo etnicznie jednolite. Struktury OUN-B stworzyły i kontrolowały UPA, więc odpowiedzialność jest rozpatrywana na poziomie politycznym i ideologicznym, nie jako dowódcy polowego.
Większość ocen historycznych nie dotyczy tego, czy Bandera osobiście strzelał, tylko jaką rolę odegrała ideologia i struktury, którymi kierował.