Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko186
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
RenoJackson

RenoJackson

Dołączył 1 rok i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 718
  • Znaleziska 16
  • Mikroblog 702
  • Obserwujący 5
  • Obserwowane 27

253

JAK SIĘ "PRODUKUJE" LEKARZY, CZEMU ICH BRAKUJE, JAK TO ZMIENIĆ?

W Polsce brakuje lekarzy. Czy załatamy tę lukę zwiększając nabory na medycynę? Skąd się biorą specjaliści, jak wygląda szkolenie studentów? Jak wzrosły nabory i kto zablokował ich zwiększanie? Dlaczego Ministerstwo Zdrowia oraz sami lekarze twierdzą, że czas ograniczyć nabory na medycynę?

RenoJackson
z
youtube.com
dodany: wczoraj, 14:51:28
  • 32
  • #
    medycyna
  • #
    lekarz
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    polityka
RenoJackson
RenoJackson
Autor
wczoraj, 15:31:54 via Wykop
  • 0
@ar2r0: A odniesiesz się jakoś do treści materiału czy nawet nie obejrzałeś?

2294

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Deweloper chwali się że 90% nabywców na ich apartamenty to medycy

Nano recepta inwestycyjna oferta specjalna dla środowiska medycznego. W odpowiedzi na te potrzeby stworzyliśmy ofertę inwestycyjną, która w ostatnim czasie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród lekarzy. W minionym miesiącu aż 90% nabywców Nano Apartamentów to osoby związane z branżą medyczną

airaG
z
tppi.pl
dodany: wczoraj, 11:43:25
  • 111
  • #
    lekarz100k
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    nfz
RenoJackson
RenoJackson wczoraj, 13:58:15 via Wykop
  • -14
Jezu jacy wy jesteście głupi, to już się w głowie nie mieści. Wydzielona została specjalna oferta dla lekarzy i jest reklamowana wśród lekarzy, zwykły chwyt marketingowy deva. Oczywiście głupie wykopki z powodu deficytów intelektualnych wyciągnęli wniosek, że ponad 90% mieszkań jest skupowane przez lekarzy xd
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Agrestowa_owca
Agrestowa_owca
wczoraj, 10:21:31
  • 5
Jeśli lekarze w wywiadach i na sm opowiadają, że nie da się zwiększyć ilości miejsc na specjalizację, bo nie ma dość sprzętu / pacjentów / specjalistów, to przypominam, że mamy w kraju więcej miejsc w trybie pozarezydenckim niż rezydenckim. Ale ważniejsze od zdrowia pacjenta albo pozwolenia ginekologowi na dorzucenie sobie endokrynologii jest upewnienie się, że tylko i wyłącznie syn / córka / kochanka (tą ostatnią nawet znam) dostanie się na plastyczną.
Różnica
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson wczoraj, 10:28:45 via Wykop
  • 1
@Agrestowa_owca: a co to jest za różnica w kontekście infrastruktury czy miejsce jest rezydenckie czy pozarezydenckie? Bo z tego co ja wiem, to jedyna różnica jest taka, że w trybie pozarezydenckim można płacić mniej kasy niż w rezydenckim
  • Odpowiedz
MatkaGracz
MatkaGracz
przedwczoraj, 21:12:52
  • 3
Pensje lekarzy będą rosły i będą coraz wyższe, a jedyne realne rozwiązanie to /1/ (jakaś forma) nakazu pracy w mniejszych jednostkach, typu miasta powiatowe /albo/ /2/ postępująca i drastyczna likwidacja placówek medycznych w mniejszych jednostkach.
Wybierz jedno.

Bądźmy realistami, lekarze chcą pracować w dużych miastach bo tu pracę mają ich żony/mężowie, tu ich dzieci pójdą na studia, tu mają dostęp do różnego rodzaju rozrywek. Aby taki lekarz chciał pracować w jakimś Pciumiu Dolnym, trzeba
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson przedwczoraj, 21:24:50 via Wykop
  • 3
W Norwegii lekarz specjalista zarabia 60k, w Danii 50k a w Polsce 100-300k i ty piszesz że pensje będą rosły?


@IntruDroid: Źródło: Instytut Danych z D--y
  • Odpowiedz
Stulejman_Beznadziejny
Stulejman_Beznadziejny
przedwczoraj, 16:10:02
  • 96
Wyobrażacie sobie, co by się działo w takiej Francji, gdyby wyszło, że ileś tysięcy lekarzy (i odkrywani są kolejni) pracujących na państwowym kontrakcie zarabia po 100-200 tys. euro miesięcznie i władze o tym wiedzą? Albo co gorsza, że nie wiedzą bo nikt nigdy nie wpadł na pomysł zbierania takich danych? Przecież tam by doszło do zamieszek i pół kraju by zapłonęlo jak wtedy co podnieśli im cene paliwa o 20 centów i
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson przedwczoraj, 16:44:39 via Wykop
  • 12
@Stulejman_Beznadziejny: zdajesz sobie sprawę, że to jest tylko podwyżka pensji minimalnej? Korzystają z niej w sumie głównie wszystkie inne zawody medyczne niż lekarz oraz lekarze rezydenci. To nie działa tak, że jak lekarz zarabia 30 tysięcy, to od 1 lipca będzie zarabiał 33 tysiące. Skończmy manipulować i skupmy się na prawdziwych problemach służby zdrowia i na tym, żeby fakycznie jakoś ją zreformować, a nie d-----ć lekarzom. Wykorzystajmy to historyczne pospolite
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 17:53:42
  • 6
Wykopki są jakieś upośledzone czy o co chodzi? Gość wstawia posta, w którym stawia tezę, że lekarz rezydent w Danii zarabia gorzej niż rezydent w Polsce, następnie na potwierdzenie tej tezy wrzuca screena swojego payslipa jako rezydent drugiego roku w Danii, który jest dowodem na to, że teza jest fałszywa, ponieważ z tego payslipa wynika 21 tysięcy PLN na rękę, tymczasem rezydenci w Polsce mogą jedynie pomarzyć o takich zarobkach

https://wykop.pl/wpis/86579769/z-zaciekawieniem-przygladam-sie-aferze-kacprzyka-i

Co więcej z
@krzysztoforek +329
Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym wynagrodzeniom lekarzy w Polsce. Może #nikogo ale jest okazja do pokazania patologii, jaka w Polsce zachodzi, oczywiście biorąc pod uwagę, że nie wszyscy lekarze w Polsce zarabiają > 100 tys. PLN miesięcznie. Są uczciwi ludzie z powołania,
więcej
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 17:53:56 via Wykop
  • 1
@RenoJackson: payslip polskiego rezydenta 3. roku chirurgii
RenoJackson - @RenoJackson: payslip polskiego rezydenta 3. roku chirurgii

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 17:54:20 via Wykop
  • 0
@RenoJackson: payslip rezydenta 2. roku w Danii
RenoJackson - @RenoJackson: payslip rezydenta 2. roku w Danii

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 17:57:01 via Wykop
  • 0
@RenoJackson: wołam jeszcze @pieknylowca bo pamietam też ze chyba wrzucales drugiego payslipa za podobną ilość godzin pracy ~224h mi sie kojarzy, ale nie moge znaleźć jakbyś mógł tutaj podrzucic jesli to prawda to mielibysmy lepsze porównanie za te same godziny
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 18:08:15 via Wykop
  • 1
@jakis_login: Okej, no to nawet uwzględniając siłe nabywczą, to przecież nadal w tym zestawieniu Dania wypada DUŻO lepiej, bo tamten Duńczyk przepracował 100 godzin mniej. Do analizy siły nabywczej, z grubsza oczywiście, bo nie jestem ekspertem posłużyłem się GPT

Założę się też, że praca Duńskiego rezydenta jest dużo lżejsza niż polskieog rezydenta gdyż polscy rezydenci są eksploatowani dosłownie jak konie na trasie do morskiego oka, a Dania słynie z bardzo
RenoJackson - @jakis_login: Okej, no to nawet uwzględniając siłe nabywczą, to przecie...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 18:16:24 via Wykop
  • 0
ale ten w Danii to na pewno na dyżurze nie spał!!!!!!


@pieknylowca: i ten w Polsce to jeszcze na pewno był jednocześnie na trzech dyżurach w innych szpitalach!!!!!

Jestem na 100% pewien, że jak z tej rządowej ustawy kontrolującej zarobki lekarzy wyjdzie że mediana to pewnie 20-30k wsrod lekarzy to znowu powiedzą, że TO SĄ PRZEKŁAMANE STATYSTYKI itd.

Oni by uwierzyli w jakiekolwiek statystyki tylko gdyby pokazały, że lekarze zarabiaja
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 18:44:47 via Wykop
  • 0
@kwasnydeszcz to wrzuć na X lepiej, boze jak wami jest łatwo manipulowac po prostu nie moge, nawet "wykształconymi z wielkich miast"
  • Odpowiedz
krzysztoforek
krzysztoforek
20.06.2026, 12:17:51
  • 329
Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym wynagrodzeniom lekarzy w Polsce. Może #nikogo ale jest okazja do pokazania patologii, jaka w Polsce zachodzi, oczywiście biorąc pod uwagę, że nie wszyscy lekarze w Polsce zarabiają > 100 tys. PLN miesięcznie. Są uczciwi ludzie z powołania, ciężko pracujący i codziennie ratujący ludziom życie.

Sam jestem potomkiem ojca lekarza, który ponad 20 lat temu wyjechał do pracy w Danii jako chirurg, raczej
krzysztoforek - Z zaciekawieniem przyglądam się aferze Kacprzyka i wręcz horrendalnym...

źródło: 3. OUH Maj 2026-kopi

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 16:29:29 via Wykop
  • 6
@krzysztoforek: Chciałbym na rezydenturze w Polsce zarabiać w przeliczeniu na czysto 21 tysięcy. Nie rozumiem czemu ludzie w komentarzach się podniecają. Nie dość, że kultura pracy w Danii 10x lepsza, work-life balance również to jeszcze wyższa pensja. Ile zrobiles dyżurów/godzin przepracowałeś? Bo w Polsce jako rezydent nawet przy 6-7 dyżurach czyli 250-270h 21 tysięcy na rękę nie wychodzi. Plus pewnie twój dyżur to razem ze specjalistą, a nie sam na
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 17:12:29 via Wykop
  • 2
No przeciez Kacprzyk byl rezydentem i zarobil 1.6 miliona xD


@dlugijohn: Żałosne, przecież to zwykły złodziej był i oszust i partyjne dziecko. To tak jakbyś sugerował na podstawie tego, że jakaś kasjerka okradła sklep na pół miliona, że kasjerki zarabiają pół miliona.
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 17:13:00 via Wykop
  • 2
Gdzie są te wszystkie dr blaytmany inni twierdzący, że na zachodzie lekarze zarabiają dużo większe pieniądze niż w Polsce?


@bylem_zielonko: No ja tu jestem przecież rezydent w Polsce za dużo więcej godzin i dużo gorsze warunki pracy zarobi jakieś 15 tysięcy, na pewno nie więcej niż 20

Ale nie wiem po co się produkuje, bo pewnie i tak stwierdzisz że to ZFAŁSZOWANE, bo przecież wszystkie statystyki dot. zarobków lekaryz w
RenoJackson - >Gdzie są te wszystkie dr blaytmany inni twierdzący, że na zachodzie le...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 17:27:22 via Wykop
  • 0
Może i Lekrz w norwegii zarabia mniej niż w polsce, ale za to w ogóle musi być w pracy, żeby brać taką kasę.


@kendziu666: nie ma to jak porównywać peak zarobków w Polsce do średnich zarobków w Norwegii, ale w sumie to portal gdzie dwa najpopularniejsze tagi to patostreamy
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 20.06.2026, 09:50:50
  • 1
Jak długo zajęło wam przyzwyczajenie się do Gravela po przesiadce z MTB? Kupiłem gravela z barankiem i nie wiem czy to rower dla mnie, pozycja bardzo ciężka do utrzymania i nienaturalna dla mnie, po paru minutach wszystko boli i trzeba się prostować, za duże pochylenie i zgięcie pleców. Ręce na łapach też w sumie bolą, d--a boli, kark boli.

#gravel #mtb #rower
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 15:44:26 via Wykop
  • 0
@BreathDeath:

Może zły rozmiar albo zła regulacja? No i zależy jakie miałeś MTB?


@BreathDeath: Na razie siodełko tylko ustawiłem, kierownicy jeszcze nie ruszałem, rozmiar na pewno dobry bo 54 - M, ja mam 177cm wzrostu. MTB casualowe, a gravel sportowy, ale dopiero teraz to wyczytalem xD
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
20.06.2026, 15:45:28 via Wykop
  • 0
Upewnij się że trafiłeś dobrze z rozmiarem.


@orfan: rozmiar dobry przynajmniej wedlug teorii M - 54, ja mam 177cm wzrostu, ale wyczytalem teraz ze ten gravel ma dość sportową pozycje jak na gravele i do najwygodniejszych nie nalezy
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 19.06.2026, 06:22:07
  • 92
Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodową, która najbardziej zesrała się o lekarzy są programiści. Bo nie ma co się oszukiwać, to programiści są odpowiedzialni za wywołanie całej tej nagonki. Intensywnie na to pracowali od 2-3 lat i wreszcie im się udało. Siedzą takie typy jak @BlackpillMonster @ly000 @p0melo @Ksiega_dusz @git_commit @peoplearestrange i inni na home-office, mają jeden z najlepszych zawodów
RenoJackson - Największym kuriozum tej całej akcji jest dla mnie to, że grupą zawodow...

źródło: image

Pobierz
  • 144
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:25:54 via Wykop
  • 15
@RenoJackson: "To skandal, żeby lekarz zarabiał lepiej niż programista" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
RenoJackson - @RenoJackson: "To skandal, żeby lekarz zarabiał lepiej niż programista"...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:27:08 via Wykop
  • 5
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Zapominacie tylko wszyscy, że państwowa służba zdrowia to ukłon w strone biedniejszych. Gdyby nie było państwowej służby zdrowia, a tylko prywatna to lekarze zarabialiby więcej niż obecnie w państwowej. Patrz USA.
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:30:13 via Wykop
  • 7
@RenoJackson: Average programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)
RenoJackson - @RenoJackson: Average programista ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:31:49 via Wykop
  • 8
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Jakie znowu kraść? Ja nic nie kradnę. Dostaje rynkową zapłatę za swoją robotę. To ty sobie uroiłeś, że zarabiać z państwowego to kradzież
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:36:59 via Wykop
  • 10
Ty chyba nie rozumiesz problemu. Nikogo nie obchodzi, że ktoś dobrze zarabia. Ludzi obchodzi że zarabia na okradaniu ich, na przykład twierdząc, że dyżuruje w 3 szpitalach jednocześnie, a w żadnym go nie ma.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: A jeżeli ja tak nie robie, to też kogoś okradam? Zawsze byłem w miejscu pracy w godzinach pracy, ba, wielokrotnie zostawałem po godzinach, bo wybiła 15:00 a jeszcze kilku pacjentów czekało, i nikt mi za
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:38:25 via Wykop
  • 18
Do tego dochodzi kwestia sztucznych limitów, które uniemożliwiają wyprostowanie tej sytuacji mechanizmami drobnego rynku.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Te limity to uczelnie powstające jak grzyby po deszczu od 10 lat? Czy może to, że liczba miejsc na studiach podwoiła się przez ostatnie 10 lat? A może to, że pięć lat temu obniżono wymagania do otwarcia kierunku lekarskiego praktycznie do zera przez co medycyne potrafią wykładać rolnicy, a studenci jeżdżą na zajęcia do szpitala
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:46:38 via Wykop
  • 6
Znajdź mi drugi kierunek studiów gdzie limit miejsc ustala się odgórnie a nie decyduje o nim uczelnia i jej możliwości kadrowe.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Na każde studia jest w zasadzie jakiś limit, bo każda uczelnia ma jakąś pojemność i możliwości przerobowe, nie rozumiem o co chodzi
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:53:08 via Wykop
  • 3
słowo klucz: uczelnia. To uczelnia decyduje czy jest w stanie przyjąć 2x więcej osób i czy np rozbudować bazę edukacyjną bo jest popyt na rynku.

Ale nie na łapiducha, tutaj trzeba mieć odgórny limit i jeszcze zmuszać uczelnie do zmniejszenia liczby studentów.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Tutaj w zasadzie jest tak samo, jeśli uczelnia zdecyduje że chce więcej to wykazuje, że ma do tego możliwości i pisze do odpowiedniego organu i zawsze dostaje
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 06:59:50 via Wykop
  • 5
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Powiem ci więcej kolego. W ostatnich latach uczelnie z tak zwanej "starej gwardii" czyli klasyczne uniwersytety medyczne z wieloletnią tradycją w dużych miastach typu WUM, ŚUM, GUMed, Umed łódź itp. były wręcz siłą przymuszane do wygospodarowania większej liczby miejsc po mimo, że nie miały do tego warunków. Czyli były odgórnie zmuszane i nie miały nic do gadania. To doprowadziło do tego, że są obecnie przeludnione i strasznie poleciał tam
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:11:59 via Wykop
  • 4
Skoro lekarze muszą pracować w 3 szpitalach na raz i robić po 12h codzienne przez 365 dni w roku, a na sor nawet za 100k nie ma chętnych, to wyraźnie widać że lekarzy musi być stanowczo za mało. O takich limitach.


@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Obecnie co roku przybywa około 8000 tysięcy lekarzy. Gdyby lekarze nie musieli większości swojego czasu spędzać w durnych papierach, to uwierz mi że mogłoby się okazać, że wcale
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:13:56 via Wykop
  • 3
No i piętnowanie oszustów, którzy biorą kasę, a nie wykonują swojej pracy.


@BreathDeath: Pełna zgoda.
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:19:59 via Wykop
  • 3
@5da4266d3de6dbaf425a2d4fc16225d0: Ale nikt nie stosuje argumentacji, że inni też kradną to nam wolno. Po prostu nie wiem czy zauważyłeś ale post dotyczy hipokryzji wśród programistów. Koledzy tylko zaznaczyli że oni też kradną, a krytykują za to samo innych. Nikt nigdzie nie powiedział, że skoro oni kradną to my mamy też do tego prawo. Poza tym przecież ja napisałem ci, że w 100% potępiam wszelkie formy takiej kradzieży i oszukiwania na
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:24:48 via Wykop
  • 2
programiści nie pracują za państwowe pieniądze


@hot_topic: No i co z tego?
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:25:38 via Wykop
  • 2
@Zimm3man: No tak, bo tylko lekarze w tym kraju są bogaci i wykupują wszystko co się da. Proszę cie.
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:31:02 via Wykop
  • 5
@hot_topic: Szczekacie to wy. Bardzo dobrze niech robią reformy, ja jak najbardziej jestem za pełną jawnością zarobków, wreszcie by się skończyło p---------e że każdy lekarz zarabia 100k. Za odbijaniem się kartami też jestem jak najbardziej. Odkąd u mnie weszły karty, to wreszcie płacą mi za nadgodziny XD Wcześniej zostawałem za darmo. Także ja popieram te reformy

Zastanawiam się tylko, czy taka jawność zarobków wobec tylko jednej grupy zawodowej będzie zgodna
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:34:54 via Wykop
  • 2
Co mnie obchodzi jakiś gość z IT jak on jest na wolnym rynku, a lekarze są tak regulowani. Jak się nie zgadzasz to złóż zażalenie do najwyższej izby IT, może sprawa trafi nawet do sądu 15k+


@Shumakun: Nie będę na nikogo składał zażalenia, bo w dupie mam to ile ktoś zarabia, nie jestem takim frustratem, żeby mnie to obchodziło i żeby jakieś donosy na kogoś robić xD Do takich akcji
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:37:43 via Wykop
  • 3
nie ma sensu z nim rozmawiać. Czas na rozmowy z lekarzami się skończył. Teraz ludzie muszą załatwić temat bez pytania ich o zdanie. Co on może powiedzieć? Każda uprzywilejowana grupa będzie straszyć i mącić kiedy ktoś się w końcu za nią zabierze


@hot_topic: Powodzenia, działajcie
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:38:46 via Wykop
  • 4
Czy programiści są utrzymywani z obowiązkowego ubezpieczenia, z którego nie mogę skorzystać, bo lekarze są w stanie wydrenować cały jego budżet z roku na rok coraz szybciej, po czym wyciągają do mnie rękę, żebym ponownie opłacił tą samą usługę zanim zostanę łaskawie przyjęty? I to tylko po to, żeby dostać kolejną błędną diagnozę, za którą lekarz nie weźmie odpowiedzialności.


@fk0ff: Ależ lekarze nie są z tego "utrzymywani", bo spokojnie mogliby
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:55:29 via Wykop
  • 3
limity specjalizacji jak sie zmieniały w tym czasie?


@pan_demonium: Regularnie rosną adekwatnie do liczby miejsc na studiach, ale też jest zapewne jakaś granica i może się zrobić kłopot, bo właśnie tak się kończy zwiększanie miejsc na studiach bez żadnego planu i przemyślenia, byle tylko jak najwięcej
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:57:30 via Wykop
  • 3
bardzo dobrze wiesz że bottle necki tego systemu są obecnie w innych miejscach tylko udajesz głupka. Jak każdy lekarz. Zresztą obcowanie z tym środowiskiem to zastanawianie się za co im płacą jak wszyscy, WSZYSCY, są tam przepłaceni 3-5x w stosunku do jakości oferowanej usługi


@SpicyButIcy: Chodzi ci o specjalizacje? No są bottle-necki bo drastycznie zwiększono liczbe studentów na uczelniach, a w ogóle nie dostosowano do tego bazy szpitalnej, nikt nie
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 07:59:55 via Wykop
  • 2
różnica jest taka że programiści ograbią złe korpo big techy and konowały ograbiają budżet państwa


@ElPerdedor: Nie ograbiają tylko dostają wynagrodzenie za swoją pracę
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:03:40 via Wykop
  • 2
a całe zwiększenie nakładów na opiekę zdrowotną pochłonęły podwyżki pensji.


@stanleymorison: Nie ma na to żadnych dowodów, brednie
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:05:40 via Wykop
  • 4
To uciekaj, pamiętaj też żeby sobie załatwić cały sprzęt, od tomografu po stół operacyjny, bo chyba nie będziesz wystawiał skierowań do publicznego szpitala, prawda?


@stanleymorison: Uwierz mi, że poradzilibyśmy sobie ze sprzętem, tylko wtedy wyrostka nikt by wam za darmo nie naprawił, a byście wychodzili z rachunkiem na 50k. Sprzęt szybko by się zwrócił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:06:33 via Wykop
  • 3
A lekarz ma w dupie czy przyjdzie o 9 czy 12 do pacjentów, którzy czekają od 8


@nabla-delta: Otóż nie ma
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:08:54 via Wykop
  • 3
witam Pana Ekscelencję lekarza. D--a boli? Ma boleć. Lekarze nie powinni zarabiać 2 x więcej niż prezydent USA. Nie pozdrawiam.


@ifnot: No tak, bo przecież prezydentem USA zostaje się dla pensji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym jaki w ogóle sens mają takie porównania. A piłkarz powinien zarabiać więcej niż prezydent USA? xd

Mnie dupka nie boli.
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:23:51 via Wykop
  • 3
@cyberchosnek: Ja nigdzie nie bronie oszustów i powinni oni zostać surowo ukarani. Śmieszne jest jednak jak próbujecie insynuować, że takie wałki jak robił Dawid Kacprzyk to są na porządku dziennym i że to niby chleb powszedni każdego lekarza.

No jestem lekarzem i nic mnie nie boli, śmieszą mnie programiści tylko
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:25:18 via Wykop
  • 1
Trzeba ich ukochany środek - pieniądze tak ułożyć aby niesamowicie opłacało im się szkolić następców, w porównaniu do wykonywania zabiegów. Dekada i specjalistów mielibyśmy wystarczająca ilość.


@SpicyButIcy: Wykopki by tego nie przeżyły, lekarzom pieniądze trzeba zabrać, WSZYSTKIE ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od zawsze mówie, że trzeba tu ściagnąć ludzi, którym by sie płaciło dobre pieniądze za NAUKE młodych
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:36:15 via Wykop
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:39:46 via Wykop
  • 0
Ale widzisz jak nagle zmieniłeś narrację? To oznacza że DOSKONALE wiesz jak rozwiązać problem tylko udajesz debila. Na tym polega lobbing


@SpicyButIcy: Kiedyś zrobiłem długi post, w którym przedstawiałem jak polepszyć służbe zdrowia i właśnie dużo czasu poświęciłem temu, że albo trzeba zapłacić naszym lekarzom albo trzeba ściągnąć zza granicy ludzi, którym zapłaci się dobre pieniądze i ich zadaniem będzie szkolenie naszych młodych lekarzy. To za ten konkretnie pomysł akurat
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:42:31 via Wykop
  • 1
bo samych oszustów wśród lekarzy-radnych, którzy wydali oświadczenia majątkowe okazało się, że jest w c--j, a co dopiero takich, którzy wałki robią po cichu.


@cyberchosnek: Jak na razie jedynym potwierdzonym oszustem jest Dawid Kacprzyk, co do pozostałych radnych, to że zarabiają dużo nie znaczy że oszukiwali

eśli Ty nie oszukujesz, nie kradniesz, nie kombinujesz to uwierz mi, że nikt Ci pieniędzy nie chce zabierać, po prostu robisz z siebie ofiarę,
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:46:54 via Wykop
  • 1
teraz zwiekszaja. Ale to jak male limity byly 10 lat temu to absurd i to one doprowadzily do takiej sytuacji i wykorzystywania pozycji. Czemu wtedy nie krzyczeliscie ze za malo lekarzy sie ksztalci i za duzo pracujecie? Ale krzyczeliscie ze za malo zarabiacie.

Widzieliscie co sie dzieje. Wiedzieliscie do czego to doprowadzi. Ale wam to pasowalo


@danielbr3: Zgadzam się, że to był absurd, ale to nie była wina lekarzy. Krzyczeliśmy,
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 08:50:32 via Wykop
  • 1
ludzi którzy od miesięcy próbują być śmieszni i wrzucają ai slop i inne swoje moje fantazje jak to źle mają programiści i kamilki na b2b, tworząc taka sama nagonkę wyszydzając zawód i są uradowani z każdego wahnięcia rynku na niekorzyść IT.


Twój wpis nie różni się absolutnie niczym od ich wpisów xD


A te typy to jacyś frustraci z fabryki smrodu, którzy zazdroszczą innym grupom zawodowym i odpalają szampana kiedy jakaś ma
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 09:07:02 via Wykop
  • 2
Zesralibyście się, gdyby to było w jakikolwiek sposób opłacalne, to już teraz takie sale by powstawały


@stanleymorison: No dopóki istnieje państwowa służba zdrowia to taki wyrostek nie jest opłacalny, ale jest też sporo zabiegów, które są opłacalne i normalnie funkcjonują prywatne szpitale i bloki operacyjne i im się to kalkuluje
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 09:15:21 via Wykop
  • 1
@hot_topic: Ale gdzie ja tu kogoś straszę? Oprócz biologii jeszcze chemia i matematyka kolego ( ͡° ͜ʖ ͡°) I ja nigdzie nie pisałem, że to robi z kogokolwiek elitę, nie uważam żeby tak było i nie czuje się żadną elitą.

Ja myślę, że jakby posłuchać lekarzy w kwestii organizacji i funkcjonowania służby zdrowia jednocześnie robiąc dobre zapezpieczenia, żeby złe jednostki nie mogły tego systemu nadużywać, to
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 09:25:40 via Wykop
  • 1
@hot_topic: Ale my nie możemy żadnych reform robić. Działamy na mocy ustawy o zawodzie lekarza, którą tworzą politycy
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
19.06.2026, 18:57:16 via Wykop
  • 0
ale zesransko xd


@msy: masz na myśli programistów beczących z powodu lekarzy od 3 lat?
  • Odpowiedz

657

Afera akredytacyjna a nowe kierunki lekarskie. Lekarze domagają się weryfikacji

Nie będzie otwierania nowych kierunków lekarskich, a te które zostały już uruchomione będą podlegać kolejnym kontrolom

Mirasthrope
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 18.06.2026, 12:44:25
  • 76
  • #
    medycyna
  • #
    zdrowie
  • #
    lekarz
  • #
    studia
RenoJackson
RenoJackson 19.06.2026, 04:51:39 via Wykop
  • -8
"Kasta" nie boi sie konkurencji. Jakby ktoś wszedł chociaż w artykuł, a nie przeczytał tylko modny tytuł, to była afera dopiero co, że ludzie z Państwowej Komisji Akredytacyjnej, która udziela akredytacji na nauczanie na różnych kierunkach przyjmowała łapówki w zamian za wydawanie pozytywnych opinii i akredytacji uczelniom, które nie spełniły wymogów.

Druga sprawa, to okej zwiększajmy miejsca na kierunki lekarskie, ale zróbmy to z głową na bazie jakiegoś modelu. Ustalmy ilu lekarzy
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RenoJackson
RenoJackson 19.06.2026, 04:56:42 via Wykop
  • -4
@warsaw: Skoro w tej Polsce jest takie eldorado to dlaczego nie zjeżdża się tu cała Europa i Ameryka? Polska to jeden z najlepszych krajów do życia na świecie. Imigranci z poza UE nie muszą nawet weryfikować swoich dyplomów, umiejętności, czy języka. Tym z UE byłoby w takim razie jeszcze łatwiej. Gdzie są ci wszyscy imigranci zarobkowi-lekarze, którzy powinni tu pchać się drzwiami i oknami? Nie zadałeś sobie kiedyś takiego pytania?
RenoJackson
RenoJackson 19.06.2026, 08:48:51 via Wykop
  • -1
) (przecież to ini teraz robią i mamy to, co mamy)


@qupi: Lekarze tego nie robią, zweryfikuj swoje informacje

3848

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

3 mln zł brutto zarobił w ubiegłym roku 32-letni ortopeda Michał Burczy,. To daje ponad 2,6 mln zł na rękę. W rozmowie z WP wyjaśnia, jak godzi pracę lekarza z byciem prezesem szpitala w Grójcu oraz równocześnie dyrektorem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

tomasztomasz1234
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 16.06.2026, 19:43:49
  • 482
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
RenoJackson
RenoJackson 16.06.2026, 20:20:17 via Wykop
  • -44
W USA takie zarobki, to ma pierwszy lepszy ortopeda na dzień dobry. Tyle jest warta praca dobrego lekarza zabiegowca. Kto wam bronił się uczyć? Wystarczyło zdać maturę na 80%
RenoJackson - W USA takie zarobki, to ma pierwszy lepszy ortopeda na dzień dobry. Tyl...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RenoJackson
RenoJackson 17.06.2026, 19:44:29 via Wykop
  • -7
W USA służba zdrowia nie jest napędzana z budżetu więc mogą tam mieć nawet 900 000 USD - 1 600 000 USD


@matajaszi: W takim razie sprywatyzujmy polska służbe zdrowia, jestem jak najbardzije za. Skończą się wreszcie te ochłapy i zaczną się normalne rynkowe pieniądze takie jak w USA i reszcie cywilizowanych krajów
RenoJackson
RenoJackson 11.06.2026, 14:04:04
  • 2
Jak znaleźć jakiegoś promotora, który wypromowałby doktorat w trybie eksternistycznym? Nie mam żadnych znajomości w zawodzie, pracuje w szpitalu powiatowym gdzie nikt nie bawi się w nauke

#medycyna #lekarski #lekarz #doktorat #studia #studbaza #nauka #gruparatowaniapoziomu
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson
Autor
11.06.2026, 14:07:56 via Wykop
  • 2
@lorafenus: boje się wyjazdu za granicę, polak to podczłowiek na zachodzie Europy, z zasady
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
11.06.2026, 14:15:06 via Wykop
  • 0
@lorafenus: no, ale to ja bym szczerze nie chciał takiego scam doktoratu robić, tylko taki porządny, na poważnie, a nie żeby po prostu mieć tytuł naukowy i udawać mądrale, a wstydzić się własnego doktoratu i liczyć na to, że nikt nie pokopie głębiej
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
11.06.2026, 14:35:29 via Wykop
  • 0
@looznagooma: przed
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
12.06.2026, 18:52:20 via Wykop
  • 0
@aikonek: no potrzebny mi jest i tyle, coraz wiecej osób ma i brak doktoratu jest zle postrzegany przez pracodawców. Tak to bym nie robił. Czyli niskie pobudki. Co nie znaczy, że chce to zrobić byle jak, wręcz przeciwnie
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
12.06.2026, 20:28:56 via Wykop
  • 0
@aikonek: aha to czegoś takiego się nie spodziewałem. To w takim razie nie mam już szans
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson
Autor
15.06.2026, 23:54:55 via Wykop
  • 0
@aikonek: A czy możliwe jest wyjście z własnym tematem badawczym i próbą realizowania go w ramach szkoły doktorskiej?
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 15.06.2026, 20:19:33
  • 11
Strzelić w aut z takiej pozycji to wyczyn ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mecz
RenoJackson - Strzelić w aut z takiej pozycji to wyczyn ( ͡° ͜ʖ ͡°) 

#mecz

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

rdddd
rdddd
rdddd
15.06.2026, 20:20:26 via Wykop
  • 0
@RenoJackson: Oskarek vifoniarz hehe
  • Odpowiedz
Zi3L0nk4
Zi3L0nk4
15.06.2026, 20:20:59 via Wykop
  • 0
@RenoJackson: inspiracja #ekstraklasa
  • Odpowiedz
RenoJackson
RenoJackson 12.06.2026, 11:39:04
  • 1
Czy Shimano Claris faktycznie jest tak beznadziejne jak ludzie mówią, czy dla goscia co po prostu chce sobie rowerem śmignać do pracy 16km w jedną strone wystarczy i będzie spoko?

Mam oferte kupna gravela Kellys Soot 30 za 2000.

-Hamulce tarczowe
-Shimano Claris
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RenoJackson
RenoJackson
Autor
12.06.2026, 12:11:27 via Wykop
  • 1
ale po hamulcach to się cudów nie spodziewaj.

tylko mechaniczne hamulce tarczowe są gorsze od hydraulicznych


To akurat wiem, ale hydrauliczne to juz mocno cena roweru wzrasta, a ja w sumie cale zycie jezdzilem albo na zaciskowych albo na mechanicznych tarczowych i nigdy nie narzekalem na hamulce, jezdze glownie po sciezkach rowerowych, wiec tez jakichs duzych wymagan co do hamulców nie mam
  • Odpowiedz

1349

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Radny Ursusa anestezjolog rocznik 1997 zarobił w 2025 1,6 mln zł

Średnio miesięcznie ponad 130k. Nie ma sensu więcej komentować. Należą się podwyżki.

DeoLawson
z
x.com
dodany: 09.06.2026, 20:27:35
  • 211
  • #
    medycyna
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    polska
RenoJackson
RenoJackson 10.06.2026, 08:51:10 via Wykop
  • -9
Gość pracuje full-time na SOR. Każdy wie, że na SOR są wysokie stawki, bo wymaga ogromnego skilla, odporności na stres, odwagi i ciężkiej pracy, bo tam się po prostu zapieprza przy najtrudniejszych przypadkach i z tego powodu NIKT nie chce tam pracować. Każdy woli za dużo mniejsze pieniądze popracować w spokoju, w przychodni w gabinecie. Dodatkowo jest koordynatorem tego SORu, wiec oprócz pracy lekarskiej wykonuje również pracę menadżerską. Ma same dobre opinie
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

RenoJackson
RenoJackson 10.06.2026, 09:10:22 via Wykop
  • -4
tak to zapewne wygląda, ale jeśli jest taki dobry, to długo tak nie pociągnie i skończy się albo szybkim zawałem, albo błędem i sprawą sądową. Bo skoro tyle miesięcznie wyciąga to podejrzewam że bierze wszystkie święta, weekendy, a po dyżurze zamiast do domu odpocząć to na etat, żeby rezydenturę robić.


@czorny_m: Bardzo możliwe, wielu co się tak zajeżdża dostaje udaru w wieku 40 paru lat, ale o tym się nie
RenoJackson
RenoJackson 10.06.2026, 22:28:14 via Wykop
  • -2
@SmugglerFan: ale dlaczego olał skoro właśnie pacjenci są zachwyceni jak bardzo dobrze się nimi zaopiekował? Mniej jadu kolego.

Z resztą ja sam pare razy byłem na SOR + osoby z mojej rodziny również i nigdy żadnych problemów nie było
RenoJackson
RenoJackson 10.06.2026, 22:31:19 via Wykop
  • -2
co zachwyceni?


@SmugglerFan: no takie ma opinie ten doktor xD Z resztą mnie zaden lekarz nigdy jak g---o nie potraktował
RenoJackson
RenoJackson 10.06.2026, 22:38:22 via Wykop
  • -2
co mnie obchodza jakies opinie ktore pewnie sa fejkowe? nie mowilem nawet o tym konkretnym lekarzu tylko ogolnie o lekarzach.


@SmugglerFan: mam wrażenie, że wedlug takich typów jak ty nie mozna absolutnie nic dobrego o lekarzach powiedzieć, bo wszystko co dobre to wedlug ciebie bedzie fejkowe, a kazdy lekarz to zło wcielone.

widocznie na niewielu leakrzy trafiles jak na razie


Wlasnie, ze na wielu. Moze jak ja ich traktuje z
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 27.09.2024

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 26.09.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 28.09.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking