Do osób robiących na nocki; jaki jest dla was optymalny system snu? ja metodą prób i błędów doszedłem do wniosku, że trzeba spać tak, jakby się miało na rano, czyli przekimać te 7h przed wyjściem do kołchozu. Jak szedłem do łóżka chwilę po powrocie, o tej 6 rano, to budziłem się pół żywy a potem i tak nie mogłem na niczym skupić bo wzrok ciągle padał na zegar. Jak wezmę prysznic (robię
Zopyross - Do osób robiących na nocki; jaki jest dla was optymalny system snu? ja met...

źródło: sl

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
a później cały wypoczęty


@Czerwone_Stringi: no i o której miałeś pobudkę? ten system po prostu odbiega od zwyczajowego, masz odstęp 6-8h od pobudki do wyjścia na kołchoz, mózg musi się, przynajmniej moim zdaniem, przyzwyczaić do innego trybu, w tym moim po prostu jest mu łatwiej
@dr_papieros tego właśnie nie lubię po południu, bo nie idzie się na niczym skupić, po prostu pogania świadomość, że zaraz trzeba ruszać, po pobudce
  • Odpowiedz
@Zopyross: Ja pracując w kołchozie na tartaku na zmiany w pracy w systemie akordowym (został stworzony, żeby ludzie zasuwali) idę spać zaraz po pracy i śpię do wieczora. Ja mam tak rozregulowany sen, że jak jest pierwsza zmiana to nie mogę w nocy spać, nie mogę usunąć. Takie uroki pracy zmianowej.
  • Odpowiedz
Przypomniał mi się jeden z dzisiejszych snów. We śnie byłam w zaawansowanej ciąży. Nie pamiętam, co było pomiędzy, ale doszło do sytuacji, w której potrzebna była cesarka. Wstrzyknięto mi znieczulenie, ale świadomość została. Byłam sparaliżowana, nie mogłam się ruszyć ani obudzić. Mam bardzo świadome sny, zdarzenia w snach, ale długo potem ich nie pamiętam... Rozcięli mi brzuch, co było wyczuwalne, wszystko było czute ale nie jako ból ale jako hm zdarzenie, jak
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jaki materac wybrać dla komfortowego snu?
Jaki materac 220 x 200 cm dla (już nie) kawalera?
Kiedyś kupowałem materac Materasso Monaco Dream w mniejszym rozmiarze od mirka @Milano - polecam, śpi się na nim bardzo dobrze zarówno na tej stronie Soft jak i Hard (H3/H4 chyba), tylko nie mogę znaleźć teraz interesującego mnie rozmiaru w sprzedaży, bo tak to bym kupił po prostu taki tylko większy xD.
Tak do 8k coś fajnego
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: @mirko_anonim Pamiętaj, że materaca nie dobiera się do wagi. To częsty i typowo polski błąd. W rzeczywistości większa waga to też większe ciało i rozkład nacisku pozostaje proporcjonalny. Kluczowe są jakość pianek, konstrukcja i projekt materaca. Zawsze też zważaj na to, abyś mógł materac przetestować we własnej sypialni - na prostych, jasnych zasadach.
  • Odpowiedz
@Horse_with_horns: ja miałem ostatnio sen, że jakaś baba na mnie z nożem szła, broniłem się krzesłami, nawet stołem ale w końcu mnie drasnęła na brzuchu. potem nie pamiętam co było.
  • Odpowiedz
@Horse_with_horns: słucham sobie audiobooka "Człowiek i jego symbole" Junga,
facet twierdzi że sny są przekazem od nieświadomości, że nie jest to takie proste jak sennik dla każdego taki sam
tylko interpretacja jest indywidualna i kontekstowa, ale podobno dużo można się dowiedzieć o sobie
  • Odpowiedz
Powróciły moje problemy ze snem i zastanawiam się czy to już kwalifikuje się, żeby szukać pomocy. Generalnie śpię po 7-8 godzin, ale raz na miesiac trafia się taka sytuacja, że nie mogę spać całą noc w ogóle i idę do pracy ledwo żywy. Zawsze jest to tylko w dzień roboczy. Nigdy w weekendy. Zazwyczaj z niedzieli na poniedziałek. Czegoś się boję, nie wiem czego.

Potem czuję, że cały następny dzień to tortury.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@MakiawelicznyAltruista to już tragedia. Nawet jedna noc w roku to już kliniczna depresja. Teraz patrząc na to wyolbrzymienie sobie powiedz, że raczej twój przypadek to nic wielkiego, a bardziej przypomina to hipohondrie
  • Odpowiedz
Dzisiejszej nocy śnił mi się odlotowy sen. Wyszedłem z domu na spacer, a tu nagle na chodniku leży gruby plik banknotów po 500zł. Wziąłem sobie połowe i zerknąłem czy nikt mnie nie widzi i nie było nikogo, ale była jedna kamera taka jak w monitoringu, która musiała mnie nagrać. Po chwili jakieś 10 min później dzwoni do mnie numer z pytaniem czy przez ostatnie 12 miesięcy mieszkałem na wynajem. Do tej pory
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Crisu Jak chcesz, żeby dziecko zasnęło to nie dostarczaj mu bodźców w postaci ruchu, kolorów i dźwięków. Roczny bobas potrzebuje bliskości, spokoju i bezpieczeństwa.
Moim zdaniem 11 miesięcy to za wcześnie na samodzielne zasypianie.
  • Odpowiedz
Murki, macie może jakieś sprawdzone zatyczki do uszu, do spania? Mam od niedawna nowych sąsiadów którzy przychodzą późnym wieczorem do domu i w zasadzie do świtu albo rozmawiają, albo coś jedzą i przestawiają talerze, albo siedzą na pracy zdalnej prowadząc jakieś telekonferencje. Mam czujny sen, ściany niestety są cienkie i łatwo niosą dźwięk, więc się czuję jakbym spał w pokoju obok nich, a nie w sąsiednim mieszkaniu. Wybudzam się regularnie, albo w
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#medycyna #sen
Mam pytanie, bo nie daje mi spokoju. Na głównej był ostatnio artykuł o narkozie. Ludzie się tam wymieniali doświadczeniami o tym jak to narkoza odcina, że nie ma świadomości, nie to co sen.

I zacząłem się zastanawiać czy ja jestem normalny. Miewam sny, ale większość czasu to wygląda u mnie tak samo jak w narkozie - zasypiam i budzę się, pomiędzy nie ma nic. Czarna dziura.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdy jestem zmęczony, to odpoczywam. Próbuję zasnąć, nie myślę o niczym. Wszystkie problemy w mojej głowie znikają wtedy. A mam ich sporo #sen
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam, wczoraj wieczorem zamówiłem mcdonalds przez aplikację glovo. Natomiast nie miałem siły zjeść wszystkiego. To co zostało to bigmac oraz nuggetsy. Czy mogę to na spokojnie zjeść, czy raczej nie? Chodzi mi o to, czy tego typu jedzenie można zjeść na drugi dzień, a nie jak to powinnobyć, czyli odrazui po przyrządzeniu. Pozdrawiakm. Tylko szczerze odpowiedzi. :)

#mcdonalds #jedzenie #sen
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pokso: ja bym wykąpał najpierw te nuggetsy w occie aby zabić bakterie i pasożyty które zdążyły się przez noc zadomowić
  • Odpowiedz
Po raz kolejny miałem sen w którym chodziłem po olbrzymim strychu. I tam było wszystko jakieś labirynty z szaf, półki z laboratorium jakiś zakurzony ołtarz. Wchodzilo się tam po olbrzymiej drabinie a na samym strychu też były drabiny i poziomu.

I miałem takie przeczucie że już kiedyś tu byłem. No chyba że sobie to wkręcam i pierwszy raz mi się to śniło.

Kurde dziwne.

#sen #sny
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@K-S-: brzmi jak końcowa scena z interstellar hehe

jesteś w tym pomieszczeniu w którym wybierasz kolejną bajke do przeżycia tzn kolejne życie
  • Odpowiedz