Dawno nie pisałem na Wykopie... to było spowodowane tym że bardziej wolę iść w naszą grupę na Telegramie dlatego coś dziś załączę ;)
Oficjalne archiwum TMI na Web Archive, nawet nie wiedziałem że istnieje :)
https://archive.org/details/monroe-institute-collections
Poza tym znów eksperymentujemy! Trochę z pamięcią w snach, trochę z EILD ;)
#sen #sny #swiadomysen #swiadomesny #ld #luciddream #luciddreaming #oobe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanko, czy w LD będę pamiętał co sobie zaplanowałem IRL, tuż przed snem? Chciałbym na przykład zagrać z kuzynem i bratem w piłkę, jak za dawnych lat. W tym samym miejscu, tą samą piłką. Pamiętam w co byli ubrani kuzyn i brat, pamiętam zapach piłki, pamiętam ich dawne głosy przed mutacją, ich twarze, pamiętam to miejsce w którym graliśmy, które teraz wygląda zupełnie inaczej. Czy da się to odtworzyć i tak jakby
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Synco: Może tak być, ale równie dobrze możesz mieć fałszywe wspomnienia.

Jak będziesz sobie powtarzał przed snem scenariusz, wyobrażał to, to może ci się to nawet przyśnić w śnie nieświadomym. Programowanie snów albo jakoś tak to się nazywało. Śni ci się to o czym myślisz, a skoro przed snem myślisz o tym, to może ci się znów pomyśli.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Synco: mn za dzieciaka prześladował koszmar że mnie baran goni wokół domu rodzinnego od strony matki a później był jeszcze jeden sen że na kombajnie cała od rodzina od strony matki mnie goniła po podwórku xd
  • Odpowiedz
Witam witam otwieram nitkę na dziwne sytuacje ze snami.

1. Kiedyś miałem sen. Nie pamiętam jaki, nie ważne. Nagle się obudziłem. Chciało mi się spać, więc stwierdziłem że idę spać dalej. Zasnąłem chyba po 10 sekundach, no max po 15. I wróciłem do tego poprzedniego snu. Jakbym zapisał grę i wczytał. Byłem dokładnie w tym samym miejscu co wcześniej. ALE. Przy tym zasypianiu pojawił się tak potworny ból... Nie wiem co to
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W życiu miałem dwa świadome sny. Pierwszy był tuż po obejrzeniu filmu Incepcja. Nie żeby jakoś mną wstrząsnął, ale jakoś musiało mi to siąść na mózgu że akurat po tym seansie pyk i LD. Pamiętam że byłem we śnie. Nagle spojrzałem na dłoń i wewnątrz była biała uśmiechnięta buźka mniej więcej taka jak na zdjęciu. I wtedy się zaczęło. Co ciekawe zawsze jak myślałem o LD to pierwsze co planowałem to r00chanie
Synco - W życiu miałem dwa świadome sny. Pierwszy był tuż po obejrzeniu filmu Incepcj...

źródło: Screenshot_9

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Synco: rob notatki po każdym spaniu z tsgo co pamiętasz. Nawet jak nic nie pamiętasz to zapisz to.
Najlepiej miec osobny zeszyt i długopis tylko do tego.

Ostrzegam tylko ze otwierasz sie mocno na inne rzeczy.

Ja po nieczlym miesiącu zabaw w LD musiałem zrezygnować. Miałem coraz silniejsze ataki mar nocnych lub tez złych bytow. Wiedziałem ze śnie ale nie mogłem sie budzić, czułem niewyobralzzne zło jak i cierpienie pd
  • Odpowiedz
@Rudz1elec Jeśli chodzi o LD to nie ma żadnych złych bytów, mar nocnych itp. To znaczy są ale to są tylko wytwory podświadomości, nie są to realne istoty. Poczytaj sobie, posłuchaj o pracy z cieniem w LD.
  • Odpowiedz
Szukam materaca do sypialni, czy miał ktoś styczność z Serta Blue Lagoon? Będzie to dobry wybór? Normalnie chodzi za około 4k, ja mam okazję go wyrwać za 3k. Przez te kilkanaście minut w sklepie leżało się na nim całkiem wygodnie. Wcześniej miałem hilding flamenco i też był w porządku, ale na pewno był miększy
#materac #materace #serta #sen #hilding
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fnchuni: https://sertasimmons.com/news/serta-simmons-bedding-completes-financial-restructuring-emerges-chapter-11/ :)

Serta jest aktualnie w Chapter 11, więc nic dziwnego, że mocno tę markę przeceniają. W takich sytuacjach sklepy często chcą szybko wyczyścić stany magazynowe. W razie problemów obsługa gwarancyjna może być utrudniona.

Sam materac może być OK, bo Serta co do zasady nie była tragiczna. Chociaż sprężyny to nigdy nie jest dobry pomysł. A znasz już materac Osaka Air?
  • Odpowiedz
  • 0
@janznetu: chyba już znalazłem firmę oferującą stonowane motywy na pościeli i w średniej półce - eurofirany. Ale dzięki za propozycję.
  • Odpowiedz
Do osób które śpią w masce na oczy.
Czy Wam ta opaska przez sen nie spada? Ciasno ją zakładacie? W jakiej pozycji śpicie? Czujecie, że nic pod tą opaską wam nie oddycha?
Kupiłam sobie takową za 25 polskiej waluty z Amazona i jestem zawiedziona, jak dam ciasno to mi sie gotuje pod nią a jak luźno to sie budze bez maski. :(
#sen #zdrowie #zycie #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rzepa_malino_a: ja zawiązuje ja ciasno tak zeby krew przestawala doplywac do mózgu i odnrazu zasypiam.

Tylko rozowa rano musi pamietac aby rozwiazac mnie inaczej nie wstanę
  • Odpowiedz
@Siemabro: Dopiero 0 jest za niskie a tak niskie tętno to raczej sugeruje, że jesteś wysportowany. Dopóki nie czujesz, że z twoim sercem dzieje się coś dziwnego to nie musisz się przejmować.
  • Odpowiedz
@Siemabro:
Różnie bywa, Bradykardia jest patologią. Chwalenie się ilością przejechanych/przebiegniętych kilometrów, wydolnością i w konsekwencji przerostem lewej komory kończy się często w wieku 50+ różnymi poważnymi schorzeniami serca, znam wielu takich harpaganów, którzy w tym wieku wyglądają świetnie ale okazami zdrowia paradoksalnie nie są. I nie dawajcie jako kontrargumentu janusza na fotelu z piwem w ręku, wszędzie trzeba znaleźć umiar. Sport amatorski na wysokim poziomie z perspektywy wielu lat też
  • Odpowiedz
@Sanremu: W żadnej z tych ofert nie ma podanego pełnego składu materaca, więc trudno ocenić je w rzetelny sposób. Warto zwrócić uwagę, żeby materac nie miał kokosa, sprężyn ani pianki visco w pierwszej warstwie. Lepiej też unikać pianki T. Takie rozwiązania zwykle szybciej tracą swoje właściwości i mogą pogarszać komfort snu.
  • Odpowiedz
Planuje zakup kołdry do nowego łóżka, rozmiar kołdry 160x200

potrzebuje kołdry względnie przewiewnej, mam tendecję do pocenia się w nocy
Raczej celuje w kołdre całoroczną, dodatkowo chciałbym także nie musieć jechać specjalnie by ją prać w pralni, wolałbym coś co można wyprać w domu.

budżet nie jest zbyt duży do pewnie ok. 200 - 300 zł.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Irfrit kupiliśmy z moją kołdrę puchową w Auchan chyba nawet w tym samym rozmiarze i mogę szczerze polecić, nie pamiętam ile kosztowała (droga nie była), puchu w domu nie wypierzesz, ale jest cienka, lekka i trzyma fajnie temperaturę. Moja różowa akurat grzeje lepiej niż dobry niemiecki piec i jest za ciepło, ale jakbym spał sam to by była elegancka
  • Odpowiedz
Mam ponad pół roku Materac ZORBA HILDING kieszeniowy. Na początku wydzielał średnio przyjemny zapach. Wietrzyłem go dłuższy czas. Wydawało się, że problem ustał, ale co jakiś czas znów czułem ten nieprzyjemny zapach i co gorsza drażnił mnie on. Problem ustawał i powracał. Zauważyłem, że najgorzej było w ciepłe dni, wtedy było to już naprawdę problematyczne, że czułem lekki ból głowy.

Wstrzymywałem się z wymianą bo myślałem, że problem ustanie, niestety raczej tak
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@messindowski: Zapach, o którym piszesz, rzeczywiście może wychodzić z lateksu. Niektórzy są na niego bardziej wrażliwi i odczuwają drażniący aromat, który nie znika mimo wietrzenia. Do tego lateks ma ograniczoną przewiewność, więc w cieplejsze dni problem może się nasilać.

Jeśli szukasz alternatywy, zwróć uwagę na materace z pianek wysokoelastycznych HR i warstwą pianki V visco), ale nie w pierwszej warstwie. Wtedy masz i dobre podparcie, i komfort bez efektu przegrzewania
  • Odpowiedz