Jest sens iść do fizjoterapity z kolenem, bez zadnego usg?

Jakies 2 tygodnie temu cos mi sie stalo w lewe kolano, i to śpiąc na brzuchu - chyba utrzymywałem nogę w lekkim przeproście przez slabe podparcie pod kolanem bo lekki skos byl na łóżku, no i nagle poczulem mocny ból.
Potem rano nie bolalo ewentualnie delikatnie, ale pogorszylo sie kilka godiznach - i wtedy juz musialem kulec i chodzoc na lekko zgiętym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: ta powyższa analogia z samochodem jest tak nietrafiona, że aż nie ma co dawać się przedmówcy rozwijać xD
To nie jest tak, że nie ma w ogóle sensu. Precyzyjnej diagnozy bez badań obrazowych być może nie dostaniesz, ale doraźnie fizjo może pomóc, chociażby sprawdzi czy wszystko w porządku od strony ruchowej, zaserwuje jakąś terapię manualną w razie możliwości na chore miejsce, ewentualnie aby drugie kolano trochę odciążyć. Może nawet
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: błądzisz, a nawet o tym nie wiesz xD
Przecież w trybie doraźnym nie chodzi o wyleczenie (wgl fizjo nie jest od leczenia w ścisłym słowa tego znaczeniu), a o pomoc z bólem i tu wystarczy czasem to o czym piszę, więc tak - wizyta wcześniej ma czasem sens. Poszedłby pacjent np. do ortopedy, to i tak przed ewentualną diagnostyką dostałby leki przeciwbólowe, dopiero później zapewne rehabilitację, ewentualnie skierowanie na
  • Odpowiedz
Co to znaczy boosta gier?


@NowyStaryMirek: chodzi o program Quest Game Optimizer, znajdziesz poradniki na yt jak to działa i jakie są różnice. Mi nie był potrzebny bo mam quest 2 i korzystał głównie z pcvr także no.

BTW na pewno mogę ci z gier polecić RE4 VR (ten klasyczny) jest cudny w VR, jest to jeden z exów na Questa. A no i właśnie quest ma trochę questów i
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek ja bym brał questa, bo to jednak jest lider i większa pewność, że bedzie to wspierane.

Osobiście mam questa 2 używam sporadycznie ale jak już włączę to jest to naprawdę fajne i odmienne doświadczenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Retiarius_oma
Pełnomocnictwo złożysz w każdej placówce własnej Poczty Polskiej. Wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Pełnomocnictwo może być stałe (ważne do odwołania) lub jednorazowe (tylko do odprawy danej przesyłki), decydujesz w momencie składania.

Co do rachunków itp. to niczego ze sobą nie bierzesz, tylko wysyłasz na podanego maila jako załączniki (jeżeli Urząd Celno-Skarbowy o to prosił).
  • Odpowiedz
@Kooopik

@hrumque mam x1e ale Ethernet jak się okazuje też nie zawsze działa w dużej sieci


Jeśli możesz podłączyć się kabelkiem USB do drukarki, ze swojego komputera, to tak samo możesz się połączyć kabelkiem Ethernet z twojego komputera (dodając mu drugą dodatkową kartę sieciową tylko do tego celu, na USB chociażby)
  • Odpowiedz
@kidi1: Jeśli przewidujesz że np za rok czy dwa lata dalej będziesz miał.zdolnosc to weź pod uwagę że stale.jest tańsze a możesz je refinansować o ile weźmiesz je na 5 lat. To daje ci sporą przewagę nad bankiem.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, mam pytanko. Czy u was w #kolchoz też są osoby które są specjalnie traktowane bo kumplują się z liderem/kierownikiem (albo liżą im dupsko). Bo u mnie są takie gwiazdy co one nie będą pracować przy danej maszynie bo za gorąco, bo niewygodnie, bo zły dzień, bo plecy bolą , bo nie. I jak zwrócisz takiej uwagę, albo jej kumpeli liderce zmiany to i tak nic się nie zmieni
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gandezz: wszystkie biura podróży mają swoje strony www przecież, to są też stacjonarne biura w każdym mieście jest ich kilka. Z popularnych to wakacje pl, itaka, tui, neckerman, coral travel, rainbow, exim, almatur, ecco travel i cała masa innych. Do tego masa grupek na FB z ofertani last nimut albo w stylu wakacje do 2k czy wakacyjni piraci.
  • Odpowiedz
No i na pewno świetnie się gra. Tenis stołowy jest tu mega. Sama gra oczywiście jest mega prosta ale da się robić triki, do tego jak wpadniesz na devovy Discord to cały czas pracują nad fizyką żeby było tak jak ma być. Podejrzewam, że jeśli ktoś tworzy billard to jest to sytuacja analogiczna. Klientem docelowym są ludzie, którzy lubią tenisa czy lubią bilard. A w tym wypadku jak i w drugim -
  • Odpowiedz
Po co ludzie chodzą do oddziału w banku co tam można załatwić czego nie załatwićsz przez internet i już oczywiście abstrahując od kredytów hipotecznych przecież tam te rzesze ludzi nie są po kredyt hipoteczny
#finanse #polska #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aa-aa ta? To podpisz lokate strukturyzowaną w np santanderze online :) ludzie robia w bankach bardziej skomplikowane rzeczy jak wykopek co ma ror bez karty bo za free xD
  • Odpowiedz
Którą z tych patelni nierdzewnych wybrać? Ciężko mi się zdecydować bo każda ma według mnie plusy i minusy :/ Te co znalazłem mają cenę mniej więcej w zakresie takim jaki chcę wydać 100-150zł (ikea jest droższa ale mam rabat -100zł). Zależy mi na tym, żeby móc potem bez problemu dokupić do patelni jakąś pokrywkę szkło/metal. Rozmiar 28cm.

Yato jest często polecany ale po tym jakie robią narzędzia to jakoś nie mam do nich
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach