nie mam kablówki i nie chce mieć tych wszystkich polsatow, tvnow itd, ale chcialbym mieć eleven i canal+ zeby móc oglądać mecze (serie a, premier league czasem la liga, ekstraklasa itd.) Czy sa jakies mozliwosci aby posiadac te kanaly bez kupowania calego gownianego pakietu z polsatami i ile by mnie to wynioslo? Ktos cos wie? #telewizja #sport #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, jakiś dobry artykuł na temat AI? Czego szukam, to w sumie takie kompedium wiedzy dla "amatora". Zadnych akademickich ksiazek, bo one i tak nie nadazaja.
- Ogólny zaryz o AI
- Coś "popularnonaukowego"
- Bardziej z perspektywy zielonej osoby w temacie, późniejszego użytkownika niż developera
- Klasyfikacja tego całego AI, modele itp.
- Na jakiej zasadzie to działa, cały czas z perspektywy zwykłego użytkownika
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

znaczy że jesteśmy (powiedzmy to obiektywnie) nudnym kierunkiem do którego nikt nie chce latać, albo mało kto.


@Iguan2207: czyli mówisz że Wiedeń to też taka dziura w lesie bo nie ma tam linii z ameryki?
  • Odpowiedz
  • 2
@dudustd Boże, dziękuję Ci kochanie!!!! Tak mnie nastraszyli subskrypcjami, scamami, że aż nie spodziewałem że życie może być takie proste i piękne! Life's good! Życzę Ci jak najlepiej w życiu przyjacielu. Oby Ci się syn urodził (a jak córka to oddasz do okna życia). Miłego dnia!
  • Odpowiedz
@DystryktPrawdy: Podoba mi się, że każdy może się ubierać jak chce, i od razu widać kto ma jakie upodobania, a nie wymuszone jednakowe uniformy narzucone przez zamordystyczne społeczeństwo i samozwańczych obrońców moralności. Chciałbym żeby dla chłopów społeczeństwo było równie wyrozumiałe.
  • Odpowiedz
Miejmy nadzieję, że obecna moda typu ubrania z pomocy dla powodzian prędko przeminie i znowu wróci bardziej kobieca moda.
  • Odpowiedz
Doradzi ktoś jakiś klej do lameli? Będę je kleił na listwy montażowe, które już są na płycie. Nie chce, żeby to było połączenie na zawsze, tak jak np. klejem typu mamut, uważam że to przerost formy nad treścią, to tylko lamele. Chciałbym móc je ewentualnie kiedyś zdemontować bez dewastacji płyty.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Miszcz_Joda: chwycić tyle chwyci, nawet zwykły akryl budowlany by chwycił. Ja bym jednak nie cudował i kleił normalnie na mamuta albo t-rexa. Możesz dać delikatnie punktowo to jakoś to oderwiesz
  • Odpowiedz
Ryczałt w IT i odliczanie 50% VAT z paliwa i eksploatacji samochodu NIEbędącego środkiem trwałym w firmie
-> jak wygląda to w praktyce, czy przy użytku mieszanym mają miejsce jakiekolwiek kontrole?

Zastanawiam się na ile swobodnie można podejść do tematu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stosujecie jakieś limity km do odliczeń?

Pracuję zdalnie, chociaż wynajmuję też wirtualne biuro z możliwością opcjonalnej pracy stamtąd, dlatego w ostateczności można by się tym jakoś zasłaniać. Nie oszukujmy
cebula12klocuch13 - Ryczałt w IT i odliczanie 50% VAT z paliwa i eksploatacji samocho...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cebula12klocuch13: Nie ważne. Wchodzisz w pojazy i dodajesz osobowy prywatny pojad i mo żesz go dodac w ten sposób bez dokumentu. I potem do wszystkich kosztów związnych z tym pojazdem wybierasz go i rozliczy Ci podatki poprawnie czyli 50% VAT
  • Odpowiedz
Na jakie laptopy polować z założeniami:
- raczej aluminiowa obudowa albo z dobrej jakości plastiku i ogólnie solidnie wykonany
- matryca 16 cali, 100proc SRGB, min 350nit
- z RTXem nadającym się do pogrania w GTA VI w przyszłości
- cena: jak najmniej

Zakup
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@grand_khavatari:

Oczywiście, że najlepiej mieć terenówkę na grzyby, suva na zimę i kabrio na lato. Chcę tylko laptopa. Wiem, że z RTXem będzie trochę cięższy i grubszy nadal chcę laptopa, który będzie jakoś kompromisowy. Nie przenoszę PC jakoś bardzo często więc przez większość czasu leży na stole ale ponownie - nie chcę stacjonarki.

Najbliżej będzie chyba Legion 5 Slim?
  • Odpowiedz
Mirki z #bydgoszcz nie macie wrażenia że w mieście żyje się coraz gorzej, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi 5-10 latami? Jedno z nielicznych miast gdzie #nieruchomosci drożeją, #praca coraz mniej dostępna i nie widać żeby to się miało zmienić, na mieście praktycznie 3-4 kluby, tyle samo pubów i sama gastronomia, nic ciekawego się nie dzieje, chociaż samo miasto ma potencjał. #polska #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@NieoznaczonaReklama
Osoba prywatna wystawia rachunek, a nie fakturę (choć w praktyce oba dokumenty są praktycznie identyczne).
Wyjątkiem jest jak prywatny sprzedawca jest VAT-owcem, wtedy wystawia normalną fakturę VAT z odpowiednią stawką VAT.
  • Odpowiedz
Mirasy, szukam sposobu jak się wyrwać z obecnej sytuacji zawodowo-materialnej i wpadłem na pomysł, aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem), aby robić drugi etat, otworzyć może jakieś JDG i przyjmować zlecenia.
Kwestia jest taka, że nie za bardzo orientuję się na tym rynku, bo raczej AI za moment wyprze ludzkich tłumaczy. Jak myślicie, dobry pomysł?
Myślałem jeszcze aby się przebranżowić na instruktora BHP ale nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem)


@mirekzwirek8: Kryste panie, nie. Mój ojciec przy okazji był jeszcze przed erą współczesną tłumaczem tekstów technicznych i to nie może być coś czym się zajmujesz jedynie. Ja tłumaczyłem też trochę przy użyciu współczesnych platform jak Transifex, mam styczność z takimi potrzebami też u klientów i dziś koszmarem jest ignorancja powszechna nawet w top aplikacjach jak Spotify gdzie
  • Odpowiedz
@mirekzwirek8: I to jeszcze angielski. To by miało sens gdy chodziło o jakiś specyficzny język (norweski, fiński, etc.) ale prawda jest taka że i to jest ostro zaklepane przez native speakerów w skutek pokoleń emigracji Polaków - jest pełno ludzi polskiego pochodzenia albo po długich latach emigracji którzy sie wyspecjalizowali w takich tłumaczeniach.
  • Odpowiedz