Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Twoj_stary333
- 0

Uuroboros
via Wykop- 3
@Twoj_stary333: włoski bez dwóch zdań, hiszpański to język podludzi

FeetFan
via Wykop- 0
@randomdrop: p--------z, jak chłop się znajdzie oinza murem Meksyku i USA to jaki język mu bardziej pomoże przed paralizatorem, hiszpański czy włoski?
nie mam kablówki i nie chce mieć tych wszystkich polsatow, tvnow itd, ale chcialbym mieć eleven i canal+ zeby móc oglądać mecze (serie a, premier league czasem la liga, ekstraklasa itd.) Czy sa jakies mozliwosci aby posiadac te kanaly bez kupowania calego gownianego pakietu z polsatami i ile by mnie to wynioslo? Ktos cos wie? #telewizja #sport #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
konto usunięte via Wykop
- 0
Komentarz usunięty przez autora
konto usunięte via Wykop
- 0
Mirki, jakiś dobry artykuł na temat AI? Czego szukam, to w sumie takie kompedium wiedzy dla "amatora". Zadnych akademickich ksiazek, bo one i tak nie nadazaja.
- Ogólny zaryz o AI
- Coś "popularnonaukowego"
- Bardziej z perspektywy zielonej osoby w temacie, późniejszego użytkownika niż developera
- Klasyfikacja tego całego AI, modele itp.
- Na jakiej zasadzie to działa, cały czas z perspektywy zwykłego użytkownika
- Ogólny zaryz o AI
- Coś "popularnonaukowego"
- Bardziej z perspektywy zielonej osoby w temacie, późniejszego użytkownika niż developera
- Klasyfikacja tego całego AI, modele itp.
- Na jakiej zasadzie to działa, cały czas z perspektywy zwykłego użytkownika
@mirekpngtif: zapytaj chatgpt
No nie, ja wole jednak artykul jakiegos fachowca.
@mirekpngtif: i co myslisz ze jakiś dziadek z agh co ledwo kompa obsluguje bedzie wiedziec na jakim poziomie jest ai obecnie?
Pytanie odnośnie PCC od umowy sprzedaży: czy do podstawy opodatkowania wlicza się koszty dostawy? Np. kupuję coś za 3000 zł przez internet od osoby prywatnej, a dostawa kosztuje 25 zł.
#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #podatki #prawo
#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #podatki #prawo
@JerryJerryJerry: Nie.
- 1
@Mezomorfix: Dziękuję
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
gdzie najlepiej kupic bilecik na mecz chelsea - westham na stadionie olimpijskim jako zagranicziak z polaczkolandii, zeby bylo legitnie i mnie nie oscamowali?
#pilkanozna #pilka #premierleague #chelsea #westham #londyn #anglia #wielkabrytania #uk #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
#pilkanozna #pilka #premierleague #chelsea #westham #londyn #anglia #wielkabrytania #uk #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie
@kennyskrrt: kurde, jednak nie xD zaloz konto i beda normalnie do kupienia. Jesli nie jestes zalogowany to sie nie pojawiaja faktycznie.
- 2
@dudustd Boże, dziękuję Ci kochanie!!!! Tak mnie nastraszyli subskrypcjami, scamami, że aż nie spodziewałem że życie może być takie proste i piękne! Life's good! Życzę Ci jak najlepiej w życiu przyjacielu. Oby Ci się syn urodził (a jak córka to oddasz do okna życia). Miłego dnia!
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Wykop
- 14
@DystryktPrawdy: Podoba mi się, że każdy może się ubierać jak chce, i od razu widać kto ma jakie upodobania, a nie wymuszone jednakowe uniformy narzucone przez zamordystyczne społeczeństwo i samozwańczych obrońców moralności. Chciałbym żeby dla chłopów społeczeństwo było równie wyrozumiałe.
Miejmy nadzieję, że obecna moda typu ubrania z pomocy dla powodzian prędko przeminie i znowu wróci bardziej kobieca moda.
Doradzi ktoś jakiś klej do lameli? Będę je kleił na listwy montażowe, które już są na płycie. Nie chce, żeby to było połączenie na zawsze, tak jak np. klejem typu mamut, uważam że to przerost formy nad treścią, to tylko lamele. Chciałbym móc je ewentualnie kiedyś zdemontować bez dewastacji płyty.
#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #
#remontujzwykopem #remont #budownictwo #budowadomu #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #
@Miszcz_Joda: chwycić tyle chwyci, nawet zwykły akryl budowlany by chwycił. Ja bym jednak nie cudował i kleił normalnie na mamuta albo t-rexa. Możesz dać delikatnie punktowo to jakoś to oderwiesz
@Miszcz_Joda: bierz jak tańszy. Dla mnie te kleje są takie same
Dlaczego ksiazki w empiku stacjonarnie sa drozsze niz zamawiane przez internet? #pytaniedoeksperta #empik #zakupy
- 0
@Jestem_Tutaj: no ja tego nie rozumiem, bo przebitka jest ponad 40% xD
@BrakWolnegoLoginu Bo trzeba zapłacić za sklep cały i pracowników. Sprzedaż wysyłkowa jest tania i często realizuje ją jakaś mała spoleczka-coreczka.
- 0
Witam mam takie pytanie:
Czy dziewczyna robiąc sobie tatuaż zawsze kopuluje z tym co ten tatuaż robi????
#pytanie #pytaniedoeksperta #pytaniedorozowychpaskow
Czy dziewczyna robiąc sobie tatuaż zawsze kopuluje z tym co ten tatuaż robi????
#pytanie #pytaniedoeksperta #pytaniedorozowychpaskow
pytanie
- zawsze 62.5% (65)
- przeważnie 12.5% (13)
- sporadycznie 7.7% (8)
- różnie 17.3% (18)
@kasiknocheinmal: mężczyzna kopuluje z chłopem co mu robi tatuaż? Od teraz będę inaczej patrzeć na chłopów z tatuażami ( ͡º ͜ʖ͡º)
@kasiknocheinmal: nie no akurat tak się składa, że my częściej mamy pieniądze, a znam przypadki kobiecych tatuaży robionych bez pieniędzy
Ryczałt w IT i odliczanie 50% VAT z paliwa i eksploatacji samochodu NIEbędącego środkiem trwałym w firmie
-> jak wygląda to w praktyce, czy przy użytku mieszanym mają miejsce jakiekolwiek kontrole?
Zastanawiam się na ile swobodnie można podejść do tematu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stosujecie jakieś limity km do odliczeń?
Pracuję zdalnie, chociaż wynajmuję też wirtualne biuro z możliwością opcjonalnej pracy stamtąd, dlatego w ostateczności można by się tym jakoś zasłaniać. Nie oszukujmy
-> jak wygląda to w praktyce, czy przy użytku mieszanym mają miejsce jakiekolwiek kontrole?
Zastanawiam się na ile swobodnie można podejść do tematu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Stosujecie jakieś limity km do odliczeń?
Pracuję zdalnie, chociaż wynajmuję też wirtualne biuro z możliwością opcjonalnej pracy stamtąd, dlatego w ostateczności można by się tym jakoś zasłaniać. Nie oszukujmy
źródło: image
Pobierz@cebula12klocuch13: Dodaj auto jako prywatne i wtedy masz limit kosztów 20% poniesionych. Jak chcesz mieć 80%to zapraszamy do wciągnięcia auta na firmę.
@cebula12klocuch13: Nie ważne. Wchodzisz w pojazy i dodajesz osobowy prywatny pojad i mo żesz go dodac w ten sposób bez dokumentu. I potem do wszystkich kosztów związnych z tym pojazdem wybierasz go i rozliczy Ci podatki poprawnie czyli 50% VAT
Na jakie laptopy polować z założeniami:
- raczej aluminiowa obudowa albo z dobrej jakości plastiku i ogólnie solidnie wykonany
- matryca 16 cali, 100proc SRGB, min 350nit
- z RTXem nadającym się do pogrania w GTA VI w przyszłości
- cena: jak najmniej
Zakup
- raczej aluminiowa obudowa albo z dobrej jakości plastiku i ogólnie solidnie wykonany
- matryca 16 cali, 100proc SRGB, min 350nit
- z RTXem nadającym się do pogrania w GTA VI w przyszłości
- cena: jak najmniej
Zakup
- 3
@grand_khavatari:
Oczywiście, że najlepiej mieć terenówkę na grzyby, suva na zimę i kabrio na lato. Chcę tylko laptopa. Wiem, że z RTXem będzie trochę cięższy i grubszy nadal chcę laptopa, który będzie jakoś kompromisowy. Nie przenoszę PC jakoś bardzo często więc przez większość czasu leży na stole ale ponownie - nie chcę stacjonarki.
Najbliżej będzie chyba Legion 5 Slim?
Oczywiście, że najlepiej mieć terenówkę na grzyby, suva na zimę i kabrio na lato. Chcę tylko laptopa. Wiem, że z RTXem będzie trochę cięższy i grubszy nadal chcę laptopa, który będzie jakoś kompromisowy. Nie przenoszę PC jakoś bardzo często więc przez większość czasu leży na stole ale ponownie - nie chcę stacjonarki.
Najbliżej będzie chyba Legion 5 Slim?
@nieznamniepamietam: GTa 6 na pc bedzie wychodzil pewnie ponad rok po premierze wiec jakos maj 2027, do tego czasu wyjda lepsze laptopy, nie ma sensu teraz kupno pod te gre
- 1
Dajemy ochronę na całą jamę ustną, poza zębami. Następnie napełniamy jamę ustną spirytusem 98% i bakterie próchnicy mówią dobranoc :P dlaczego to nie działa? :) #pytaniedoeksperta #stomatologia #medycyna
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Derpinardus: to próchnicę dodatkowo antybiotykami ;)
Miraski, co to za drzewo? Samosiejka do wycięcia. W komentarzu liść
#pytaniedoeksperta #pytanie #drzewa #natura #budowadomu
#pytaniedoeksperta #pytanie #drzewa #natura #budowadomu
źródło: temp_file7948313100134438766
PobierzMirki z #bydgoszcz nie macie wrażenia że w mieście żyje się coraz gorzej, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi 5-10 latami? Jedno z nielicznych miast gdzie #nieruchomosci drożeją, #praca coraz mniej dostępna i nie widać żeby to się miało zmienić, na mieście praktycznie 3-4 kluby, tyle samo pubów i sama gastronomia, nic ciekawego się nie dzieje, chociaż samo miasto ma potencjał. #polska #pytaniedoeksperta
@BrakWolnegoLoginu: w całej Polsce żyje sie obecnie gorzej w porownaniu z poprzednimi 5-10 latami
@enten: chyba Tobie.
Prubowal ktoś na tinder wziać swoje własne szpetne zdjęcia, ale zmienić imię na jakieś obce typu John, czy Steven + opis po angielsku?
#tinder #pytaniedoeksperta #pytanie
#tinder #pytaniedoeksperta #pytanie
Mam pytanie dot. allegro. Chcę kupić przedmiot od prywatnego sprzedawcy i zależy mi na tym, aby mieć dokument potwierdzający ten zakup. Jako, że jest to osoba fizyczna to nie ma tu paragonów czy faktur. Jeśli ktoś był w podobnej sytuacji - to jak sobie z nią poradził?
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #allegro
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pytanie #allegro
@JerryJerryJerry: czy kiedykolwiek kupowałeś coś z allegro? Dostajesz maila z potwierdzeniem zakupu. Masz tam info co, od kogo i kiedy kupiłeś i za ile.
@NieoznaczonaReklama
Osoba prywatna wystawia rachunek, a nie fakturę (choć w praktyce oba dokumenty są praktycznie identyczne).
Wyjątkiem jest jak prywatny sprzedawca jest VAT-owcem, wtedy wystawia normalną fakturę VAT z odpowiednią stawką VAT.
Osoba prywatna wystawia rachunek, a nie fakturę (choć w praktyce oba dokumenty są praktycznie identyczne).
Wyjątkiem jest jak prywatny sprzedawca jest VAT-owcem, wtedy wystawia normalną fakturę VAT z odpowiednią stawką VAT.
- 1
Zdziwilem sie że aż tak dobrze sie zarabia w Polsce. Czy te "przeciętne" dane oddają rzeczywistosc? Czy to moze łączene zarobkow bogaczy z biedakami, a Warszawka podbija, i tak sobie wychodzi?
#polska #ekonomia #gospodarka #pytaniedoeksperta
#polska #ekonomia #gospodarka #pytaniedoeksperta
źródło: image
Pobierz@essos: matematycy wymyślili coś co nazywamy medianą, żebyś nie musiał zastanawiać się czy ktoś podbija czy nie
@essos: GUS podczas wyliczenia średniego wynagrodzenia nie uwzględnia wynagrodzeń z małych i jednoosobowych przedsiębiorstw, osób pracujących na umowach cywilnoprawnych i wynagrodzeń w administracji publicznej
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-srednie-wynagrodzenie-oglaszane-przez-gus
Więc ja nie wiem, po xhuj to liczą
https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czym-jest-srednie-wynagrodzenie-oglaszane-przez-gus
Więc ja nie wiem, po xhuj to liczą
Mirasy, szukam sposobu jak się wyrwać z obecnej sytuacji zawodowo-materialnej i wpadłem na pomysł, aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem), aby robić drugi etat, otworzyć może jakieś JDG i przyjmować zlecenia.
Kwestia jest taka, że nie za bardzo orientuję się na tym rynku, bo raczej AI za moment wyprze ludzkich tłumaczy. Jak myślicie, dobry pomysł?
Myślałem jeszcze aby się przebranżowić na instruktora BHP ale nie
Kwestia jest taka, że nie za bardzo orientuję się na tym rynku, bo raczej AI za moment wyprze ludzkich tłumaczy. Jak myślicie, dobry pomysł?
Myślałem jeszcze aby się przebranżowić na instruktora BHP ale nie
aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem)
@mirekzwirek8: Kryste panie, nie. Mój ojciec przy okazji był jeszcze przed erą współczesną tłumaczem tekstów technicznych i to nie może być coś czym się zajmujesz jedynie. Ja tłumaczyłem też trochę przy użyciu współczesnych platform jak Transifex, mam styczność z takimi potrzebami też u klientów i dziś koszmarem jest ignorancja powszechna nawet w top aplikacjach jak Spotify gdzie
@mirekzwirek8: I to jeszcze angielski. To by miało sens gdy chodziło o jakiś specyficzny język (norweski, fiński, etc.) ale prawda jest taka że i to jest ostro zaklepane przez native speakerów w skutek pokoleń emigracji Polaków - jest pełno ludzi polskiego pochodzenia albo po długich latach emigracji którzy sie wyspecjalizowali w takich tłumaczeniach.
- 33
Podczas robienia powideł trochę śliwki prysnęło na mnie z gara i oparzyło. W miejscu oparzenia wyrósł pęcherz, przebijać czy nie? Glosy oddajemy w komentarzach.
#ankieta #pytaniedoeksperta
#ankieta #pytaniedoeksperta
źródło: IMG_3959
Pobierz- 3166
@hamster151: przebijać
- 3166
@hamster151: nie przebijać
























