Ojciec zaparkował przy Biedronce, poszli z mamą na zakupy, wracają, a tu pęknięta przednia szyba.

Nie ma AC, starsze auto.

No i tak myślę, nawet jak nie ma AC, to przecież nie wiadomo, jak to się stało. Może ktoś przejeżdżał i kamyk spod kół poleciał, może wandal, może jakiś dzban próbował coś zrobić.

Jeśli
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu by NIE pakować sie w serwer w formie rackowej w okolicach 1 tys. zł skoro i tak wolałbym to wszystko pakować do szafy? Jest się ograniczonym z zasilaczami tzn musze sie trzymać jakiś standardów dla danej firmy czy na oko oceniając jest to jednak ustandaryzowane? Ryzyko że sprzęt przestarzały?

Wycie chłodzenia to nie problem. Zużycie wysokie jak widzę po mocach zasilaczy - ale realnie i tak wynika z obciążenia raczej?

Czego unikać?

https://allegro.pl/oferta/serwer-nas-dell-r420-2xe5-2440-64gb-raid-h710-4x-2tb-sas-vmware-17518484502
Saeglopur - Czemu by NIE pakować sie w serwer w formie rackowej w okolicach 1 tys. zł...

źródło: obraz

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Saeglopur: R420? Panie, to już jest zabytek, właśnie przez wspomniane przez Ciebie problemy datacenter i firmy się tego pozbywają, to żre, sam akurat robiłem swego czasu migracje z 2900 na R920 w robocie, tych dell 2900 nikt nie chciał brać bo to ciągnęło prądu jak głupie a w budzie siedziały xenony ekwiwalenty intela Q6600, wyło to jak głupie do tego.

Teraz jakbym zobaczył gdzieś w datacenter R920, które prawie dekadę
  • Odpowiedz
#ankieta #pytaniedoeksperta #higiena
Co jaki czas myjecie głowę? Prosiłbym o szczere odpowiedzi.

Co jaki czas myjecie głowę?

  • Dwa (lub więcej) razy dziennie 4.6% (6)
  • Codziennie 58.5% (76)
  • Co dwa dni 20.0% (26)
  • Co trzy dni 9.2% (12)
  • Rzadziej 7.7% (10)

Oddanych głosów: 130

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co sądzicie o dorosłych ludziach którzy wciąż bawią się w Roleplay? Czyli odgrywanie ról na Discordzie, Messengerze, czy jakichkolwiek innych komunikatorach. Czyli np. uważanie że jest się postacią z jakiejś kreskówki i pisanie na chacie jakby rzeczywiście istniało się w tamtym świecie (często widywałam coś takiego z króla lwa).

Niby to tylko zabawa w udawanie postaci z filmu, ale sama bawiłam się w to jak miałam 13 lat, a teraz widzę
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Boberzakorw ponoć roleplay, fanfiki i worldbuilding to częste hobby autystycznych kobiet, bo umożliwia eksplorację różnych scenariuszy socjalnych w bezpiecznych ramach. Brzmi sensownie ale nie wiem na ile to prawda a na ile tiktokowa psychologia
  • Odpowiedz
  • 0
@sekwencerMIDI: tylko ryż, ten akurat można nawet na allegro. na shio koji się nadał. samych zarodników już nie szukałem bo nie planuje aż tak bardzo świrować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mireczki,
Wiem, że tu na tagu #perfumy sami eksperci, a ja laik i mam do was pytanie.
Sprawa jest taka, że mój #rozowypasek dostał perfumy w prezencie Good Girl Carolina Herrera. Średnio trafiony prezent więc chcemy je sprzedać. Problem taki, że na pudełku nie ma napisanej objętości. Poszedłem więc do Douglasa (a potem do Sephory) i okazało się, że tam na każdym opakowaniu z dołu jest napisana pojemność,
Hazyl - Mireczki,
Wiem, że tu na tagu #perfumy sami eksperci, a ja laik i mam do was ...

źródło: temp_file871607893582174532

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dzisiaj taka sytuacja ze widzilem jakiegos alkusa co tak spał skulony w rogu na ulicy no i telefon lezał przed nim az człowiek ma ochote mu zawinąc tego samsunga , a co byscie wy zrobili?
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta

spiacemu zulowi spadł telefon jak zezgonowal po alko na ławce

  • kradne dla siebie 24.1% (7)
  • ignoruje ide dalej 41.4% (12)
  • budze go i mu daje do reki 24.1% (7)
  • dzwonie 112 10.3% (3)

Oddanych głosów: 29

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie mam prawa jazdy.
W wieku 18-19 lat ni zrobilem, bo wychowawalem sie w biedzie, bo ojceic porzucil mnie jak psa i nie placil alimentow. Mama mowila, zebym sie ksztalcil to poszedlem na studia, pierwsz praca okolo 24 roku zycia za minimalna krajowa wtedy okolo 1700 zl. Potem w sumie niewiele wiecej niz minimalna.

#mgtow #pytaniedoeksperta #pracbaza

Czy brak prawa jazdy w wieku 32 lat to powod do wstydu?

  • Tak, bo to znaczy ze cos z Toba nie tak. 27.6% (24)
  • Raczej wstyd, ale bede cie klamac, ze twoj wybor. 20.7% (18)
  • Nie jest to wstyd. Twoje zycie twoja sprawa. 51.7% (45)

Oddanych głosów: 87

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wstyd to nie jest. Ale utrudnienie. Ja bym się zesrał i teraz zrobił. Byłem starszy od Ciebie, gdy dorabiałem kolejne kategorie.
  • Odpowiedz
Kupiłem większy i szybszy dysk NVME Kingston KC3000 do laptopa ale teraz czytam opinie i podobno od niedawna zmienił się z lidera polecanych dysków na przeciwny biegun od czasu gdy montują jakiś kontroler od Kioxia. Jest awaryjny, przegrzewa się. Wiec na co obecnie postawić w cenie do ok 330zł, 6000MB/s? WD SN7100??

#komputery #laptopy #pytaniedoeksperta #it #informatyka
#pytanie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: Kupno sprzętu to bagno, każdy Ci doradzi co innego, ja już przestałem czytać opinii ekspertów i kupuje to co chce i jestem zadowolony, a Ty nie odczujesz różnicy, nawet jak dysk będzie mieć 85 stopni to nic się nie stanie.
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was niedawno brał kredyt hipoteczny w #pekao i może coś doradzić? Mój kredyt został wypłacony 31 lipca. Dzień spłaty kredytu ustaliłam na 10 każdego miesiąca. Myślałam zatem że 10 sierpnia zapłacę jedynie 1/3 tej raty, natomiast na apce jako kwota do spłaty pokazuje się cała rata. Czy to się zaktualizuje jeszcze? #pytaniedoeksperta #pytanie #kredythipoteczny
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cosset na to by wychodziło, ja z uruchomieniem czekałem do deadline-u z aktu notarialnego właśnie po to żeby nie naliczyło np. 10 dni odsetek ekstra
  • Odpowiedz
Siema, szukam sensownego laptopa - ultrabooka do 4,5k (max 5k). Nie siedzę w temacie więc posługuję się różnymi polecajkami (jakieś techlords itp). Jedyne wymaganie - laptop musi się łapać pod program bon dla nauczyciela. Dostaję przez to powoli p-------a bo jeśli laptop jest polecany - nie zalicza się do programu. Znalazłem takie dwa, możecie mi powiedzieć czy są coś warte?

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-vivobook-s-s5406sa-pp055w-14-oled-ultra-5-226v-16gb-ram-512gb-ssd-windows-11-home
https://www.x-kom.pl/p/1291300-laptop-14-asus-expertbook-14-p5405csa-ultra-5-226v-16gb-512-win11-144hz.html

Albo polećcie coś od was, bo ja zaczynam odchodzić od
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach