W czwartek odbędzie się Konferencja Odbudowy Ukrainy. Karolek nie mógł pozwolić na to by Tusk miał sukces, by Polska była centrum negocjacji w tej sprawy no to cyk, czemu by tego wszystkie nie zaprzepaścić? Chociażby kanclerz Merz potwierdził swoje przybycie ale teraz nie wiadomo czy zjawi się tam Zełeński i jaką niekomofortową sytuację to tworzy. Cały trud w zasadzie poszedł na marne.
Oczywiście














Za 1,5 roku nie zabierzemy im orderu, a lotnisko pójdzie do remontu, a każda ciężarówka z "pomocą" i "odbudową" Ukrainy będzie płacić stosowną opłatę tranzytową. Jak chcą, to niech sobie popylają przez góry Słowacji i Rumunii do Niemiec po materiały i maszyny na odbudowę :)
#ukraina #polityka