A co tam słychać u tego patusa co miał 40 lat i adoptował dziecko z domu dziecka i szpanował kasą? Dalej ona z nim jest? Nawet ładna była a ten patus taki obrzydliwy starych w skinny jeansach pamiętam #pytaniedoeksperta
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile negocjować na stanowisko Senior IT Support Engineer w Polsce (Trójmiasto)? Przeszedłem rozmowy rekrutacyjne ppzytywnie, ale firma rekrutacyjna chce mi dać 50zł/h netto na B2B. Wracam z #uk po 10 latach, wiec kompletnie nie znam polskich realiów, ale 8k netto miesięcznie z 10 letnim doświadczeniem w IT to chyba trochę mało co?
Jaką kontrpropozycję wysunac? 15k netto? Tylko pewnie tyle nie dadzą :/ doradźcie coś. Na B2b się opłaca pracować
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w UK przez te 10 lat nabrałem dużo doświadczenia na różnych systemach. Mogę dużo wnieść do firmy. Trzeba się cenić, a nie zgadzać na wszystko co twój król Janusz ci mówi. Ale jak ci tak pasuje to tak rób.


@majkkali: i dokładnie to powinieneś powiedzieć jak będziesz uzasadniał swoje 16k netto

Tylko pilnuj by Alinka z rekrutacji wtedy nie miała kawy w ustach bo albo będziesz musiał się wycierać, albo
  • Odpowiedz
Ludzie serio nie wiem po co tak naskoczyliście na mnie wtf


@majkkali: I dlatego ja po 20 latach nadal siedze w UK. to czego wlasnie doswiadczasz to jest zdezenie z kultura pracy w PL do ktorej nie jestes przyzwyczajony. Z takimi ludzmi bedziesz mial wlasnie do czynienia. Arogancja, zazdrosc, full toxic mode. Moze probowanie full remote w UK z PL to lepsze rozwiazanie bracie.
  • Odpowiedz
Pieniądze z #kpo były przeznaczone na pobudzenie Polskiej gospodarki i biznesów oraz rozwinięcie ich, żeby w przypadku np kolejnego kryzysu w danej dziedzinie mogły się utrzymywać z czegoś innego

Chętnie usłyszę co mógłby zrobić człowiek zarabiający zawijaniem mięsa w placek żebyście byli zadowoleni? Podróże kosmiczne? Badania dawnych cywilizacji? Sektor militarny?

#pytaniedoeksperta #truestory
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Próbuje przypomnieć sobie nazwę gry z okresu 2000-2005. Pomóżcie z przypomnieniem tytułu. Pamiętam te rzeczy:
Wyścigowa gra w 2D Czeska albo Słowacka. Wyścigi były na torze i chyba były 4 grupy A, B, C i D, gdzie A była ta najlepsza. Było tak chyba Lamborghini Diablo a w kat. D było Renault Megane (żółte). Ulepszało się auta i awansowało do lepszych lig. Jeśli dobrze kojarzę w intro była używka muzyka z piosenki
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest sens iść do fizjoterapity z kolenem, bez zadnego usg?

Jakies 2 tygodnie temu cos mi sie stalo w lewe kolano, i to śpiąc na brzuchu - chyba utrzymywałem nogę w lekkim przeproście przez slabe podparcie pod kolanem bo lekki skos byl na łóżku, no i nagle poczulem mocny ból.
Potem rano nie bolalo ewentualnie delikatnie, ale pogorszylo sie kilka godiznach - i wtedy juz musialem kulec i chodzoc na lekko zgiętym
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: ta powyższa analogia z samochodem jest tak nietrafiona, że aż nie ma co dawać się przedmówcy rozwijać xD
To nie jest tak, że nie ma w ogóle sensu. Precyzyjnej diagnozy bez badań obrazowych być może nie dostaniesz, ale doraźnie fizjo może pomóc, chociażby sprawdzi czy wszystko w porządku od strony ruchowej, zaserwuje jakąś terapię manualną w razie możliwości na chore miejsce, ewentualnie aby drugie kolano trochę odciążyć. Może nawet
  • Odpowiedz
@MistrzKowalski: błądzisz, a nawet o tym nie wiesz xD
Przecież w trybie doraźnym nie chodzi o wyleczenie (wgl fizjo nie jest od leczenia w ścisłym słowa tego znaczeniu), a o pomoc z bólem i tu wystarczy czasem to o czym piszę, więc tak - wizyta wcześniej ma czasem sens. Poszedłby pacjent np. do ortopedy, to i tak przed ewentualną diagnostyką dostałby leki przeciwbólowe, dopiero później zapewne rehabilitację, ewentualnie skierowanie na
  • Odpowiedz
Co to znaczy boosta gier?


@NowyStaryMirek: chodzi o program Quest Game Optimizer, znajdziesz poradniki na yt jak to działa i jakie są różnice. Mi nie był potrzebny bo mam quest 2 i korzystał głównie z pcvr także no.

BTW na pewno mogę ci z gier polecić RE4 VR (ten klasyczny) jest cudny w VR, jest to jeden z exów na Questa. A no i właśnie quest ma trochę questów i
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek ja bym brał questa, bo to jednak jest lider i większa pewność, że bedzie to wspierane.

Osobiście mam questa 2 używam sporadycznie ale jak już włączę to jest to naprawdę fajne i odmienne doświadczenie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Retiarius_oma
Pełnomocnictwo złożysz w każdej placówce własnej Poczty Polskiej. Wystarczy tylko dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem. Pełnomocnictwo może być stałe (ważne do odwołania) lub jednorazowe (tylko do odprawy danej przesyłki), decydujesz w momencie składania.

Co do rachunków itp. to niczego ze sobą nie bierzesz, tylko wysyłasz na podanego maila jako załączniki (jeżeli Urząd Celno-Skarbowy o to prosił).
  • Odpowiedz
@Kooopik

@hrumque mam x1e ale Ethernet jak się okazuje też nie zawsze działa w dużej sieci


Jeśli możesz podłączyć się kabelkiem USB do drukarki, ze swojego komputera, to tak samo możesz się połączyć kabelkiem Ethernet z twojego komputera (dodając mu drugą dodatkową kartę sieciową tylko do tego celu, na USB chociażby)
  • Odpowiedz