Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

su1ik
- 9

rav2
via Wykop- 9
@su1ik: Wiesz. Programiści byli całe życie popychadłami którym rodzice i nauczycielki wmawiali że jak się będą uczyć to do czegoś dojdą. Tylko że rzeczywistość pokazywała co innego, bo w szkole byli bici, dziewczyny ich olewały, a po latach ciężkiego z--------u w szkole i na studiach się okazało że tytuł mgr inż. informatyki jest mniej wart niż mgr stosunków międzynarodowych. Więc wylewają frustrację.
Creamfields
via Wykop- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jaka jest Wasza opinia na temat platform rekrutacyjnych typu Codility, Hackerrank, itp.? W mojej ocenie te łamigłówki nie odzwierciedlają kompletnie poziomu kandydata. Pytają o tematy i typ zadań, które w pracy wykorzystuje może 1% programistów. Najlepiej wypadnie w nich łebek świeżo po studiach, bo jeszcze jest w miarę na bieżąco. Senior ceniony i chwalony za swoją pracę będzie miał bez skillowania tego tematu wynik mocno przeciętny, bo przez lata skupiał się na
@winda_orbitalna @MichuTop
Dolacze sie do pytania, bo jeszcze jest leetcode i codewars.
Ktore z nich warto robic na poczatku jesli mowimy o osobie ktora pracuje jako programista, no ale nie rozwiazywala jakichs tego typu zadań tylko rozwiazywala problemy biznesowe
Dolacze sie do pytania, bo jeszcze jest leetcode i codewars.
Ktore z nich warto robic na poczatku jesli mowimy o osobie ktora pracuje jako programista, no ale nie rozwiazywala jakichs tego typu zadań tylko rozwiazywala problemy biznesowe
konto usunięte via Wykop
- 11
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Te platformy sprawdzają czy kandydat jest dobry w rozwiązywaniu zadań na tych platformach.
Naprawdę wierzycie że informatyk zarabia więcej niż lekarz?
Żyjecie w jakiejś bańce. Lekarz po 10 latach nauki i dyżurach po 100h miesięcznie zarabia mniej niż typek, który ogarnął kurs z Udemy? Śnijcie dalej.
#programista15k
Żyjecie w jakiejś bańce. Lekarz po 10 latach nauki i dyżurach po 100h miesięcznie zarabia mniej niż typek, który ogarnął kurs z Udemy? Śnijcie dalej.
#programista15k
@SieNieZnamToBredze: W sumie trochę beka z ludzi co uwierzyli typom których wcześniej sami bili w szkole.
@SieNieZnamToBredze: lekarz kasuje 300 złotych za 15 minut wizyty. W godzinę ma 1200 zł. Programista tyle to zarobi przez cały dzień. Jednocześnie w społecznym odbiorze my jesteśmy chciwymi nierobami zarabiającymi jakieś absurdalne pieniądze, a lekarze to biedne Judymy, co ledwo wiążą koniec z końcem. To są lata mistrzowskiego brandingu zawodowego konowałów vs błędy PRowe nowicjuszy z IT.
- 0
Mireczki #korposwiat #homeoffice #pracait #pracazdalna i wiadomo #programista15k #minipc
Mam w domu dwa pc, jeden z tych minipc co praktycznie nie zużywa prądu ale nadaje się tylko do neta a drugi do grania i obydwa są praktycznie w tym samym miejscu.
Jak chcę sobie pograć to wczołguję się pod biurko i przepinam kabel ethernet, jacka, dwa monitory, klawiaturę i myszkę
Mam w domu dwa pc, jeden z tych minipc co praktycznie nie zużywa prądu ale nadaje się tylko do neta a drugi do grania i obydwa są praktycznie w tym samym miejscu.
Jak chcę sobie pograć to wczołguję się pod biurko i przepinam kabel ethernet, jacka, dwa monitory, klawiaturę i myszkę
@ozzi91: KVM ugreena to jakieś 70 zł, u chinola pewnie taniej.
- 1
@winda_orbitalna: ciężko coś znależć żeby ogarniało też kabel od neta ale przecież mogę switcha ogarnąć :) teraz mnie olśniło
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillMonster: to komunikat do któregoś moderatora wykopu?
@BlackpillMonster: zabrakło zmęczonego życiem i Sprintami programisty Polaka z podkrążonymi oczami mówiącemu, że już się za to bierze.
Pisanie w #kotlin to coś pięknego.
Uczę się tego języka od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, aż miło siedzi się przed PC i to klepie
W sumie Java tylko 1000 krotnie przyjemniejsza
(。◕‿‿◕。)
#programowanie #programista15k #java
Uczę się tego języka od jakiegoś czasu i muszę powiedzieć, aż miło siedzi się przed PC i to klepie
W sumie Java tylko 1000 krotnie przyjemniejsza
(。◕‿‿◕。)
#programowanie #programista15k #java
@Chicoxxx66: chłop programuje keczupem, nie wyczymie.
@mk321
P--------z jak potłuczony i zatrzymał się na etapie „Spring + Java + XML” i wszystko poza tym to jakaś czarna magia. W firmie działamy na pełnym przekroju stacku: klasyczny Spring MVC (blokujący), Spring WebFlux (reaktywny i nieblokujący), Micronaut, Mongo, Hibernate, MySQL, Spring Batch, Kafka, REST, gRPC, GraphQL, flowsy, schedulersy, kotlinowe DSL-e – wszystko w Kotlinie, wszystko produkcyjnie, wszystko działa. Ani razu Kotlin nie był wąskim gardłem.
Te wszystkie "duże firmy
P--------z jak potłuczony i zatrzymał się na etapie „Spring + Java + XML” i wszystko poza tym to jakaś czarna magia. W firmie działamy na pełnym przekroju stacku: klasyczny Spring MVC (blokujący), Spring WebFlux (reaktywny i nieblokujący), Micronaut, Mongo, Hibernate, MySQL, Spring Batch, Kafka, REST, gRPC, GraphQL, flowsy, schedulersy, kotlinowe DSL-e – wszystko w Kotlinie, wszystko produkcyjnie, wszystko działa. Ani razu Kotlin nie był wąskim gardłem.
Te wszystkie "duże firmy
- 5
- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
źródło: obraz_2025-07-10_125339706
Pobierz- 2
Kuurde rekruterka sama na linkedin napisała, dała nadzieje chłopu na wyrwanie się z kontraktorni, która zmusza mnie do uczenia się technologii takich giga niszowych, aby tam mieć tych więcej centów na godzinę. Kontraktornia obiecuje od roku projekty AI i nic, mam nadzieję, że wyrwę się z tego gówna zwanego "firmą". Później opiszę co i jak
#programista15k #programowanie
#programista15k #programowanie
konto usunięte via Wykop
- 2
- 2
@2-aminopirydyna chłopie, ale my tu mówimy naucz się gówna X i dostań +2,5zł na godzinę, a jak zmienisz pracę to tego nie wykorzystasz xd
- 14
#programowanie #pracait #programista15k #korposwiat #it #studia #medycyna
Miejsc na bezpłatne studia dentystyczne jest 864 w CAŁEJ Polsce. Dla porównania 1000 CV spływa na jedno ogłoszenie o pracę w IT na juniora. XD Taka jest skala. Korpo mogą sobie przebierać w wyrobnikach dowolnie, organizować 10-etapowe rekrutacje. Dentysta ma pracę od ręki, biją się o niego i oferują zawrotne stawki
Miejsc na bezpłatne studia dentystyczne jest 864 w CAŁEJ Polsce. Dla porównania 1000 CV spływa na jedno ogłoszenie o pracę w IT na juniora. XD Taka jest skala. Korpo mogą sobie przebierać w wyrobnikach dowolnie, organizować 10-etapowe rekrutacje. Dentysta ma pracę od ręki, biją się o niego i oferują zawrotne stawki
źródło: obraz_2025-07-10_123648684
Pobierz@p0melo: ty czasem nie powinieneś sprawdzić sobie ile osób aplikuje na te 1441 miejsc na studnia i to porównywać z tymi 1000CV na jedno ogłoszenie o pracę?
@p0melo: ale nie rozumiem w czym tu widzisz problem w sumie. Jest tak mało miejsc to zajebiście, że masz jeszcze jakiś kierunek studiów, którego ukończenie gwarantuje wskoczenie w wyższą klasę średnią. Jeśli na niego nie poszedłeś to możesz mieć pretensje tylko do siebie (ja mam ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Ale się będę cieszył, jak obniżą etat do 6h dziennie, a na b2b typy dalej będą "prowadzić firmę" z tą samą stawką godzinową xD
#programista15k #b2b
#programista15k #b2b
- 0
@lunaexoriens: na b2b dalej się będzie raportowało 8h do timesheetów XD
Co z tego, że pracują tam wymiatacze leetcode, jak nie umieją poradzić sobie z aktualizacją ikony svg xD
#programista15k
#programista15k
źródło: Zrzut ekranu 2025-07-10 o 11.35.07
Pobierz- 0
@BreathDeath: Dzięki za odpowiedź. Po przeczytaniu bardziej rozumiem Twój punkt widzenia i myślę, że powinienem mieć bekę nie z programistów, ale z firmy, że tak wygląda ich produkt.
Tak jak napisałeś, sam widzę mnóstwo problemów w aplikacjach, nad którymi pracowałem, ale już od pewnego czasu robię tylko tyle ile się ode nie wymaga :)
Tak jak napisałeś, sam widzę mnóstwo problemów w aplikacjach, nad którymi pracowałem, ale już od pewnego czasu robię tylko tyle ile się ode nie wymaga :)
@szalonyprogrammer1188: No i prawidłowo. Pamiętaj, że o Twoich nadgodzinach to będziesz pamiętał Ty i twoi bliscy, których przez to zaniedbywałeś. Elo i z fartem, szkoda tylko, że pada to bym na rower poszedł. ;)
- 35
Tak dziś wygląda rynek IT, nie da się dostać do fundacji, przypominam praca za darmo, bo się nie ma 4 lat expa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
źródło: image
Pobierz@zaburbator: No to odpisz, że wprawdzie pracowałeś 2 lata, ale robiłeś dużo nadgodzin, więc realnie masz 4 lata expa
- 29
@Fattek: po przekroczeniu 4 lat expa magicznie nie trzeba nad nikim stać?
✨️ Jak odzyskać podatek w branży budowlanej? Ⓘ
Cześć Mirki. Jestem projektantem w branży budowlanej i jest opcja, żebym odzyskał część podatku. Wiem, że ze swojej pracy projektowej mogę uzyskać zwrot 50 procent kosztów uzyskania przychodu za tak zwaną pracę twórczą. 5 lat tego nie robiłem, ale po wstępnym policzeniu wychodzi mi, że gra jest o 25-30k. Wiem, że tak robią programiści czy inni projektanci zajmujący się branżą budowlaną. Moja firma niestety przerzuca
Cześć Mirki. Jestem projektantem w branży budowlanej i jest opcja, żebym odzyskał część podatku. Wiem, że ze swojej pracy projektowej mogę uzyskać zwrot 50 procent kosztów uzyskania przychodu za tak zwaną pracę twórczą. 5 lat tego nie robiłem, ale po wstępnym policzeniu wychodzi mi, że gra jest o 25-30k. Wiem, że tak robią programiści czy inni projektanci zajmujący się branżą budowlaną. Moja firma niestety przerzuca
- 21
@git_commit: O to można pytać:
Czy można robić darmowe nadgodziny?
Czy można pracować za mniej niż stawkę minimalną?
Czy można po pracy czyścić kible i zmywać naczynia?
Czy można wypożyczać za darmo swój samochód firmie?
Czy żona może oddawać się szefowi kiedy będę ciężko pracował w firmie?
Czy można robić darmowe nadgodziny?
Czy można pracować za mniej niż stawkę minimalną?
Czy można po pracy czyścić kible i zmywać naczynia?
Czy można wypożyczać za darmo swój samochód firmie?
Czy żona może oddawać się szefowi kiedy będę ciężko pracował w firmie?
czy tacy operatorzy/tworcy najlepszych AI nie moga ich wykorzystac by przejac kontrole nad internetem w pisaniu najlepszych apek i stron a nawet jak nie teraz to za kilka lat? juz teraz AI jest poblokowane ale sie uczy od uzytkownikow wiec to chyba kwestia czasu #programista15k #programowanie #przemyslenia #elektronika
@kocurrek32: no właśnie w tym rzecz że AI uczy się od użytkowników i tu jest problem, bo spora ich część wie jak pisać kod, ale niekoniecznie dobry xD
@kocurrek32: uczy się, tylko wymaga to ogromnych ilości obliczeń, symulacji prób i błędów. a do tego potrzeba infry, prądu i sprzętu
- 183
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Imagine, gdyby pospólstwo z wykopu przeobraziło te swoje małe mózgowia i pomyślało o zagospodarowaniu miejsc wykupionych przez zagraniczne budżety prywatne, tj. imigrantów, którzy kształcą się.
Wiecie co by błyskawicznie załatwiło sprawę?
1. Zwiększyć wydatki na edukację na uczelniach medycznych, zamiast tworzyć zawodówki.
2. Ograniczyć prawnie możliwość studiowania dosłownie każdemu kto ma pieniądze i idzie na niestacjonarne/ED.
Rodzi
Wiecie co by błyskawicznie załatwiło sprawę?
1. Zwiększyć wydatki na edukację na uczelniach medycznych, zamiast tworzyć zawodówki.
2. Ograniczyć prawnie możliwość studiowania dosłownie każdemu kto ma pieniądze i idzie na niestacjonarne/ED.
Rodzi
@KryptonZ czemu masz problem do niestacjo? oni mają zajęcia ze stacjo i różni się tylko tym, że płacą. ED się zgadzam bo tam poziom jest zerowy i zupełnie inne traktowanie przez wykładowców
- 0
@rozowyslonikx: nie mam żadnego problemu do osób 'niestacjo', bo zwyczajnie te osoby zdają te same dokładnie egzaminy co niestacjo.
Post pisałem późno, przez co wyszedł w tym aspekcie coś, czego nie zamierzałem...
Niech płacą (polscy obywatele niestacjo), ale powinien też być minimalny próg zależny od minimalnego progu/mediany progu (zapewne drugi wskaźnik mniej podatny na manipulacje).
Mamy matury z biologii i chemii nie mające prawie nic wspólnego z medycyną, więc trzeba się nimi
Post pisałem późno, przez co wyszedł w tym aspekcie coś, czego nie zamierzałem...
Niech płacą (polscy obywatele niestacjo), ale powinien też być minimalny próg zależny od minimalnego progu/mediany progu (zapewne drugi wskaźnik mniej podatny na manipulacje).
Mamy matury z biologii i chemii nie mające prawie nic wspólnego z medycyną, więc trzeba się nimi
konto usunięte via Wykop
- 8
@BlackpillMonster: uległy Kamil zdominowany przez dynamiczną Julkę po europeistyce. No questions asked, bo rata za dom i opłata leasingowa auta przyciskają do ściany. Nie wspominając już o stabilnej, jak Jugosławia lat 90-tych, formie zatrudnienia
@Whiskeyjack29: *impotencję
konto usunięte via Android
- 5
@BlackpillMonster "Z-------l w sprintach" sezon pierwszy już na Netflix
@BlackpillMonster: o kurde widzę idea rośnie i rozwija się. Czekam na kolejne części.




























