Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillMonster: tam w tle po prawej zamieniło faceta na kobietę.
Rozwój AI dobitnie zabił we mnie jakąkolwiek chęć rozwoju. Na tą chwilę to nie jest ten level żeby mnie zwolnić ale 10-15 lat i to wejdzie na ten poziom. A przecież jestem świeżo po studiach, i co teraz muszę myśleć o zmianie drogi zawodowej. Miałem takie ambicje a tu się okazuje, że wbijaja automatyzacje i plany biznesowe też nie grają tak jak powinny. Nie wiem wejdę chyba w jakąś mundurowke albo kurs
@GiorgioDiStefanAntonio: Prawda jest taka, że trzeba w---------ć, czym prędzej. Ostatni zgasi światło. To mi serio ryje już głowę totalnie, zwłaszcza, że ja się do tego IT przebranżowiłem wcześniej. Teraz mocno 30+ jestem i mundurówki odpadają. Jak mówisz - za chwile do psiarni mogą się zrobić ciasne drzwi.
@GiorgioDiStefanAntonio: ale będziesz miał nad nimi 10 lat przewagi doświadczenia
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Mannequeen: zajebista robota, gdzie się zgłosić?
@Mannequeen: z drugiej strony mógłbyś mieć sytuację gdzie robione jest wszystko na hurra bo za 2 dni ma być wdrożone, a to że nikt nie wie tak na prawdę jak coś ma działać to kwestia drugorzędna
z dwojga złego wolę jednak sytuację którą opisywałeś ty
z dwojga złego wolę jednak sytuację którą opisywałeś ty
- 20

- 11
@lycaon_pictus: Ty się śmiejesz, a Terry Davis z Drobina jest o krok od rewolucji programistycznej

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Natrafiłem na taki post na jednej z grupce związanej z programowaniem. Kilkanaście lat komercyjnego doświadczenia i szuka pracy jako junior java developer za minimalną krajową?
#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat
#programowanie #programista15k #pracait #pracbaza #korposwiat
źródło: image
Pobierz@kamikadze97: no a co Ty myślałeś? Klepał w PHP, więc jak przejdzie na Jave to zaczyna od juniora. W końcu pojęcie pętli, zmiennej, instrukcji warunkowych czy zasad działania HTTP jest tam zupełnie inne i doświadczenie się z automatu resetuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
#programista15k #programowanie #pracait
Dlaczego w kontekście kryzysu i upadku branży IT nie pisze się o impakcie na inne zawody jak typowe zawody w korpo gdzie robi się raporty czy klika w Excelu, czy analityke danych i inne biurowe prace?
Przecież taki programista gdy zamkną mu projekty to pójdzie do innej pracy a z umiejętnościami kodzenia, analityki danych czy wiedzy na temat różnych domen biznesowych w których
Dlaczego w kontekście kryzysu i upadku branży IT nie pisze się o impakcie na inne zawody jak typowe zawody w korpo gdzie robi się raporty czy klika w Excelu, czy analityke danych i inne biurowe prace?
Przecież taki programista gdy zamkną mu projekty to pójdzie do innej pracy a z umiejętnościami kodzenia, analityki danych czy wiedzy na temat różnych domen biznesowych w których
konto usunięte via Wykop
- 34
@finchharold: nie wygryzie julki z korpo bo julka z korpo nie jest tam za umiejetnosci
pójdzie do innej pracy a z umiejętnościami kodzenia, analityki danych czy wiedzy na temat różnych domen biznesowych w których pracował bez problemu wygryzie taka Julkę z korpo bo ogarnie Excela, raporty i makra VBA o wiele szybciej niż Julka.
@finchharold: nie wygryzie bo ta Julka ma w papierach więcej lat doświadczenia w analityce i excelu niż programista Java i dla korpo jest wtedy cenniejszym zasobem. Umiejętności nie mają znaczenia. Kamilek programista
konto usunięte via Wykop
- 8
@BlackpillMonster:
nie przestawaj tego tworzyc xD ten kamilek w ogole wyglada jak taki jeden typ z ktorym kiedys bylem w zespole xDD
nie przestawaj tego tworzyc xD ten kamilek w ogole wyglada jak taki jeden typ z ktorym kiedys bylem w zespole xDD
@BlackpillMonster: nie no ale głos kamilka w tej części to sztuczny
@BlackpillMonster: zamiast "hi" powinno być "greetings of the day to you"
- 10
Kurde, ostatnio coraz rzadziej trafiają do mnie memy ale ten mnie nawet rozbawił xD
#ai #it #programista15k
#ai #it #programista15k
źródło: ai-vs-human-v0-l3a34ufskvbf1
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 0
@IPKISS: Taka ludzka natura. Trochę jak z tym eksperymentem strażnika więziennego. Jak człowiek czuje władzę, to zaczyna mu od niej o---------ć
- 1
@Long-Position-Investor: warto się śmiać bo za kilka lat będzie pewnie odwrotnie ;P
- 0
NIE ZAZDROSZCZĘ LUDZIOM, KTÓRZY MUSZĄ SZUKAĆ PRACY W INNYCH BRANŻACH, NIŻ IT
W IT oferty pracy się szuka w miarę fajnie, bo większość firm ma dodane oferty na job boardach
W przypadku wszystkich innych branż jest jakaś patologia:
1. Każda firma ma swój własny job board, na którym wstawia swoje oferty.
2. Połowa firm to jakieś noname, gdzie dosłownie przypadkiem trafiłem na ich stronę.
W IT oferty pracy się szuka w miarę fajnie, bo większość firm ma dodane oferty na job boardach
W przypadku wszystkich innych branż jest jakaś patologia:
1. Każda firma ma swój własny job board, na którym wstawia swoje oferty.
2. Połowa firm to jakieś noname, gdzie dosłownie przypadkiem trafiłem na ich stronę.
- 126
@BlackpillMonster: dawaj AI prompty z hindusami xDDD
@BlackpillMonster: Czekam na "Kamilku klient z hameryki chce demo w piątek wieczorem, ja niestety jestem juz umówiona ale to nie jest problem prawda? No to pamiętaj, o 22 na timsach a potem sesja Q&A"
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillMonster: boże jakie to piękne
@Pudzianator321: Na szczęście mam go na czarnej i nie muszę oglądać tego AI gówna. :P
@Pudzianator321: wątpie
Na szczęście mam go na czarnej
Na szczęście mam go na czarnej
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Wreszcie ludzie zaczynaja doceniac pielegniarstwo przynajmniej na UJ dobrze ze pielegniarstwo ma scisle ograniczenia na to ile ludzi moze studiowac to nigdy nie bedzie przesytu w tym zawodzie neizaleznie od zainteresowania i zawsze zarobki beda bardzo wysokie.
Zdjecie przedstawia ilosc kandydatow
#programowanie #informatyka #kryzysit #pracait #programista15k #lekarski #pielegniarstwo #medycyna #studbaza
Zdjecie przedstawia ilosc kandydatow
#programowanie #informatyka #kryzysit #pracait #programista15k #lekarski #pielegniarstwo #medycyna #studbaza
źródło: 1000004552
Pobierz- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Przypomnienie: za rok
- 9
Nie bait, serio, chociaż wiem że tak brzmi. Zwykłe nocne #zalesie.
Zazdroszczę stabilności pracy wcześniejszym rocznikom. Pracuje jako freelancer, nawet nie B2B, tylko godzinówka dla kilku klientów. Każdego dnia wstaję i nie jestem pewny czy dostane kolejną dniówkę, czy nie.
Weź tu człowieku coś zaplanuj, jak nie wiesz jaką wypłatę dostaniesz w tym miesiącu czy przyszłym, nie mówiąc za rok czy dwa.
Zazdroszczę stabilności pracy wcześniejszym rocznikom. Pracuje jako freelancer, nawet nie B2B, tylko godzinówka dla kilku klientów. Każdego dnia wstaję i nie jestem pewny czy dostane kolejną dniówkę, czy nie.
Weź tu człowieku coś zaplanuj, jak nie wiesz jaką wypłatę dostaniesz w tym miesiącu czy przyszłym, nie mówiąc za rok czy dwa.
@rajju: Paru klientów to już większa dywersyfikacja niż 1 etat który może być wykasowany. Zagadaj z nimi że szukasz jakiś umów czy zapewnień na dłużej.
Meble podstawowe musisz mieć jeśli mówisz że wręcz brak a nie że stare - kupując wybieraj rozkładane, małe żeby dało rade to przy przeprowadzce zabrać albo za ułamek ceny z OLX i już kit zostawiasz to u landlorda (jeśli jesteś w Polsce bo w Europie
Meble podstawowe musisz mieć jeśli mówisz że wręcz brak a nie że stare - kupując wybieraj rozkładane, małe żeby dało rade to przy przeprowadzce zabrać albo za ułamek ceny z OLX i już kit zostawiasz to u landlorda (jeśli jesteś w Polsce bo w Europie
@rajju: nie lepi synek do jakiejś kontraktorni iść? może zarabiaja na tobie, ale przynajmniej nie martwisz się o projekty
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 95
Mam 28 lat i od dłuższego czasu myślę o przebranżowieniu się do jakiegoś normalnego zawodu, mam już dość pracy z patusami. Od dziecka interesuje się komputerami, instalowałem gry z crackiem, zawsze lubiłem kombinować, pomagałem wszystkim ciotkom z komputerem. Gdy było trzeba to konfigurowałem routery, a w liceum wymiatałem z excela, później studia i praca w kołchozie. Oczywiście znam dobrze angielski i mam A2 z niemieckiego, od czego zacząć naukę, żeby znaleźć jakąś
- 2
Jest jakieś ponad 10k miejsc na lekarski w tym kraju.
Może czas skończyć z mitem o "limitowaniu" miejsc przez lekarzy?
Mam pytanie do wychodków/łykopów co do danych i statystyk:
Ilu absolwentów kierunku lekarskiego rocznie wypuszczają:
Może czas skończyć z mitem o "limitowaniu" miejsc przez lekarzy?
Mam pytanie do wychodków/łykopów co do danych i statystyk:
Ilu absolwentów kierunku lekarskiego rocznie wypuszczają:
- 1
A przeczytałeś te dane? nie dość, że niektóre liczby się nie zgadzają, to zwyczajnie w niektórych krajach odmówił odpowiedzi i podał jakąś gównianą "jakiś uniwersytet przyjmuje xyz" XD
Dane zawsze będą się różni, biorąc pod uwagę, czy metodologia różni się. Przykład - dane izby learskiej danego kraju i dane jakichś innych podmiotów zwyczajnie różnią się - więc najlepiej byłoby ujednolicić sposób pozyskania tych danych...
I znowu - nawet takie dane będą znowu
Dane zawsze będą się różni, biorąc pod uwagę, czy metodologia różni się. Przykład - dane izby learskiej danego kraju i dane jakichś innych podmiotów zwyczajnie różnią się - więc najlepiej byłoby ujednolicić sposób pozyskania tych danych...
I znowu - nawet takie dane będą znowu
@pieknylowca: jak bylem 2 miesiace temu w Londynie to nie bylo prawie bialych studentow medycyny - bylo ze 3 na 200 osob ca.
To sie nie oplaca, ida na prawo
To sie nie oplaca, ida na prawo




























Pomyślcie sobie że istnieje praca do której możesz spóźniać się jak się nie wyśpisz, wychodzić wcześniej jak nie chce ci się pracować. Ustalać sobie grafik jak chcesz, 4h dziennie pracować, jak masz taką ochotę, zostawać w domu i pracować zdalnie. Wracać z pracy i nie