#programista15k #programowanie #stem #fizyka #psychologia

Skąd się wzięło tak wywalone ego wśród ludzi siedzących w IT że do programowania trzeba się urodzić z nie wiadomo jakimi zdolnościami i jak niesamowicie trudne to jest itp. Mimo iż obecnie to chyba najpopularniejszy nazwijmy to "kierunek ścisły" na uczelniach ?
Bo jakoś wśród chemików, fizyków, matematyków wszelakich inżynierów itp. w innych "dziedzinach ścisłych"/STEM nie ma
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1Andrzejek123_ pracuje w IT od 11 lat i nie widzę tego ego u nikogo, ale często o tym czytam czy słyszę od ludzi co nie znają osobiście czy jakoś blisko nikogo w IT. Ludzie co idą na techniczne kierunki często łączą cechy autystyczne (niekoniecznie autyzm) przez co łatwiej się im dogadać. Ludzie neurotypowi często odbierają autystyka jako kogoś wywyższającego się tylko ze względu na to że ten nie domyśla się jak
  • Odpowiedz
@1Andrzejek123_: To nie ego. To tylko narzekanie na mase ludzi, ktorzy poszli do IT nie majac do tego zadnych predyspozycji i praca z takimi osobami to meczarnia ( ͡° ͜ʖ ͡°) W innych dziedzinach ten problem jest duzo mniejszy, bo malo kto pojdzie na chemika "bo jest to modne i dobrze placa".
  • Odpowiedz
@Ruswelt: Umiejętność czytania ze zrozumieniem się kłania. Nigdzie nie było napisane że to tylko jedno miejsce. Nawet więcej. Z treści wynika że nie jest to tylko jedno stanowisko.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad przejściem na UOP bo pojawiają się lepsze oferty zawodowo (nie finansowo).

Widzieliście jakieś legitne kalulatory które są w stanie przeliczyć ile muszę zawołać na UOP żeby mniej więcej to samo dostać co na FV?

Stawka 175 pln+ vat wyszło mi gdzieś że powinienem krzyknąć 35k na UOP

#programowanie #programista15k #programista20k #programista25k #programista30k
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ksiega_dusz

właśnie zdziwiłbyś się ale jako skoczek masz teraz p--------e znaleźć nową pracę


Jeśli to taki wielki problem to możesz sobie wstawić inne daty do CV, przecież nikt tego nie sprawdza.
Linkedina też nie warto od razu aktualizować po zmianie. Z jednej firmy zwinąłem się po miesiącu bo totalnie rozminęła się z oczekiwaniami, musiałbym być głupi żeby to mieć w CV.
  • Odpowiedz
Będę miał do zrobienia stronę w takiej konfiguracji:
- design całkowicie custom
- dużo różnych modułów - podłączanie linków, wideo, plików mp3, zipów
- blog
- repertuar
- sylwetki autorów
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zibizz1: moim zdaniem drogo, wszystko zależy od budżetu. w javie raczej pisze się enterprisowe web aplikacje a nie jakieś małe stronki, do tego najlepsze jest mimo wszystko django, php, czy nawet ten wordpress - bo jest najtańsze i małoco trzeba ogarniać, żeby to zrobić.
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: I teraz tacy idioci krzyczą że to korporacje naganiały ludzi, a nie oni sami. No ale tacy ludzie powinni wrócić na dno drabiny społecznej jak ich tego nauczyła szkoła.
  • Odpowiedz
@Gleacher:

Jak mnie menago zmusza do pushowania gówna to mówię mu nie. Jak mnie zwolni to mi zrobi przysługę bo pracowanie w miejscu gdzie analfabeci technologiczni decydują o jakości kodu to nie dla mnie.


Już to widzę jak Mariuszek z kredytem i rodzina z 2ka dzieci stawia się kierownikowi w korpo xDD
  • Odpowiedz
@Redplaya: takich ludzi zatrudniaja tylko duze korpo, gdzie odpowiedzialnosc jest zozproszona, a zakres obowiązków niejasy. Wiekszosc roboty i tak robi za taka osobe zespol programistow i testerów, bo PM rzadko kiedy umie chociazby czytać kod. Ta praca nie jest warta wiecej niz 6k, ale mozna wyciagnac pewnie i 40, jak ktoś ma gadane na rozmowie.
  • Odpowiedz
Rafał Brzoska, czyli Polski Elon Musk podczas wywiadu:

Za dwa lata, szanowni państwo, sztuczna inteligencja zastąpi 25 proc. zawodów. Nie za 10 czy 15 lat, ale za 2 lata. Co 6 miesięcy możliwości AI rosną do potęgi trzeciej, a za pięć lat uzyska ona świadomość. To znaczy, że jak będziecie się niegrzecznie odzywać do swojego agenta AI, to on to zapamięta. I może w pewnym momencie zrobić coś przeciwko wam. To już
kamikadze97 - Rafał Brzoska, czyli Polski Elon Musk podczas wywiadu:
Za dwa lata, sza...

źródło: image

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
bylem na grillu u kumpla, przyszli tez jego znajomi z bylej pracy, same IT. Ja sam straciłem ostatnio prace jako devops(zrobilem IaC cale i juz nie bylem potrzebny, klasyk), ale nie spieszy mi sie z szukaniem bo celuje w zmiane branzy, w IT jestem 15 lat i jest to nudne i obecnie placi przeciętnie. Ale moj kolega wypalił "ej anon, tutaj siedzi Marcin, wy chyba szukaliscie jakiegos devopsa
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przypadkowy: no nie wiem może trzeba być po prostu p-----------m by walić konia do tego jakiej kto technologii nie używa w momencie gdy to nie jest jakieś turbo skomplikowane? Idę o zakład, że to był typ z typu kuców co 7 razy zdawali analizę na polibudzie, bo tak naprawdę wcale nie jest taki bystry tylko jest spoceńcem siedzącym przy kompie 24h
  • Odpowiedz
Młodzi lekarze mają domy jak gwiazdy Hollywood. Organizują protesty, domagają się podwyżek co roku a jak zajrzy się kim są klienci architektów ekskluzywnych wnętrz to okazuje się że w większości są to lekarze. Podkreślam MŁODZI lekarze. Nie starzy ludzie po 50-stce którzy dorobili się po latach tyrania - młodzi lekarze około 30-stki. W artykule architekt wnętrz zamieszcza zdjęcia 120-metrowej chałupy, którą urządził młodemu lekarzowi z Polski. Takich chat zazdroszczą im gwiazdy Hollywood
p0melo - Młodzi lekarze mają domy jak gwiazdy Hollywood. Organizują protesty, domagaj...

źródło: obraz_2025-07-06_130500589

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 42
@Bipolar-: To nie jest wymyślona historia, podlinkowałem artykuł pracowni architektonicznej która która chwali inwestycję i wnętrza które zaprojektowała w domu młodego lekarza. To nie jest historia wyssana z d0py tego typu że sam sobie napisałem baita, bo tacy lekarze bogaci których stać na wille istnieją i są klientami pracowni architektonicznych
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
https://wykop.pl/link/7743051/microsoft-zwalnia-ludzi-a-producent-xboxa-radzi-zwolnionym-pogadac-z-ai-xd

Programista to jest stan umysłu. Mamy grupę geniuszy, którzy chwalą się nicnierobieniem pracując zdalnie, co między innymi było powodem usunięcia pracy zdalnej i powrotu do biura. Ale mamy też grupę geniuszy, którzy cały czas pracują z ekscytacją nad rozwojem AI żeby ich pozbawiło stanowisk pracy. Chyba nie ma głupszego środowiska, które by sobie tak dołki pod sobą kopało.

#programista15k #pracait #pracbaza
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach