#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat #kamilprogramista
wpisy
Najnowsze
Archiwum

BlackpillMonster
- 41


derivatives
via Wykop- 5
@BlackpillMonster: xD
konto usunięte via Wykop
- 14
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 33
Dużo mówi się o kryzysie IT w Polsce, ale czy wiedzieliście, że w USA jest jeszcze gorzej? Firmy IT masowo zwalniają pracowników, ponieważ wolą outsourcować produkcję oprogramowania do krajów rozwijających się, gdzie koszty pracy są kilkukrotnie niższe. Niestety, branża IT, ze względu na możliwość zdalnego dostarczania produktów, jest szczególnie podatna na outsourcing. Pracując w IT, nie konkurujemy tylko na lokalnym rynku, ale z całym światem. To prowadzi do paradoksu: im nasz kraj
@ly000: polskie it zdycha bo jesteśmy za drodzy a jakosc porównywalna do Serbów czy macedonczykow. Isover
@ly000: to żeś odkrył Amerykę. Dosłownie xD Wiadomo było od dawna, że w większości zachodnich firm szary programista, który nie jest kluczowym zasobem w dużej firmie, jest po prostu słaby. Mit polskiego dobrego programisty nie wziął się znikąd, bo na Zachodzie przez ostatnie 15 lat nikt kto jest ponadprzeciętnie inteligentny nie szedł w programowanie, bo po co, skoro zarobki są takie sobie. Oczywiste jest, że to samo zjawisko zacznie się
- 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 6
Wierzę w Scrum, framework wszechmogący,
twórcę sprintów i backlogów.
I w Agile, manifest nasz jedyny,
który się zrodził z potrzeby chaosu,
zrodzony, a nie stworzony, współistotny z Kanbanem,
twórcę sprintów i backlogów.
I w Agile, manifest nasz jedyny,
który się zrodził z potrzeby chaosu,
zrodzony, a nie stworzony, współistotny z Kanbanem,
@qwertyczek: Ojejku jej, biedaczki.... XDDDD
@qwertyczek: no straszne, krajem zaczynają rządzić oligarchowie i milierderzy na wzór wschodni, z programistami nikt nie walczył, sami przygłupy się zarżeli
- 0
Może skończy się kłamanie o "limitowaniu" przez lekarzy liczby miejsc. XD
Ile wychodzi co roku absolwentów kierunku lekarskiego z:
a) Wielkiej Brytanii
b) Francji
c) Niemiec
Ile wychodzi co roku absolwentów kierunku lekarskiego z:
a) Wielkiej Brytanii
b) Francji
c) Niemiec
konto usunięte via Wykop
- 3
@KryptonZ: ale to ty dzwonisz
@bart40404: Podpowiem - z medycyny nie masz bootcampów, też części rzeczy nie ogarniesz w domu
https://www.youtube.com/watch?v=uImlzZUw5bQ
W chinach górnicy, nie schodzą pod ziemię jedynie inspektorzy utrzymania ruchu, pilnują pipeline'ów.
A u nas jak w lesie barbórka 14stka i na odchodne 200k na przebranżowienie.
#ciekawostki #gornictwo #programista15k #gornik30k
W chinach górnicy, nie schodzą pod ziemię jedynie inspektorzy utrzymania ruchu, pilnują pipeline'ów.
A u nas jak w lesie barbórka 14stka i na odchodne 200k na przebranżowienie.
#ciekawostki #gornictwo #programista15k #gornik30k

- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 3
@BlackpillMonster za te AI filmiki imo conajmniej powineś być jakimś staff AI enginnering manager w jakiejś polskiej kontraktornii!
- 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@pearl_jamik: Jakieś fikołki jak wystarczy zainstalować Brave (jak już ktoś musi korzystać z Chromium) lub Firefoxa.
@teoretyk_peklunku: Musisz jeszcze dać Extension Manifest V2 Deprecation Unsupported Stage na disable i włącz ublocka w rozszerzeniu
- 16
Pamiętacie mema o "biologicznej c#pie"? Kiepsko się zestarzał xD
#programista15k #pracait #korposwiat
#programista15k #pracait #korposwiat
źródło: 1000010485
Pobierz@BlackpillMonster: wymaganie wlaczonej kamerki na callach to jedna z cech IT kołchozu
@lojawyk: Kamilek uprising.
- 168
@BlackpillMonster: Pamiętam takiego gościa, gdy jeszcze sam zaczynałem pracę po studiach.
Gość zgadzał się na wszystko.
Na początku były to pojedyncze nadgodziny, odebranie telefonu po pracy.
Potem już regularne nadgodziny zaplanowane tak, że musiał je robić, żeby dowozić.
Nie protestował, więc pojawiły się spotkania w wieczornych godzinach, robota do północy, żeby coś dowieźć.
Pod koniec to chłop j---ł w soboty i niedziele, a jeszcze potem musiał się tłumaczyć dlaczego zanotował
Gość zgadzał się na wszystko.
Na początku były to pojedyncze nadgodziny, odebranie telefonu po pracy.
Potem już regularne nadgodziny zaplanowane tak, że musiał je robić, żeby dowozić.
Nie protestował, więc pojawiły się spotkania w wieczornych godzinach, robota do północy, żeby coś dowieźć.
Pod koniec to chłop j---ł w soboty i niedziele, a jeszcze potem musiał się tłumaczyć dlaczego zanotował
@BlackpillMonster: jak tak wygląda teraz AI to jesteśmy ugotowani xd. Przecież dla nieprawionego oka w internecie ten filmik wygląda na prawdziwy.
- 197
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@BlackpillMonster zaloz wlasny tag dla tego zlota co ostatnio wrzucasz XD
@BlackpillMonster: Ja p------e xd
- 12
pytanie dla programistow co sa na b2b
bo wg wykopka @Pimento chlopy na b2b sa ciemiezeni, placa ogromnie wysokie podatki a nie sa na laskawe UoP, bo pracodawca im nie pozwala https://wykop.pl/wpis/82285009/skreca-mnie-na-mysl-ze-w-tym-kraju-mentzen-ktory-j#285086545
#pracait #pytanie #programista15k #jdg #b2b #pracbaza
bo wg wykopka @Pimento chlopy na b2b sa ciemiezeni, placa ogromnie wysokie podatki a nie sa na laskawe UoP, bo pracodawca im nie pozwala https://wykop.pl/wpis/82285009/skreca-mnie-na-mysl-ze-w-tym-kraju-mentzen-ktory-j#285086545
#pracait #pytanie #programista15k #jdg #b2b #pracbaza
@SmugglerFan nie wiem czy ty ciśniesz teraz bekę czy masz po prostu gwoździa w głowie
Dlaczego jesteś na B2B?
- Pracodawca mnie zmusił 37.1% (46)
- Sam wolałem B2B od UoP 62.9% (78)
Jak mnie w-----a, że mój manager nie przekazał mi nigdy żadnej informacji bez mojego upomnienia się xd
Dla mnie z logicznego punktu widzenia wolałbym informacje przekazać od razu, bo wtedy taki knypek jak ja nie zawracać głowy, no chyba że on sztucznie chce logować czas na maile typu 'nie mam jeszcze informacji"
Jeszcze rozumiem jakby wszystkie informacje przekazywał np w piątek bo ten dzień przeznaczył sobie na spotkania/większą wymianę maili
#pracait
Dla mnie z logicznego punktu widzenia wolałbym informacje przekazać od razu, bo wtedy taki knypek jak ja nie zawracać głowy, no chyba że on sztucznie chce logować czas na maile typu 'nie mam jeszcze informacji"
Jeszcze rozumiem jakby wszystkie informacje przekazywał np w piątek bo ten dzień przeznaczył sobie na spotkania/większą wymianę maili
#pracait
@razdwatrzy55: A myślisz że on tak wszystko wie co jest potrzebne? Jak dopiero się okaże, że coś jest potrzebne, to wtedy się da info.
źródło: chrystepanie
Pobierz@Liryczne_MMA: To wy patrzycie na wersję Jiry? xd
- 0
@slgdfhsdhjfbs: z ciekawości chciałem sprawdzić dzisiaj, ale nie wiem wiedziałem jak i se dałem spokój xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 15
@BlackpillMonster Ale to jest prawdziwe xDDD
@BlackpillMonster: więcej Kamilka i Anetki HR! Wnoszę też o video z retro ze SRAM masterem xD
@monsterek443 ja korzystałem kiedyś, czemu takie złoto?
- 3
@lubie-sernik pracuje z rozwiązaniami sapa, pobrałem sobie całą dokumentację do pdf(około 25 plików po 400-500 stron), wrzuciłem do NotebookLM i teraz mogę sobie praktycznie gadać z dokumentacją. Wszystko jest zaindeksowane i w odpowiedziach bardzo ładnie robi odnośniki do źródeł. Złoto
Ktoś ukradł paczkę z kawą i kawy nie będzie przez kolejne pół roku. Już wcześniej ginęły różne przedmioty. Na recepcji nikogo nie ma, ale nawet gdyby ktoś siedział i pilnował, to pracuje tylko 8 godzin, a biuro czynne jest dłużej. Czy u was też takie akcje?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SendMeAnAngel: paczka 20 kg kawy z deka duża jest. Nie schowasz tego za pazuchę. Skoro tam są kamery, zadna nie objęła typa, który targa ze sobą pokaźny karton?





























