Ostatnio wleciał temat wyborów u mnie na daily. Mówimy ja na tego ten na tego, dwóch robaczków co ze mną zostali zwolnieni z alfonsiarni okazało się, że głosują na Mentzena ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem lecieliśmy jakiś inny temat dalej i spadło na związki zawodowe. Oczywiście, że nie bo wolny rynek jest ważny i trzeba walczyć o swoje xD.

Wiecie jaki mieli pikaczu fejs gdy dostali wypowiedzenie z
chaddeveloper - Ostatnio wleciał temat wyborów u mnie na daily. Mówimy ja na tego ten...

źródło: image

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cineczeq: U mojej mamy związki zawodowe słuzyły do opuźniania strajku czy pójśćia do mediów żeby obecny prezydent miasta nie miał nieprzyjemnosci przed wyborami. Mówienie że remedium na wykorzystywanie pracowników są zwiazki zawodowe jest tak samo głupie jak nazywanie pracownmika b2b przedsiębiorcą.
  • Odpowiedz
2021 rok - strajk lekarzy, rząd by sprostać oczekiwaniom tej grupy zawodowej - wprowadza Polski Ład i nowe progi podatkowe, co odbija się na ciężko pracujących programistach i całym sektorze IT zatrudnionym na JDG.

2025 - rok AI i rewolucji. Dzisiaj to branża IT wymaga pomocy i dofinansowania, wielu programistów straciło pracę.

"Nie możemy być ślepi na problemy na problemy tej branży, oni pomogli nam w 2021 roku dokładając cegiełkę do publicznej służby zdrowia
PanHaroldHe - 2021 rok - strajk lekarzy, rząd by sprostać oczekiwaniom tej grupy zawo...

źródło: file_0000000025886243928cb6962d6609a9

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Powiem wam że niesamowicie wkręciłem się w to progromowanie. Po przerobieniu solidnie podstaw, napisaniu kiludziesięciu algorytmów (prostych typu binary search czy slidng widnow), kilku małych projektów zaczałem kumać o co tutaj tak naprawdę chodzi. Obecnie pochłaniam wykłady Jakuba Nabradlika, Macieja Aniserowicza i Sławka Sobótki z zakresu architektury heksagonalnej, DDD, TDD, BDD i innych wzorców pokroju CQRS, event sourcing, clean architecture, onion architecture, modelowania zdarzeniami domenowymi, strategii wersjonowania kontraktów w mikroserwisach, komunikacji asynchronicznej
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bandera: Zależy jaki standard ci odpowiada. Ja kupowałem osobno stelaż (one wszystkie są podobne, więc jakiś, które ci polecą pewnie będzie ok), i osobno dębowy blat od stolarza. Ale jak wystarczy ci standardowy blat z płyty meblowej, to pewnie obojętne gdzie weźmiesz.

W sumie mój stelaż polecam, bo oprócz działania podobnie jak wszystkie inne, to ma port ładowania zarówno USB-A, jak i USB-C. Podpiąłem kabelek dosłownie 20cm, i jest idealnie
  • Odpowiedz
Czy ktoś z was pracuje lub pracował w którejś z firm FAANG? Szczególnie interesuje mnie jak wygląda tam praca w ekosystemie javy i springa. Myślę o aplikowaniu w przyszłości jak junior, bo raczej chciałbym pracować w poważnej firmie i się rozwinąć, a nie czegoś na pozór firmy krzak. Chciałbym najpierw poznać wasze doświadczenia czyli jak wyglądały warunki pracy, rozwój, atmosfera, czy warto było?

#programowanie #programista15k #pracait
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elofrytki:

tak jak rozmawialiśmy w pracę klient chce podjąć z Tobą współpracę


po jakiemu to? XD

A tak by the way, to etap oferty na stole to też okazja dla Ciebie, żeby właśnie o te 10 zł/h podwyższyć. Ja tak robię zawsze i praktycznie zawsze udaje się coś skrobnąć więcej.
  • Odpowiedz
@elofrytki: poproś o list intencyjny z wpisaną stawką. jeżeli będzie mniejsza niż wynegocjowana to po prostu poproś o korektę z odpowiednią stawką. Jest duża szansa że inna Hrówa to będzie pisać i po prostu zrobi tak jak chcesz. Tutaj strzelam że też po prostu się pomyliła bo jest niekompetenta
  • Odpowiedz
  • 54
@BlackpillMonster: Wynika to z braku działania jako grupa. Każdy normalny naród lubi być otoczony osobami z bliskiego kręgu kulturowego. I tak jak jeden hindus się przebije to natychmiast ciągnie innych swoich w górę. Polacy zaś są durnym narodem i nie premiują swoich pozostając w dołach hierarchii korporacji.
  • Odpowiedz
  • 13
nawet Hindusi pracują w kadrze kierowniczej


@BlackpillMonster: czemu nawet? Hindusi w kadrze kierowniczej brzmią sensowniej niż Polacy, bo:
* jest ich po prostu więcej
* nie mieli komuny, dzisiejsi CEO i menadżerowie wysokiego szczebla studiowali na zachodzie, gdzie u nas to nie było proste
* system kastowy. Ludzie z wysokich kast są szkoleni od małego na menadżera, gdzie na zachodzie często jest to bardziej indywidualne i mniej dziedziczne
* dalej
  • Odpowiedz
Jako, że mam bliskie doświadczenia w obu branżach, ja it, siostra lekarz, to rozpierdziela mnie to brandzlowanie się do lekarzy na tym tagu #programista15k

Pracujecie sobie spokojnie w zagranicznym korpo i nie zdajecie sobie sprawy jaka mentalność jest dalej w służbie zdrowia i jakie cyrki tam się odwala. W większości miejsc to, pomimo wyremontowanych oddziałów, mentalnie jest tam zatęchły PRL i nie chcielibyście tam pracować nawet jakby wam 2x tyle
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przeliczając na godziny zarabia się kasę na poziomie juniora w IT


@__MadCat: Obecnie to lekarz na specjalizacji zarabia więcej niż junior. Dwa lekarz bez specjalizacji jak chce sobie dodatkowo dorobić dostaje minimum 100 zl/h, a jak ma auto i podjedzie pod jakąś wiejską przychodnie 20-30 km od wojewódzkiego to dostaje 160 zł/h jako rodzinny. Jestem ciekaw gdzie są takie zarobki w IT, jeszcze na start. W ogóle dla mnie to
  • Odpowiedz
Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 6 lat i nic. Przychodzę jutro z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach