wpisy
Najnowsze
Archiwum
2021 rok - strajk lekarzy, rząd by sprostać oczekiwaniom tej grupy zawodowej - wprowadza Polski Ład i nowe progi podatkowe, co odbija się na ciężko pracujących programistach i całym sektorze IT zatrudnionym na JDG.
2025 - rok AI i rewolucji. Dzisiaj to branża IT wymaga pomocy i dofinansowania, wielu programistów straciło pracę.
"Nie możemy być ślepi na problemy na problemy tej branży, oni pomogli nam w 2021 roku dokładając cegiełkę do publicznej służby zdrowia
2025 - rok AI i rewolucji. Dzisiaj to branża IT wymaga pomocy i dofinansowania, wielu programistów straciło pracę.
"Nie możemy być ślepi na problemy na problemy tej branży, oni pomogli nam w 2021 roku dokładając cegiełkę do publicznej służby zdrowia
źródło: file_0000000025886243928cb6962d6609a9
Pobierz@PanHaroldHe drugi od lewej niech lepiej kupi nowy stetoskop zanim wpłaci podatek solidarnościowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@CzulyTomasz: jakiś taki podwójny ma xDD dobre ai
Dzięki, że wróciłeś @BlackpillMonster odrazu lepiej się yeebie w sprintach.
#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
#pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
@BlackpillMonster: tak tato to ja jestem problemem. Ty jesteś wspaniały i jesteś moją inspiracją. Nie chcę być ciemięzycielem.
#programista50k #lekarz50k
Pierwszy tag istnieje a drugi nie(zero followersów). Dlatego pierwsi znikną a drudzy będą trwać.
#przemyslenia #takaprawda #pieniadze #programista15k #lekarze
Pierwszy tag istnieje a drugi nie(zero followersów). Dlatego pierwsi znikną a drudzy będą trwać.
#przemyslenia #takaprawda #pieniadze #programista15k #lekarze
@masz_fajne_donice: robi sens
@masz_fajne_donice: bo ci lekarze, którzy zarabiają 50k nie mają czasu na głupoty w rodzaju wypoku.
@BlackpillMonster: zapomniał jak się odwraca drzewo binarne, śmiechu warte
może jeszcze nie wie jak napisać DFS? ludzie, wszystko ma swoje granice
może jeszcze nie wie jak napisać DFS? ludzie, wszystko ma swoje granice
@Romska_Palo_Ul_Laputa: Taa tylko że takich ludzi jest promil w IT, niestety dla humanistów po 2 tyg kursie każdy kto wie co to wskaźnik to autysta bez zycia.
Powiem wam że niesamowicie wkręciłem się w to progromowanie. Po przerobieniu solidnie podstaw, napisaniu kiludziesięciu algorytmów (prostych typu binary search czy slidng widnow), kilku małych projektów zaczałem kumać o co tutaj tak naprawdę chodzi. Obecnie pochłaniam wykłady Jakuba Nabradlika, Macieja Aniserowicza i Sławka Sobótki z zakresu architektury heksagonalnej, DDD, TDD, BDD i innych wzorców pokroju CQRS, event sourcing, clean architecture, onion architecture, modelowania zdarzeniami domenowymi, strategii wersjonowania kontraktów w mikroserwisach, komunikacji asynchronicznej
@kamikadze97: właśnie takich pasjonatów potrzebuje rynek!
@kamikadze97: ale taguj heheszki czy inna pasta
Co sądzicie o zadankach na DevSkiller? Ja zobaczyłem i stwierdziłem, że nie mam zamiaru brać udziału w tym procederze. Mało tego, jak HR do mnie zadzwoni to powiem im o tym co na ten temat sądzę.
#pracait #programista15k #pasjonat15k #programowanie
#pracait #programista15k #pasjonat15k #programowanie
Co trza umieć na Senior Java Developara bo mam interview w środę?
#pracait #programowanie #programista15k #pasjonat15k
#pracait #programowanie #programista15k #pasjonat15k
@Wykopek_Jeden: umieć powiedzieć 200zl/h bo mam 10 innych alfonsiarni na wasze miejsce
@Wykopek_Jeden: Trzeba wiedzieć, jak zaaplikować o zasiłek dla bezrobotnych
- 1
gdzie najlepiej kupic biurko podnoszone? elektryczne #programista15k #pracbaza #pytanie #meble #wygoda #fizjoterapia
@bandera: ikea
@bandera: Zależy jaki standard ci odpowiada. Ja kupowałem osobno stelaż (one wszystkie są podobne, więc jakiś, które ci polecą pewnie będzie ok), i osobno dębowy blat od stolarza. Ale jak wystarczy ci standardowy blat z płyty meblowej, to pewnie obojętne gdzie weźmiesz.
W sumie mój stelaż polecam, bo oprócz działania podobnie jak wszystkie inne, to ma port ładowania zarówno USB-A, jak i USB-C. Podpiąłem kabelek dosłownie 20cm, i jest idealnie
W sumie mój stelaż polecam, bo oprócz działania podobnie jak wszystkie inne, to ma port ładowania zarówno USB-A, jak i USB-C. Podpiąłem kabelek dosłownie 20cm, i jest idealnie
ile czasu realnie wam zajmuje praca? Jaki poziom?
Mi się niebezpiecznie zaczęło zbliżać do realnych 8h, non stop zapytania, non stop poprawy, non stop coś.
Powoli chyba przestaje mi się pylić za stawkę juniorsko/midową.
#programowanie #programista15k #pracbaza #it
Mi się niebezpiecznie zaczęło zbliżać do realnych 8h, non stop zapytania, non stop poprawy, non stop coś.
Powoli chyba przestaje mi się pylić za stawkę juniorsko/midową.
#programowanie #programista15k #pracbaza #it
@Janusz-Koriwniak: 1-2h, raz na miesiąc coś jebnie i 8h
@slgdfhsdhjfbs: 8 etatów, sumarycznie 2-3h
Czy ktoś z was pracuje lub pracował w którejś z firm FAANG? Szczególnie interesuje mnie jak wygląda tam praca w ekosystemie javy i springa. Myślę o aplikowaniu w przyszłości jak junior, bo raczej chciałbym pracować w poważnej firmie i się rozwinąć, a nie czegoś na pozór firmy krzak. Chciałbym najpierw poznać wasze doświadczenia czyli jak wyglądały warunki pracy, rozwój, atmosfera, czy warto było?
#programowanie #programista15k #pracait
#programowanie #programista15k #pracait
patrzcie na tego xd
@Ksiega_dusz: Nie karm trolla. Czy tam pasjonata nie warto.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@elofrytki:
po jakiemu to? XD
A tak by the way, to etap oferty na stole to też okazja dla Ciebie, żeby właśnie o te 10 zł/h podwyższyć. Ja tak robię zawsze i praktycznie zawsze udaje się coś skrobnąć więcej.
tak jak rozmawialiśmy w pracę klient chce podjąć z Tobą współpracę
po jakiemu to? XD
A tak by the way, to etap oferty na stole to też okazja dla Ciebie, żeby właśnie o te 10 zł/h podwyższyć. Ja tak robię zawsze i praktycznie zawsze udaje się coś skrobnąć więcej.
@elofrytki: poproś o list intencyjny z wpisaną stawką. jeżeli będzie mniejsza niż wynegocjowana to po prostu poproś o korektę z odpowiednią stawką. Jest duża szansa że inna Hrówa to będzie pisać i po prostu zrobi tak jak chcesz. Tutaj strzelam że też po prostu się pomyliła bo jest niekompetenta
Dlaczego w międzynarodowych korporacjach, nawet Hindusi pracują w kadrze kierowniczej, C-suite, management, a Polacy są głównie robolami do poganiania w sprintach? Z czego to wynika?
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
@BlackpillMonster: Wynika to z braku działania jako grupa. Każdy normalny naród lubi być otoczony osobami z bliskiego kręgu kulturowego. I tak jak jeden hindus się przebije to natychmiast ciągnie innych swoich w górę. Polacy zaś są durnym narodem i nie premiują swoich pozostając w dołach hierarchii korporacji.
nawet Hindusi pracują w kadrze kierowniczej
@BlackpillMonster: czemu nawet? Hindusi w kadrze kierowniczej brzmią sensowniej niż Polacy, bo:
* jest ich po prostu więcej
* nie mieli komuny, dzisiejsi CEO i menadżerowie wysokiego szczebla studiowali na zachodzie, gdzie u nas to nie było proste
* system kastowy. Ludzie z wysokich kast są szkoleni od małego na menadżera, gdzie na zachodzie często jest to bardziej indywidualne i mniej dziedziczne
* dalej
- 6
Jako, że mam bliskie doświadczenia w obu branżach, ja it, siostra lekarz, to rozpierdziela mnie to brandzlowanie się do lekarzy na tym tagu #programista15k
Pracujecie sobie spokojnie w zagranicznym korpo i nie zdajecie sobie sprawy jaka mentalność jest dalej w służbie zdrowia i jakie cyrki tam się odwala. W większości miejsc to, pomimo wyremontowanych oddziałów, mentalnie jest tam zatęchły PRL i nie chcielibyście tam pracować nawet jakby wam 2x tyle
Pracujecie sobie spokojnie w zagranicznym korpo i nie zdajecie sobie sprawy jaka mentalność jest dalej w służbie zdrowia i jakie cyrki tam się odwala. W większości miejsc to, pomimo wyremontowanych oddziałów, mentalnie jest tam zatęchły PRL i nie chcielibyście tam pracować nawet jakby wam 2x tyle
Przeliczając na godziny zarabia się kasę na poziomie juniora w IT
@__MadCat: Obecnie to lekarz na specjalizacji zarabia więcej niż junior. Dwa lekarz bez specjalizacji jak chce sobie dodatkowo dorobić dostaje minimum 100 zl/h, a jak ma auto i podjedzie pod jakąś wiejską przychodnie 20-30 km od wojewódzkiego to dostaje 160 zł/h jako rodzinny. Jestem ciekaw gdzie są takie zarobki w IT, jeszcze na start. W ogóle dla mnie to
@__MadCat: Ty mówisz o kłanianiu się przed "panią profersor". Tymczasem, programiści, magistrzy inżynierzy muszą świrować codziennie przed jakąś Karoliną po kulturoznastwie xDDD
- 2
Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 6 lat i nic. Przychodzę jutro z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
#
#

























Wiecie jaki mieli pikaczu fejs gdy dostali wypowiedzenie z
źródło: image
Pobierz