Ja dobry Janusz nie goni nikogo, bo to praca na akord :) Czyli nie z----------z jak maszynka - nie zarobisz. Z----------z? Uhuhu Paniee, coś za duża ta wypłata wyszła - trzeba zwiększyć normę.

A tymczasem idę na jacht z kpo żeby budować odporność na sytuacje kryzysowe

#kpo #afera #praca
Tippler - Ja dobry Janusz nie goni nikogo, bo to praca na akord :) Czyli nie z-------...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Tippler: w takiej pracy nie popracujesz długo, nieodwracalnie wysiądą ci stawy (zwyrodnienie) nawet jeśli jesteś młody. w miesiąc przerzucasz 250 ton to nie zostaje bez wypływu. To jest może dobrze płatna praca ale na dłużej niż rok. Myślę, że mają tam dużą rotację pracowników.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#pracbaza #praca #it zostal mi miesiac pracy (zdalnej) bo umowa nie zostanie przedluzona - macie jakies patenty jak przetrwac ten okres bez zbednego przemeczania sie? :D
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@misieg8: a nie lepiej pracować normalnie i nie zostawić za sobą smrodu? kto wie, może kiedyś będziesz mieć styczność z tą firmą bądź ludźmi, więc lepiej zostawić po sobie dobre wrażenie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@toby34: nie ma nic gorszego niz praca na produkcji i wykonywanie tej samej czynnosci w kolko - po 8h masz rozwalony łeb. W dodatku najczesciej to 3 zmiany lub ci gorsze 4 brygadowka
  • Odpowiedz
#pracbaza #praca
Mirki powiedzcie mi co o tym myślicie, różowa pracuje w sklepie na umowie o pracę 1/2 etatu + co miesiąc robi dopełnienie i wychodzi ok 120h, w tym miesiącu dokładnie 119h. Dostała dzisiaj przelew na dokładnie 2126,50zł. Czy wyjaśni mi ktoś czy to jest prawidłowa kwota? Aha, oczywiście minimalna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@Anonim5 ja znalazłem jedynie swego czasu (rok 2021) straż na 4 miesiące za 1/2 minimalnej krajowej. Ale potem mnie zatrudnili na rok i już wtedy zacząłem dostawać całą minimalną krajową
  • Odpowiedz
Ile negocjować na stanowisko Senior IT Support Engineer w Polsce (Trójmiasto)? Przeszedłem rozmowy rekrutacyjne ppzytywnie, ale firma rekrutacyjna chce mi dać 50zł/h netto na B2B. Wracam z #uk po 10 latach, wiec kompletnie nie znam polskich realiów, ale 8k netto miesięcznie z 10 letnim doświadczeniem w IT to chyba trochę mało co?
Jaką kontrpropozycję wysunac? 15k netto? Tylko pewnie tyle nie dadzą :/ doradźcie coś. Na B2b się opłaca pracować
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

w UK przez te 10 lat nabrałem dużo doświadczenia na różnych systemach. Mogę dużo wnieść do firmy. Trzeba się cenić, a nie zgadzać na wszystko co twój król Janusz ci mówi. Ale jak ci tak pasuje to tak rób.


@majkkali: i dokładnie to powinieneś powiedzieć jak będziesz uzasadniał swoje 16k netto

Tylko pilnuj by Alinka z rekrutacji wtedy nie miała kawy w ustach bo albo będziesz musiał się wycierać, albo
  • Odpowiedz
Ludzie serio nie wiem po co tak naskoczyliście na mnie wtf


@majkkali: I dlatego ja po 20 latach nadal siedze w UK. to czego wlasnie doswiadczasz to jest zdezenie z kultura pracy w PL do ktorej nie jestes przyzwyczajony. Z takimi ludzmi bedziesz mial wlasnie do czynienia. Arogancja, zazdrosc, full toxic mode. Moze probowanie full remote w UK z PL to lepsze rozwiazanie bracie.
  • Odpowiedz
Tak patrzę na dzisiejszą nagonkę na polskich przedsiębiorców i mam wrażenie, że ludzie mają dziwne wyobrażenie o świecie. Więc zadam pytanie: #kpo #praca

Który z pracodawców najmniej leci w kulki z pracownikiem?

  • Budżetówka (państwowa lub gminna) 41.4% (24)
  • Polski prywaciarz 13.8% (8)
  • Międzynarodowe korpo 44.8% (26)

Oddanych głosów: 58

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fornson23: Pracowałem w korpo pod polakami i pod ludzmi z zagranicy , pracowałem w małych prywatnych firmach (czyt. januszexach) - wniosek - nigdy więcej pod Polakiem, nikt tak nie wykorzystuje pracowników, nadgodziny, mataczenie, krętactwo byleby zostawić w swojej kieszeni choćby i złotówkę. W korpo w zagranicznym teamie najlepiej, jasne zasady, brak januszostwa. Najlepiej się pracuje z ludźmi z południa (Włochy/Grecja/Brazylia/Bałkany itd) - kompetentni ludzie a jednocześnie świadomi, że praca to
  • Odpowiedz
Korepetycje z kontraktorni przed rozmową z klientem gdzie mam rozwiązać zadanie, tego jeszcze nie miałem xDDDDD

Ostatnio postanowiłem z ciekawości wysłać trochę CV i zobaczyć jak wygląda sytuacja na runku. Z jednej kontraktorni zaprosili mnie na rozmowę do klienta i na samym końcu rozmowy dodają że razem z zaproszenie będzie opis prostego problemu który trzeba będzie rozwiązać na rozmowie. Normanie zawsze odmawiam robieniu zadań ale myślałem że tu nie trzeba się przygotowywać
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mnie kiedyś kontraktornia K wysłała do firmy X (która należała do firmy O) która zamieniła się w firmę Y i chcieli mnie sprzedać do firmy Z. Projekt był dla firmy A która zleciała projekt dla firmy B należącej do firmy C. Pierwszego dnia mojej pracy firma B zamieniła się w firmę D. Firma B zleciła pisanie części kodu firmie O


@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy:
git_commit - > Mnie kiedyś kontraktornia K wysłała do firmy X (która należała do firm...

źródło: comment_1617834331c1923W5D5lSQof4XGkh99m

Pobierz
  • Odpowiedz
Przy okazji afery #kpo widac jak rozni sie mental bogatego cieciembiorcy ktory ma pobudowany dom i 3 mercedesy od cieciów programistów którzy zarabiali 15k uważali sie za bogaczy i rozgłaszali naokoło jakimi są milionerami i przedsiębiorcami na b2b i chwalili się tym w internecie. A potem artykuły w wyborczej o informatykach zarabiająch rzekomo 40k i napływ planktonu do branży bo usłyszeli że w IT kazdy może zostać programistą i zarabiać
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@p0melo: Dokładnie. Jak czytam na wypoku te wypociny o programistach, że oto oni są jakąś rzekomą elitą, że niby ludzie powinni aspirować do bycia takim pracownikiem biurowym z wypłatą kilkanaście tysięcy złotych to mnie skręca. Byle janusz bez szkoły import-eskport hurt detal i usługi towarzyszące kroi wielokrotnie większa kasę, nie mówiąc o prawdziwych bogaczach. Wypok to autystyczne kółko adoracji nerdów komputerowych.
  • Odpowiedz