Mirki z #bydgoszcz nie macie wrażenia że w mieście żyje się coraz gorzej, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi 5-10 latami? Jedno z nielicznych miast gdzie #nieruchomosci drożeją, #praca coraz mniej dostępna i nie widać żeby to się miało zmienić, na mieście praktycznie 3-4 kluby, tyle samo pubów i sama gastronomia, nic ciekawego się nie dzieje, chociaż samo miasto ma potencjał. #polska #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prawopracy #praca
Ile do cholery należy mi się urlopu przy umowie o pracę na czas określony 3 miesiące. Jeden kalkulator urlopu mówi że aż 9, a Google że 7. Problem w tym że wykorzystałem już 6 dni urlopu 1 w czerwcu,i 5 teraz bo zostałem wysłany przymusowo. A potrzebuje jeszcze na jutro dzień wolnego (wypadek losowy) Umowa prawdopodobnie nie zostanie przedłużona, być może będzie nowa od września/połowy września
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z racji tego że za niedługo niedziela wieczur i trzeba będzie robić kanapki do kołchozu przypomnę że Polska nie ma ogromnych globalnych korporacji, nie jest innowacyjna i nie zarabia poza granicami kraju sprowadzając tutaj kapitał.

Polska to kraj którego głównym produktem eksportowym jest praca tzw. roboli - pracowników etatowych na gównanych warunkach pracujących za gówniane pieniądze. Tworzenie robola wygląda następująco

- zarobki ściśle regulowane przez podnoszenie minimalnej i inflacje tak abyś zawsze gonił
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy, szukam sposobu jak się wyrwać z obecnej sytuacji zawodowo-materialnej i wpadłem na pomysł, aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem), aby robić drugi etat, otworzyć może jakieś JDG i przyjmować zlecenia.
Kwestia jest taka, że nie za bardzo orientuję się na tym rynku, bo raczej AI za moment wyprze ludzkich tłumaczy. Jak myślicie, dobry pomysł?
Myślałem jeszcze aby się przebranżowić na instruktora BHP ale nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aby pójść na studia zaoczne z filologii angielskiej i zostać niezależnym tłumaczem (freelancerem)


@mirekzwirek8: Kryste panie, nie. Mój ojciec przy okazji był jeszcze przed erą współczesną tłumaczem tekstów technicznych i to nie może być coś czym się zajmujesz jedynie. Ja tłumaczyłem też trochę przy użyciu współczesnych platform jak Transifex, mam styczność z takimi potrzebami też u klientów i dziś koszmarem jest ignorancja powszechna nawet w top aplikacjach jak Spotify gdzie
  • Odpowiedz
@mirekzwirek8: I to jeszcze angielski. To by miało sens gdy chodziło o jakiś specyficzny język (norweski, fiński, etc.) ale prawda jest taka że i to jest ostro zaklepane przez native speakerów w skutek pokoleń emigracji Polaków - jest pełno ludzi polskiego pochodzenia albo po długich latach emigracji którzy sie wyspecjalizowali w takich tłumaczeniach.
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że jak #ai zautomatyzuje wasze stanowiska w korpo, to nic strasznego się nie stanie, bo bogaci nadal będą w stanie utrzymać gospodarkę na trendzie wzrostowym. Biedny może być biedny bo nikogo nie obchodzi, januszexy mogą nawet sprowadzać emigrantów żeby ich wyzyskiwać to wtedy biedni będzie i wy i oni, a taki prezes razem z CEO będą mogli sobie pozwolić na coraz więcej i więcej. Jak im zabraknie
BrakWolnegoLoginu - Prawda jest taka, że jak #ai zautomatyzuje wasze stanowiska w kor...

źródło: image

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BrakWolnegoLoginu: Na 100% gospodarka ma sporą bezwładność i można długo przejadać zapasy nawet po ustaniu aktywności ludzi (masowe bezrobocie). Ale też nigdy nie udaje się dotować/subsydiować procesów w totalnej skali - na to zawsze zabraknie pieniędzy (szybko). Czy to będzie masowa produkcja czy też masowe bezrobocie. Bardzo szybko zabraknie kasy i ci najbogatsi nie będą w stanie uciągnąć... Nie na długo.

Jestem bardzo ciekawy jakie są modele (i w ogóle
  • Odpowiedz
Te KPO to jest coś jak tarcze kowidowe? bo nagle stary pracodawca wysłał mi test rekrutacyjny po którym zazwyczaj jest formalność, cv wysyłałem w styczniu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba przyjmę propozycję jak się rzeczywiście odezwą po zdanym teście, przepracuję 20 miesięcy a potem biorę #neet z tytułu niezdolności bo mi brakuje, ładną dokumentację w psychiatryku już sobie uciułałem.

@Rencista_z_przypadku

#kpo #praca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Odszkodowanie za depresję: Walcz o swoje prawa!
dostałem odszkodowanie z powodu depresji bo sie pracodawcy nie podobało ze mam mało zycia w sobie i rozwiazał umowe. przyszedłem do pracy nie do cyrku zeby o---------c, polecam i pozdrawiam was cieplutko ( ͡° ͜ʖ ͡°) pamietajcie walczyc o swoje prawa
#pracbaza #praca #depresja #korposwiat

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mateuszwajcheprzeloz2 No i potem przychodzą takie osoby jak zandberg i mówią, że państwo jest za mało aktywne w życie xd

Właśnie to jest idealny przykład, że państwo nie powinno mieć takich kompetencji, bo potem to kończy się jak zwykle.
  • Odpowiedz
@mateuszwajcheprzeloz2: pamiętam jak swojego byłego "teścia" uświadamiałem, że Ukraincy nie mają kompleksów wobec polski i nie są wdzięczni bo oni po ZSRR odziedziczyli naukę i osiąnięcia naukowe (wiele z tego nie zostało ale wciąż).

Dlaczego taki Ukrainiec z topowym wykształceniem, z kraju, który robił rakiety kosmiczne, helikoptery i największe na świecie samoloty miałby się płaszczyć przed polakiem, dla którego szczytowym osiągnięciem kultury materialnej był polonez karo? xd
  • Odpowiedz
@iluvmypickle: W ogóle taka ciekawostka - Zuckerberg studiował psychologię, Bill Gates matematykę, a Steve Jobs filologię angielską.
A Sam Altman to też dropout, przeciętny profesor Informatyki na polibudzie prawdopodobnie wie od niego więcej na temat Sztucznej Inteligencji niż on.
Taka to ciekawa branża.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
subtelny-archiwista-85: jakie masz zdanie na temat @Ryska która pisała o takich jak ty, że to wstyd, żałośni itp
dokładnie o ten
https://wykop.pl/wpis/82522435/mezczyzni-ktorzy-nie-dotykali-kobiety-sa-zalosni-c

@qew12 mam na mysli, że chodziła z tobą na spotkania towarzyskie, a niezle do spodu pojchała w tym wpisie, który był pośrednio o tobie. Co myslisz?? czemu tak napisala i sie z tobą spotyka, skoro
  • Odpowiedz
Prywaciarze to najbardziej uprzywilejowana kasta społeczna w tym kraju. Wszystko można podsumować jednym zdaniem: Koszta uspołecznione - zyski sprywatyzowane. Możliwość pozyskiwania ogromnych dotacji, wliczanie sobie wydatków prywatnych na fakturę, ogromna łatwość w obchodzeniu prawa i robienia wałów, pomnażanie swojego kapitału kosztem zwykłych ludzi.

Przedsiębiorca w tym kraju to nie żadna sól tej ziemi tylko zwykły pasożyt żerujący na cudzej pracy. To twój najbliższy wróg i kat, bo codziennie oddajesz mu bezpowrotnie 8h
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

6k brutto na UOP + prowizja to git warunki jak na pierwszą poważniejszą robotę? Praca hybrydowa z możliwością przejścia na zdalną jak ogaraniasz. Miasto wojewódzkie. Sprzedaż ubezpieczeń dla banku.
#pracbaza #praca #kiciochpyta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@will_nelson 4.5k na łape plus prowizja, zależy ile tej prowizji będzie, jak drugie tyle to ok, jak mniej to się zastanów bo taka praca mocno obciąża psychicznie, plus uważaj żebyś do kołchozu nie trafił
  • Odpowiedz