czy da się przez te internetowe strony typu receptomat załatwić skierowanie na rentgena? Przez weekend ciężko będzie załatwić a w poniedziałek rano warto byłoby już z nim iść na prześwietlenie


@petrelli30: Na ogół strony internetowe typu "receptomat" nie umożliwiają wydawania skierowań na badania diagnostyczne, takie jak rentgen. Skierowanie na badanie powinien wystawić lekarz, po wcześniejszym przeprowadzeniu odpowiedniego badania fizykalnego i w razie konieczności dodatkowych badań diagnostycznych. W przypadku pilnej potrzeby
  • Odpowiedz
Z perspektywy niesłyszące rodzice które ma dziecko dramat jest ciężko zapisać na wizytę dla chorych dzieci. Najbliższa przychodnia trzeba stać w kolejce 40-50 min przed otwarciem - brak gwarancji że dostaniemy do pediatry czasem uda się albo zapisy telefoniczne... Z tego co widzę że wieszkosc przychodni w promieniu kilka km od mieszkania nie ma możliwości kontaktu mailem albo zapisy online, tylko telefonicznie.To przykładowa taka bariera dla osób które nie słyszą w Polsce...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

dziecko ma być przejęte w tej sam dzień.


@Erravi: nie - jeśli nie jest to zagrożenie życia to nie musi. Sorry ale 37,5 stopnia gorączki i kaszelek od dwóch dni u 8latka to nie powód do natychmiastowego przyjęcia tylko zostawienia dziecka w domu, robienie mu ciepłej herbaty z cytryną i miodem i podawania paracetamolu/ibuprofenu
  • Odpowiedz
od roku ból gardła drapanie kaszel ciągle kaszlę coś czuję jak po gardle zlewa się a lekarze nie wiedzą i dają leki na astmę a i tak nie pomaga co robić ??


@mateo9311: ...eeee Macarena.
  • Odpowiedz
Już od dobrych 10 miesięcy borykam się z plecami, otóż normalnie nie bolą, jednak przy mocnym zgięciu tułowia lub przy skręcie głowy w prawą stronę odczuwam pobolewanie, jakby mięśni z prawej strony pleców w okolicy łopatki, ale tak bardziej prawej strony kręgosłupa gdzieś na wysokości T2-T5. Byłem u fizjoterapeutów ale średnio pomogli. Po rozmasowaniu / naciąganiu ten ból znika na chwilę (tzn. podczas zginania i skręcania głową go nie czuć), po czym
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gigasus97: Skąd przypuszczenie o płucu?
Na podstawie tego co napisałeś jako fizjoterapeuta skoncentrowałbym się na deficytach zakresu ruchu, kontroli i siły odcinka szyjnego i pracy manualnej na nerwie dodatkowym i błędnym.
  • Odpowiedz
@ryszard_ochodzki83: faktycznie trochę wstyd ;)

@trochewstyd serio tak wyszedłeś po prostu? A może lekarz do którego przyszedłeś właśnie zasłabł, może pacjent przed Tobą zszedł mu na fotelu, a może wydarzyło się sto innych zdarzeń losowych.
Bardzo dobrze, że odrzucili Ci opinię, bo sam szukając mam nadzieję, że dostanę info od pacjentów, a nie frustratów z zaburzeniami interakcji społecznych.
Na szczęście na google i allegro jest podobnie, czyli brane są
  • Odpowiedz
Pytanko :) Dwa miesiące temu miałem mały wypadek i zaryłem deską o przód nogi, a dokładnie w tibialis anterior. Trochę bolało przez dwa, trzy tygodnie, pojawił się spory siniak, który już nie jest widoczny.
Ale od tygodnia (czyli ponad 2 miesiące od wypadku) ból w tym miejscu wrócił i nawet boli bardziej niż poprzednio, jest bardziej rozlany i promieniuje do stopy. Nie boli jak obciążam nogę, to jednostajny ból. Nie widzę opuchlizny,
a.....e - Pytanko :) Dwa miesiące temu miałem mały wypadek i zaryłem deską o przód no...

źródło: image-1-1024x427

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, co mi może dolegać?
Od dwóch tygodni ciągle czuję dyskomfort w dolnej części brzucha (poniżej pępka) i uczucie wzdęcia oraz okresowo ból (zazwyczaj po zjedzeniu czegoś, ale nie zawsze). W środę byłem u lekarza, zlecił mi zrobić badanie krwi i moczu oraz USG jamy brzusznej. Badania wyszły prawidłowo bez żadnych odchyłów, USG mam dopiero 8 marca więc wtedy się coś dowiem co w tym względzie. Przepisał mi texibax jedna tabletka na
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@heez: dzięki za odpowiedź, no ja słyszałem, że właśnie bardzo dużo osób ma ostatnio coś nie tak na tej płaszczyźnie - a to jakieś jelitówki, a to jakieś inne rzeczy. a i dzięki za ten kisiel, będę sobie go przyrządzał :) oby przeszło dziadostwo jak najszybciej
  • Odpowiedz
@jinnoman: Jeśli pytasz, to znaczy żeś szur i foliarz.
Nie pytaj też, dlaczego np. nie wykonują próby aspiracyjnej, więc nie pytaj też, czy badano skutek podania tej szczepionki bezpośrednio do krwioobiegu.
Generalnie tu nie ma miejsca na pytania, tu się zakasa rękaw.
  • Odpowiedz
@zirael88:

Coś sprzeczne informacje podajesz.
Wykopowi eksperci od covida już dawno wyjaśniali, że każdy kolejny booster jest na aktualną mutację covida.
Oczywiście tylko mówili, bez dowodów, no ale by chyba nie kłamali co?
Przecież oni chcieli naszego dobra na pełen etat i nawet w weekendy...
  • Odpowiedz