Wszystko
Najnowsze
Archiwum

- 55
2
W Polsce umiera coraz więcej noworodków. Dwa powody szczególnie niepokojące

Od kilku dekad wskaźnik umieralności noworodków i niemowląt w Polsce wyraźnie spadał. Dotyczyło to także dzieci w wieku 0-4 lat. Jednak dwa lata temu ten trend się zatrzymał i co gorsza zaczął odwracać. Umieralność najmłodszych wróciła do wartości niewidzianych od wielu lat.
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0

- 1

- 1
874
Aż 17 mln nieodwołanych wizyt. Kary za nieodwołanie wizyty skróciłyby kolejki!

Pacjenci, którzy czekają nawet kilka lat do lekarza specjalisty mogliby skorzystać z terminów "od zaraz", gdyby NFZ zainwestował w system zachęcający chorych do odwoływania wizyt w przypadku gdy nie mogą z nich skorzystać. Eksperci postulują wprowadzenie kar finansowych za nieodwołanie wizyty.
z- 227
- #
- #
- #
- #
- #
- #
7
NIL - Kiedy CEM udostępni pytania i odpowiedzi z PES?

Pytania egzaminacyjne lekarzy nadal nieupublicznione pomimo wyroku sądu- państwo z dykty i kartonu????
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
@bez_szalu czego ten rezonans? Jak głowy albo szyi to mogą być artefakty i kawałek badania może być nie do oceny, jak jakies kolano czy inny bark to w sumie wsio zajedno
@bez_szalu tak jak pisałem, kwestia aparatu to wyłącznie wpływ na jakość badania w okolicy głowy i szyi. Jeżeli nie montowałas tego aparatu czy retainera gdzieś w Tajlandii za dwajscia dolców to wszelkie nieelektroniczne i niewyciagalne rzeczy wpychane w organizm w dzisiejszych czasach są mri friendly.
źródło: IMG_20230227_181048
Pobierz- 2
Z tego 7h siedząc przed komputerem w lekarskim.
Więcej papierolologii!!!!!
Dawać mi tu więcej innowacyjnych systemów poprawiających jakość obsługi pacjenta xddd
Ministerstwo
- 0
-zgoda na przyjęcie do szpitala w wersji papierowej i potem elektronicznej
-wypełnić w komputerze wywiad
-wypełnić ankietę badanis przedmiotowego
-wypełnić w systemie ankietę
#pytanie #pytaniedoeksperta #ortopedia #lekarz #fizjoterapia
źródło: 1062C19C-08AC-4CC6-A938-1FC6DBAE82AE
PobierzPrzywieźli mi z na SOR karetką 40-letniego pacjenta z POZ, do którego wezwał lekarz rodzinny z powodu omdlenia przy pobieraniu krwi u pacjenta z wywiadem omdleń na widok krwi.
Niech mi jeszcze jakiś lekarz z POZ powie, że oni są kompetentni i leczą czymkolwiek innym niż skierowaniami
#ratownictwo #ratownictwomedyczne #lekarz #przypadkizsoru
- 1
a co napisał na skierowaniu?
Z ciekawostek, do mnie na SOR przyszedł kiedyś pacjent ze skierowaniem w ręku i rozpoznaniem: migotanie komór
@paramedix: Nic, zadzwonił na 112 i wysłał bez kwitu.
Taki jeden lekarz z Gliwic, Jaworski, możliwe, że najgorszy lekarz w Polsce, wysłał z NPL na kardiologię kilometr dalej z buta pacjenta z EKG w ręce, w którym było STEMI jako nadciśnienie tętnicze.
wysłał z NPL na kardiologię kilometr dalej z buta pacjenta z EKG w ręce, w którym było STEMI jako nadciśnienie tętnicze.
@Fan_Morawieckiego: za powinien być prokurator... Ale wiadomo, że "kruk krukowi oka nie wykole", więc prawdopodobnie nikt tego dalej nie popchnął.
- 0
#lekarze #lekarz #przychodnia #poradnia #szpital #nfz #specjalista
- 0
- 1
#fizjoterapia #lekarz #kiciochpyta
źródło: 83308A45-0820-48F8-A88F-89E83B23FD5B
PobierzLekarz Polski vs lekarz miejscowy. Który ma większą wiedzę i profesjonalizm?
- Polski ma większą wiedzę i profesjonalizm 36.7% (11)
- Zagraniczny ma większą wiedzę i profesjonalizm 30.0% (9)
- Polski- większa wiedzę ale niższy profesjonalizm 23.3% (7)
- Zagraniczny-większa wiedza i niższy profesjonalizm 10.0% (3)
#pytanie #fizjoterapia #lekarz
- 1
- 2
437
Wysoko oceniony, ale bez dotacji. Bielski szpital nie dostanie dużych pieniędzy

Wysoko oceniony, ale bez dotacji. Bielski szpital nie dostanie dużych pieniędzy. Starostwo Powiatowe wnioskowało o dotację dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej w ramach Funduszu Medycznego. Blisko 65 mln zł miało zostać przeznaczone m.in. na znaczne doposażenie i modernizację plac?
z- 35
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Czy wzrost wagi może w głównej mierze być spowodowany lekami? Nie ukrywam, że martwi mnie ta dynamika wzrostu wagi, bo zawsze miałem niedowagę, a teraz dobiłem do BMI 22 co jest wzorcową wagą, ale tak naprawdę to u mnie w pół roku odłożył się sam tłuszcz
- 0
- 0
#stomatolog #wroclaw #kiciochpyta #lekarz
















