Mirki znajace sie na medycynie mam pytanie: jak sprawic zeby gronkowiec MRSA nie nawracał? Ostatnio znowu powrocil i to w dosc brutalnej formie, ktora skonczyla sie na cieciem i to w trzech miejscach. Z jednej zmiany (najwiekszej) ropa chyba ponad z dwa tygodnie wychodzila, tyle tego było...przepisany najpierw augumentin, po wyniku posiewu z którego wyszlo MRSA, biseptol i gentamycyna ale nie w zastrzykach a bezpośrednio na rany...patrzac do tego jaką skale osiągneła
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam głupie pytanie… mam mieć badanie rezonansem magnetycznym i tak się zastanawiam czy fakt ze nosze metalowy retainer przyklejony do dolnych i górnych zębów nie jest przeciwwskazaniem? Żeby mi zębów nie wyrwało podczas badania xD #kiciochpyta #medycyna #lekarz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kremufka2137: żaden lekarz go nie bedzie układał w maszynie.

@bez_szalu czego ten rezonans? Jak głowy albo szyi to mogą być artefakty i kawałek badania może być nie do oceny, jak jakies kolano czy inny bark to w sumie wsio zajedno
  • Odpowiedz
  • 1
@Kremufka2137 ma kluczowe znaczenie. Technik przychodzi do mnie się pytać czy może pacjenta wsadzić w rezonans przy jakiejkolwiek odpowiedzi "tak" w kwestionariuszu.

@bez_szalu tak jak pisałem, kwestia aparatu to wyłącznie wpływ na jakość badania w okolicy głowy i szyi. Jeżeli nie montowałas tego aparatu czy retainera gdzieś w Tajlandii za dwajscia dolców to wszelkie nieelektroniczne i niewyciagalne rzeczy wpychane w organizm w dzisiejszych czasach są mri friendly.
  • Odpowiedz
Hej, ciotka bierze taki lek ja na zdjęciu. Bez niego ból kręgosłupa ,, palenie '' jest tak silne, że nie potrafi normalnie funkcjonować, spać.
Może go brać całe dalsze życie? Jakieś skutki uboczne?
Ps. Dobrze, że lek jest refundowany, bo kosztuje ( Jezusmaria )

#zdrowie #lekarz #leki
ojacie169 - Hej, ciotka bierze taki lek ja na zdjęciu. Bez niego ból kręgosłupa ,, pa...

źródło: IMG_20230227_181048

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

7.35h w pracy.
Z tego 7h siedząc przed komputerem w lekarskim.

Więcej papierolologii!!!!!
Dawać mi tu więcej innowacyjnych systemów poprawiających jakość obsługi pacjenta xddd

Ministerstwo
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kureci_paratko: no co ty,to byłoby za łatwe. Przyjęcie pacjenta do szpitala wygląda tak.

-zgoda na przyjęcie do szpitala w wersji papierowej i potem elektronicznej
-wypełnić w komputerze wywiad
-wypełnić ankietę badanis przedmiotowego
-wypełnić w systemie ankietę
  • Odpowiedz
Wizyta u ortopedy za tydzień, czy pomoże ktoś z opisem? Objawy to ból przy przełykaniu (na wysokości tych kręgów) oraz prawostronny ból przy mocnym zginaniu się. Nie wiem czy można to łączyć, ale zaburzenia funkcjonowania układu pokarmowego pojawiły się w tym samym czasie co te kręgosłupowe. Dzięki miraski!

#pytanie #pytaniedoeksperta #ortopedia #lekarz #fizjoterapia
Gigasus97 - Wizyta u ortopedy za tydzień, czy pomoże ktoś z opisem? Objawy to ból prz...

źródło: 1062C19C-08AC-4CC6-A938-1FC6DBAE82AE

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja p------ę, to już jest szczyt szczytów.
Przywieźli mi z na SOR karetką 40-letniego pacjenta z POZ, do którego wezwał lekarz rodzinny z powodu omdlenia przy pobieraniu krwi u pacjenta z wywiadem omdleń na widok krwi.
Niech mi jeszcze jakiś lekarz z POZ powie, że oni są kompetentni i leczą czymkolwiek innym niż skierowaniami
#ratownictwo #ratownictwomedyczne #lekarz #przypadkizsoru
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

a co napisał na skierowaniu?

Z ciekawostek, do mnie na SOR przyszedł kiedyś pacjent ze skierowaniem w ręku i rozpoznaniem: migotanie komór


@paramedix: Nic, zadzwonił na 112 i wysłał bez kwitu.

Taki jeden lekarz z Gliwic, Jaworski, możliwe, że najgorszy lekarz w Polsce, wysłał z NPL na kardiologię kilometr dalej z buta pacjenta z EKG w ręce, w którym było STEMI jako nadciśnienie tętnicze.
  • Odpowiedz
wysłał z NPL na kardiologię kilometr dalej z buta pacjenta z EKG w ręce, w którym było STEMI jako nadciśnienie tętnicze.


@Fan_Morawieckiego: za powinien być prokurator... Ale wiadomo, że "kruk krukowi oka nie wykole", więc prawdopodobnie nikt tego dalej nie popchnął.
  • Odpowiedz
#zagranico #emigracja Który #lekarz ma większą wiedzę (stawia bardziej trafne diagnozy i jest bardziej skuteczny) oraz wyższy profesjonalizm (poziom obslugi pacjenta, brak skłonności do kombinatorstwa i wyższa etyka zawodowa)

Lekarz Polski vs lekarz miejscowy. Który ma większą wiedzę i profesjonalizm?

  • Polski ma większą wiedzę i profesjonalizm 36.7% (11)
  • Zagraniczny ma większą wiedzę i profesjonalizm 30.0% (9)
  • Polski- większa wiedzę ale niższy profesjonalizm 23.3% (7)
  • Zagraniczny-większa wiedza i niższy profesjonalizm 10.0% (3)

Oddanych głosów: 30

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile raz już słyszałem od jakiegoś lekarza czy dentysty pytanie, czy wizyty są płatne w Polsce, bo byliśmy naciągani na niepotrzebne rzeczy xD
  • Odpowiedz
Czy miał ktoś kiedyś ból z lewej strony pleców jakby na wysokości dolnych żeber, który głównie odczuwalny jest przy napinaniu mięśni brzucha? Tak, jakby podczas tego napięcia robił się tam ucisk. Może być przez złą pozycję podczas snu? Dzisiaj rano się zaczęło i trwa sobie tak cały dzień.

#pytanie #fizjoterapia #lekarz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tak sobie pomyślałem o tych wszystkich studentach medycyny, którzy poszli na studia do tych wszystkich szkół zawodowych z wizją dobrze płatnej pracy z jakąś tam misją, a skończą na deficytowej specjalizacji w jakiejś dziurze, pracując za średnią krajową(a robiąc robotę za dwóch), diagnozując na SOR ból palca od dwóch miesięcy, bez możliwości jakiegokolwiek rozwoju osobistego, z kredytem na 300k do spłacenia i brakiem jakichkolwiek perspektyw zawodowych. To z pewnością polepszy jakość leczenia.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od prawie roku biorę 20 mg escitalopramu rano (jedna tabletka) i 75 mg egzysty wieczorem (też jedna tabletka). W ciągu +- pół roku przytyłem około 10kg.

Czy wzrost wagi może w głównej mierze być spowodowany lekami? Nie ukrywam, że martwi mnie ta dynamika wzrostu wagi, bo zawsze miałem niedowagę, a teraz dobiłem do BMI 22 co jest wzorcową wagą, ale tak naprawdę to u mnie w pół roku odłożył się sam tłuszcz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach