Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
zlp-

zlp-

Dołączył 12 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 13116
  • Znaleziska 13020
  • Mikroblog 96
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 17

515

Medycyna pracy największa fikcja polskiej ochrony zdrowia?

Medycyna pracy największa fikcja polskiej ochrony zdrowia?

Badania medycyny pracy online obnażają absurd systemu. Miliony ludzi płacą za formalność, która często niczego nie wykrywa. W czasie gdy pacjenci miesiącami czekają do specjalistów, tysiące wizyt są przeznaczane na produkcję zaświadczeń. Może czas ograniczyć ten relikt do zawodów niebezpiecznych?

danielbr3
z
medycynapracyonline.pl
dodany: 18.06.2026, 07:47:29
  • 72
  • #
    zdrowie
  • #
    prawo
  • #
    polityka
  • #
    medycyna
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
zlp-
zlp- 18.06.2026, 19:56:56 via Wykop
  • 0
Młodym i głupim badania są po nic. Mając 41 lat doceniam każde DODATKOWE badania. Zwłaszcza, że 1. to nie ja za nie płacę. 2. badają mnie 2h a mam płacone za całą dniówkę w pracy. 3. To dodatkowa szansa że coś się wyłapie wcześniej. I tym razem akurat coś wyszło:/


@variat: A starzy i głupi nie rozumieją, kto ostatecznie zarabia na nieobecności i dodatkowe koszty pracownika.
Widziałeś kiedyś prezesa, szefa,

713

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

133 tys. zł a 17 tys. Składka taka sama. Te liczby aż bolą

Głośne w ostatnim czasie sprawy lekarzy osiągających bardzo wysokie dochody uruchomiły dyskusję nie tylko o wysokości wy

starnak
z
money.pl
dodany: 18.06.2026, 05:19:39
  • 151
  • #
    polska
  • #
    lekarze
  • #
    pieniadze
  • #
    sluzbazdrowia
zlp-
zlp- 18.06.2026, 10:55:03 via Wykop
  • 2
Składka to nie podatek.
Składka ubezpieczeniowa samochodu nie jest zależna od dochodu. Tak samo powinno być ze zdrowotną.
Nie rozumiem dlaczego na siłę jest uzależniana od dochodu.
W rzeczywistości, ci którzy dużo zarabiają mniej się leczą na koszt państwa, a więcej korzystają prywatnie. W takim wypadku logiczniejszym byłoby obniżenie składki, ponieważ NFZ ponosi mniejsze koszty.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

475

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: 16.06.2026, 15:46:53
  • 130
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
zlp-
zlp- 17.06.2026, 14:30:47 via Wykop
  • 10
@ShortyLookMean: A jeszcze lepsze, że jak wróci po roku chorowania, to musisz go wysłać na niewykorzystany urlop nabyty podczas chorobowego.

114

Batyr po raz trzeci zawetował ustawę o rynku kryptoaktywów

Batyr po raz trzeci zawetował ustawę o rynku kryptoaktywów

Batyr w czwartek po raz trzeci zawetował rządową ustawę, która miała uregulować rynek kryptoaktywów. Przepisy te wyznaczały Komisję Nadzoru Finansowego jako organ nadzorczy dla tego rynku i upoważniały ją m.in. do nakładania sankcji na działające na nim podmioty.

banzi
z
strefainwestorow.pl
dodany: 11.06.2026, 14:10:27
  • 72
  • #
    polityka
  • #
    gielda
  • #
    kryptowaluty
  • #
    pis
  • #
    bekazpisu
zlp-
zlp- 11.06.2026, 15:39:05 via Wykop
  • 14
Bardzo dobrze, że zablokował. Kryptowaluty to aktywa jak inne na giełdzie. Kto się nie zna, to wtopi, kto się zna to zarobi. Duże wahania to większe ryzyko i większe możliwości.
Walka idzie o kontrolę nad giełdami kryptowalut w Polsce, niestety dziadki w sejmie nawet nie wiedzą nad czym głosują.
Jeśli ustawa przejdzie to żadna giełda w Polsce, którą by tak chętnie kontrolowali nie wytrzyma konkurencji zachodnich, gdzie wymagania są dużo mniejsze. A
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Ceny tuczników spadają. Rolnicy nie mają gdzie sprzedać świń

Na rynku trzody chlewnej sytuacja staje się coraz bardziej napięta. Ceny tuczników ponownie spadają, ubojnie ograniczają odbiory, a rolnicy zmuszeni są przetrzymywać zwierzęta w gospodarstwach. Coraz częściej pojawia się problem przerośniętych świń, które trudniej sprzedać i osiągają niższe ceny.

-Shifu-
z
farmer.pl
dodany: 03.06.2026, 13:34:09
  • 4
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    rolnictwo
  • #
    wies
  • #
    polityka
  • #
    ciekawostki
zlp-
zlp- 03.06.2026, 15:38:06 via Wykop
  • 2
@TenXen47: Świni się nie uhoduje w 5 minut

712

Są stygmatyzowani i czują się obnażani!! Prezydenci chcą utajnić ośw majątkowe

Są stygmatyzowani i czują się obnażani!! Prezydenci chcą utajnić ośw majątkowe

Prezydenci miast chcą utajnić oświadczenia majątkowe. Samorządowcy proponują, by dokumenty składane były wyłącznie do instytucji kontrolnych, a opinia publiczna otrzymywała jedynie informację o wyniku analizy.

KrolWlosowzNosa
z
bielsko.biala.pl
dodany: 30.05.2026, 08:45:25
  • 58
  • #
    finanse
  • #
    prawo
  • #
    nieruchomosci
  • #
    samorzady
zlp-
zlp- 30.05.2026, 09:56:37 via Wykop
  • 73
Nie chcę ujawniać majątku to się nie pcham na publiczny stołek.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

502

Aktorzy i muzycy kontra krawcowe i kurierzy. Rząd podzielił Polaków [OPINIA]

Projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym artystów jak w soczewce skupia wszystkie mankamenty kreowania polityki społecznej w Polsce. Zamiast systemowo rozwiązać narastający problem osób, które mają nieregularne dochody, rząd zaoferował nowe przywileje niewielkiej części z nich.

KitaxKita
z
money.pl
dodany: 30.05.2026, 09:39:57
  • 120
  • #
    polityka
  • #
    zus
  • #
    emerytura
  • #
    polska
zlp-
zlp- 30.05.2026, 09:49:45 via Wykop
  • 28
Niczego rzad nie podzielił.
Artyści się odkleili.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

453

Najwyższe bezrobocie wśród młodych od lat

Najwyższe bezrobocie wśród młodych od lat

Młodym rynek oferuje bezpłatny staż, umowę śmieciową albo wymagania jak dla seniora za pensję juniora. Skoro oferty juniorskie to margines rynku, a bezrobocie wśród młodych jest dwa razy wyższe niż ogólne, to nie dziwmy się, że znowu pakują walizki do Niemiec i Holandii.

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 28.05.2026, 10:37:39
  • 299
  • #
    praca
zlp-
zlp- 28.05.2026, 18:25:49 via Wykop
  • 2
Bezrobotni, ale związkowcy walczą o podniesienie płacy minimalnej o 8%, to duża pociecha prawda?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

66

PILNE: Rząd przejmuje kontrolę nad Twoją fotowoltaiką ! KONIEC!

Pokaż treści 18+

PILNE: Rząd przejmuje kontrolę nad Twoją fotowoltaiką ! KONIEC!

Masz fotowoltaikę lub magazyn energii? Szykuj się na gigantyczne zmiany, które mogą całkowicie zmienić zasady gry w Polsce. Ministerstwo Energii opublikowało projekt nowego rozporządzenia, który daje Operatorom Systemów Dystrybucyjnych (OSD) pełną, zdalną kontrolę nad prywatnymi mikroinstalacjami. C

kamil1624
z
youtube.com
dodany: 28.05.2026, 16:23:30
  • 40
  • #
    fotowoltaika
  • #
    energetyka
  • #
    prosument
  • #
    panelesloneczne
  • #
    falownik
  • #
    polityka
zlp-
zlp- 28.05.2026, 18:03:41 via Wykop
  • 9
Gotowania żaby ciąg dalszy. Zarejestruj swoją studnię, zarejestruj kurę, daj dostęp do własnej energii, kara za sianie nasionami które wyhodowałeś, zgłoś świnkę jeśli chcesz hodować - a nie, przepisy są już tak zaostrzone, że mało pozostało ryzykantów. Zresztą zanim ją przeznaczysz do konsumpcji musisz ją zbadać, setki lat nie było to potrzebne, ale teraz jest obowiązkowe. No i wszędzie ograniczenia i za wszystko kary. Coraz więcej obostrzeń i kar. Powoli pozbawią nas
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

324

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Ogromny kryzys w branży transportowej! Firmy padają jak muchy

Kryzys w branży transportowej pogłębia się z miesiąca na miesiąc. W ciągu zaledwie kwartału działalność zakończyło niemal tyle firm, ile przez cały poprzedni rok.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 28.05.2026, 06:43:01
  • 154
  • #
    bekaztransa
  • #
    zycietruckera
  • #
    transport
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    ciezarowki
zlp-
zlp- 28.05.2026, 08:43:42 via Wykop
  • 2
ofert jest kilka lub kilkanaście razy więcej i nijak nie wygląda to tak jak ileś lat temu. dzisiaj trzeba się namęczyć, żeby zrobić normę.


@bemo: Sam sobie odpowiedziałeś.
Zleceń jest więcej, bo mniej jest firm, które z różnych powodów MUSZĄ zapiedralać 24 na 24.

49

Przypomnienie że na wykopie od jutra wchodzi nowy regulamin

Przypomnienie że na wykopie od jutra wchodzi nowy regulamin

i konieczność podawania numeru telefonu...

eudialit
z
youtube.com
dodany: 10.05.2026, 05:40:51
  • 40
  • #
    wykop
  • #
    heheszki
  • #
    moderacja
  • #
    moderacjacontent
  • #
    afera
zlp-
zlp- 10.05.2026, 06:26:48 via Wykop
  • 46
Piedrolić wykop.
Może jakoś przeżyję.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

5

Premier Donald Tusk: obniżymy stawkę VAT na paliwa do 8 proc

Premier Donald Tusk: obniżymy stawkę VAT na paliwa do 8 proc

Rząd obniży dziś stawkę VAT na paliwa z 23 proc. do 8 proc. ogłosił premier Donald Tusk w czwartek.

OstatniSamuraj
z
xyz.pl
dodany: 26.03.2026, 14:50:39
  • 6
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    paliwo
zlp-
zlp- 26.03.2026, 15:29:14 via Wykop
  • -2
I co to tak naprawdę da? Propagandowo majstersztyk.
Prywatnie zapłacisz mniej za paliwo, a firma kupując na 8% i tak musi go wliczyć w koszt produktu i sprzedać z 23% VAT. Jedyna oszczędność na zatankowaniu samochodu. A wszystko inne podrożeje.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

828

Miszalski w panice proponuje pozorne zmiany w SCT

Miszalski w panice proponuje pozorne zmiany w SCT

Prezydent Krakowa Aleksander Miszalski zapowiedział propozycję korekty Strefy Czystego Transportu. Dlaczego nie ograniczy rozmiarów SCT do Starego Miasta?

fittrenerka
z
rmf24.pl
dodany: 06.03.2026, 14:14:06
  • 123
  • #
    krakow
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochody
  • #
    polska
zlp-
zlp- 06.03.2026, 22:42:45 via Wykop
  • 3
Tj śmieszny kraj, czyli wprowadzasz sct- tj postępujesz zgodnie z przyjęta wiedzą medyczna że spaliny szkodzą zdrowiu, zapewne finansowo boleśnie dotyka to 1% ludzi, a poprawia zdrowie 100%-i to jest fakt obiektywny- i teraz zostajesz najgorszym prezydentem vo obiektywnie pomagasz mieszkańcom, hehe naprawde smieszzne- dobrze ze ten cyrk mnie nie dotyczy


@mattmd: Won!

3099

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej

VAT 5 proc. na prąd? Polska sceptyczna wobec propozycji Komisji Europejskiej

Komisja Europejska proponuje obniżkę VAT na energię do 5%, by ulżyć obywatelom. Polska, mająca jedne z najwyższych cen prądu w UE, mówi "pas". Powód? Miliardowe straty dla budżetu. Wygląda na to, że kroplówka dla państwa jest ważniejsza niż niższe rachunki w Waszych domach.

awres
z
energia.rp.pl
dodany: 28.02.2026, 21:32:22
  • 338
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    prad
  • #
    gospodarka
zlp-
zlp- 01.03.2026, 13:47:42 via Wykop
  • 3
Niższy VAT niewiele zmieni. Obniży prywatne faktury za prąd i na tym się skończy.
Nic nie stanieje, 8% VAT w firmie przy zakupie prądu nie znaczy, że produkt będzie mógł być tańszy. Na produkt wykonany przy pomocy tego prądu dalej będzie naliczane 23%.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3

Ruszyli ścigać się na zamarzniętych Śniardwach. Policja wyszła im naprzeciw

Ruszyli ścigać się na zamarzniętych Śniardwach. Policja wyszła im naprzeciw

Mazury znów stały się areną niebezpiecznych wyścigów na lodzie. W miniony weekend policja przeprowadziła masowe kontrole. I bardzo dobrze!

2Girls_1Cup
z
rmf24.pl
dodany: 23.02.2026, 11:43:57
  • 12
  • #
    mazury
  • #
    sniardwy
  • #
    orzysz
  • #
    wyscigi
  • #
    drift
  • #
    zima
zlp-
zlp- 23.02.2026, 12:36:26 via Wykop
  • 0
"Policja ostrzega, że mimo grubej warstwy lodu, wchodzenie na zamarznięte akweny jest bardzo niebezpieczne, szczególnie w obliczu nadchodzącego ocieplenia."
Ciekawe: Policja twierdzi, że lód topnieje już przed nadchodzącym ociepleniem?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

6

Nie żyje Adam Sandurski, medalista olimpijski, legendarny zapaśnik Stali Rzeszów

Nie żyje Adam Sandurski, medalista olimpijski, legendarny zapaśnik Stali Rzeszów

21 lutego 2026 w NIemeczech zmarł Adam Sandurski, wybitny zapaśnik w stylu wolnym, wielokrotny mistrz Polski, brązowy me

Podkarpacka-Historia
z
podkarpackahistoria.pl
dodany: 22.02.2026, 09:39:16
  • 2
  • #
    zapasy
  • #
    sport
  • #
    adam
  • #
    sandurski
  • #
    olimpiada
  • #
    polska
zlp-
zlp- 22.02.2026, 15:31:15 via Wykop
  • 0
Kawał chłopa. Widziałem go jakieś 40 lat temu. Ledwo wciskał się do Poloneza.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

940

Jak rząd PiS wyprzedał Lotos

Pokaż treści 18+

Jak rząd PiS wyprzedał Lotos

Węgierski skok na kasę. Jak PiS oddał Lotos za bezcen, by przypodobać się Orbanowi.

McDonaldsTrump
z
wykop.pl
dodany: 05.02.2026, 15:03:58
  • 151
  • #
    polityka
  • #
    bekazpisu
  • #
    neuropa
  • #
    polska
  • #
    informacje
  • #
    swiat
zlp-
zlp- 06.02.2026, 14:09:44 via Wykop
  • 0
@raseri:

Dużo manipulacji w tak krótkim opisie, a zabrakło najważniejszego faktu, że wyprzedaż była narzucona przez UE jeśli miało dojść do fuzji lotosu z Orlenem.


@raseri: Dokładnie: "JEŚLI"

2500

Komisja Europejska wzywa do radykalnego obniżenia podatków na energię

Komisja Europejska wzywa do radykalnego obniżenia podatków na energię

Zimno, więc piekło zamarzło. Wyciekły zalecenia Komisji Europejskiej (projekt) dla krajów członkowskich. Obniżyć VAT, obniżyć akcyzę, odrzucić opłaty dodatkowe. Celem jest radykalne obniżenie cen energii. Bruksela się obudziła?

artur-kielbasinski
z
zielonagospodarka.pl
dodany: 06.02.2026, 10:39:10
  • 353
  • #
    energetyka
  • #
    cenyenergii
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    komisjaeuropejska
  • #
    polityka
zlp-
zlp- 06.02.2026, 14:03:40 via Wykop
  • 4
Obniżka VAT akurat wiele pomoże. Jedyne co, to prywatni mniej wydadzą na rachunek za prąd.
A co z firmami?
Im też obniżą i co z tego?
Firmy też kupią prąd z obniżonym VAT, następnie wliczą go w cenę produktu na który stawka VAT to z reguły 23%.
Widzi ktoś tutaj jakąś korzyść dla siebie?
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2

Elektryki szkodzą bardziej.. Nowe restrykcje Komisji Europejskiej

Elektryki szkodzą bardziej.. Nowe restrykcje Komisji Europejskiej

Od listopada 2026 roku w Unii Europejskiej mają zacząć obowiązywać normy Euro 7 dotyczące samochodów osobowych i ciężarowych. Teraz będą one dotyczyły także elektryków. Prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego Jakub Faryś podkreśla, że udało się wypracować kompromis z Komisją Europejską w

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.01.2026, 13:12:38
  • 3
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    technologia
  • #
    wiadomosci
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
zlp-
zlp- 29.01.2026, 17:45:57 via Wykop
  • 0
@WykopanyDzon: Przy spokojnej jeździe w Tesli prawie nie dotyka się hamulca. Rekuperacja jest wystarczająco skuteczna do normalnej jazdy. Myślę że można tak w każdym elektryku.

9

KSeF wyłączony na tydzień przed startem. Firmy bez certyfikatów i dostępów

KSeF wyłączony na tydzień przed startem. Firmy bez certyfikatów i dostępów

Ministerstwo Finansów wyłączyło od 26 do 31 stycznia Krajowy System eFaktur (KSeF) 1.0 wraz z Modułem Certyfikatów i Up Cześć giniemy wielkie XD.

ErroL
z
wnp.pl
dodany: 28.01.2026, 11:48:57
  • 7
  • #
    podatki
  • #
    ksef
  • #
    polityka
  • #
    polska
zlp-
zlp- 28.01.2026, 20:42:51 via Wykop
  • 2
Mam nadzieję, że to piedrolnie z wielkim hukiem.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Janusz B

  • Interesuję się techniką, ekonomią i ogólnie jestem ciekawy świata.
  • podkarpacie
  • januszb@onet.pl

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 08.01.2019

    Komentator
  • Ekshibicjonista
    od 28.12.2013

    Ekshibicjonista
  • Rocznica
    od 24.12.2025

    Rocznica
  • Król Wykopaliska
    od 07.03.2023

    Król Wykopaliska

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking