Czy ktoś kojarzy jak w 2005 roku w Polsce przyjęty był World of Warcraft? To w sumie peak moich lat interesowania się grami, ale o WoWie to praktycznie nie słyszałem. Według GPT gra niby była bardzo popularna nawet u nas, ale ciężko jest mi uwierzyć aby w czasach powszechnego piractwa i braku jakiegokolwiek przyzwyczajenia ludzi do płacenia za cokolwiek wirtualnego znalazło się dużo osób, które najpierw zapłaciłyby pełna cenę za pudełko z
#nieruchomosci #wykonczenie #klimatyzacja mirki mam zagwozdkę. nie wiem czy montować klime w mieszkaniu. stan deweloperski, więc jeśli bym to teraz zrobiła, to potem by mi to oszczędziło sporo kucia i bałaganu. ale mam wątpliwości czy będę jej potrzebować: - mieszkanie na parterze - nowe budownictwo, mieszkanie od dewa - pode mną są garaże podziemne - okna z jednej strony (ale ekspozycja południowo wschodnia, ale znowuż spory ogródek zielony, który pewnie troche
@MechanicznaPitaja: montuj. Raz dla zbicia wilgotności. Dwa dla dogrzewania zanim zaczną grzać. A i może wyjść taniej dogrzewać się klimą niż tym co tam spółdzielnia oferuje.
Zauważyliście ze w tym roku nie ma much i komarów? Przez ostatnie 5lat (wróciłem do PL) muchy mnie dobijały i wolalem miec okna zamkniete w lato, niż wpuszczać te masary do domu. Nie mówiąc o komarach, gdzie nawet przydomowego basenu nie dalo sie ogarnac na koniec dnia.
Macie juz jakieś teorie na ten temat? #dom #ogrod #wies
Zdradzę wam funny fact wykopki. Jak jesteście biedakami to się na 99% nie dorobicie na jakich kolwiek inwestycjach. Na inwestycjach w szeroko rozumianych rynkach finansowych czy nieruchomościach, zarabiają ludzie którzy zdobyli pieniądze w inny sposób. Bez conajmniej kilkuset tysięcy złotych nie ma co się nawet w to bawić dla pieniędzy, moze dla wiedzy jesli macie w przyszlosci perspektywy np. Na odziedziczenie majątku.
Żeby wyciągnąć 20k miesiecznie, to przy założeniu że nie chcemy
nie istnieje lepszy samochód codzienny niż bus w wersji największej są 3 miejsca siedzące a nikt nie zna więcej osób niż dwie mając 30 lat widoczność super zamiast wysiadać można się wysunąć jest ogromny bagażnik
@Anomalocaracid: miałem służbowego Mercedesa klasy X. To Navara, tylko z V6 od Mercedasa. Najgorszy samochód służbowy jaki miałem. Ani wygodny, ani szybki. Jak trzeba parkować w mieście, to się nie mieści. Za to na pakę wejdzie tyle co nic i co chwila musiałem się przesiadać do Sprintera.
Norma Euro 7 nadchodzi! Gotowi na rewolucję? Bo oto nadciąga unijny triumf biurokracji nad zdrowym rozsądkiem. Film idealnie pokazuje, jak z pasją ocalić planetę. Zapnijcie pasy.
Po podliczeniu kosztów remontu doszedłem do wniosku, że panele są przereklamowane. Gumolit to przyszłość. Tylko potrzebuję jeszcze przekonać żonę. #remontujzwykopem #zonabijealewolnobiega
W działaniach, w których wzięli udział policjanci drogówki z Katowic, Krakowa, Wrocławia, Opola, Łodzi, Bydgoszczy, Gdańska i Rzeszowa, sprawdzano jak skutecznie wykorzystywać drony do monitorowania ruchu na jednych z najważniejszych tras komunikacyjnych w kraju. [WIDEO]
@gold: No ja właśnie w ogóle nie widzę problemu w tym, że jeden TIR wyprzedzi drugiego. Droga jest dla wszystkich, jesteś szybszy to wyprzedzasz i jedziesz dalej. Co prawda byłoby miło jakby ten wyprzedzany na 2 sekundy zdjął nogę z gazu, no ale cóż, widocznie wszystkiego mieć nie można. Mnie najbardziej irytują ludzie, którzy nie zjeżdżają na prawy pas po wyprzedzaniu. I co z takim zrobić? Jechać 30 km za
Dzień w dzień skwar, żar się leje z nieba - w cieniu 37°C, w Słońcu jakieś pincet stopni, w metrze temperatura powierzchni Słońca i wilgotność ze dwa miliony stopni. W telewizji tylko krzyczą Attention Canicule, pokazują ludzi desperacko taplających się w paryskich kanałach, a tymczasem ja włóczę rodzinę po rozgrzanym betonie, starając się
Następny miesiąc z #pstryk za mną. Więc pora na następne porównanie #pstrykczyg13. Pstryk znowu naliczyli 100 kWh poboru więcej niż OSD. Ale mniej niż OSD przed zbilansowaniem. Więc podejrzewam, że Pstryk bilansuje międzyfazowo w danej chwili. Jak na dwóch fazach pobieram po 1 kW, a na trzeciej w tym samym momencie wysyłam 1 kW to liczą to pewnie jako 1 kW poboru i zero eksportu. Ale nie bilansują
@nirvir: jak potrafisz sterować większością odbiorów to tak. Tylko u mnie najwięcej pochłania grzanie CWU i ładowanie samochodu. A z płyty indukcyjnej z reguły korzysta się jak jest najdroższy prąd (rano i wieczorem). Więc u Ciebie raczej słabo to widzę. Na Twoim miejscu raczej sprawdziłbym jakimś porównaniem w internecie (np. https://jakataryfazaprad.pl ), czy nie lepiej przejść na G12/G13. Te taryfy mają stałe tanie godziny i to może już porządnie zbić
Użytkownicy zgłosili 285 restauracji z 46 miast. 84% nalicza równe 10%, część serwis już od jednej osoby (czyli też za samotny obiad), a 33 lokale w ogóle nie uprzedzają - dowiadujesz się z paragonu. W skrajnych przypadkach serwis za rozmowę po angielsku albo doliczony przy 6-miesięcznym dziecku.
Ciekawe że w każdym normalnym biznesie kiedy bierzesz "grupowo" lub większą ilość to masz zniżki
@IksdeHeheh: zniżki dostajesz od firm sprzedażowych. One mają towar zmagazynowany/zamówiony i kupując więcej pozwalasz im uwolnić przestrzeń magazynową. Obsługa dużego zamówienia też z reguły jest tańsza niż kilku mniejszych. Każda firma produkcyjna jak usłyszy, że ma zrobić więcej lub dokładnie na czas to będzie chciała większe pieniądze. Bo trzeba ludzi namówić na nadgodziny. Trzeba będzie
Czemu wszyscy ludzie się tak dziwią, gdy mówi się, że nie chce się robić prawa jazdy? Kilka tysięcy na nie to wcale nie są takie małe pieniądze, a utrzymanie auta przy zarabianiu minimalnej krajowej to są dość spore koszty. Mieszkam na wsi i dojeżdżanie do miasta autem to nie byłyby wcale takie małe pieniądze. Wolę wsiąść w
Kilka tysięcy na nie to wcale nie są takie małe pieniądze, a utrzymanie auta przy zarabianiu minimalnej krajowej to są dość spore koszty.
@Anonimuspolak: Życzę Ci, żeby to nie kwestie ekonomiczne rządziły decyzją czy robić prawo jazdy czy nie. U mnie wszyscy znajomi prędzej czy później robili. A znajomy Meksykanin strasznie rozpaczał, że nie może jeździć, bo musiałby tu zdać na nowo, a nie planował dłużej zostawać. Uważam, że ani
Patrzę na #lekarz100k i tak sobie myślę, że jako naród jesteśmy tępi jak krawężnik. Cała akcja ma na celu sprywatyzowanie służby zdrowia ale łatwiej krzyknąć o złodziejach i pazernych lekarzach. Gniew trzeba kierować na polityków którzy celowo doprowadzili do takiego stanu a nie na lekarzy którzy wykorzystują system. Zobaczycie, że zaraz łaskawie panujący powiedzą , że w prywatnym systemie zarobki lekarzy będą lepiej kontrolowane. Głupi motłoch to kupi i będziemy
Gdybyście mieli wybór to jaki kraj byście wybrali do życia poza Europą? Bez zaawansowanych analiz, po prostu dostajecie możliwość przeprowadzki tu i teraz, no questions asked.
U mnie Australia, Kanada, Argentyna, Urugwaj, ewentualnie Japonia, choć na dłuzszą metę pewnie różnice kulturowe byłyby męczące.
Mam dziś 24. urodziny! Życzenia przyjmuję w formie plusów, bo jestem atencyjną… No dobra, 34. urodziny. Eeeeh… #starosc
Z okazji urodzin wybrałem się do galerii CentralWorld w Bangkoku. Mirki z tagu #perfumy polecali MITH, więc musiałem koniecznie sprawdzić, o co tyle szumu. Niestety, perfumowe świry – zawiodłem się na Was. Polecane przez Was Mystery For Him i Blue Wood kompletnie mi nie podeszły. Nie chciałbym ich nawet za darmo.
@Clefairy: kumpla starszy brat grał. Często pożyczał od kumpla pieniądze na jedzenie, ale abonament na WoWa zawsze miał opłacony.