Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking

    Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
srulko

srulko

Dołączył 7 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12166
  • Znaleziska 9649
  • Mikroblog 2517
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 2

1175

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

AMA Andrzej Dragan zapraszam do zadawania pytań :)

Cześć,nazywam się Andrzej Dragan, jestem fizykiem teoretykiem. Lewą ręką zajmuję się też fotografią i filmem, a w poprzednim tysiącleciu aktywnie działałem na amigowej demoscenie.

andrzejdragan
z
wykop.pl
dodany: 22 godz. i 8 min temu
  • 725
  • #
    ama
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    fizyka
  • #
    gruparatowaniapoziomu
srulko
srulko 20 godz. i 14 min temu via Android
  • 1
A ja z szacunku do dziedziny naukowej chciałem serdecznie pozdrowić, taki gość na wypoku, słodki Jezu, taki gość. Do kolan szelmy, DO KOLAN!!! Zrobiło sie sentymentalnie, melancholijnie, przypomnieli mi się dawni mistrzowie, śp. Grzegorz Sitarski, śp. Andrzej Trybulec, echch. Wszystkiego dobrego profesorze.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Hondor
Hondor
wczoraj, 12:09:13
  • 4
#wojna kochani 2 dni i Białoruś się zesra ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Hondor - #wojna kochani 2 dni i Białoruś się zesra ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

źródło: 1000016656

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko wczoraj, 12:11:39 via Android
  • 0
@Hondor: Albo i nie zesra.
  • Odpowiedz

2088

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

W Polsce jak w Indiach. Rzeka umiera, a zakład gdzieś ma ekologię.

Główny truciel śmieje się ludziom w oczy, płaci kary i dalej zatruwa. Poproszę o pomoc w nagłośnieniu sprawy.

chaberr
z
bielsk.eu
dodany: 09.06.2026, 17:12:06
  • 136
  • #
    bialystok
  • #
    podlasie
  • #
    ekologia
  • #
    srodowisko
  • #
    polska
srulko
srulko 10.06.2026, 04:16:30 via Android
  • 8
@h3lloya: No elegancko tylko, że to nie ten (ʘ‿ʘ)
srulko
srulko 10.06.2026, 04:31:14 via Android
  • 1
O masz tobie, jak napisali??? Że on Pan Kupka i infuencer??? A już przechodząc do tematu to prawda z tym zakładem. Jak wieczorem spuszczą ściek to na pół miasta j---e żywym gównem. Do tego dochodzi jeszcze dym z kotłowni i zdarza się, że z nieba spada biały tłusty proszek.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

srulko
srulko 10.06.2026, 10:02:51 via Android
  • 1
@Griev: Prawda, a dawne czasy jak sobie przypomnę zapachy z zakładów przetwarzających len tzw. "roszarnia" to capiło niemiłosiernie.

2476

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

W PRL-u jeździła Porsche, a dziś narzeka na emeryturę...

Nie wiem ile to Porsche kosztowało, ale przeciętna pensja w latach 70-tych wynosiła ok. 25$. Hipokryzja level max....

Maudiun
z
finanse.wp.pl
dodany: 28.05.2026, 09:11:59
  • 365
  • #
    emerytura
  • #
    artysci
  • #
    marylarodowicz
  • #
    finanse
  • #
    hipokryzja
srulko
srulko 29.05.2026, 09:08:32 via Android
  • 0
@bighatlogan: Paliwoda, to ty???
DarkAlchemy
DarkAlchemy
27.05.2026, 09:00:10
  • 4
Jakiś czas temu się zastanawiałem jaki player IPTV na Windowsa. Co trafiłem to albo stare, albo płatne. Jest sbtlTV ale to jakieś za bardzo "basic" dla mnie było.

Jednak żyjemy w 2026 roku i mamy konkutery co teraz same piszą, to se przez ostatnie 3-4 miesiące pisałem konkuterem własną apkę o wdzięcznej nazwie OKILTV (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Logo zostało wykonane ręcznie, przez prawdziwego ludzia, to mogę potwierdzić (。◕‿‿
DarkAlchemy - Jakiś czas temu się zastanawiałem jaki player IPTV na Windowsa. Co traf...

źródło: app

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko 27.05.2026, 19:20:56 via Android
  • 1
@DarkAlchemy: Kurła Mireczku ale z ciebie kąkuterowy miszcz, gratuluję i przetestuję (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz

364

Obserwacja spadku i odnalezienie nowego meteorytu żelaznego w Polsce

Obserwacja spadku i odnalezienie nowego meteorytu żelaznego w Polsce

Jest to pierwszy w Polsce meteoryt żelazny znaleziony tuż po obserwowanym spadku. Dotychczas znajdowane okazy tego typu pochodziły wyłącznie z dawnych spadków i odkrywane były najczęściej przypadkowo podczas prac ziemnych lub wykopalisk. Jest to drugi meteoryt żelazny na świecie z tzw. "rodowodem"

Lifelike
z
skytinel.com
dodany: 24.04.2026, 18:22:17
  • 43
  • #
    nauka
  • #
    astronomia
  • #
    meteoryt
  • #
    polska
  • #
    lodzkie
  • #
    ciekawostki
srulko
srulko 25.04.2026, 16:46:32 via Android
  • 0
Piękna sprawa. Kiedyś, niech no policzę, jakieś 25 lat temu, jadąc w nocy taką lokalna wiejską drogą widziałem jak coś spadło na ziemię, a w momencie uderzenia powstał spory snop iskier. Miejsce było oddalone od drogi nie więcej niż 70 metrów. Próbowałem nawet znaleźć to miejsce ale nie miałem przy sobie żadnej latarki i nic z tego nie wyszło.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

849

Lekarze, myjcie ręce, czyli historia doktora Ignáca Semmelweisa

Lekarze, myjcie ręce, czyli historia doktora Ignáca Semmelweisa

Jeszcze w XIX w. lekarze opiekowali się rodzącymi kobietami i operowali w surdutach brudnych od krwi i ropy, byli dumni z tego, że nie myją rąk, a śmiertelność z powodu zakażeń przypisywali działaniu fluidów i miazmatów. Wezwanie do przestrzegania higieny traktowali jako wymysł wariata.

Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 24.04.2026, 07:34:08
  • 135
  • #
    medycyna
  • #
    semmelweis
  • #
    poloznictwo
  • #
    zakazenia
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    historianauki
srulko
srulko 24.04.2026, 21:43:31 via Android
  • 1
Pięknie napisana, opowiedziana historia.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1767

Tucker Carlson udostępnia nagranie przedstawiające żołnierzy IDF..

Pokaż treści 18+

Tucker Carlson udostępnia nagranie przedstawiające żołnierzy IDF..

Tucker Carlson udostępnia nagranie przedstawiające żydowskich zbrodniarzy IDF wyśmiewających nabożeństwa chrześcijańskie.

jackpir
z
theworldwatch.com
dodany: 24.04.2026, 19:29:30
  • 139
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    usa
  • #
    iran
  • #
    nwo
srulko
srulko 24.04.2026, 21:35:49 via Android
  • 6
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

414

Iran zadał USA poważny cios. Zniszczono sprzęt wart pół miliarda

Iran zadał USA poważny cios. Zniszczono sprzęt wart pół miliarda

Iran przeprowadził atak na amerykańską bazę w Syrii, niszcząc sprzęt wojskowy wyceniany na około 500 mln dolarów. Według doniesień uszkodzone zostały systemy radarowe i infrastruktura techniczna. To jeden z najpoważniejszych incydentów w regionie w ostatnich miesiącach

Nick7C5
z
geekweek.interia.pl
dodany: 01.04.2026, 22:07:08
  • 112
  • #
    iran
  • #
    usa
  • #
    syria
  • #
    atak
  • #
    militaria
  • #
    konflikt
srulko
srulko 02.04.2026, 14:16:58 via Android
  • 0
@KosmicznyNalesnik: Bo je wcześniej wyłączyli (ʘ‿ʘ)

201

Podejrzany skok obrotów na giełdzie tuż przed oświadczeniem Donalda Trumpa

Podejrzany skok obrotów na giełdzie tuż przed oświadczeniem Donalda Trumpa

Ktoś dokonał gigantycznych transakcji tuż przed tym, jak kluczowe dla rynków oświadczenie w sprawie Iranu wydał w poniedziałek prezydent USA Donald Trump.

mateusz-krakowski
z
xyz.pl
dodany: 24.03.2026, 13:36:10
  • 26
  • #
    gielda
  • #
    inwestycje
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
srulko
srulko 24.03.2026, 20:07:49 via Android
  • 0
Ale to niedobra jest o tym mówić. Gieszeft po prostu.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1615

Trump do Takaichi: "A wy czemu nie ostrzegliście mnie o Pearl Harbor?"

Pokaż treści 18+

Dziennikarz pyta, czemu USA nie uprzedziły sojuszników o ataku na Iran. Trump: "to miała być niespodzianka, a kto lepiej zna się na niespodziance niż Japonia? Czemu nie ostrzegliście mnie o Pearl Harbor?"

callver34
z
x.com
dodany: 19.03.2026, 17:05:23
  • 219
  • #
    iran
  • #
    wojna
  • #
    trump
  • #
    heheszki
  • #
    bekazprawakow
  • #
    polityka
srulko
srulko 19.03.2026, 19:01:13 via Android
  • -15
@raszko754: Halina, panie Ferdku, zapamiętaj pan raz na zawsze.

677

Wojskowe emerytury dwa razy wyższe niż te z ZUS. Komu przysługują?

Wojskowe emerytury dwa razy wyższe niż te z ZUS. Komu przysługują?

Żołnierze i policjanci mogą liczyć na wcześniejsze emerytury już po 15 latach służby. Do tego nie płacą żadnych składek

Wouxus
z
money.pl
dodany: 25.02.2026, 16:01:45
  • 240
  • #
    emerytura
  • #
    zus
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    podatki
  • #
    prawo
srulko
srulko 26.02.2026, 16:49:01 via Android
  • -3
A kto broni iść do takiej roboty??? Skoro tak fajnie to składajcie papiery do wojska i policji przecież ciągle szukają chętnych.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

srulko
srulko 26.02.2026, 18:47:38 via Android
  • -2
@werezzz: I dzięki Bogu, chcieli by wszyscy emerytury brać w wieku 40 lat i nie c---a od siebie, Ani nauka do łba nie wchodzi ani sprawność fisyczna jakąś szczególna. Tylko oczy wielkie bo emeryturę bierze żołnierz na emce. Tylko żaden tłuk jeden z drugim nie napisał, że po piętnastu to się brało 40 procent pensji

1140

Francja bierze się za OnlyFans. Będą kary do nawet 20 lat więzienia.

Francja bierze się za OnlyFans. Będą kary do nawet 20 lat więzienia.

Francja zrównuje działalność na OnlyFans z prostytucją i zamierza karać stręczycieli.

zagubionychromosom
z
zero.pl
dodany: 10.02.2026, 18:50:09
  • 291
  • #
    onlyfans
  • #
    prostytucja
  • #
    francja
srulko
srulko 11.02.2026, 16:01:16 via Android
  • 0
A to k...a Francyja (ʘ‿ʘ)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Tony47
Tony47
Tony47
10.02.2026, 09:51:43
  • 0
#iptv #telewizja #piratujo

Gdzie można znaleźć jakąś polską listę m3u z kanałami niedrogo? Darmo to też się pewnie da ale Zara padnie
Mam trexa lae średnio to działa i masa kanałów z całego świata że dogrzebac się do polskich graniczny cudem. Na co tyle, tylko polskie chce
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko 10.02.2026, 11:22:58 via Android
  • 0
@Tony47: Nie wiem jakiej apki używasz a e w większości bardzo łatwo ukrywa się kanały albo całe grupy których nie chcesz widzieć, zostawiasz sobie tylko PL i temat z głowy.
  • Odpowiedz
srulko
srulko 10.02.2026, 12:20:56 via Android
  • 1
@Tony47: Jeżeli na boxie to TiviMate oczywiście, jeżeli na tablecie, telefonie to Televizo. Nie ważne jak się logujesz obie mają taką opcję. Możesz ukryć albo zablokować wszystko co chcesz żeby było niewidoczne, kanały TV i vid też.
  • Odpowiedz
srulko
srulko 10.02.2026, 13:30:50 via Android
  • 0
@Coby: No Mirek pisał, że ma problem z odnalezieniem na liście tego co chce oglądać no to mu poradziłem jak potrafiłem. Nie widzi kanałów które nie są mu potrzebne i tyle.
  • Odpowiedz

902

Nietykalna Polka: Kto ją chroni?

Nietykalna Polka: Kto ją chroni?

19-letnia modelka z Warszawy w sercu afery Epsteina. Zamiast wybiegu rekrutacja nastolatek dla miliardera. Adrianna Mucińska Ross: nr 3 po Epsteinie i Maxwell we wszystkich rezydencjach i działaniach. rozkład jazdy znany

sidhe
z
youtube.com
dodany: 05.02.2026, 18:13:57
  • 49
  • #
    afera
  • #
    epstein
  • #
    wydarzenia
  • #
    modeling
srulko
srulko 06.02.2026, 12:12:39 via Android
  • 0
@dasfddklfdslkfkx: Co racja to racja prędkość 1.25 i idzie słuchać.

579

Zabił matkę i zdjęcie zwłok ustawił jako profilowe

Nawet dożywocie może grozić mężczyźnie podejrzewanemu o zabicie kobiety w Bielsku Podlaskim.

AKP1988
z
radio.bialystok.pl
dodany: 10.01.2026, 00:02:15
  • 242
  • #
    bielskopodlaskie
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    zabojstwo
srulko
srulko 10.01.2026, 22:06:22 via Android
  • 2
@PeckhamLondyn: O to to dokładnie, jemu śruba od śmigła poluzowała się dawno temu. Na Brooklynie jak śmiesznie to śmiechy hihy, a jak gamoń nóż matce wbił w plecy to aj waj. Szkoda jedynie starszej pani.
pikru
pikru
pikru
22.12.2025, 23:06:09
  • 1
#iptv dziala Wam #trex ?
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko 23.12.2025, 07:56:23 via Android
  • 0
@marlod: Jak byś mógł Mirku ten działający adres podesłać bo dotychczasowy się wykrzaczył.
  • Odpowiedz
srulko
srulko 23.12.2025, 16:15:32 via Android
  • 0
@marlod: A cóż ja stary Srulko mogę dać jak ja nic nie mam ¯\(ツ)/¯ Mirku, na pewno serdecznie Ci dziękuję bo wszystko zaczęło hulać, jeszcze raz dzięki (✌ ゚ ∀ ゚)☞
  • Odpowiedz
erni13
erni13
13.12.2025, 08:43:55
  • 560
Dostałem dzisiaj nowinę, że zostanę ojcem i mam totalną mieszankę uczuć we łbie.

Z jednej strony się cieszę, bo mam cudowną kobietę, z drugiej strony nigdy nie miałem pozytywnego wzorca ojca, i mały głosik w głowie podpowiada mi, że będę jak mój stary.

Jeśli mieliście podobne sytuacje, to chętnie bym poczytał wasze doświadczenia, najlepiej dla otuchy ¯\(ツ)/¯

#wykopplus30club #rodzicielstwo #ciaza #zwiazki
erni13 - Dostałem dzisiaj nowinę, że zostanę ojcem i mam totalną mieszankę uczuć we ł...

źródło: image_picker_7CA83F42-8FF0-474C-AB0E-9E9DDEBED4B5-22339-00004E8D0F61B5E3

Pobierz
  • 383
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko 13.12.2025, 18:35:28 via Android
  • 1
@erni13: Spoczko sprawa, rozterki są za pierwszym razem z każdym kolejnym jest naprawdę ok. Dzieciuki super sprawa, do mnie też dotarło nie tak od razu. Naturalna rzecz, że człowiekowi się we łbie myśli kotłują. Tak czy siak, gratuluję panie ojcze (ʘ‿ʘ)ᕦ(òóˇ)ᕤ(╭☞σ ͜ʖσ)╭☞
  • Odpowiedz
Adam_wkladamispadam
Adam_wkladamispadam
03.12.2025, 03:53:22
  • 505
Czy trzydziestoletniemu Mirkowi wolno plusa? #urodziny
Adam_wkladamispadam - Czy trzydziestoletniemu Mirkowi wolno plusa? #urodziny

źródło: 1000004983

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

srulko
srulko 03.12.2025, 14:31:39 via Android
  • 1
@Adam_wkladamispadam: Adaś jak to szybko zleciało, najlepszego i pomyślności (ʘ‿ʘ)
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 17
  • Strona 1 z 17
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.09.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 07.03.2023

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia