Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko140
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mariecziek

mariecziek

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 14810
  • Znaleziska 4349
  • Mikroblog 10461
  • Obserwujący 29
  • Obserwowane 42
Hadolf_Itler
Hadolf_Itler
6 godz. i 19 min temu
  • 5
#f1 diabeł

Hadolf_Itler - #f1 diabeł 

SPOILER

źródło: IMG_9175

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 5 godz. i 38 min temu via Wykop
  • 4
@Hadolf_Itler: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mariecziek - @Hadolf_Itler: ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: atrjc5

Pobierz
  • Odpowiedz

334

Dlaczego tak łatwo zakłócić działanie GPS?

Dlaczego tak łatwo zakłócić działanie GPS?

Film omawia zakłócenia GPS w Europie. Badacze ustalili, że ich źródłem jest rosyjski satelita wojskowy Cosmos 2546, element systemu ostrzegania przed rakietami. Sygnał z orbity jest bardzo silny i może paraliżować nawigację na całym kontynencie, co stanowi test nowej broni kosmicznej.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 05.06.2026, 07:25:34
  • 34
  • #
    gps
  • #
    satelita
  • #
    nawigacja
  • #
    rosja
  • #
    veritasium
mariecziek
mariecziek przedwczoraj, 06:55:10 via Wypiek
  • 1
@hrumque duchem kijowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jan_3_sobieski
jan_3_sobieski
05.06.2026, 09:57:46
  • 2
Hej, właśnie wróciłem z 16 dniowej podróży po Chinach. Chciałbym zacząć autorski tag #sobieskiochinach, gdzie wrzucę swoje ciekawostki, uzupełnione o dane, które były wynikiem moich obserwacji Chin. Więc zacznijmy!

1. Dziesiątki chińskich marek - w tym skutery, autobusy, ciężarówki! Chiński smok, produkuje - lepiej, szybciej, więcej i to widać gołym okiem.

Ilość Chińskich marek ich logotypów mnie przerosła! Przemysł motoryzacyjny jest na zupełnie innym poziomie niż Europejski, czy Amerykański. W Chinach
jan3sobieski - Hej, właśnie wróciłem z 16 dniowej podróży po Chinach. Chciałbym zaczą...

źródło: image (1)

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 05.06.2026, 10:06:42 via Wykop
  • 0
Niemieckie samochody były luksusowe 10 lat temu


@jan_3_sobieski: CIekaiwe w jakich kryteriach określany jest luksus? W ilości ekranów na metr kwadratowych? W metrach podświetlenia LED?
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 05.06.2026, 10:15:37 via Wykop
  • 0
@jan_3_sobieski: Nie no jeśli salon jest ze skóry, drewna, metalu, to nawet spoko, ale nie widzi mi się luksus w napakowaniu miliona ekranów. Jeśli to jest wyznacznik, to mam luksusowe miejsce pracy - bo mam trzy monitory przed sobą - zupełnie jak w aucie ze zdjęcia.

W sumie, to mnie nawet cieszy, ze Europejskie auta są bardziej konserwatywne, niż festiwal świateł spotykany w chińskich samochodach.
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 05.06.2026, 17:41:47 via Wykop
  • 1
@dreadingit: Przecież to było wiadome od początku. Niestety Tesla wyznaczyła kierunek na: więcej ekranów, więcej chowanych klamek i wszyscy zaczęli to implementować u siebie aż Chiny i UE musiały wziąć się za regulację.

A co do chińskich aut - nie przemawia do mnie ich styl - robotę mam taką, że siedzę przed ekranem i w samochodzie chciałbym odpocząć od ekranów i się wyciszyć, więc gdy widzę wnętrza aut jak na
  • Odpowiedz
Nutaharion
Nutaharion
03.06.2026, 20:33:51
  • 1432
Ostatnio kupiłem sobie helikopter i niestety od razu zderzyłem się z brutalną rzeczywistością: miasto kompletnie nie przewidziało infrastruktury dla właścicieli śmigłowców.

W związku z tym parkuję go na środku drogi pod blokiem, bo - nie wiem, czy wszyscy to rozumieją - gdzieś MUSZĘ zaparkować. To nie moja wina, że miasto, wspólnota i deweloper nie zapewnili mi legalnego miejsca dla helikoptera w promieniu 30 metrów od klatki.

Niektórzy sugerują, żebym trzymał go na lotnisku albo
Nutaharion - Ostatnio kupiłem sobie helikopter i niestety od razu zderzyłem się z bru...

źródło: mój helikopter kochany w dupę pchany

Pobierz
  • 101
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 05.06.2026, 04:46:11 via Wypiek
  • 1
@Nutaharion stać go na helikopter, a na dom z lądowiskiem już nie. Z takim podejściem, to nigdy nie będzie lepiej... Po co go kupujesz skoro nie masz gdzie parkować?
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
04.06.2026, 05:21:03
  • 538
#heheszki
splinter96 - #heheszki

źródło: 1000029405

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 04.06.2026, 06:08:43 via Wykop
  • 6
@vVXVv: Albo kupić Teslę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

506

Setki tys. zagrożonych miejsc pracy w Europie. Niepokojący raport KE

Setki tys. zagrożonych miejsc pracy w Europie. Niepokojący raport KE

Komisja Europejska ma w środę przedstawić prognozy pokazujące, że wysokie ceny energii, zmiany w przemyśle i transformacja klimatyczna mogą zagrozić setkom tysięcy miejsc pracy w Unii

nickjuzmam
z
money.pl
dodany: 03.06.2026, 10:36:24
  • 95
  • #
    bezrobocie
  • #
    ciekawostki
  • #
    ue
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
mariecziek
mariecziek 04.06.2026, 06:02:29 via Wykop
  • 2
ma w środę przedstawić prognozy pokazujące, że wysokie ceny energii, zmiany w przemyśle i transformacja klimatyczna mogą zagrozić setkom tysięcy miejsc pracy w Unii


Mnie to ciekawi czy potrafią zaprezentować jak się składa dymisję za gówniane rządy.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

80

Linux 7.1 wychodzi z kryzysu AI. Linus Torvalds odetchnął z ulgą

Linux 7.1 wychodzi z kryzysu AI. Linus Torvalds odetchnął z ulgą

Linus Torvalds publicznie krytykował część współpracowników za wykorzystywanie narzędzi AI w procesie zgłaszania błędów, narzekał na spóźnione poprawki i coraz większy bałagan podczas przygotowań do wydania Linuxa 7.1.

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 02.06.2026, 15:00:47
  • 27
  • #
    linux
  • #
    komputery
  • #
    opensource
  • #
    linustorvalds
  • #
    programowanie
mariecziek
mariecziek 03.06.2026, 11:02:43 via Wykop
  • 3
@tenmateusz: Ty się śmiejesz, a więcej komputerów chodzi na Linuksie, niż na oprogramowaniu Apple i Microsoft razem wziętych.
mariecziek - @tenmateusz: Ty się śmiejesz, a więcej komputerów chodzi na Linuksie, ni...

źródło: 1725286410727

Pobierz

435

Sum wyłowiony z jeziorka na Gocławiu. Policja zatrzymała 57-latka

Sum wyłowiony z jeziorka na Gocławiu. Policja zatrzymała 57-latka

57-latek z Ukrainy zatrzymany w sprawie wyłowienia ogromnego suma z jeziorka na Gocławiu. Ryba miała ponad 170 cm i od wielu lat żyła w Balatonie. Teraz policja wyjaśnia wszelkie okoliczności zdarzenia.

kubaowo
z
rdc.pl
dodany: 03.06.2026, 07:01:27
  • 136
  • #
    warszawa
  • #
    ryby
  • #
    wedkarstwo
  • #
    policja
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
mariecziek
mariecziek 03.06.2026, 10:52:51 via Wykop
  • 13
Gdyby go nie wyłowili, Putin już by zrzucał b---y na to jezioro


@alojzy_ulamek: Ten sum był obiecany im już 3000 lat temu… a nie, to nie ta nacja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
03.06.2026, 05:24:47
  • 730
Batyr w rok zawetował tyle ustaw co Kwaśniewski w 10 lat

W tym tempie za rok będzie pierwszym z 3 cyfrową liczbą wet.

Jest również pierwszym który po roku ma poziom poparcia poniżej 50% xD

Świetny
ProstyKrzywy - Batyr w rok zawetował tyle ustaw co Kwaśniewski w 10 lat

W tym tempie...

źródło: 1000136426

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 03.06.2026, 06:48:01 via Wykop
  • 2
@ProstyKrzywy: Ale Trzaskowski musiał być gównianym kandydatem, że przegrał z kimś takim jak Nawrocki.
  • Odpowiedz
manieksdl
manieksdl
manieksdl
02.06.2026, 10:21:30
  • 0
Jakie według was są sensowne auta w przedziale 40 000 - 50 000? Segment C, kompakt. Chodzi oto żeby auto były z tych niepsujących się jakoś specjalnie i porządna blacharka w ocynku. Silnik benzyna turbo około 150 koni żeby to jechało bo współczesne kompakty widzę 1200-1300 ważą.

#samochody #motoryzacja #kierowcy
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 02.06.2026, 11:30:12 via Wykop
  • 0
@manieksdl: Volvo v40.
  • Odpowiedz

259

Morderca Henry'ego Nowaka skazany na dożywocie. Sikhowie oskarżają prokuraturę o

Morderca Henry'ego Nowaka skazany na dożywocie. Sikhowie oskarżają prokuraturę o

Sąd w Southampton skazał dziś na dożywocie w sprawie morderstwa imigranta polskiego pochodzenia. Ofiara - Henry Nowak - zadźgany przez hinduskiego zbrodniarza został jeszcze przed śmiercią zakuty w kajdanki przez nędzną policjantkę bojącą się oskarżeń o rasizm, bo zbrodniarz jej plugawie nakłamał.

DarrDarek
z
msn.com
dodany: 01.06.2026, 21:10:56
  • 58
  • #
    zbrodnia
  • #
    nachodzcy
  • #
    marksizmkulturowy
  • #
    ubogacaniekulturowe
  • #
    przestepczosc
  • #
    migranci
mariecziek
mariecziek 02.06.2026, 07:10:26 via Wykop
  • 0
Fereracja Sikhów


@Pan_Miszuk: Zawsze jest ich dwóch. Ni mniej, ni więcej. Mistrz i uczeń.
enforcer
enforcer
enforcer
02.06.2026, 05:31:17
  • 752
#dziendobry
enforcer - #dziendobry

źródło: IMG_2198

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 02.06.2026, 06:26:10 via Wykop
  • 21
jak powstaje prąd


@codziennaKasia: Magnesy. Wirujące magnesy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 02.06.2026, 07:05:48 via Wykop
  • 26
@LeonL: Można użyć w tym celu rzeki albo zbudować wiatrak, a następnie przyczepić magnesy na koło i nawinąć przewód dookoła.

  • Odpowiedz
Ukiss
Ukiss
01.06.2026, 08:37:02
  • 21
Ciężarówki McDonald's w Wielkiej Brytanii jeżdżą na oleju po frytkach.

Zużyty olej z kuchni restauracyjnych przetwarzany jest na biodiesel, który zasila ciężarówki dostawcze.

Zebrany olej trafia do zakładu w Liverpoolu, gdzie najpierw osadza się w dużych zbiornikach - lżejsze cząstki wypływają na wierzch, a cięższe opadają na dno. Następnie olej jest podgrzewany i wirowany, by usunąć wodę i zanieczyszczenia. W kolejnym etapie reakcja chemiczna zwana estryfikacją przekształca olej w biodiesel. Na koniec paliwo przechodzi
Ukiss - Ciężarówki McDonald's w Wielkiej Brytanii jeżdżą na oleju po frytkach.

Zużyt...

źródło: Ciężarówki McDonald’s w Wielkiej Brytanii jeżdżą na oleju po frytkach

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 01.06.2026, 09:45:22 via Wykop
  • 1
@login_nick @Ukiss: U mnie na Litwie się zbiera zużyty olej do specjalnych kontenerów, który też zostaje przerobiony na Biodiesel. Ostatnio nawet więcej rolek w internecie spotykałem, że zapraszają do recyklingu zużytego oleju, bo wylewanie tego do ścieków powoduje zatykanie się rur i wysokie koszta czyszczenia rur. Z 15 lat temu firma za to odpowiedzialna miała w ofercie przeróbkę samochodu na zasilanie zużytym olejem, ale szybko usunęli to ze swojej
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 01.06.2026, 10:25:07 via Wykop
  • 0
prosta droga to korozji i zniszczenia silnika. To, że on odpali i będzie działał to jedno. To co się z nim stanie w dłuższym okresie eksploatacji to drugie.


@login_nick: dziwnie, u mnie działa. Kumpel kiedyś uszkodził silnik golfa 3, ale on lał fryturę i jej nie podgrzewał. Z wymiennikiem ciepła do ogrzewania oleju - passat w dieslu jeździł bez problemu. W Volvo mieszam 50/50 z ON i też daje radę.
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 01.06.2026, 12:11:41 via Wypiek
  • 0
@Strigiformesman być może. Pociekła pompa mi w volvo, byłem na wymianie i facet od pomp mówił, że z pompami CR problemów nie ma, z wtryskami może być różnie.
W celach bezpieczeństwa w pasacie miałem taki myk, że mogłem włączyć podaż diesla do pompy, a powrót był do osobnego zbiornika na olej. Przez co mogłem usunąć olej z pompy i wtrysków przed zgaszeniem silnika. Na zimnym auto chodziło na dieslu, na gorąco
  • Odpowiedz
mariecziek
mariecziek 01.06.2026, 14:01:40 via Wypiek
  • 1
@Strigiformesman teoretycznie filtr powinien by wystarczyć. To co leję do volvo, to puszczam przez filtr benzynowy, najpierw taki z siatką, potem papierowy, a na końcu mam jakiś taki od diesla. Mieszając z ropą auto chodzi normalnie, prawie nie dymi i pachnie w zależności od tego co było smażone w oleju.
Mam auto na CR, ale trochę się cykam z laniem oleju. Może w ciągu 2 lat będę miał normalny garaż, gdzie
  • Odpowiedz

977

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

LibreOffice trafi na smartfony. To kolejny cios dla Microsoftu

Twórcy darmowego pakietu LibreOffice poinformowali o planach wydania swoich aplikacji na urządzeniach mobilnych.

PytanieZaPytaniem
z
instalki.pl
dodany: 30.05.2026, 06:25:16
  • 177
  • #
    android
  • #
    smartfon
  • #
    ios
  • #
    libreoffice
mariecziek
mariecziek 30.05.2026, 13:54:55 via Wypiek
  • 1
@szaloneneutrino przecież nawet Word nie czyta poprawnie docx. (-‸ლ)
Nupharizar
Nupharizar
29.05.2026, 18:39:23
  • 120
Dajcie jakieś kawałki, które po usłyszeniu wywołują u was prawie bolesną nostalgię.

#gry #gothic #morrowind #arcanum #muzyka #
Nupharizar - Dajcie jakieś kawałki, które po usłyszeniu wywołują u was prawie bolesną...
  • 112
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 29.05.2026, 19:53:40 via Wykop
  • 32
@Nupharizar:
mariecziek - @Nupharizar:
  • Odpowiedz

970

Nawrocki ostro reaguje na decyzję Zełenskiego Chce mu odebrać Order Orła Białego

Prezydent Karol Nawrocki bardzo stanowczo reaguje na decyzję prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w sprawie nadania ukraińskiej jednostce imienia "Bohaterów UPA". Nawrocki zapowiedział, że chce, by jednym z punktów posiedzenia Kapituły Orderu Orła Białego, było odebranie orderu Zelenskiemu

Makavlani
z
rmf24.pl
dodany: 29.05.2026, 08:44:01
  • 209
  • #
    polityka
  • #
    prezydent
  • #
    ukraincy
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
mariecziek
mariecziek 29.05.2026, 11:38:45 via Wykop
  • 16
Zamiast odbierać jakieś ordery - po prostu postawić przed faktem - jeśli taka jednostka powstanie - Polska zablokuje Ukrainie możliwość dołączenia do UE. Niech wtedy wybierają kto jest ważniejszy - ludobójcy czy członkowstwo w UE.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

282

Zielona rewolucja uderzyła w Brukselę. Unijni komisarze wściekli na elektryki

Zielona rewolucja uderzyła w Brukselę. Unijni komisarze wściekli na elektryki

Komisarze Komisji Europejskiej muszą zatrzymywać się na ładowanie elektrycznych aut podczas podróży do Strasburga, co wydłuża czas przejazdu i budzi ich frustrację.

Victor_Manzon
z
rmf24.pl
dodany: 27.05.2026, 22:07:37
  • 69
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    zielonylad
  • #
    elektryki
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    elektromobilnosc
  • #
    polityka
mariecziek
mariecziek 28.05.2026, 19:11:50 via Wykop
  • 2
Rozwiązaniem nie jest też podróż pociągiem, bowiem komisarze nie mogą wtedy prowadzić poufnych rozmów telefonicznych.


To niech se ogarną wideorozmowę na Zoomie czy innym Signalu. Wałęsają się tylko w te i wewte bez potrzeby.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

373

Nowe przepisy wykończą magazyny energii. Koniec taniego prądu zanim ten nastąpił

Nowe przepisy wykończą magazyny energii. Koniec taniego prądu zanim ten nastąpił

Rynek energetyczny Polsce czekać może potężny wstrząs. Nowe projekty przepisów ustanawiające restrykcyjne wymogi stawiają pod znakiem zapytania przyszłość przydomowych magazynów energii. Oberwie się także fotowoltaice. Zamiast obiecanych oszczędności, inwestorzy mogą zderzyć się z gigantycznymi...

JakubWiech
z
youtube.com
dodany: 27.05.2026, 17:28:58
  • 98
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    energetyka
  • #
    technologia
  • #
    prawo
  • #
    finanse
mariecziek
mariecziek 28.05.2026, 11:47:46 via Wykop
  • 3
@tomaszkus: To przestań oddychać skoro jesteś taki eko - w końcu każdy twój oddech to porcja CO2.
Lardor
Lardor
28.05.2026, 08:35:27
  • 31
Takie auta to najwięcej fanu mi sprawiają w tym podupconym SCT #krakow #motoryzacja #samochody
Lardor - Takie auta to najwięcej fanu mi sprawiają w tym podupconym SCT #krakow #moto...

źródło: 1000093158

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mariecziek
mariecziek 28.05.2026, 09:54:13 via Wykop
  • 2
brak wspomagania, klimy, mocy, przestrzeni, wygody


@misk4cy: Gdzie wady? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz

513

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Ograniczenie konsumpcji prowadzi do wolności

Tomek Kopyra brutalnie o dzisiejszym konsumpcjonizmie.

SoLUffka
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 15:12:08
  • 191
  • #
    tomekkopyrazblogublogkopyracom
  • #
    kopyra
  • #
    praca
  • #
    pracbaza
  • #
    korposwiat
  • #
    pieniadze
mariecziek
mariecziek 27.05.2026, 09:23:11 via Wykop
  • 0
Też mam starsze auta i planuję nimi jeździć do momentu aż się rozlecą lub nie będzie miało sensu naprawianie ich


@remul: Ale planeta płonie - jak ty tego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mariecziek
mariecziek 27.05.2026, 18:28:08 via Wykop
  • 0
@ZostaneMistrzem: Myślę, że to trzeba mieć zajawkę na jazdę starym gratem. Swoje Volvo mam 13 lat. Za ten czas padło mi 2 razy tak, że musiałem wracać na holu. Raz wysprzęglik mi padł, raz zęby na pasku pompy paliwa mi zjadło i to wydarzyło się jakieś 2-3 lata temu, czyli auto miało 23-24 lata na karku. No ale ja staram się wymieniać na bieżąco wszystko co jest związane z zawieszeniem,
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 25
  • Strona 1 z 25
  • >
  • Wilno
  • http://www.lastfm.pl/user/mariecziek
  • mariecziek@gmail.com

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 22.02.2016

    Komentator
  • Rocznica
    od 09.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 26.02.2013

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 01.03.2014

    Mikroblogger
  • Kolarz
    od 25.11.2013

    Kolarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking