Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko217
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
nauka-transport

nauka-transport

Dołączył 10 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 5198
  • Znaleziska 2245
  • Mikroblog 2953
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 3

287

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Kryzys edukacji w USA: 70% czwartoklasistów nie czyta biegle

Jeszcze gorzej jest z matematyką - 73% ósmoklasistów nie radzi sobie z nią. Pandemia pogłębiła kryzys, ale problemy zaczęły się wcześniej (smartfony, media społecznościowe). Eksperci ostrzegają, że bez zdecydowanych działań kolejna generacja wejdzie na rynek pracy z poważnymi deficytami.

matixrr
z
yahoo.com
dodany: przedwczoraj, 12:25:48
  • 137
  • #
    usa
  • #
    ameryka
  • #
    nauka
  • #
    dzieci
  • #
    szkola
  • #
    edukacja
nauka-transport
nauka-transport 14 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
»wszystkie kraje byłego ZSRR mają najniższy wskaźnik analfabetyzmu
@julian69:
Były blok wschodni, którego trzonem był ZSRR był akurat z perspektywy tzw. zachodu - krajów pierwszego świata, drugim światem.
3 świat to były kongobały z chatkami z gówna.

54

Do naszych rodzimych mistrzów kierownicy dołącza nowy sort z importu

Do naszych rodzimych mistrzów kierownicy dołącza nowy sort z importu

Kolumbijczyk bez prawa jazdy zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym małżeństwem podróżującym z małym dzieckiem. Więcej pracowników z krajów III świata - społeczeństwo wytrzyma.

pumpernikiem
z
grodzisk.naszemiasto.pl
dodany: 27.05.2026, 18:22:09
  • 3
  • #
    wypadek
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kolumbia
  • #
    polska
  • #
    imigracja
nauka-transport
nauka-transport 29.05.2026, 22:44:08 via Wykop
  • 0
»Teraz trzeba znaleźć tego co go tu wpuścił i wymierzyć sprawiedliwość.
@lapps:
Bardzo ważne słowa, jeżeli nie chcemy mieć imigracyjnego syfu w Polsce.
piotrek_18_89
piotrek_18_89
28.05.2026, 06:27:20
  • 362
#dzieci #szkola #rodzicielstwo

Chciałem zaprosić do dyskusji na temat samodzielnego chodzenia do szkoły dzieci.

Dla namalowania tła przedstawię swoją sytuację. Mieszkam w średniej wielkości mieści, szkołę widzę z okna mieszkania. Żona pracuje zdalnie z domu.

Zacząłem
  • 240
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 28.05.2026, 21:25:55 via Wykop
  • 0
@henk:
"Mieszkam w NO i tutaj widok małych kaszojadów, na oko to tak ze 4, może 5 lat, dreptających do szkoły czy przedszkola, zimą, po nieodśnieżonych chodnikach to nic niezwykłego. A należy dodać, że Norwegowie mają na punkcie dzieci i ich dobrostanu istnego p-------a."

Uzupełnie Twoje informacje z Norwegii, bo jest kilka powodów, dlaczego 4 letnie dzieci drepczą tu po ulicy same.
1. Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach to ponad 4000zł kary
  • Odpowiedz

1957

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Brzoska ograł Ryanair i Wizz Air? Oto walizka InPost do Paczkomatu

Tanie bilety kuszą niską ceną, ale każda dodatkowa usługa oznacza kolejne opłaty. Szczególnie dotyczy to bagażu. Teraz jednak pojawiło się rozwiązanie, które może mocno namieszać na rynku podróży.

Tumurochir
z
obserwatorlogistyczny.pl
dodany: 27.05.2026, 11:14:10
  • 445
  • #
    inpost
  • #
    paczkomaty
  • #
    podroze
  • #
    lotnictwo
  • #
    ryanair
  • #
    podrozujzwykopem
nauka-transport
nauka-transport 28.05.2026, 12:38:36 via Wykop
  • 0
» ja bardziej myślałem o czymś na kształt szuflad na zwłoki jak w prosektorium xDD
@Charakietrela:
Nieironicznie jeśli byłyby wymiarów kapsuł do spania, to latałbym.
Hostele kapsułowe istnieją nie tylko w Azji ale nawet Polsce, więc koncept jest przetestowany, a to dużo wygodniejsza pozycja niż gnieść się w Ryanairowych fotelach zwłaszcza na środkowym miejscu jak siedzą w rzędzie 3 większe osoby.

583

Google zbanowało popularnego twórcę mangi. Stracił Gmaila i całe archiwum prac

Google zbanowało popularnego twórcę mangi. Stracił Gmaila i całe archiwum prac

Jeden komunikat wystarczył, by popularny japoński rysownik mangi stracił dostęp do całego cyfrowego życia. Masahiro Itosugi poinformował, że jego konto Google zostało automatycznie zawieszone po tym, jak system moderacji AI oznaczył stare szkice i prywatne pliki. Odwołanie nie działa.

jestemjakijestem1212
z
ithardware.pl
dodany: 26.05.2026, 18:42:27
  • 242
  • #
    ciekawostki
  • #
    manga
  • #
    japonia
  • #
    technologia
  • #
    komputery
  • #
    informacje
nauka-transport
nauka-transport 27.05.2026, 12:26:13 via Wykop
  • 0
@dafto:
"Aktualnie jedynie używam niezalogowanego google maps, bo tu najciężej o odpowiednik."
mapy.com

322

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Kupujcie chińskie roboty - wasze dane powędrują do Pekinu za darmo

Towarzysze z Komunistycznej Partii Chin zawsze chętnie pokazują tańczące automaty.

Helikon
z
zmescience.com
dodany: 19.05.2026, 11:50:28
  • 187
  • #
    technologia
  • #
    roboty
  • #
    chiny
  • #
    cyberbezpieczenstwo

nauka-transport
nauka-transport 20.05.2026, 19:11:09 via Wykop
  • 0
@LUXer:
Jest nawet możliwe, że jak zobaczą że masz dużo chińskich towarów, to dostaniesz kupon rabatowy na Aliexpress.

342

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowa opłata dla właścicieli elektryków w USA: 130 USD rocznie na naprawę dróg

Nowe przepisy mają pomóc finansować naprawy dróg wraz ze spadkiem wpływów z podatku paliwowego. Początkowo opłata ma wynosić 130 dolarów dla właścicieli aut elektrycznych i 35 dolarów dla hybryd plug-in.

matixrr
z
reuters.com
dodany: 19.05.2026, 17:33:35
  • 155
  • #
    samochody
  • #
    motoryzacja
  • #
    samochodyelektryczne
  • #
    usa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
nauka-transport
nauka-transport 20.05.2026, 19:04:09 via Wykop
  • 1
@osetnik:
1. Auta osobowe nie mają dużego znaczenia dla stanu dróg.
https://www.researchgate.net/profile/Maxwell-Lay/publication/279479007_AIR_000-248/links/559398ba08ae16f493ee7145/AIR-000-248.pdf?origin=publication_list

PS: Mój iMiev waży niecałe 1200kg a Tesla S 2100kg
Amarok którym czasem ciągam przyczepy 2400kg a hobbystyczny VW
nauka-transport - @osetnik: 
1. Auta osobowe nie mają dużego znaczenia dla stanu dróg...

źródło: Screenshot from 2026-05-20 20-50-10

Pobierz
Qba_89
Qba_89
10.05.2026, 21:34:13
  • 9
#mecz
Qba_89 - #mecz

źródło: obraz

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 11.05.2026, 12:03:20 via Wykop
  • 1
@Qba_89:
Przypomniałem sobie to zdjęcie, patrząc na tą szczęśliwą rodzinę:
nauka-transport - @Qba_89: 
Przypomniałem sobie to zdjęcie, patrząc na tą szczęśliwą ...

źródło: Screenshot from 2026-05-11 14-02-27

Pobierz
  • Odpowiedz

304

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Jacek Dukaj i jego książki | Fantastyka, która nie bierze jeńców

Głośno jest o występie Jacka Dukaja w Kanale Zero. Warto jednak po prostu zapoznać się z jego książkami, bo to ekstraklasa światowa, jeśli chodzi o fantastykę.

bukins
z
ksiazki-fantasy.pl
dodany: 03.05.2026, 19:26:29
  • 114
  • #
    fantastyka
  • #
    scifi
  • #
    sciencefiction
  • #
    ksiazki
  • #
    dukaj
  • #
    nauka
nauka-transport
nauka-transport 05.05.2026, 08:43:38 via Wykop
  • 0
»Ale za brak kontynuacji Perfekcyjnej niedoskonałości Dukaj będzie się smażył w piekle.
@Znachor_enjoyer:
Lepiej że nie zrobił, niż jakby miał napisać odpowiednik Paragraf 22 bis...
Alexosz
Alexosz
26.04.2026, 17:22:37
  • 31
W przyszłym tygodniu Widzew ma szansę zrobić najśmieszniejszą rzecz w historii.

#mecz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 26.04.2026, 17:28:54 via Wykop
  • 4
@Alexosz:
Jest szansa na zrobienie czegoś na miarę meczu z 1997 roku :]
  • Odpowiedz

Famine
Famine
25.04.2026, 09:16:25
  • 7
#zwiazki #tinder #randkujzwykopem #podrywajzwykopem #heheszki
Famine - #zwiazki #tinder #randkujzwykopem #podrywajzwykopem #heheszki

źródło: temp_file8507732824920484591

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 25.04.2026, 17:32:19 via Wykop
  • 0
@heinrich-von-spychow:
absolutnie niedoceniony! xD
  • Odpowiedz

357

Zajeżdżanie drogi, spychanie z pasa, pyskówki, bójki. Kierowcy mają tego dość

Zajeżdżanie drogi, spychanie z pasa, pyskówki, bójki. Kierowcy mają tego dość

W 2025 r. na nasze skrzynki Stop agresji drogowej wpłynęło łącznie 44 526 zgłoszeń dotyczących agresywnych i niebezpiecznych zachowań uczestników ruchu drogowego. To znacznie więcej niż w roku 2024 , kiedy odnotowaliśmy 30 581 takich sygnałów

Izanagi013
z
rp.pl
dodany: 21.04.2026, 15:34:57
  • 145
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    polska
  • #
    prawo
nauka-transport
nauka-transport 22.04.2026, 07:36:59 via Wykop
  • -1
»Nie ma już nadziei dla tego kraju. To raj dla konfidentów i donosicieli.
@mikiofpersia:
Jeden człowiek ostatnio w Bystrzycy Kłodzkiej postanowił nie być "konfidentem i donosicielem" i "sztywniutko i prawilnie" z-----ł patusa, który nie szanował wspólnych reguł koegzystencji.
Ale wtedy takie ułomne jednostki jak ty, p--------e coś w więziennej gwarze o konfidentach i mające tatuaże "śmierć sześćdziesionom" się zesrały i zaczęły wypuszczać do internetu filmiki, że powinien był zadzwonić na

1730

Norwegia rozważa wprowadzenie pracy zdalnej w celu oszczędzania paliw

Norwegia rozważa wprowadzenie pracy zdalnej w celu oszczędzania paliw

Choć jest dużym producentem ropy i gazu, Norwegia ma rezerwy strategiczne paliw tylko na 20 dni. Obecnie rząd rozważa wprowadzenie powszechnej pracy zdalnej.

ArnoldZboczek
z
money.pl
dodany: 19.04.2026, 18:41:02
  • 397
  • #
    norwegia
  • #
    paliwo
  • #
    motoryzacja
  • #
    praca
  • #
    pracazdalna
  • #
    homeoffice
nauka-transport
nauka-transport 20.04.2026, 11:37:30 via Wykop
  • 0
@Saeglopur:
"Siła nabywcza jest kosmiczna i dosłownie jedna z najwyższych jeśli nie najwyższa na świecie"
xD
litości...
nauka-transport
nauka-transport 20.04.2026, 11:40:57 via Wykop
  • 6
@bl33p33r:
Na dzień dzisiejszy dopiero około 33% osobówek, więc po co to żenujące p---------e?
nauka-transport - @bl33p33r: 
Na dzień dzisiejszy dopiero około 33% osobówek, więc po...

źródło: Screenshot from 2026-04-20 13-39-10

Pobierz
nauka-transport
nauka-transport 20.04.2026, 13:33:08 via Wykop
  • 0
@Saeglopur:
Jest tak kosmiczna, że w 2025 emigracja z Polski do Norwegii wyniosła sumarycznie 360 osób - najniżej od 2003 roku.
Żeby być dokładnym siła nabywcza przeciętnego Norwega, jest ledwie o 35% wyższa niż przeciętnego Polaka - no kosmiczna, że hoho.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage
Dodając, że w tylko samej Europie niższa niż w Danii, Szwajcarii, Austrii, Niderlandach i Luksemburgu i porównywalna do Niemiec.
O jakości usług, oraz różnorodności i dostępności towarów też możnaby wsponieć, bo to

318

Rekordowe wyłączenia OZE w Polsce. "Marnujemy czystą i tanią energię"

Rekordowe wyłączenia OZE w Polsce. "Marnujemy czystą i tanią energię"

wiąteczny weekend pokazał narastający problem polskiego systemu energetycznego. Przy niskim zapotrzebowaniu na prąd i rekordowej produkcji z fotowoltaiki oraz wiatru pojawiła się nadpodaż energii, a ceny spadły poniżej zera. Konieczne było więc ograniczenie pracy części instalacji OZE.

TakiTaki
z
biznes.interia.pl
dodany: 17.04.2026, 05:33:03
  • 250
  • #
    polska
  • #
    energetyka
  • #
    oze

nauka-transport
nauka-transport 18.04.2026, 13:35:42 via Wykop
  • 0
»Pytanie dlaczego u nas nie można tak zrobić?
@svenHan:
https://pstryk.pl/ceny
zamykam temat
nauka-transport
nauka-transport 18.04.2026, 13:37:42 via Wykop
  • 0
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:
kupujesz magazyn energii, przechodzisz na https://pstryk.pl/ceny i bzikasz

othe2137
othe2137
othe2137
13.04.2026, 07:44:35
  • 213
#bystrzycaklodzka #bron #strzelectwo
300k na zbiorce, jeszcze troche i beda mogli wynajac black waters i sila odbic go z tego wiezienia xD
A tak serio bardzo fajnie pokazuje to solidarnosc w spolecznosci strzeleckiej, sama sprawa bedzie kluczowa dla przyszlosci kraju i bedzie jasno przedstawione czy jestesmy wolnymi ludzmi czy bydlem od placenia podatkow.
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 13.04.2026, 13:00:27 via Wykop
  • 6
»A tak serio bardzo fajnie pokazuje to solidarnosc w spolecznosci strzeleckiej
@othe2137:
NIe jestem w społeczności strzeleckiej, a też wpłaciłem za ten dobry uczynek, który zrobił.
Wolę, żeby tacy jak on codziennie chodzili z bronią po mieście, niż 3 n--------h patusów, którzy biją albo tną nożami losowych ludzi i p------------ą się o nic, bo tak im się podoba.
(zanim patus zdechł, zdążył pobić losowe 2 osoby tylko tego jednego wieczoru)
Ciesze się że jeden
  • Odpowiedz
thorgoth
thorgoth
12.04.2026, 11:43:08
  • 845
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 13.04.2026, 10:20:22 via Wykop
  • 2
@thorgoth:
Jedyny zarzut który powinien dostać od społeczeństwa, to naganę z zapytaniem dlaczego jako instruktor strzlelectwa miał jedynie 33% skuteczności i pozwolił oddalić się dwóm pozostałym agresywnym alkośmieciom.
  • Odpowiedz
angelofdeath007
angelofdeath007
07.04.2026, 20:59:10
  • 20
Barcelona to jest jedyna drużyna która potrafi upokorzyć Real i nastrzelać im bramek. Te wszystkie Bayerny, Liverpoole, Manchestery, PSG to w jakiej by formie by nie były (no raz City poszło ogniem) to nie są w stanie tego Realu wygrzmocić.
#mecz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 07.04.2026, 21:05:52 via Wykop
  • 1
@angelofdeath007:
https://www.youtube.com/shorts/yvLTtIhAkNQ
nauka-transport - @angelofdeath007: 
https://www.youtube.com/shorts/yvLTtIhAkNQ
  • Odpowiedz
l--RAD--l
l--RAD--l
07.04.2026, 20:37:41
  • 6
Na Bernabeu przynajmniej jest jakiś doping, na Camp No wszyscy siedzą i w---------ą chrupki
#mecz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nauka-transport
nauka-transport 07.04.2026, 20:46:06 via Wykop
  • 0
@l--RAD--l:
"Na Bernabeu przynajmniej jest jakiś doping"
Noo... bo kibice Bayernu przyjechali w miare sporą grupą.
"na Camp No wszyscy siedzą i w---------ą chrupki "
sugerowanie, że miejscowi na Bernabeu robią inaczej
Przecież oba te stadiony to pod względem dopingu absolutna żenada.
  • Odpowiedz

784

Czy internet zgównowaciał?

Pokaż treści 18+

Czy internet zgównowaciał?

Zrobili nam z internetu paszę dla mózgu a my mówimy: poproszę dokładkę. Artykuł o tym, jak zepsuliśmy sieć i z użytkowników staliśmy się produktami.

grajkoo
z
oko.press
dodany: 04.04.2026, 12:14:17
  • 353
  • #
    internet
  • #
    socialmedia
  • #
    ai
  • #
    ciekawostki
  • #
    socjologia
  • #
    technologia
nauka-transport
nauka-transport 05.04.2026, 21:50:06 via Wykop
  • 1
@mbbb:
gdzie tylko znajomi wtajemniczonych mają dostęp? XD
@konradpra: bez kitu ale w elektronice samochodowej tak mniej więcej jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wolę ideę mhhauto gdzie zarejestrować może się każdy ale musi zapłacić 30 euro.
To

916

Lamborghini 213km/h po S | Kolejny Majtczak, tylko, że Ukraiński

Lamborghini 213km/h po S | Kolejny Majtczak, tylko, że Ukraiński

A potem będzie uciekał do Emiratów czy tam innych Dubajów. Swoją drogą, jacy biedni ci ukraińcy. Trzeba im pomagać, a oni sobie Laborghinim latają.

xvscx
z
suwalki.policja.gov.pl
dodany: 03.04.2026, 09:42:46
  • 152
  • #
    majtczak
  • #
    polskiedrogi
  • #
    sebastianmajtczak
  • #
    polska
  • #
    wykop
nauka-transport
nauka-transport 04.04.2026, 21:19:50 via Wykop
  • 0
»W DE nie ma ograniczeń i jest to norma.
@adrian-nnnnn:
Zajebiście. To niech sobie tak jedzie w DE. Tutaj póki co jest Polska.
PS: Na całym świecie nie jest to norma, w wielu mądrych krajach, mających dużo lepsze statystyki bezpieczeństwa na drogach od Niemiec poszedłby z automatu do więzienia a auto zostałoby zlicytowane.
Niemcy wielokrotnie w swojej historii pokazały, że potrafią być głupim narodem z którego nie należy brać przykładu.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 14
  • Strona 1 z 14
  • >

Nauka Transport

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.01.2019

    Komentator
  • Rocznica
    od 09.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking