Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko107
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
maciundo

maciundo

Dołączył 13 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 4609
  • Znaleziska 4546
  • Mikroblog 63
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 1

653

Koniec chaosu z ładowarkami, laptopy mają mieć USB-C

Koniec chaosu z ładowarkami, laptopy mają mieć USB-C

Unia Europejska oficjalnie uruchomiła nowe przepisy dotyczące sprzedaży laptopów. Sprzedaż laptopa bez usb-c będzie nielegalne

iggy_p
z
ithardware.pl
dodany: 29.04.2026, 08:18:26
  • 292
  • #
    komputery
  • #
    informatyka
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 29.04.2026, 10:40:44 via Wykop
  • 87
@epicentrum_chaosu: dokładnie i taki zestaw x500 mln ludzi w Europie i tak co 15-20 lat w kibel. Jak sie patrzy na odpady tylko przez pryzmat siebie to sie nie widzi skali. W uk zyłem z młodymi ludzmi w hostelu dla pracowników, w czasach przed płatnymi reklamówkami widziałem ich zakupy. Jedzie grupa 4 osob do tesco. Kazda generuje 4-5 worków i potem to wszystko szło w kibel... czyli jedne zakupy i

432

Migracja wchodzi do Polski i nikt tego nie zatrzyma. Ludzie nie wyjdą na ulice.

Migracja wchodzi do Polski i nikt tego nie zatrzyma. Ludzie nie wyjdą na ulice.

Migracja się rozpoczyna, nie zatrzyma jej ani prezydent ani rząd. Nie ma odwrotu.

jan-fifalski
z
youtube.com
dodany: 27.04.2026, 14:24:08
  • 116
  • #
    migranci
  • #
    uchodzcy
  • #
    migracja
  • #
    polska
maciundo
maciundo 28.04.2026, 11:39:41 via Wykop
  • 9
Za migracje w 80% odpowiada biznes. Jeden sciaga do pracy, drugi tworzy fikcyjne uczelnie etc
Konfa wini polityków, lecz w szefa januszexu ktory u mentzena zamawia konsultacje podatkowe to juz krytyki nie bedzie.
Nie powiedza ze firma x jest zla tylko ze politycy partii pip czy po sa zli.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1305

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przyjrzy się rozmowie Sebastiana M.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przyjrzy się rozmowie Sebastiana M.

Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przyjrzy się sprawie rozmowy Sebastiana M. z jego matką, do której doszło w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim. Rozmówca Sebastiana M. mówił, że "ministerstwo podpisało wszystkie dokumenty", a sam M. miał "wyjść na wolność z dyplomatą". NIE ZAPOMINAMY!

musicisgood
z
o2.pl
dodany: 28.04.2026, 09:32:58
  • 51
  • #
    sebastianmajtczak
  • #
    majtczak
  • #
    polska
  • #
    afera
  • #
    wypadek
  • #
    prawo
maciundo
maciundo 28.04.2026, 11:36:38 via Wykop
  • 52
To nie bylo tak ze ojcem chrzestnym, jest brat ojca? ojciec chrzestny ktory jest wysoko w Policji. Dlatego mial wyjsc. Przeciez dla niego to sprawa najwazniejsza zeby syna brata (=jakby wlasny syn) wyciagnac.

Na moje mógł nie uciekac tylko pokora i od razu areszt. Przeciez czas w areszczcie idzie na poczet wyroku.

Nawet jakby dostał 5 lat to by niebawem wyszedł. I temat był zamkniety dla niego.

Zle to rozegrali.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1888

Ojciec Viki Gabor aresztowany pod zarzutem udziału w mafii wnuczkowej

Ojciec Viki Gabor aresztowany pod zarzutem udziału w mafii wnuczkowej

Dariusz G, ojciec Wiktorii "Viki" Gabor, został aresztowany pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. "Mafia wnuczkowa" rekrutująca się ze społeczności romskiej, miała zdaniem prokuratury wyłudzać oszczędności od osób starszych.

thorgoth
z
se.pl
dodany: 21.04.2026, 09:12:38
  • 154
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    muzyka
  • #
    kryminalne
  • #
    policja
maciundo
maciundo 22.04.2026, 10:58:10 via iOS
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

818

Akcja pomocy Irańskiemu kierowcy TIRa z 2019 roku w Polsce

Akcja pomocy Irańskiemu kierowcy TIRa z 2019 roku w Polsce

Warto przypomnieć w kontekście 'wielkiej polityki' jak zwykli ludzie są w stanie się porozumieć. Triumf humanizmu nad podziałami kreowanymi przez 'władców motłochu'

SaperX
z
onet.pl
dodany: 20.04.2026, 11:43:01
  • 76
  • #
    iran
  • #
    polska
  • #
    tir
  • #
    pomoc
  • #
    humanizm
maciundo
maciundo 20.04.2026, 13:51:32 via Wykop
  • 0
Duża biurokacje musiał przejść w Iranie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

3214

InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski

InPost przesczepia patologiczny zwyczaj dawania napiwków do Polski

Byłem odebrać przesyłkę z paczkomatu, no i po zakończeniu procesu wita mnie taki komunikat jak na screenie. Wszystko wygląda na to że właściciel InPostu chce przeszczepiać patologiczne zwyczaje z USA do Polski. Patologiczne dlatego że tam napiwki często sa obowiązkowe i wliczne w wynagrodzenie.

HeavyFuel
z
wykop.pl
dodany: 17.04.2026, 12:13:04
  • 414
  • #
    paczkomaty
  • #
    inpost
  • #
    biznes
  • #
    polska
  • #
    zalesie
maciundo
maciundo 18.04.2026, 08:01:50 via iOS
  • -3
Napiwki maja sens jak paczka waży, jest gabarytem … lecz ile z tego dostanie sam kurier ? Poza tym czy to idzie bezpośrednio do kuriera czy jego pośrednika szefa i potem on z łaski swojej wypłaci ?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

585

"Za pracę na kasie samoobsługowej nikt nam nie płaci"

"Za pracę na kasie samoobsługowej nikt nam nie płaci"

"Jesteśmy tak zaradni, tak samowystarczalni, tak ogarnięci i tak wielozadaniowi, że z tego rozpędu świadczymy nieodpłatną pracę na kasach samoobsługowych na rzecz sklepów. Zrobimy zakupy, wydamy pieniądze i jeszcze sami się obsłużymy".

WroTaMar
z
kobieta.gazeta.pl
dodany: 12.04.2026, 14:13:20
  • 426
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
  • #
    zakupy
  • #
    ekonomia
  • #
    biedronka
  • #
    lidl
maciundo
maciundo 13.04.2026, 10:00:34 via iOS
  • -2
Bzdura - widzi kasę samoobsługową a promocji czy niskich cen nie widzi … proponuje zwiększyć ceny a potem wypłacać 2zl bonusu ze sie samemu skasowało …
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

359

Nieruchomości w Polsce zanurkują? "Dubaj skończy hossę". Efekt wojny z Iranem

Nieruchomości w Polsce zanurkują? "Dubaj skończy hossę". Efekt wojny z Iranem

Nieruchomości w Polsce były inwestycyjnym hitem ostatnich dekad. Hossa się kończy, a ceny zanurkują? Sprawdzamy. Problemy z betonem w Dubaju mogą skończyć lata wzrostów.

NQBIT
z
bithub.pl
dodany: 15.03.2026, 19:21:16
  • 164
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    dubaj
  • #
    wojna
  • #
    mieszkania
maciundo
maciundo 16.03.2026, 09:48:13 via iOS
  • 4
Brak dzieci wynika ze ludzie są singlami czyli mieszkają samemu. Im więcej samotnych osób tym więcej mieszkań potrzeba. Para mieszka w jednym mieszkaniu, dwóch singli w dwóch mieszkaniach. My dzieci nie mamy - przyjdą emigranci i nas zastąpią. W moim mieście bańka ratuje stare kamienice bo inwestorzy lądują w nie kasę. Jak to się skończy to nie będzie z czego tych kamienic ratować… Co do małych miast tam często jest tak że
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

417

Nigdy na świecie nie było tylu singli? Glogbalna Epidemia samotności.

Pokaż treści 18+

Nigdy na świecie nie było tylu singli? Glogbalna Epidemia samotności.

Ciekawy film, a ma mało wyświetleń - polecam obejrzeć :)

bartek-lak
z
youtube.com
dodany: 09.03.2026, 15:53:33
  • 290
  • #
    samotnosc
  • #
    zwiazki
  • #
    tinder
  • #
    p0lka
  • #
    podrywajzwykopem
  • #
    milosc
maciundo
maciundo 10.03.2026, 10:14:55 via Wykop
  • 12
Social media, brak wartości religijnych, rodzina etc Do tego walka z kosztami zycia, kredyty etc Lecz najwazniejsze chemia, hipergamia. Z jednej strony spoko ze bedzie mniej ludzi na swiecie. Z drugiej to nie dotyczy biednych krajów. Czyli ci co powinni sie mniej rozmnazac nadal to robia. A ludzie w bogatych krajach przestali. Czyli po prostu bedzie migracja ludnosci np. ludzie z Indii zaleją Europe.

W Polsce mniej ludzi = nie ma kto
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

146

Adwokat od "trumny na kółkach" skazany z śmiertelny wypadek.

Adwokat od "trumny na kółkach" skazany z śmiertelny wypadek.

Zapadł wyrok w tzw. sprawie adwokata od "trumny na kółkach". Paweł K. został prawomocnie skazany na rok i sześć miesięcy.

nhedoheb
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 05.03.2026, 11:25:32
  • 43
  • #
    adwokat
  • #
    wyrok
  • #
    na
  • #
    kolkach
  • #
    trumna
maciundo
maciundo 05.03.2026, 13:59:23 via Wykop
  • -34
Koleś być chamski, lecz powiem szczerze ze jego słowa o trumnie na kólkach, był mocny i w sumie prawdziwy. Wiele aut jest trumnami na kólkach i trzeba o tym pamietac.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

15

Tymofiy Mylovanov - mit o wszechmocnym NATO, które może powstrzymać Rosję

Pokaż treści 18+

Tymofiy Mylovanov - mit o wszechmocnym NATO, które może powstrzymać Rosję

"Mit o wszechmocnym NATO, które może powstrzymać Rosję, już nie istnieje" pisze Tymofiy Mylovanov - Prezes Kijowskiej Szkoły Ekonomicznej; Minister Gospodarki Ukrainy, 2019-2020. Sadze ze należy sie temu Panu naglosnienie

ncreborn
z
x.com
dodany: 14.02.2026, 08:16:49
  • 8
  • #
    ukraina
  • #
    nato
  • #
    europa
  • #
    wojna
maciundo
maciundo 14.02.2026, 14:07:37 via Wykop
  • -4
Armia od 4 lat w wojnie a po drugiej stronie teoretycy. Operator który zniszczył xxx celów a po drugiej stronie teoretyk. Ukraina w pewnym momencie powie my bronimy EU i takie są nasze warunki... I beda miec prawo do tego... Do tego lepiej im placic za ochrone i walenie w Rosje niz stracic kraje Bałtyckie, polskie mazury etc
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2535

Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)

Maksymalna wypłata BLIK w Euronet z limitem 200 zł (wcześniej 800 zł)

Od 19 lutego Euronet wprowadza nowy limit wypłaty gotówki Blikiem. Maksymalna kwota jednorazowej transakcji to 200 zł.

pieczarkowy
z
tvn24.pl
dodany: 11.02.2026, 16:13:51
  • 368
  • #
    banki
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    blik
maciundo
maciundo 12.02.2026, 06:53:23 via Wykop
  • -3
Prowizja od jednej wypłaty ile jest dla nich ? 2zl za miejsce płacą, za konwój 2 kolesi z gotówką też,jeśli koleś z gotówką zarabia 50zl brutto na godzinę jest ich 2. Do tego koszt pancernego vana. Dojazd do kolejnego bankomatu i pewnie wyjdzie 30-45 minut na jeden ? To sobie możecie zobaczyć ile wypłat musi być aby było tylko na pensje tych 2 …
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

710

Dość benefitów z sufitu. Pracownicy chcą podwyżek, nie lukrowego wellbeingu

Dość benefitów z sufitu. Pracownicy chcą podwyżek, nie lukrowego wellbeingu

Firmy dorzucają jogę, aplikacje do medytacji i psychologa w pakiecie. Pracownicy mówią: nie, dziękujemy. Wolą pieniądze, które da się wydać na rachunki i zakupy. Coś pękło w idei benefitów i dane pokazują to czarno na białym.

iza-anna
z
serwisy.gazetaprawna.pl
dodany: 10.02.2026, 12:28:57
  • 143
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    wellbeing
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 11.02.2026, 08:40:44 via Wykop
  • 1
na pepper pl jest info jak mozna miec medicovert sport za około 130zł na miesiac dla kazdego (darowizna na fundacje ...) to jakby ktos potrzebował na silke basen miec ...a w pracy nie ma tego.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

379

Marsylia od kuchni: narkotyki, przemoc i upadek miasta

Pokaż treści 18+

Marsylia od kuchni: narkotyki, przemoc i upadek miasta

Marsylia od lat uchodzi za jedno z najniebezpieczniejszych miast Europy. Porachunki gangów i brutalne napady to codzienność - zwłaszcza w biedniejszych, północnych dzielnicach. Handel haszyszem opanował całe miasto; narkotyki można kupić na każdy

brudny_boks
z
youtube.com
dodany: 04.02.2026, 08:38:25
  • 86
  • #
    kanalzero
  • #
    ciekawostki
maciundo
maciundo 05.02.2026, 06:00:20 via Wykop
  • 7
Kanał Zero łapie tresci ktore sie klikaja. Sam lubie ogladac tych 2 typków co chodzą po miastach europy i pokazuja problemy. Oni wyczuli trend i robia to samo... Z jednej strony spoko, z drugiej tym jest zero - szukaja co jest nosne i tyle. Nie ma tam nic nowego odkrywczego czegos co faktycznie wnosi cos do naszego zycia.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1842

Pomysł rządu w UK: Wieś brytyjska musi być mniej biała.

Pokaż treści 18+

Pomysł rządu w UK: Wieś brytyjska musi być mniej biała.

Rząd UK bierze na celownik brytyjskie wsie, które wedle nowego raportu są zbyt białe, rząd chce to zmienić w imię różnorodności. Dokument mówi, że mniejszości etniczne skupione są głównie w miastach i nie korzystają z przyrody.

Manah
z
express.co.uk
dodany: 03.02.2026, 13:22:15
  • 325
  • #
    uk
  • #
    wielkabrytania
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    lewackalogika
  • #
    4konserwy
maciundo
maciundo 04.02.2026, 06:02:59 via Wykop
  • 2
Wyslałem to do kumpla Angola. I pisze mu 6 lat po Brexie i nadal głupie pomysły rodzą się wew. UK...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1483

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

Wzrost czynszów = niższa dzietność we wszystkich grupach wiekowych.

san-san
z
ifstudies.org
dodany: 26.01.2026, 20:22:57
  • 387
  • #
    demografia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    mieszkanie
maciundo
maciundo 27.01.2026, 06:50:04 via Wykop
  • -4
Ktoś kto kupuje mieszkania na wynajem jest mniejszym problem niz ten kto kupuje je i zostawia puste. Fliperzy robia sporo zlego ale tez dobrego np. w moim mieście facet jakies stare budynki przerabia na mieszkania = wchodzi wiecej ich na rynek.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

353

Właściciele mieszkań i domów będą musieli składać specjalną deklarację, jak korzystają z nieruchomości

Właściciele mieszkań i domów będą musieli składać specjalną deklarację, jak korzystają z nieruchomości

korzystają z nieruchomości. Rząd pracuje nad projektem ustawy, która wprowadzi centralną ewidencję lokali. Właściciele mieszkań i domów będą musieli deklarować, w jaki sposób wykorzystują nieruchomość. W ten sposób rząd chce walczyć z pustostanami. Nie wykluczone, że w przyszłości pustostany zostaną

KapitanTorpedal
z
gloswielkopolski.pl
dodany: 25.01.2026, 00:15:21
  • 245
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    podatki
maciundo
maciundo 26.01.2026, 06:51:26 via Wykop
  • -5
Pustostany są problemem, a nie np. inwestorzy którzy kupują mieszkania, remontują i wrzucają na rynek. Dzieki nim przybywa ofert wynajmu. Wiec walka z pustostanami jak najbardziej na plus.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

814

Koń złamał nogę, dżokejka kontynuowała wyścig. Zwierzę uśpiono

Koń złamał nogę, dżokejka kontynuowała wyścig. Zwierzę uśpiono

16-letnia dżokejka zlekceważyła fakt, że koń złamał nogę i kontynuowała udział w wyścigu. Efekt? Koń musiał zostać uśpiony, a prokuratura wszczęła właśnie śledztwo.

Edonik
z
tvp.info
dodany: 24.01.2026, 13:36:12
  • 218
  • #
    polska
  • #
    zwierzeta
  • #
    konie
  • #
    przestepstwo
  • #
    warszawa
  • #
    pieklokobiet
maciundo
maciundo 24.01.2026, 23:10:12 via Wykop
  • 8
@SquashFS: ten koń już nigdy nie będzie wyścigowym. Do rekreacji masz pełno emerytowanych koni. Weterynarze są bardzo drodzy. W Newmarket uk jest aukcja koni używanych ze je tak określę. Te których nikt nie kupił skupuje rzeźnia po cenie mięsa. Każdy koń wyścigowy który trafi np do Francji czy Włoch też kończy w rzeźni. Ewentualnie zastrzelony na torze jak złamie nogę.

1143

Patusy z Columbus Energy chcą naciągnąć dziadka

Patusy z Columbus Energy chcą naciągnąć dziadka

Nie jest to ani szkolenie, ani inscenizacja, tylko realne zdarzenie, które miało miejsce. Fakt zajścia zdarzenia i tożsamości handlowców Columbus Energy zostało potwierdzone w kilku niezależnych źródłach. Bohater #1: Wojciech Dzierwa, Bohaterka #2: Adrianna Ziemann

pieczk
z
facebook.com
dodany: 23.01.2026, 16:53:32
  • 103
  • #
    naciagacze
  • #
    oszustwo
  • #
    wyludzenia
  • #
    polska
  • #
    ochyda
  • #
    pieniadze
maciundo
maciundo 24.01.2026, 14:03:01 via Wykop
  • 2
Ta mafia i podobni zniszczyli program czyste powietrze. Reszta czeka na platnosc swoich faktur bo ci przegieli i oszukali na set mln...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

438

UOKiK stawia zarzuty Benefit Systems za wprowadzanie błąd klientów

UOKiK stawia zarzuty Benefit Systems za wprowadzanie błąd klientów

Klienci klubów Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, My Fitness Place, FitFabric, Step One, Total Fitness, Saturn Fitness oraz Interfit Club są oszukiwani odnośnie czasu trwania ich karnetów. Utrudnia się im rozwiązanie umowy. Polecam przeczytać całość na stronie UOKiK w linku że znaleziska

Energiizer
z
uokik.gov.pl
dodany: 21.01.2026, 07:52:43
  • 65
  • #
    mikrokoksy
  • #
    silownia
  • #
    benefitsystems
  • #
    polska
  • #
    oszukujo
  • #
    uokik
maciundo
maciundo 21.01.2026, 20:50:18 via Wykop
  • 0
Na pepper sa posty o tym jak można mieć medicover sport bedzac członkiem klubu sportowego (20zl) czy darowizna na fundacje patriotyczną. Suma wychodzi koło 130zl na miesiąc bez lojalki. Działa w większości miejsc ta karta. Kupowanie karnetu w klubie jest chore
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
  • Strona 2 z 11
  • >

Mac

  • Europa

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 10.11.2018

    Komentator
  • Rocznica
    od 13.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 28.03.2015

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking