Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mac_mod
mac_mod

mac_mod

Dołączył 5 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6285
  • Znaleziska 3083
  • Mikroblog 3202
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 18

299

Troje menedżerów rosyjskiego Gazpromu otrzymało serbskie paszporty

Pokaż treści 18+

Troje menedżerów rosyjskiego Gazpromu otrzymało serbskie paszporty

Co najmniej czworo obywateli Rosji otrzymało obywatelstwo Serbii, mimo że podlegali sankcjom Wielkiej Brytanii i Kanady poinformował w piątek portal BIRN (Balkan Investigative Reporting Network).

Kolekcjoner_dusz
z
bankier.pl
dodany: 27.09.2025, 07:56:05
  • 24
  • #
    serbia
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wydarzenia
mac_mod
mac_mod
mac_mod 27.09.2025, 16:07:54 via Wykop
  • 4
@ipkis123: w obecnym sezonie modne są wypadki z oknami.

47

AI wypiera programistów. Polska branża IT już to odczuwa

AI wypiera programistów. Polska branża IT już to odczuwa

Pandemiczny boom na specjalistów IT i czasy tzw. rynku pracownika w tej branży definitywnie się skończyły. Nie warto się już pchać w programowanie, ta branża zdycha

BlackpillMonster
z
businessinsider.com.pl
dodany: 22.08.2025, 11:38:07
  • 38
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
  • #
    pracait
  • #
    korposwiat
  • #
    agh
  • #
    studbaza
mac_mod
mac_mod
mac_mod 22.08.2025, 20:48:08 via Wykop
  • 4
@HeniekZPodLasu: ciiiii, jest ciężko, to mają inni wiedzieć. Po co rozpowiadać jakieś bajki o eldorado, aby było po 200 chętnych na jedno stanowisko. Cięzko jest i koniec.
mac_mod
mac_mod
mac_mod 27.09.2025, 15:43:23 via Wykop
  • 1
@Agri: mmmmm masło, zjadłbym.

307

Wścieklizna - jak mało o niej wiemy

Wścieklizna - jak mało o niej wiemy

A tymczasem nadal nie wynaleziono na nią lekarstwa, jednym z objawów jest paniczny strach przed wodą, a Louis Pasteur, który opracował na nią szczepionkę, mógł trafić z jej powodu do więzienia. Całe szczęście, że niemal nie można się nią zarazić od drugiego człowieka, bo byłby kłopot...

adametto
z
youtube.com
dodany: 24.09.2025, 17:30:05
  • 86
  • #
    choroby
  • #
    zwierzeta
  • #
    ciekawostki
  • #
    nauka
  • #
    biologia
  • #
    wirus
mac_mod
mac_mod
mac_mod 25.09.2025, 09:58:43 via Wykop
  • 18
@ssnake80: w 2002 był taki przypadek, lekarz lekko nie na czasie https://www.mp.pl/pacjent/choroby-zakazne/wywiady/291597,zachorowania-na-wscieklizne-w-polsce#:~:text=Je%C5%9Bli%20chodzi%20o%20Polsk%C4%99%20ostatni,dzie%C5%84%2030.05.2025%20%2D%20przyp. Mnie jak burek jakiś ugryzł to miałem serie szczepień, bo właściciela burka nie znalazłem. Ja bym lekarza zmienił, ale to rada na przyszłość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mac_mod
mac_mod
mac_mod 25.09.2025, 12:36:56 via Wykop
  • 0
@kossmann: a to u mnie po 4 seriach szczepienia na wściekliznę, w tym jedno podwójne, zero NOP miałem, nie czułem tego w ogóle.

3

To już pewne. Drugie miasto w Polsce będzie miało metro. Znamy przebieg trasy

To już pewne. Drugie miasto w Polsce będzie miało metro. Znamy przebieg trasy

Władze Krakowa przedstawiły koncepcję budowy metra, według której za 10 lat krakowianie będą mogli korzystać z 29 stacji. Koszty budowy 29 km rekomendowanych dwóch linii M1 i M2 szacowany jest na 14-15 mld zł. Krakowskie metro codziennie przewiezie niemal 300 tys. pasażerów.

JakubDeMolay
z
forsal.pl
dodany: 25.09.2025, 08:50:40
  • 22
  • #
    krakow
  • #
    metro
  • #
    transport
  • #
    inwestycje
  • #
    kolej
  • #
    turystyka
mac_mod
mac_mod
mac_mod 25.09.2025, 09:00:49 via Wykop
  • 8
@HabaHabaZutZut: nie zapedzjamy się, w Krakowie te metro powstaje już od 1974. Plany, koncepcje, analizy i kasa leci xD
mac_mod
mac_mod
mac_mod 25.09.2025, 09:39:52 via Wykop
  • 0
@kasiknocheinmal: plany na metro mają swoje początki już w 1974, temat odkurzamy co jakiś czas i miliony z budżetu znikają.

2492

Policjantka miała zaatakować 11-latka w szatni. "Wyślę twoją matkę do burdelu"

Pokaż treści 18+

Policjantka miała zaatakować 11-latka w szatni. "Wyślę twoją matkę do burdelu"

Sąd nie wyznaczył jeszcze terminu rozpoczęcia procesu Karoliny M., 34-letniej funkcjonariuszki policji, która miała szarpać, kopać i dusić 11-latka w szkolnej szatni.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 22.09.2025, 06:50:23
  • 312
  • #
    prawo
  • #
    policja
  • #
    afera
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    slask
mac_mod
mac_mod
mac_mod 22.09.2025, 08:46:50 via Wykop
  • 2
Ej Mirki jak to jest. Bo takich przypadków jest wiele, że rodzic bierze sprawę w swoje ręce, jak mu dzieciaka w szkole męczą. Czy to nie ma jakiegoś prawa, mechanizmu który jest wdrażany jak jest przypadek dręczenia w szkole? Bo masa jest przypadków, gdzie szkoła to tuszuje, aby się nikt nie dowiedział. Jak by sama szkoła się bała że ma przypadek dręczenia?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

375

Czegoś takiego na rynku pracy nie było od lat. Załamanie

Czegoś takiego na rynku pracy nie było od lat. Załamanie

Liczba ofert pracy w Polsce spada - wynika z comiesięcznego raportu firm Grant Thornton i Element. Eksperci podkreślają, że sierpień na rynku rekrutacyjnym okazał się najsłabszy od 2020 roku, a więc od okresu pandemii.

VoxClamantisInDeserto
z
wnp.pl
dodany: 19.09.2025, 17:47:36
  • 220
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    praca
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
mac_mod
mac_mod
mac_mod 20.09.2025, 14:44:52 via Wykop
  • 102
W IT zaczęło się rok temu, wtedy wszyscy się śmiali. A to zawsze przedwczesny znak że się coś złego dzieje z gospodarką. Bo w IT najłatwiej szukać oszczędności i najszybciej, wtedy zazwyczaj lecą jakieś bzdurne projekty.
  • 16
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 20.09.2025, 15:33:58 via Wykop
  • 50
@mateuszwajcheprzeloz2: powiedzenie o końcu eldorado nie wzięło się znikąd xD ale tak serio to kilka działów w IT ładnie się uchowało i dalej ma ssanie. A niestety duża część też jest przenoszona do Indii, oraz problemy w USA też wywołały problemy w IT polskim. Rada dla tych co myślą gdzie pracować, lepiej sobie na jakiś czas odpuścić IT, bo tu teraz są bardzo duże zmiany, za kilka lat pewnie to
mac_mod
mac_mod
mac_mod 21.09.2025, 09:33:00 via Wykop
  • 1
@berdos: a to tak, już się skończyły złote czasy autystylow w IT. Teraz też wymagają umiejętności miękkich i bardzo dobrze, bo praca z takimi co nie umieją gadać to jak rozmowa z 4 latkiem, a weź takiego przekonaj się czegoś.
mac_mod
mac_mod
mac_mod 22.09.2025, 07:39:05 via Wykop
  • 1
@dobry-informatyg: @andr11u swoją drogą rekrutację w IT to niezły materiał na mem. Bo często to są 4 lub więcej etapów, dużo rozmów, prac domowych a i tak przemyci się osoba co się nadaje na przyuczenie, a nie do samodzielnej pracy. W moich poprzednich fachach to rozmowy rekrutacyjne trwały góra 30 min. Jak pracowałem jako geodeta, to tylko dyplom pokazałem i powiedziałem co robiłem w poprzedniej pracy, jakie pomiary i

58

Zamknięcie przez Polskę granicy grozi zawieszeniem handlu między UE a Chinami

Zamknięcie przez Polskę granicy grozi zawieszeniem handlu między UE a Chinami

Szlakiem tym odbywa się 90 proc. przewozów kolejowych między Chinami a Unią Europejską. W 2024 roku objętość ładunków transportowanych tą trasą z Chin do UE wzrosła o 10,6 proc., a wartość towarów o prawie 85 proc., do 25,07 mld euro

rychu111
z
bankier.pl
dodany: 18.09.2025, 17:23:05
  • 23
  • #
    informacje
  • #
    polska
  • #
    chiny
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
mac_mod
mac_mod
mac_mod 19.09.2025, 15:18:42 via Wykop
  • 0
@IlllI: ja tylko zgaduje czemu https://www.rp.pl/polityka/art8547871-posel-nowej-lewicy-o-chinskich-komunistach-mozna-sie-od-nich-uczyc , mamy kilku w sejmie co wychwalają Puchatka.

438

Izrael kontynuuje ofensywę: uderzenia w 150 celów w Gazie, odcięty internet

Pokaż treści 18+

Izrael kontynuuje ofensywę: uderzenia w 150 celów w Gazie, odcięty internet

Izraelska armia kontynuuje intensywne działania militarne w Strefie Gazy. W ciągu ostatnich dni zaatakowano ponad 150 celów, a mieszkańcy enklawy zostali odcięci od internetu i łączności telefonicznej.

Kolekcjoner_dusz
z
rmf24.pl
dodany: 17.09.2025, 12:10:46
  • 79
  • #
    izrael
  • #
    strefagazy
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    ludobojstwo
mac_mod
mac_mod
mac_mod 17.09.2025, 15:54:12 via Wykop
  • 9
@relike: https://www.pap.pl/aktualnosci/josep-borrell-izrael-sfinansowal-powstanie-hamasu-oslabic-palestynska-partie-fatah ( ͡° ͜ʖ ͡°) też są fajnie artykuły o tym jak Izrael wymusił na Katarze finansowanie Hamasu, o tym ile hajsu przy tym znikło w Izraelu. Ale teraz według niektórych to niedobrze mówić bo trwa wojna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mac_mod
mac_mod
mac_mod 17.09.2025, 16:39:30 via Wykop
  • 0
@relike: jeszcze ciekawiej się robi po ostatnim śledztwie izraelskich dziennikarzy odnośnie 7.10.2023. Ostrzeżenia o tym ataku mieli dług przed atakiem, ale ktoś z wysokiego strzebla zignorował je. Wygląda na to że sam Izrael sobie wyhodował wroga i teraz zwalcza go i niewinnych cywilów. Też tu nie mówimy o całej scenie politycznej tylko o tej części której zależy na utrzymaniu się przy władzy, bo jak będą kolejne wybory to się może

2852

Nocna zemsta kiboli Widzewa. Atak na rodzinę za zamalowanie graffiti

Pokaż treści 18+

Nocna zemsta kiboli Widzewa. Atak na rodzinę za zamalowanie graffiti

Obrzucili elewację butelkami z olejem silnikowym, walili w okna i próbowali przedrzeć się za ogrodzenie. Co ich tak rozwścieczyło? To zapłata za to, że prawie 70-letnia właścicielka budynku ośmieliła się zamalować graffiti, którym wcześniej oznaczyli swój teren.

CrazyZdzich
z
tulodz.pl
dodany: 16.09.2025, 15:31:54
  • 324
  • #
    lodz
  • #
    widzew
  • #
    patologiazewsi
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    kibole
  • #
    polskiedomy
mac_mod
mac_mod
mac_mod 17.09.2025, 13:45:37 via Wykop
  • 0
@Icouldbeyourmom: tak naprawdę to ci kibole pierwszymi kolaborantami będą xD jak już co niektórzy gnębią słabszych.

597

Dlaczego Polakom świat objaśnia Dziki Trener? Bo naszym instytucjom się nie chce

Pokaż treści 18+

Dlaczego Polakom świat objaśnia Dziki Trener? Bo naszym instytucjom się nie chce

Media w szoku, bo sieć podbija komentarz Dzikiego Trenera dot. dronów. Tymczasem polskie instytucje nie odpowiadają na pytania w tym zakresie. A potem słychać narzekanie na dezinformację...

Ruryk
z
bithub.pl
dodany: 15.09.2025, 18:07:23
  • 212
  • #
    dzikitrener
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    drony
  • #
    rcb
mac_mod
mac_mod
mac_mod 16.09.2025, 04:58:14 via Wykop
  • 14
To akurat proste. Jak media rządowe zawiodły i powielały kłamstwa co do dronow, to ludzie idą szukać gdzie indziej informacji. Wystarczy nie kłamać i skończyć z tą patologia w TVP. Ale to każdy rzad dokłada tam cegiełkę od siebie.
  • 5
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 16.09.2025, 12:18:49 via Wykop
  • 4
@jegertilbake: ty to wiesz i ja to wiem, ale nie każdy wie. To jest zderzenie kulturowe, jak nieraz widzę jak to ludzie szukają informacji. Byle szybko, byle po łebkach, byle się zgadzało z ich światopoglądem. TVP powinno mieć taka misje aby podawać rzetelne informacje i być obiektywne, ale każda władza robi z tego tubę propagandę. Plus jakąś organizacją powinna być co walczy z propaganda wrogiego państwa.

51

Podatek wojenny zamiast 800 plus. Członek RPP o wydatkach na zbrojenia

Podatek wojenny zamiast 800 plus. Członek RPP o wydatkach na zbrojenia

Czasowe zawieszenie świadczeń socjalnych w zamian za nadzwyczajny podatek na zbrojenia

konto usunięte
z
biznes.interia.pl
dodany: 15.09.2025, 06:05:38
  • 38
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestycje
  • #
    polska
mac_mod
mac_mod
mac_mod 16.09.2025, 06:02:32 via Wykop
  • 0
Jak pokażą konkretny plan to jestem za. Tylko obawiam się że tą kasę przepierdzielą bez ładu i składu. 2 lata wojny domowej na Ukrainie a my mamy kłopot z 19 stronami xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

875

"Ludzie przecierali oczy ze zdumienia". Tusk o polskich firmach zbrojeniowych

Pokaż treści 18+

"Ludzie przecierali oczy ze zdumienia". Tusk o polskich firmach zbrojeniowych

- Na targach (obronności - red.) w Kielcach ludzie przecierali oczy ze zdumienia, kiedy zobaczyli to, co potrafią polskie firmy zbrojeniowe. TO DLACZEGO ZAMIAST INWESTOWAĆ W NASZE KUPUJEMY FRANCUSKIE, BELGIJSKIE, NIEMIECKIE I AMERYKANSKIE?!

Pieskor
z
money.pl
dodany: 15.09.2025, 10:16:44
  • 120
  • #
    wojna
  • #
    europe
  • #
    polska
  • #
    armia
  • #
    wojsko
  • #
    polityka
mac_mod
mac_mod
mac_mod 15.09.2025, 13:56:45 via Wykop
  • 5
Ustawy i przetargi sponsorowane? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

582

Rząd szuka systemu antydronowego. Polski system walczy z niemieckim

Pokaż treści 18+

Rząd szuka systemu antydronowego. Polski system walczy z niemieckim

Według Die Welt, Polska interesuje się zakupem niemieckiego systemu antydronowego Skyranger firmy Rheinmetall. Trwa spór o to, czy niemiecka firma Rheinmetall nie została uprzywilejowana wobec polskich rozwiązań, które wciąż czekają na decyzje po zakończeniu testów prowadzonych przez armię.

KapitanTorpedal
z
biznesalert.pl
dodany: 12.09.2025, 00:21:32
  • 165
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    technologia
  • #
    wojsko
  • #
    niemcy
  • #
    wojskopolskie
mac_mod
mac_mod
mac_mod 12.09.2025, 07:04:25 via Wykop
  • 0
@virescens: to nawet nie zabawne, bo tak może być xD

201

Punkt zapalny. Wszystko, co musisz wiedzieć o Przesmyku Suwalskim

Punkt zapalny. Wszystko, co musisz wiedzieć o Przesmyku Suwalskim

Z punktu widzenia geopolityki, bezpieczeństwa NATO i strategii wojskowej jest to jedno z najbardziej zapalnych miejsc w Europie.

Histmag
z
histmag.org
dodany: 11.09.2025, 11:33:45
  • 75
  • #
    histmag
  • #
    historia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    geografia
  • #
    polityka
mac_mod
mac_mod
mac_mod 11.09.2025, 20:29:16 via Wykop
  • -4
A po kiego im ten przesmyk, jak NATO ma szybki plan aby Królewiec do Czechów należał xD
https://forsal.pl/swiat/bezpieczenstwo/artykuly/9842891,amerykanski-general-straszy-rosjan-szybko-zetrzemy-z-powierzchni-zie.html
Najlepsze po tym raporcie to były reakcje na białorusi i u ruskich, nagle zaczęli machać szabelka słabiej xD
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

312

Za dezinformacją w polsce stoją również ukraińcy

Pokaż treści 18+

Za dezinformacją w polsce stoją również ukraińcy

Rzecznik prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych przyznaje że za dezinformacją w sprawie dronów nad polską stoją również ukraińcy! Dzięki bogu na wykopie, a zwłaszcza na mikro, nie uświadczysz tej dezinformacji.

gundis25
z
x.com
dodany: 11.09.2025, 08:21:49
  • 58
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    polska
  • #
    drony
  • #
    swiat
  • #
    polityka
mac_mod
mac_mod
mac_mod 11.09.2025, 14:41:40 via Wykop
  • 2
A żeby tylko oni, różne służby robią u nas co chcą, bo nie mamy organizacji do walki z dezinformacja. Rządowe media same sieją dezinformację xD
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 11.09.2025, 18:56:56 via Wykop
  • 1
@tenziom: Turcja ma dobrą agencję rządową do walki z dezinformacją, pięknie punktowali rzymską propagandę. A my odkąd Trump pozamykał agencje do walki z ruską propagandą to ruscy robią co chcą w tej części europy. My jak zwykle nie potrafimy.
mac_mod
mac_mod
mac_mod 08.09.2025, 15:59:05
  • 0
Gradu tylko brakowało, dobrze że auto nie myłem xD
#krakow #burza
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hondziarz
hondziarz
08.09.2025, 16:07:51 via Wykop
  • 1
@mac_mod: a ja sie ciesze ze auto zostalo na podkarpaciu wyschnac po konserwacji xD twoj przynajmniej umyty bedzie
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod
Autor
08.09.2025, 16:08:26 via Wykop
  • 2
@rolnik_wykopowy: Ulica Tetmajera zgłasza grad.
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 08.09.2025, 15:45:06
  • 7
Bronowice jakoś się trzymają, chociaż wali jak na wojnie.

#krakow #burza
mac_mod - Bronowice jakoś się trzymają, chociaż wali jak na wojnie. 

#krakow #burza

źródło: 696bd5d9af15480622776bf868ff8947dae769e8fad9ced7dae9e5c090c4169c

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod
Autor
08.09.2025, 16:02:27 via Wykop
  • 2
@hondziarz: wielofunkcyjna infrastruktura sportowa
  • Odpowiedz
baldeagle19
baldeagle19
09.09.2025, 17:40:47 via iOS
  • 1
@mac_mod byłem wtedy na siłce w galerii bronowice i cały podziemny zalany
  • Odpowiedz

290

Nie wiesz NIC o rzymskich liczbach

Nie wiesz NIC o rzymskich liczbach

Zapisywania liczb w rzymskim systemie liczbowym uczymy się już w szkole podstawowej. Ale czy oby na pewno Rzymianie posługiwali się właśnie takim systemem?

noHuman
z
youtube.com
dodany: 06.09.2025, 16:46:37
  • 21
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    ciekawostki
  • #
    historia
mac_mod
mac_mod
mac_mod 07.09.2025, 10:50:59 via Wykop
  • -1
@dex-dexter: na szczęście obecnie to jest w podstawie programowej, klasy 1 i 2 się tego uczą.

242

Resocjalizacja po azjatycku. Czytasz? Siedzisz za kratami krócej

Pokaż treści 18+

Resocjalizacja po azjatycku. Czytasz? Siedzisz za kratami krócej

Na dość nietypowy pomysł resocjalizacji osadzonych wpadł senat Uzbekistanu. Do kodeksu karnego wychowawczego tego kraju wprowadzono poprawki, w myśl których więzień za każdą przeczytaną książkę będzie... skracał swój wyrok o trzy dni, o czym senat tego azjatyckiego państwa poinformował na swojej st

rybak_fischermann
z
rmf24.pl
dodany: 05.09.2025, 19:04:01
  • 76
  • #
    azja
  • #
    wiezienie
  • #
    prawo
  • #
    kryminalne
  • #
    ksiazki
  • #
    czytanie
mac_mod
mac_mod
mac_mod 06.09.2025, 19:48:25 via Wykop
  • 0
Można i książkę w pierdlu napisać, ale lepiej tego nie robić. Nie warto iść w ślady tego akwarelisty.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

8

Szef Nestle odwołany. Powodem zatajenie "relacji romantycznej"

Szwajcarski gigant spożywczy Nestle ogłosił w poniedziałek, że zwolnił Laurenta Freixe ze stanowiska dyrektora generalnego ze skutkiem natychmiastowym - przekazała agencja AFP. Powodem miała być "nieujawniona romantyczna relacja z bezpośrednią podwładną".

Lemon420
z
msn.com
dodany: 03.09.2025, 20:56:00
  • 22
  • #
    logikarozowychpaskow
  • #
    logikaniebieskichpaskow
  • #
    szwajcaria
  • #
    nestle
  • #
    ekonomia
mac_mod
mac_mod
mac_mod 04.09.2025, 07:04:06 via Wykop
  • 0
Na ich radiu srf 4 to dość mocno ten temat cisną od kilku dni. Nie tylko o romansie gadali, a też o tym co wyprawia Nestle. Ale o tym drugim to mniej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • Strona 14 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 12.02.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking