Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
mac_mod
mac_mod

mac_mod

Dołączył 5 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 6285
  • Znaleziska 3083
  • Mikroblog 3202
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 18

718

To oni zadecydowali o SCT w Krakowie. Imienna lista głosowania radnych

To oni zadecydowali o SCT w Krakowie. Imienna lista głosowania radnych

Decyzja o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu w Krakowie zapadła i budzi skrajne emocje. Dla jednych radni to bohaterowie walczący o czyste powietrze, dla innych osoby wykluczające kierowców. Portal LoveKrakow opublikował pełną listę z podziałem na głosy ZA, PRZECIW i WSTRZYMUJĄCE SIĘ. Sprawdź,

kernel-panicz
z
lovekrakow.pl
dodany: 06.01.2026, 10:41:22
  • 142
  • #
    krakow
  • #
    sct
  • #
    motoryzacja
  • #
    polityka
  • #
    prawo
  • #
    ciekawostki
mac_mod
mac_mod
mac_mod 06.01.2026, 11:23:06 via Wykop
  • 1
@Lach__Anonim: ktoś ich wybrał to fakt. Potem zostali wybierający zignorowani w konsultacjach xD
awres
awres
06.01.2026, 09:13:14
  • 1
#sct #krakow obecnie euro6 dla silników diesla?
awres - #sct #krakow obecnie euro6 dla silników diesla?

źródło: 1000008173

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 06.01.2026, 09:21:01 via Wykop
  • 1
@awres: tak sobie patrzę na Rondo Grunwaldzkie, na ten ruch (bardzo mało aut), patrzę na czujnik powietrza Al. Zygmunta Krasińskiego i przekroczona norma NO2. Jest tam 169%. No ten tego.
  • Odpowiedz
rolnik_wykopowy
rolnik_wykopowy
06.01.2026, 08:50:55
  • 447
Straż miejska na rogatkach miasta sprawdzająca normy euro
#krakow #sct #strefaczystegotransportu
rolnik_wykopowy - Straż miejska na rogatkach miasta sprawdzająca normy euro 
#krakow ...

źródło: images

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 06.01.2026, 09:13:13 via Wykop
  • 3
@rolnik_wykopowy: czysta rasowo? xD
  • Odpowiedz
new-object
new-object
06.01.2026, 07:43:59
  • 504
Czy krakow ma przed strefa sct wielopoziomwe parkingi, gdzie mozna zostawic samochod, a nastepnie zjechac na dol i slorzystac z metra/autobusu/tramwaju, jak to jest w innych miastach, gdzie jest sct?

Gdzie mam zostawic samochod przed wjazdem so sct?

#pytanie #krakow #sct
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 06.01.2026, 08:10:44 via Wykop
  • 143
@new-object: mają juz wiele lat w planach, taki duży parking przy wiadukcie na armi krajowej, oczywiście w sct ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
MakeLifeGreatAgain
05.01.2026, 15:55:27
  • 9
#krakow
https://cowkrakowie.pl/2026/01/miasto-dokreca-srube-kierowcom-od-31-stycznia-nowe-zasady-parkowania-w-krakowie

Od 31 stycznia 2026 roku w Krakowie zaczną obowiązywać nowe zasady parkowania w Obszarze Płatnego Parkowania. Najważniejsza zmiana dotyczy czasu obowiązywania opłat. Od końca stycznia parkowanie w Obszarze Płatnego Parkowania będzie płatne dłużej niż dotychczas. W podstrefie A opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00–22.00. W podstrefach B i C płatne parkowanie obejmie dni od poniedziałku do soboty, również w godzinach 9.00–22.00.


Skoro zapłaciliście za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 05.01.2026, 16:05:16 via Wykop
  • 9
@MakeLifeGreatAgain: i bilety też do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
bugg
bugg
05.01.2026, 08:01:52
  • 30
Kurde, już 9 rano a @Lardor nie pisał jeszcze o SCT, zaczynam się martwić.
#krakow #sct
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 05.01.2026, 08:19:13 via Wykop
  • 34
@x4rgon: to jak smog w pandemii. Wywaliło skalę ale mówią że tak miało być xD a jak wtedy jeździłem autem to byłem sam na drodze w czasie największego smogu, ach ta moja Honda Civic, nakopcila za pół miasta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 05.01.2026, 09:30:32 via Wykop
  • 1
@Morf: im bardziej chodzi że Niemcy podsumowali ten program SCT. Są raporty można poczytać, u nich wystarczyła sama wymiana pieców i już jakość powietrza podskoczyła. Te raporty były dostępne jak wprowadzali i debatowali o SCT, totalnie je zignorowali. Co zabawne Kraków widział że się powietrze polepszyło, jak wymienili kopciuchy w obrębię miasta i zaczęli wymieniać pod miastem, no ale nie powiązali faktów, albo nie chcieli.
Kraków ma też położenie geograficzne
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 05.01.2026, 11:17:12 via Wykop
  • 1
@jajcek: Zgadzam się, istnieje praca naukowa pokazująca, jak wyglądała jakość powietrza w Krakowie w czasie pandemii: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/36182965/ .
Tam też zwracają uwagę na zanieczyszczenia pochodzące z klocków hamulcowych i opon, co ciekawe to pojazdy elektryczne mogą emitować ich więcej ze względu na większą masę.
Wnioski są takie, że zarówno lockdown, jak i wymiana pieców przyczyniły się do poprawy jakości powietrza, przy czym wpływ pandemii był ograniczony i krótkotrwały, a kluczowe
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 05.01.2026, 12:10:59 via Wykop
  • 0
@jajcek: i tak i nie, to zależy. Większość nowoczesnych EV korzysta z rekuperacji, więc pyłu z hamulców jest mniej, ale bębnowe hamulce też emitują pył. EV mogą emitować trochę więcej pyłu z opon i drogi ze względu na wagę auta. Problem zmniejszyłoby regularne mycie ulic, bo większość zanieczyszczeń osadza się na jezdni.

NO to głównie diesle, ale też przemysł i ciepłownie, ale tu danych nie mam co do Krakowa. Przyjmuję
  • Odpowiedz

29

Pechowy złodziej trafił na wyjątkowo zawziętą turystkę

Pokaż treści 18+

Pechowy złodziej trafił na wyjątkowo zawziętą turystkę

Brawo dla turystki i dla wszystkich, którzy zareagowali

Fricooo
z
filmiki.tv
dodany: 03.01.2026, 22:47:34
  • 5
  • #
    policja
  • #
    kryminalne
  • #
    swiat
  • #
    ciekawostki
mac_mod
mac_mod
mac_mod 04.01.2026, 22:40:01 via Wykop
  • 0
Pan w zielonym, na wszelki wypadek wszedł z kopem? xD
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Lardor
Lardor
04.01.2026, 09:18:26
  • 46
Zostałem tu nazwany DonKiszotem przez jednego dzbana @jajcek który klaszcze uszami do SCT twierdzi iż walczę z wiatrakami. Otóż nie sct może tak szybko paść jak szybko weszło, a don kiszota mi daleko. Dlaczego? Już pierwszy znak i kamera SCT stwierdziły, że mają gdzieś taka robotę, znak stwierdził iż nie będzie brzydził wjazdu do miasta a kamera nie wytrzymała psychicznie iż jest narzędziem władz miasta które zrobiły sobie z pseudo ekologi
Lardor - Zostałem tu nazwany DonKiszotem przez jednego dzbana @jajcek który klaszcze ...

źródło: 1000080575

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 04.01.2026, 09:26:20 via Wykop
  • 6
@Lardor: o jeżu jedyny, jak oni chcą stać na balickiej rano w tygodniu, to zakorkują tą ulice jeszcze mocniej xD Ta ulica o 7:30 to jeden wielki korek. Omijaj ją jak się tylko da, wolę już jechać drogą wzdłuż torów.
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 04.01.2026, 09:31:30 via Wykop
  • 4
@Lardor: jak by pobudowali P&R i dali atrakcyjne ceny biletów MPK dla parkujących tam, to pewnie by tak było. Ale nie wymagajmy od radnych aż tak wysokiego IQ.
  • Odpowiedz
mac_mod
mac_mod
mac_mod 04.01.2026, 09:35:22 via Wykop
  • 21
@Lardor: ty faktycznie oni mają dalej w planie ten wielopoziomowy parking przy wiadukcie na balickiej/Bronowickiej, a to już sct jest xD Sensu to teraz nie ma, a kupę kasy już wydali na dokumentację.
  • Odpowiedz
BArtus
BArtus
03.01.2026, 15:53:44
  • 275
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 03.01.2026, 17:26:39 via Wykop
  • 29
@BArtus: kurde faja, nie ta chata.
  • Odpowiedz

864

Sky News: Wenezuelska opozycja twierdzi ze pojmanie Maduro bylo "ustawione"

Pokaż treści 18+

Sky News: Wenezuelska opozycja twierdzi ze pojmanie Maduro bylo "ustawione"

Źródła w wenezuelskiej opozycji twierdzą, że ich zdaniem schwytanie Nicolasa Maduro było sposobem wyjścia przez Maduro, ktore zostalo wynegocjowane dwustronnie miedzy prezydentem Maduro i Stanami Zjednoczonymi.

Dorodny_Wieprz
z
news.sky.com
dodany: 03.01.2026, 10:13:33
  • 146
  • #
    wojna
  • #
    wenezuela
  • #
    swiat
  • #
    usa
mac_mod
mac_mod
mac_mod 03.01.2026, 13:33:26 via Wykop
  • 0
@mocten: oczywiście, jak wiadomo zrobili zapas paliw na górce. Tak robią orły ekonomi.

548

Kraków i Parma jako króliki doświadczalne. Tak UE przepycha SCT kolanem

Kraków i Parma jako króliki doświadczalne. Tak UE przepycha SCT kolanem

Masz starszy samochód, bo nie stać Cię na nowy z salonu? Kraków ma dla Ciebie plan: od 2026 r. zapłacisz za wjazd, a od 2029 r. dostaniesz całkowity zakaz. Raport Dynaxibility4CE: Urzędnicy już wiedzą, jak sprawić, żebyś zaakceptował zakazy, których nie chcesz.

awres
z
urban-mobility-observatory.transport.ec.europa.eu
dodany: 31.12.2025, 10:05:36
  • 205
  • #
    krakow
  • #
    sct
  • #
    ekologia
  • #
    klimat
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
mac_mod
mac_mod
mac_mod 31.12.2025, 16:52:37 via Wykop
  • 7
@fittrenerka: ten obrazek to piękna szpileczka odnośnie tego https://spotted.pl/wiceprezydentka-krakowa-jezdzi-limuzyna-bo-nosi-szpilki-dla-was-sct-i-zbiorkom/
mac_mod
mac_mod
mac_mod 31.12.2025, 16:54:08 via Wykop
  • 8
@Sudo_exit: a zobacz na diesle jaka sieczka się tam dzieje. Tylko przypomnę że od 2004 do 2015 diesel był eko i były duże dopłaty na te silniki xD
mac_mod
mac_mod
mac_mod 31.12.2025, 17:36:27 via Wykop
  • 1
@mvmxks: wiadomo że jak chodzi o tlenki azotu to gorzej mają diesle. Tu mi chodzi że wpierw EU i Polska dofinansowywała silniki diesla, aby później je zabić. Też zmiany Euro 5 -> Euro 6 są dość znaczące pod tym względem. A Kraków póki co każe ludzi że mają diesla z 2008-2014, gdzie głownie takie auto służą ludziom do pracy. Smaczku też dodaje, że te stacje pomiarowe zmieniają lokalizację z już
mac_mod
mac_mod
mac_mod 31.12.2025, 17:53:32 via Wykop
  • 0
@eSUBA94 dosc długo diesle były uznawane za eko. Teraz podobnie się dzieje z hybdyrami pług in. Norma euro 6 dla diesli to gwóźdź do trumny, tak wyśrubowanr normy, że 2 letnie auta w Niemczech czy Szwajcarii mają problem z przeglądem.
mac_mod
mac_mod
mac_mod 01.01.2026, 08:36:41 via Wykop
  • 0
@Sudo_exit: tu bym rozbił, bo zostawił bym tych z osobówkami i zachęcił do zmiany z diesla na benzynę. Ale tu gorzej mają małe firmy i kurierzy. Bo jak im nakazesz kupić benzynowe busy to spoko tlenki azotu spadną ale wzrośnie PM, CO i CO2. Hybrydy pług in w busach też nie są wyjściem, bo musieli by robić postoje na ładowanie co 1,5-2 h. Diesel dla nich jest najlepszy, tańszy w
mac_mod
mac_mod
mac_mod 01.01.2026, 09:42:57 via Wykop
  • 1
@eSUBA94: wtedy (lata 2010-2010) była zmiana w podejściu do diesla. Różnica w cenie PB i ON była około 1zl. Kilka rzeczy się wtedy nałożyło, ale głównie niska akcyza znikła (eu wymusiło niższa akcyzę) oraz VAT mniejszy na ON. To w dość krótkim czasie benzyna i diesel się wyrównały. Pamiętam dobrze bo sam wtedy diesla tankowałem (nieśmiertelny Peugeot 406) i w radiu dość często mówili o tych podwyżkach.

7

Młodzi krakowianie wypadają z rynku pracy.

Młodzi krakowianie wypadają z rynku pracy.

W ciągu roku liczba bezrobotnych do 30. roku życia wzrosła w Krakowie o kilkadziesiąt procent.Choć bezrobocie w Krakowie nadal pozostaje jednym z najniższych w kraju, nowy raport pokazuje wyraźny problem [...]

Bobito
z
lovekrakow.pl
dodany: 29.12.2025, 16:18:35
  • 4
  • #
    krakow
  • #
    gospodarka
  • #
    informacje
  • #
    pracbaza
  • #
    praca
  • #
    polska
mac_mod
mac_mod
mac_mod 29.12.2025, 16:27:45 via Wykop
  • 5
Spoko Pan ekspert wice prezydent Mazur chce nam wybudować park rozrywki, znajdą tam pracę ci młodzi. Około 460 miejsc pracy xD
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1080

AI: Słychać jęki zawodu, zapala się coraz więcej czerwonych lampek

AI: Słychać jęki zawodu, zapala się coraz więcej czerwonych lampek

Rozwiewają się wielkie nadzieje związane ze sztuczną inteligencją. Rośnie rozczarowanie i obawa przed globalnym kryzysem. Ekosystem finansowy, charakteryzujący się okrężnym finansowaniem, w którym firmy inwestują w swoich klientów, którzy następnie kupują ich produkty, podsyca obawy.

klocus
z
projektpulsar.pl
dodany: 29.12.2025, 10:25:04
  • 520
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    chatgpt
  • #
    technologia
  • #
    openai
  • #
    si
mac_mod
mac_mod
mac_mod 29.12.2025, 12:08:47 via Wykop
  • 15
@cebulowy_krezus: to tylko wspomagacz, te różne modele. Ostatnio na jednej konferencji jedna firma się pochwaliła że zrobiła takiego asystenta klientom. Klient tworzył ticketa, AI analizowali i realizowało zadanie. Fajnie mieli podsumowanie bo nie wskazali czy to wypaliło, zaznaczyli tylko że dużo zadanie trafiało do ludzi na poprawki. Fajna zabawka dla randoma, a dla programisty to maksymalnie asystent mało sprytny.

157

Prawie połowa Polaków popiera delegalizacją partii Grzegorza Brauna

47,7 proc. respondentów uważa, że partia Grzegorza Brauna powinna zostać zdelegalizowana. Największe poparcie dla delegalizacji KKP widoczne jest wśród kobiet, osób powyżej 50. roku życia i osób z wyższym wykształceniem. Sondaż przeprowadzono wśród 800 internautów powyżej 18. roku życia

sub_zero_1
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.12.2025, 09:10:17
  • 120
  • #
    polityka
  • #
    braun
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    gasnica
  • #
    rosja
mac_mod
mac_mod
mac_mod 22.12.2025, 17:50:33 via Wykop
  • -7
To jest porażka państwa i edukacji, że Grzesiu ma takie poparcie. Państwo zawiodło, nie umie walczyć z dezinformacja i przez to wychodowalo sobie taką partie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

390

Kod stworzony przez AI zawiera gorsze błędy niż stworzony przez ludzi

Kod stworzony przez AI zawiera gorsze błędy niż stworzony przez ludzi

Najnowsza analiza pokazuje,że kod tworzony przez modele AI częściej zawiera poważne błędy niż oprogramowanie pisane przez ludzi.Choć automatyczne generowanie fragmentów aplikacji przyspiesza pracę zespołów,badacze ostrzegają,że zyski produktywności mogą być okupione spadkiem jakości i bezpieczeństwa

FredOnizuka
z
ithardware.pl
dodany: 21.12.2025, 04:31:22
  • 154
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    programowanie
  • #
    informatyka
  • #
    it
mac_mod
mac_mod
mac_mod 21.12.2025, 12:07:02 via Wykop
  • 300
mac_mod

źródło: 1000008459

Pobierz
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 21.12.2025, 17:13:56 via Wykop
  • 3
@J3bacz2000: 100 procent natura xD

434

Świat według Bundych - Al zamawia część do Dodge'a

Świat według Bundych - Al zamawia część do Dodge'a

Al próbuje zamówić część do swojego zepsutego samochodu ze złomowiska

kowalzmetina
z
youtube.com
dodany: 20.12.2025, 16:35:37
  • 87
  • #
    swiatwedlugbundych
  • #
    seriale
  • #
    heheszki
  • #
    lata90
mac_mod
mac_mod
mac_mod 21.12.2025, 08:54:37 via Wykop
  • 15
W tych późniejszych sezonach to już jechali bez trzymanki. Pora obejrzeć znów ten serial ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 21.12.2025, 09:24:01 via Wykop
  • 14
@Kogutt: no niestety, nie przeszło by teraz, śmianie się z grubych bab xD Pierwsze sezony to jeszcze jeszcze, ale od 6 to już hamulców nie mieli. Chyba z 3 razy całość obejrzałem i dalej mam ochotę to oglądać.

69

Pamiętaj, że kiedy nie ma pieniędzy na Twoje leczenie...

Pamiętaj, że kiedy nie ma pieniędzy na Twoje leczenie...

...rząd przy rekordowym deficycie budżetowym zaciąga dodatkowe przynajmniej 21 mld PLN długu na pożyczkę dla ukrainy której ta najprawdopodobniej nigdy nie spłaci (zgodnie z umową mają ją spłacić jak tylko dostaną reparacje od putina...tak jak my dostaliśmy od niemców)

wojtoon
z
businessinsider.com.pl
dodany: 20.12.2025, 14:56:23
  • 58
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
  • #
    polityka
mac_mod
mac_mod
mac_mod 20.12.2025, 16:05:13 via Wykop
  • -2
@Kleklerq: poczytaj to sobie bo to bardzo skomplikowane, ale w skrócie ruscy nam kazali się zrzec, a jak później dostawaliśmy jakieś odszkodowanie to nam zabierali.
@gorzki99 spytaj się go jak nazywa IIWS i kiedy się dla niego zaczęła xD
mac_mod
mac_mod
mac_mod 20.12.2025, 16:14:48 via Wykop
  • 3
@gorzki99: @wojtoon się spytaj, bo on coś wyrywkowa wiedzę ma.
Ja fajnego historyka mialem, co uczył mnie historii po IIWS. Pokazywał jak naród ruski nas wykorzystywał. A dla ruskich to ta wojna się zaczęła w 1941 i nazywają wielką wojna ojczyźnianą.

330

"Miliony domów pozamykane na zardzewiałe kłódki". Eksperci alarmują

"Miliony domów pozamykane na zardzewiałe kłódki". Eksperci alarmują

Za dwie dekady Polska może być krajem milionów pustostanów, a część nieruchomości zwłaszcza na wsiach i w małych miastach może trafiać na sprzedaż nawet za symboliczną złotówkę. Demografia zaczyna przeorać rynek mieszkaniowy, ostrzegają eksperci cytowani przez "Rzeczpospolitą".

XeNinja
z
money.pl
dodany: 13.12.2025, 11:39:51
  • 301
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkaniedeweloperskie
  • #
    mieszkanie
  • #
    demografia
  • #
    wies
mac_mod
mac_mod
mac_mod 13.12.2025, 16:30:09 via Wykop
  • 5
@luke-mat: za 1 zł będzie jak gmina to w spadku dostanie, bo nie będzie spadkobiercy. Będą mieli z tym problem ale to dopiero za wiele lat. Ale znając naszych przedsiębiorczych władców z gminy to piękne walki będą.

4

Zasady wjazdu pacjentów w SCT(obszar prawie całego miasta) w Krakowie...

Zasady wjazdu pacjentów w SCT(obszar prawie całego miasta) w Krakowie...

Zasady wjazdu pacjentów w SCT(obszar prawie całego miasta) w Krakowie...

dial-up
z
wykop.pl
dodany: 11.12.2025, 14:26:08
  • 3
  • #
    sct
  • #
    strefaczystegotransportu
  • #
    krakow
  • #
    motoryzacja
  • #
    ekologia
  • #
    heheszki
mac_mod
mac_mod
mac_mod 11.12.2025, 15:07:41 via Wykop
  • 5
Środek nocy, pędzisz z żoną, która sobie akurat postanowiła urodzić dziecko. Porodówkę zamknęli w powiatowym, ale tu hola hola wpierw muszę się do systemu zalogować xD
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

mac_mod
mac_mod
mac_mod 12.12.2025, 10:12:18 via Wykop
  • 1
@SzubiDubiDu: na MOPie rodzic, a nie w mieście xD
Tej władzy już się odkelilo po całości.

303

Trump o Europie: Gnijące narody, słabi przywódcy

W wywiadzie dla Politico Donald Trump w niewybrednych słowach skrytykował przywódców europejskich. "Uważam, że są słabi" - stwierdził prezydent USA, dodając, że jego zdaniem "Europa nie wie, co robić". To jeden z najostrzejszych amerykańskich ataków na kierownictwo polityczne w Europie.

Bobito
z
rmf24.pl
dodany: 09.12.2025, 14:16:25
  • 205
  • #
    polityka
  • #
    europa
  • #
    trump
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
mac_mod
mac_mod
mac_mod 09.12.2025, 17:25:23 via Wykop
  • 0
@Avekkk: trumpowi i zresztą putinowi nie pasuje eu. Bo razem jesteśmy silniejsi i inaczej z nami się negocjuje. Dla biznesu dla nas to lepiej, gorzej dla nich.
  • <
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 18
  • Strona 11 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.10.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 03.07.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 12.02.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking