Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko197
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
adammich
adammich

adammich

Dołączył 16 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 11182
  • Znaleziska 10954
  • Mikroblog 228
  • Obserwujący 2
  • Obserwowane 0

96

Dzięki fotowoltaice od 11 lat w Polsce nie zamyka się firm przez brak prądu

Dzięki fotowoltaice od 11 lat w Polsce nie zamyka się firm przez brak prądu

Jeszcze w 2015 r. latem w Polsce brakowało prądu, firmy się zamykały, stawały fabryki a pracownicy szli do domu. Dzięki fotowoltaice prądu latem nie brakuje. Warto sobie to przypomnieć i policzyć ile zarobiliśmy, dzięki otwartym firmom. Artykuł z czasów gdy rozważano kontrakty na negawaty

Sabr
z
rp.pl
dodany: 08.06.2026, 14:03:33
  • 64
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    biznes
  • #
    energetyka
  • #
    energia
  • #
    oze
adammich
adammich
adammich 09.06.2026, 21:49:38 via Wykop
  • 1
panel mają 25,6 GW mocy


@Hieronim_Berelek: nominalnej, czyli w naszych warunkach geograficznych dają średnio 2.5 GW mocy.
adammich
adammich
adammich 10.06.2026, 07:56:48 via Wykop
  • 1
@Hieronim_Berelek: nie maksymalnie a średnio, przez cały rok ile daje ? Klasyczne elektrownoe średnio pracują z 90% mocy znamionowej.

417

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polacy pracują jedni z najdłużej w Europie. To nie powód do dumy

Polska zajmuje 5 miejsce w UE pod względem długości tygodnia pracy, czyli średnio 38 godzin, a dla samozatrudnionych jeszcze dłużej. Czyli co tracimy tracimy przez fikcyjne samozatrudnienie, niskie płace wymuszające dłuższą pracę i słabość PIP

minister-danych-z-d
z
relacje.news
dodany: 07.06.2026, 13:01:22
  • 113
  • #
    rynekpracy
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    ekonomia
  • #
    finanse
  • #
    ciekawostki
adammich
adammich
adammich 07.06.2026, 15:34:53 via Wykop
  • 3
ale wiek emerytalny jest jeden z najniższych. W ciągu całego życia wcale nie pracujemy najwięcej ...
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1107

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Nie tylko Kapela. Na liście stypendystów ministerstwa są inne kwiatki

Artyści nie chcą głosowych emerytur, więc rząd próbuje rozwiązać ten problem. Ale skąd wziąć pieniądze, gdy jest się twó

starnak
z
telepolis.pl
dodany: 07.06.2026, 08:40:11
  • 197
  • #
    kapela
  • #
    artysci
  • #
    emerytury
  • #
    podatki
adammich
adammich
adammich 07.06.2026, 12:40:35 via Wykop
  • 50
@Darozlew: za jajco, za pandemię. Mioush sobie wypasione BMW przynajmniej kupił ....
adammich
adammich
adammich 07.06.2026, 14:30:43 via Wykop
  • 5
Tacy artyści mają całe zespoły techniczne, światłą, nagłośnienie. kierowców itd.


@editores: A kto to jest mioush ? Czy każdy członek zespołu sobie kupił BMW Serii 8 Grand Coupe ? Może on wcale nie potrzebował tego wsparcia ?

7

Większość Polaków oczekuje od prezydenta podpisu pod ustawą o związkach

Większość Polaków oczekuje od prezydenta podpisu pod ustawą o związkach

Większość Polaków oczekuje od prezydenta podpisu pod ustawą o statusie osoby najbliższej - wynika z najnowszego sondażu dla Polsat News. Przeciwnego zdania jest tylko 37,4 proc. badanych.

Njal
z
polsatnews.pl
dodany: 05.06.2026, 09:14:59
  • 65
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    lgbt
  • #
    wydarzenia
  • #
    informacje
  • #
    prawo
adammich
adammich
adammich 05.06.2026, 22:32:50 via Wykop
  • 0
No, nie wiem. Większość wg. badań domagała się też, aby wprowadzić kaucje na opakowania.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

669

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Następuje cicha prywatyzacja opieki zdrowotnej - monopol NFZ się kończy

Po cichu dokonuje się proces prywatyzacji ochrony zdrowia, ale nie nie poprzez jedną reformę, a przez stopniowe ograniczanie dostępności świadczeń finansowanych ze środków publicznych. Kolejki są dziś jednym z mechanizmów podtrzymujących funkcjonowanie niedofinansowanego systemu.

Victor_Manzon
z
rynekzdrowia.pl
dodany: 05.06.2026, 05:48:18
  • 184
  • #
    lekarz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    nfz
  • #
    medycyna
  • #
    lekarze
adammich
adammich
adammich 05.06.2026, 11:40:08 via Wykop
  • -2
@bossssob: Strasznie się odpalasz, pewnie sam uchwyciłeś ten postaw czerwonego sukna za róg i ciągniesz w swoją strone.
to też racja że mamy w systemie mnóstwo pasażerów na gapę, to jedno. Ale mamy też drugie, to nie oznacza że nie mamy patalogii w wynagrodzrodzeniach.
Mamy najwyższe płace w UE ochronie zdrowia w odniesieniu do średniej płacy ok. 3.9x większe niż przeciętne w gospodarce, przy jednej z najgorszych służb zdrowia w
adammich
adammich
adammich 05.06.2026, 11:58:55 via Wykop
  • 0
Rozkład wynagrodzeń lekarzy ze specjalizacją zatrudnionych na umowę o pracę pokazuje, że dominują wynagrodzenia w przedziale 15-25 tys. zł brutto na osobę.


@Shamson: dziwne na
https://rocketjobs.pl/oferty-pracy/wszystkie-lokalizacje?widelki=tak&keyword=Lekarz&orderBy=DESC&sortBy=published

Poniżej 35 tys. nie schodzi....

665

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

Tylko Rumunia ma gorzej. Eksperci: Polska traci kontrolę nad zadłużeniem

W ciągu trzech lat stan finansów publicznych uległ pogorszeniu, relacja deficytu została zwiększona o 3,9 pkt. proc. PKB. Miniony rok okazał się także czwartym z rzędu, w którym wzrastał deficyt względem PKB - wynika z raportu Instytutu Finansów Publicznych.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 02.06.2026, 17:52:36
  • 211
  • #
    polska
  • #
    finanse
  • #
    rumunia
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    wydarzenia
adammich
adammich
adammich 04.06.2026, 02:21:44 via Wykop
  • 0
Dlatego uważałem, że PiS powinien dostać jeszcze jedną kadencję, żeby wyborcy mogli zobaczyć jej skutki do końca.


@wykraczajacypozapole: PIS robiłby to samo co KO, czyli zadłużał kraj podtrzymując koniunkturę. Katastrofa to będzie w następnej kadencji...

63

Polacy zarabiają więcej niż Czesi drugi rok z rzędu. Do tego mamy niższe ceny

Polacy zarabiają więcej niż Czesi drugi rok z rzędu. Do tego mamy niższe ceny

W 2025 roku przeciętne wynagrodzenie w Polsce było wyższe niż w Czechach. Po uwzględnieniu cen przewaga Polski staje się jeszcze większa

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 02.06.2026, 18:09:46
  • 46
  • #
    polska
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
adammich
adammich
adammich 03.06.2026, 11:12:32 via Wykop
  • 2
Czesi przeznaczają na inwestycje 27% PKB, najwięcej w Unii, my przeznaczamy 17% PKB czyli najmniej w Unii. Ponadto deficyt w Czechach to 2.1 % PKB, u nas 7.7% PKB.
Zadłużenie to 44% PKB, u nas 60% PKB.

Czyli wydawałoby się że Czesi odkładają konsumpcję na później. Obawiam się, że różnica w dochodach może nie być trwała. my mamy poprostu podbitą konsumpcję, ale to nie może trwać w nieskończoność.
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Sterax33
Sterax33
Sterax33
02.06.2026, 03:21:03
  • 2204
Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież mają koszta.
#gospodarka #antykapitalizm #januszebiznesu
Sterax33 - Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież m...

źródło: 7557

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

adammich
adammich
adammich 02.06.2026, 11:27:56 via Wykop
  • 0
A pajda chleba dla strudzonego przechodnia ?
  • Odpowiedz

76

Lekarze 25k, pielęgniarki 16k od lipca. Szpital w Mławie nie ma na kroplówki.

Lekarze 25k, pielęgniarki 16k od lipca. Szpital w Mławie nie ma na kroplówki.

Od lipca 2026 minimalne wynagrodzenie lekarza wzrośnie do 25 tys. zł brutto, pielęgniarki do 16 tys. zł. Koszt podwyżek to 4,5 mld zł zamiast planowanych 3,3 mld. Jednocześnie szpital w Mławie informuje o braku środków na podstawowe leki i ryzyku zamknięcia kolejnych oddziałów.

futanari
z
wykop.pl
dodany: 02.06.2026, 03:35:18
  • 48
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    lekarz
  • #
    pielegniarka
  • #
    szpital
  • #
    polska
  • #
    zdrowie
adammich
adammich
adammich 02.06.2026, 10:40:37 via Wykop
  • 0
@morganus0: to są stawki minimalne za 40h tygodniowo. Np. Minimalna dla osoby z tytułem profesora na uczelni to 8000brutto, mniej niż pielęgniarki.

658

PKB: cała Polska zwalnia. Tylko wydatki rządowe rosną coraz szybciej

Niższy wzrost konsumpcji oraz przepołowiona dynamika inwestycji zaważyły na słabszym wyniku I kwartału wynika ze statystyk produktu krajowego brutto za I kwartał 2026 roku. Coraz szybciej rosły za to wydatku rządowe napędzane pęczniejącym długiem publicznym.

VoxClamantisInDeserto
z
bankier.pl
dodany: 01.06.2026, 09:09:09
  • 160
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    polityka
adammich
adammich
adammich 01.06.2026, 18:41:03 via Wykop
  • 1
Bydła w marketach


@xUnf: Tj. w biedronkach, Auchanach ????

535

Spór zbiorowy w Biedronce. Firma nie zamierza się wycofać

Spór zbiorowy w Biedronce. Firma nie zamierza się wycofać

Połowa premii (do 250 zł) zależy od odpowiedzi na pytanie na ekranie kasy: "Jak oceniasz dzisiejszą wizytę?", na które można odpowiedzieć wyborem zielonej, żółtej lub czerwonej "buźki". Co więcej, sklep musi znaleźć się w gronie top 50 proc. najlepszych placówek w regionie.

Poludnik20
z
businessinsider.com.pl
dodany: 31.05.2026, 03:10:29
  • 243
  • #
    biedronka
  • #
    handel
  • #
    zakupy
  • #
    praca
  • #
    polska
adammich
adammich
adammich 31.05.2026, 21:24:34 via Wykop
  • 0
w--------ć te hot dogi z psa


@fremmm: a z czego są te hod dogi z Biedronki w takim razie ? Ze szczurów ???

637

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

JSW wypłaca wysokie odprawy. Górnicy dostaną po 170 tys. zł

Jastrzębska Spółka Węglowa rozpoczęła realizację programu osłonowego, w ramach którego odchodzący pracownicy otrzymują jednorazowo 170 tysięcy złotych. Z programu korzystało już ponad pół tysiąca zatrudnionych, o czym węglowa spółka poinformował w czwartek 28 maja.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 28.05.2026, 14:32:21
  • 80
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    gospodarka
  • #
    jsw
  • #
    gornictwo
  • #
    praca
adammich
adammich
adammich 30.05.2026, 03:40:48 via Wykop
  • 0
Górnicy wywalczyli sobie to mają.


@nowakmichal: pieniądze z podatków, nasze pieniądze, powinny iść na cele wspólne, ew. powinny być dawane najbiedniejszym, grupom najsłabszym, a nie najsilniejszym, tym co sobie "wywalczyli".

543

System kaucyjny to jeszcze nic. Nowa opłata od śmieci za rogiem. "To jak podatek

System kaucyjny to jeszcze nic. Nowa opłata od śmieci za rogiem. "To jak podatek

Ministerstwo Klimatu szykuje potężną reformę dotyczącą gospodarowania odpadami. Zapewnia, że wzrost cen śmieci ma być minimalny, a skutki praktycznie nieodczuwalne. Coraz więcej pojawia się jednak głosów, że nowe przepisy uderzą w zwykłych obywateli.

rychu-nalepa
z
next.gazeta.pl
dodany: 28.05.2026, 09:36:42
  • 87
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekologia
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
adammich
adammich
adammich 28.05.2026, 20:00:56 via Wykop
  • 2
@Cozwykopem: i to on jest najlepszy w tym gronie.

1711

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Emerytury dla "artystów": Wotum nieufności dla minister kultury.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak poinformował 27 maja, że rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec minister kultury Marty Cienkowskiej.

haston
z
fakt.pl
dodany: 27.05.2026, 17:03:27
  • 194
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
adammich
adammich
adammich 27.05.2026, 18:57:20 via Wykop
  • 7
@PolakRodakAfrykaner: No, ale skoro księża i artyści to dajmy także rolnikom! Nie widzę problemu ...

9

Klikacie w buźki w Biedronce? Pracownicy pokazali absurdy nowego systemu

Klikacie w buźki w Biedronce? Pracownicy pokazali absurdy nowego systemu

Dzieciaki przychodzą specjalnie by dać złe opinie, a pracownicy tracą pieniądze

KosmicznyBarszcz
z
businessinsider.com.pl
dodany: 27.05.2026, 17:32:38
  • 9
  • #
    biedronka
  • #
    handel
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
adammich
adammich
adammich 27.05.2026, 17:43:11 via Wykop
  • -8
A najgorzej jest jak czekasz na pomoc wściekły bo paniusie sobie gdzieś rozmawiają i nikogo na kasach nie ma i przychodzi pani za 10min coś klika i się ta ankieta pokazuje. I paniusia klika "wspaniale".
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

762

Rząd podjął decyzję o włączeniu ARTYSTÓW do systemu opieki społecznej

Rząd podjął decyzję o włączeniu ARTYSTÓW do systemu opieki społecznej

bo większość z nich CIERPI BIEDĘ, BO ICH TALENT NIE JEST ZAUWAŻANY".

alibaski
z
streamable.com
dodany: 26.05.2026, 13:23:53
  • 193
  • #
    tusk
  • #
    premier
  • #
    gospodarka
  • #
    emerytura
  • #
    finanse
  • #
    polityka
adammich
adammich
adammich 26.05.2026, 17:43:41 via Wykop
  • 0
@jeden_z_gapiow: a kto będzie płacił składki ZUS komisji ?

578

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Podatek od kaucji za zwrócone butelki i puszki. Fiskus nie odpuści

Niemal codziennie pojawiają się doniesienia o rekordowych kwotach uzyskiwanych przez zbieraczy opakowań objętych systemem kaucyjnym. Niektórzy w ten sposób dorabiają, odbierając kwoty sięgające nawet kilkuset złotych dziennie. Mogą się teraz zderzyć z fiskusem. Jeśli ktoś robi to systematycznie,..

KapitanTorpedal
z
fakt.pl
dodany: 25.05.2026, 03:10:34
  • 252
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
  • #
    prawo
  • #
    ekonomia
  • #
    gospodarka
  • #
    pieniadze
adammich
adammich
adammich 25.05.2026, 19:16:03 via Wykop
  • 5
@Serghio: operatorzy powinni płacić podatek od darowizny....

1439

SCT głównym powodem odwołania Miszalskiego. Kolejne to dług miasta i nepotyzm

SCT głównym powodem odwołania Miszalskiego. Kolejne to dług miasta i nepotyzm

Uczestnicy referendum zostali zapytani także o to, czy do głosowania bardziej skłoniła ich negatywna ocena władz miasta czy rządu Donalda Tuska. Dla zdecydowanej większości (74 proc.) ważniejsza okazała się być pierwsza z tych kwestii.

Nigarun
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 25.05.2026, 05:17:05
  • 320
  • #
    krakow
  • #
    referendum
  • #
    polityka
adammich
adammich
adammich 25.05.2026, 17:36:32 via Wykop
  • 0
@bboymc: Gibała sam głosował za SCT w 2024r....

501

Nowa Zelandia likwiduje koty na wolności.

Nowa Zelandia likwiduje koty na wolności.

Nowa Zelandia kontra koty, masakra rozpoczęta. Oficjalnie uznano, że każdy kot żyjący na wolności stanowi poważne zagrożenie dla lokalnej przyrody.

PiotrPiter
z
planeta.pl
dodany: 23.05.2026, 15:39:51
  • 261
  • #
    koty
  • #
    nowazelandia
adammich
adammich
adammich 24.05.2026, 18:39:08 via Wykop
  • 0
.


@1Ham: W miastach to trutkę się wykłada, a nie , b--ń boże, wpuszcza koty do piwnicy ....

778

"U was jest drożej niż w Skandynawii"

"U was jest drożej niż w Skandynawii"

- To najdroższy punkt w naszej podróży, a przyjechaliśmy do Świnoujścia prosto ze Skandynawii - mówi Interii David, turysta z Czech.

Normalny_Wykopek
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 23.05.2026, 10:19:58
  • 265
  • #
    polska
  • #
    turystyka
  • #
    gospodarka
adammich
adammich
adammich 23.05.2026, 20:08:12 via Wykop
  • 1
@Quassar: o kurcze ! Jestem zaskoczony bo ceny połowy rzeczy są porównywalne. Bułki, jajka nawet masło do niedawna, ser, ogórki, banany, pomidory poza sezonem to jest najwyżej 10% drożej w Norwegii niż w mojej Biedronce.
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 02.12.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 24.09.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking