Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko136
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
1337k4z
1337k4z

1337k4z

Dołączył 5 lat i 8 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 512
  • Znaleziska 360
  • Mikroblog 152
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 0

1712

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

Lekarz rodzinny zarobił 760k rocznie

"Maciej Bonna - lekarz rodzinny, Chojnice. Przychód 760k."

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: przedwczoraj, 20:33:05
  • 365
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
1337k4z
1337k4z
1337k4z wczoraj, 08:29:17 via Wykop
  • 44
W Chojnicach... miejscowości co ma raptem 40 tysięcy mieszkańców...
  • 7
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1337k4z
1337k4z
1337k4z wczoraj, 08:48:34 via Wykop
  • 18
@heinrich-von-spychow: Ktoś faktycznie wrzucił, że jego żona jest we władzach województwa więc faktycznie ma to teraz szerszy kontekst i sens. Ja pamiętam jak u mnie w rodzinnej miejscowości ~50 tysięcy mieszkańców był taki lokalny lekarz - oficjalnie prowadził przychodnie. Nieoficjalnie przypadkiem posiadał działki w każdym miejscu gdzie miasto chciało cokolwiek wybudować, a następnie sprzedawał je miastu. Przez ponad 20 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem
1337k4z
1337k4z
1337k4z 1 godz. i 20 min temu via Wykop
  • 0
@krzysztof48: akurat pisałem w kontekście wpływu i tego, że na klientów masz haki

371

Rząd USA nakazuje firmie Anthropic wycofać modele Fable 5 i Mythos

Rząd Stanów Zjednoczonych, powołując się na organy ds. bezpieczeństwa narodowego, wydał dyrektywę dotyczącą kontroli eksportu, nakazującą zawieszenie wszelkiego dostępu do modeli Fable 5 i Mythos 5 dla wszystkich obcokrajowców, zarówno przebywających w Stanach Zjednoczonych, jak i poza nimi...

marusz
z
anthropic.com
dodany: wczoraj, 04:52:09
  • 120
  • #
    anthropic
  • #
    ai
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    programowanie
  • #
    komputery
1337k4z
1337k4z
1337k4z wczoraj, 08:56:38 via Wykop
  • 3
@not-sweet: jak w ogóle taki lokalny model radzi sobie z taskami? Widzisz jakąś różnicę nie wiem porównując do Opus-4-6?

580

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

NFZ nie zwróci 100 tys zł. za lot do Monachium po surowicę dla 16-latka

16-latek z Nowego Targu ukąszony przez żmiję lewantyńską. Płatnikiem za przelot był krakowski szpital. I pieniędzy nie odzyska. Narodowy Fundusz Zdrowia nie zamierza bowiem zapłacić za transport lotniczy leku dla 16-latka.

potspodpach
z
dziennikpolski24.pl
dodany: przedwczoraj, 16:20:04
  • 228
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    polska
  • #
    szpital
1337k4z
1337k4z
1337k4z wczoraj, 08:52:31 via Wykop
  • 4
@elo345: Tylko już w pierwszym zdaniu jest różnica - nikt nie transportował młodego, tylko antidotum.
To tak jakby NFZ miał nagle zacząć płacić nie za zabieg, ale za kuriera który przywiezie leki, albo za taksówkę lekarza.

668

Niemcy bronią Polski w sporze z Ukrainą o UPA

Niemcy bronią Polski w sporze z Ukrainą o UPA

Decyzja prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego o nadaniu elitarnemu oddziałowi sił specjalnych imienia Bohaterów UPA

Pablitto_
z
defence24.pl
dodany: przedwczoraj, 08:10:57
  • 101
  • #
    ukraina
  • #
    niemcy
  • #
    upa
1337k4z
1337k4z
1337k4z przedwczoraj, 22:18:44 via Wykop
  • -1
A może po prostu odzyskajmy nasze ziemie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nam tą ziemię obiecano 1000 lat temu
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

511

"Utopijne ceny" w Hotelu Gołębiewski. Niemcy pukają się w głowę

"Utopijne ceny" w Hotelu Gołębiewski. Niemcy pukają się w głowę

Na szczęście Polaków stać! Co prawda na Gran Canaria hotel 4* all inclusive z basenami jest dużo taniej ale za to pogoda lepsza.

login-znaki-alfanumeryczne
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 11.06.2026, 17:14:14
  • 211
  • #
    polska
  • #
    wakacje
  • #
    urlop
  • #
    turystyka
1337k4z
1337k4z
1337k4z przedwczoraj, 10:02:10 via Wykop
  • 2
Czemu na miniaturce jest martwy Tadeusz Gołębiewski ? Co on ceny zza światu reguluje?
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

446

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

CEO i deweloperzy potwierdzają: AI przynosi zwykle zgównowacenie oprogramowania

Choć narzędzia AI zwiększają produktywność, to prowadzą do obniżenia jakości bazy kodu, wzrostu błędów i generują znaczne obciążenia konserwacyjne dla zespołów. AI tworzy również nierealistyczne oczekiwania biznesowe i niespójne przyrosty produktywności w różnych kulturach organizacyjnych.

klocus
z
newsletter.pragmaticengineer.com
dodany: 11.06.2026, 08:59:39
  • 210
  • #
    sztucznainteligencja
  • #
    ai
  • #
    technologia
  • #
    chatgpt
  • #
    programowanie
  • #
    programista15k
1337k4z
1337k4z
1337k4z przedwczoraj, 10:01:18 via Wykop
  • 1
a co mają powiedzieć programiści? Ci sami, którzy piszą g---o prompty i są zdziwieni że dostają gównorezultat?

O jaka szkoda, że jak masz pomysł na startup to zamiast na start płacić 2 miliony za zrobienie strony zapłacisz 200$ przez dwa miesiące.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

BlackpillMonster
BlackpillMonster
11.06.2026, 08:34:07
  • 215
Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarobił pieniądze i co robi? To, co każdy biedak, któremu pierwszy raz w życiu coś zostało na koncie: natychmiast to p----------a. Bo pieniądze biedaka parzą w ręce. Muszą być wydane, pokazane, obfotografowane w garażu podziemnym i rozesłane znajomym w DMach razem ze specyfikacją odmawianą jak różaniec: skóry nappa, noktowizor, harman kardon, grzanie przód tył. Amen.

A teraz popatrzcie na lekarza i prawnika. Zawody, w których pieniądz
BlackpillMonster - Bieda umysłowa polskich programistów na jednym obrazku.

Typ zarob...

źródło: cea72c167f408801527742e4f7985153564fb2818b1ef55660bfe8b04cc50183

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 11.06.2026, 14:23:11 via Wykop
  • 0
@BlackpillMonster: ahh Waldek, polecam zainteresować się jak ta praca po kursach u niego wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
1337k4z
1337k4z
1337k4z przedwczoraj, 09:51:43 via Wykop
  • 0
@geronimo80: Nie będę nic rozwijać, nie jestem od kablowania w przestrzeni publicznej czyimiś nieeleganckimi zagraniami.
  • Odpowiedz

677

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

W Polsce kilka krewetek na pizzy podnosi VAT z 8% do 23%

Szafa wnękowa może mieć 8% VAT, a identyczna konstrukcja z plecami z płyty już 23%. W Polsce o wysokości podatku często nie decyduje produkt, tylko urzędnicza interpretacja szczegółu, którego klient nawet nie zauważy

WinoDominoISpiew
z
portal.faktura.pl
dodany: 08.06.2026, 07:02:08
  • 124
  • #
    vat
1337k4z
1337k4z
1337k4z 08.06.2026, 22:37:20 via Wykop
  • 2
@pewienczlowiek: od jakiegoś czasu wspominam ze znajomymi jak kiedyś wystarczyły ośmiorniczki za 800 zł żeby rząd upadł, a teraz można zrobić wały na kilkadziesiąt milionów i w sumie to nikogo to nie obchodzi. Osiemset złotych bolało, bo łatwo sobie Polakowi taką kwotę wyobrazić, ale XX milionów to dla większości tak abstrakcyjna kwota, że nie rozumie skali.

527

Zawsze musi być mandat

Zawsze musi być mandat

Urzędniczka skarbówki zdradza, jak rząd oczekuje teraz linczu na przedsiębiorcach

nickjuzmam
z
bezprawnik.pl
dodany: 02.06.2026, 09:16:03
  • 115
  • #
    polska
  • #
    ciekawostki
  • #
    podatki
  • #
    pieniadze
1337k4z
1337k4z
1337k4z 02.06.2026, 17:56:05 via Wykop
  • -1
@JoBackManhorse: mam zupełnie odwrotne doświadczenie
1337k4z
1337k4z
1337k4z 02.06.2026, 17:57:12 via Wykop
  • 0
@Makavlani: długo nic nie szkodzili, a potem pis wprowadził nowy ład. Teraz myślę, że statystyka wyglądałaby zgoła inaczej nawet biorąc pod uwagę kukułcze jajo czyli ksef
Wojciech_Skupien
Wojciech_Skupien
02.06.2026, 04:54:57
  • 2184
Z żoną przez ponad 2 lata staraliśmy się o drugie dziecko, po historii z dwoma poronieniami zaczęliśmy szukać przyczyn takich sytuacji, stąd też skierowaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, żeby zminimalizować szansę wystąpienia kolejnego poronienia.
Przez rok czasu prowadziła nas przesympatyczna Pani, która z wielką empatią i zaangażowaniem starała się nam pomóc. Faktycznie poronień już nie było, ale zajścia w ciąże również. Widziała moją frustracje, powiedziałem raz jej wprost, że zanim się
  • 327
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 02.06.2026, 12:28:44 via Wykop
  • 1
@Wojciech_Skupien: trzymam kciuki. Z własnego podwórka widziałem sytuacje gdzie ludzie starali się przez lata z problemami w klinikach niepłodności, a jak rezygnowali z celu to za pierwszym strzałem trafiali. Wydaje mi się, że to przez paniczne nakręcanie stresu czy tym razem się uda więc życzę wam spokoju.
  • Odpowiedz

421

Ukrainka była w rosyjskim więzieniu: szlifowali mi zęby, wykorzystali

Ukrainka była w rosyjskim więzieniu: szlifowali mi zęby, wykorzystali

Natalija Własowa, która została uwięziona w Donbasie, opowiedziała o bestialskich torturach w rosyjskim więzieniu

PIAN--A_A--KTYWNA
z
onet.pl
dodany: 01.06.2026, 06:59:54
  • 141
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
1337k4z
1337k4z
1337k4z 01.06.2026, 20:50:04 via Wykop
  • 8
@GOHAN: facetów też gwałcą. Zwierzęta.

598

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Skarbówka potwierdza że prawo jest dla bogatych

Fundacja rodzinna sposobem na uniknięcie podatków? Skarbówka daje zielone światło

PIAN--A_A--KTYWNA
z
fxmag.pl
dodany: 01.06.2026, 07:07:27
  • 111
  • #
    prawo
  • #
    polska
1337k4z
1337k4z
1337k4z 01.06.2026, 18:39:23 via Wykop
  • 2
@heheszkitroche: chodzi o to, że sąsiad ma lepiej, a nie może. Wszyscy mają mieć po równo - g---o.

566

Kredytowy koszmar w Polsce. Raty należą do najdroższych w UE. Taniej w Niemczech

Kredytowy koszmar w Polsce. Raty należą do najdroższych w UE. Taniej w Niemczech

Polski rynek nieruchomości jest dziś niczym wzburzone morze, a inwestorzy płyną po nim małą i lichą łódką. Choć stopy procentowe miały spadać, a ceny stabilizować, tak rzeczywistość brutalnie weryfikuje marzenia o własnym M. Taniej jest między innymi w Niemczech.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 29.05.2026, 11:20:00
  • 197
  • #
    wydarzenia
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    finanse
1337k4z
1337k4z
1337k4z 29.05.2026, 17:47:33 via Wykop
  • 2
"Taniej w Niemczech" - co to za odkrycie? Zawsze było.
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 29.05.2026, 17:48:17 via Wykop
  • 0
@smdbabe: bóg daje najcięższe bitwy najlepszym wojownikom... Czy jakoś tak to leciało. Po prostu mamy p--------e, bo jesteśmy Polakami i jesteśmy zajebiści.
1337k4z
1337k4z
1337k4z 01.06.2026, 12:53:02 via Wykop
  • 0
@Albert_Einstein:
1337k4z - @Albert_Einstein:

źródło: tenor

Pobierz

704

Kradzież podatków. W Polsce drogi, szkoły i lekarze, a PIT płacą na Ukrainie.

Kradzież podatków. W Polsce drogi, szkoły i lekarze, a PIT płacą na Ukrainie.

Ukraińcy mieszkają w Polsce, pracują zdalnie dla ukraińskich firm i po 183 dniach powinni rozliczać dochód tutaj. Korzystają z dróg, transportu, opieki medycznej i edukacji, ale PIT nie trafia do polskiego systemu.

Pan_od_Internetu
z
biznes.wprost.pl
dodany: 26.05.2026, 07:56:53
  • 104
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    podatki
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
  • #
    praca
1337k4z
1337k4z
1337k4z 26.05.2026, 21:49:18 via Wykop
  • -5
O zobacz, to tak samo jak Polscy marynarze i ludzie udający życie w "UK" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 29.05.2026, 17:46:08 via Wykop
  • 0
@Kubson74: Nie mają żon w Polsce? Nie mają dzieci w Polsce? Gdzie mają ośrodek interesów życiowych? Poczytaj o tych zagadnieniach i wróć do mnie z kolejnym głupim pytaniem.

Żeby było jasne - jak dla mnie to mogliby nic nie płacić, ale skoro nie można prowadzić w taki sposób pracy zdalnej to niech szanse będą równe dla wszystkich.

346

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia upadku firmy iRobot twórców kultowej Roomby

Historia kolosa na glinianych nogach, który przegrał przez złe decyzje inżynierów i jeszcze gorsze marketingowców.

Marketingprzykawie_redakcja
z
marketingprzykawie.pl
dodany: 26.05.2026, 09:34:45
  • 175
  • #
    usa
  • #
    biznes
  • #
    marketing
  • #
    swiat
  • #
    robotyka
  • #
    roomba
1337k4z
1337k4z
1337k4z 26.05.2026, 21:45:22 via Wykop
  • 1
@patryk-wuwuw: warto dodać, że sam irobot znany z odkurzaczów wywodzi się z produkcji robotów dla U.S. Army, a rzeczona przez Ciebie Nokia wcale nie upadła chociaż zaliczyła solidny dół - teraz są potentatem w branży budowy sieci telekomunikacyjnych.
olcayn
olcayn
24.05.2026, 14:25:59
  • 1852
Przypomnienie: lek na który zbierane są pieniądze nazywa sie Elevidys i nie został on dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej z jednego powodu -


#latwogang
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 25.05.2026, 06:42:14 via Wykop
  • 0
Fajnie, że ludzie się zjednoczyli i dali nadzieje dzieciom/rodzicom, ale odnoszę wrażenie że największym wygranym jest lekarz/szpital w USA no i producent leku.
  • Odpowiedz

4226

Żądamy kart paliwowych dla polityków. Karta przypisana do pojazdu.

Żądamy kart paliwowych dla polityków. Karta przypisana do pojazdu.

Ponad 12 milionów złotych kosztowały nas przejazdy w 2025r. Proste i tanie rozwiązanie. Artykuł przypadkowy.

Niech_moc_bedzie_z_toba
z
rmf24.pl
dodany: 24.05.2026, 17:22:47
  • 230
  • #
    kilometrowki
  • #
    polityka
1337k4z
1337k4z
1337k4z 25.05.2026, 06:39:01 via Wykop
  • 4
Niesamowite jest to, że jak ktoś prowadzi firmę to wiele osób się boi kilometrówki, bo kontrola. Urzędnik zobaczy raz auto pod lidlem i naliczy podatek jakby kilometrówki nie było. Czyli mamy mechanizm kontroli...
Ale posłów to oczywiście nie dotyczy hulaj dusza piekła nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

304

Rozbito szajkę fałszywych leków i lekarzy z reklam. Straty: 240 mln euro

Rozbito szajkę fałszywych leków i lekarzy z reklam. Straty: 240 mln euro

To była zorganizowana akcja służb z Polski i Unii Europejskiej. Dzięki niej udało się rozbić przestępczą szajkę działającą w całej Europie. Zatrzymanych zostało 15 osób, przeszukano 150 miejsc. Straty oszacowano na 240 mln euro. Sprawa - jak podają śledczy - ma charakter rozwojowy.

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 18.05.2026, 09:41:06
  • 45
  • #
    medycyna
  • #
    silownia
  • #
    zdrowie
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
1337k4z
1337k4z
1337k4z 18.05.2026, 15:37:58 via Wykop
  • 2
Nic nie rozbito - poniżej wklejam treść oświadczenia przetłumaczonego z rosyjskiego na Polski sieci afiliacyjnej która jest w to zamieszana:

Oficjalne stanowisko firmy


Aktualnie w mediach społecznościowych i niektórych kanałach publicznych rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje i niepotwierdzone oświadczenia dotyczące działalności naszej firmy.


Oficjalnie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 20.05.2026, 12:49:57 via Wykop
  • 0
@SrebrnySmok: Jak widać po skali dosyć dużo osób uwierzyło w ich produkty

624

Kolumbijczycy szturmują Polskę. Szukają u nas nowego Eldorado, a znajdują kłopot

Kolumbijczycy szturmują Polskę. Szukają u nas nowego Eldorado, a znajdują kłopot

Kolumbijski polityk Andres Jaramillo na TikToku i Instagramie oferuje rodakom pracę w Polsce. Na miejscu okazuje się, że ani pracy, ani pozwolenia na nią nie ma. A polska firma, którą prowadzi brat polityka, została niedawno wykreślona z krajowego rejestru agencji zatrudnienia.

znin
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 17.05.2026, 08:14:11
  • 142
  • #
    kolumbia
  • #
    polska
  • #
    imigranci
  • #
    praca
  • #
    pieniadze
  • #
    ciekawostki
1337k4z
1337k4z
1337k4z 18.05.2026, 15:41:42 via Wykop
  • 2
W zeszłym roku nierzetelny podwykonawca na budowie straszył znaną mi osobę:

swoimi sicarios

Wszyscy jego pracownicy byli z Kolumbii - ostatecznie dyrektor dewelopera się obsrał i im zapłacił za spieprzoną robotę, ale ciekawa sprawa grozić pochodzeniem swoich pracowników.

Jakby ktoś się zastanawiał to jakaś firma krzak z Elbląga
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

482

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Jedynie 6 krajów Unii Europejskiej nie należy do strefy Euro: Szwecja i Dania jako stare kraje Unii oraz Polska, Rumunia, Czechy, Węgry.

matixrr
z
dw.com
dodany: 09.05.2026, 08:34:43
  • 332
  • #
    wegry
  • #
    europa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
1337k4z
1337k4z
1337k4z 09.05.2026, 20:57:11 via Wykop
  • 10
niepopularna opinia - ale euro jedyny plus jaki widzę to bardziej ludzkie kredyty, ale obawiam się że u nas nawet to by nie pomogło.
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1337k4z
1337k4z
1337k4z 09.05.2026, 21:21:18 via Wykop
  • 0
@Vinizius: w Grecji są tańsze, ale no nie mają naszych rządzących ( ͡° ͜ʖ ͡°) tfu. bankierów
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 05.10.2025

    Rocznica
  • Komentator
    od 16.09.2024

    Komentator

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking