Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko212
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
ThisIsAComment
ThisIsAComment

ThisIsAComment

Dołączył 4 lata temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1414
  • Znaleziska 881
  • Mikroblog 533
  • Obserwujący 8
  • Obserwowane 2

575

Ławka za 120 tysięcy, z której... nie można korzystać. Kontrowersyjna inwestycja

Ławka za 120 tysięcy, z której... nie można korzystać. Kontrowersyjna inwestycja

W Oławie ustawiono najdroższą ławeczkę w regionie. Chilloławka" w Parku Miejskim już stoi, choć na razie ogrodzona taśmą. To, co budzi największe kontrowersje to jej cena... 120 tys. złotych.

ewag05
z
radiowroclaw.pl
dodany: 05.12.2025, 08:06:07
  • 115
  • #
    lawka
  • #
    chillolawka
  • #
    olawa
  • #
    park
  • #
    miejski
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 05.12.2025, 12:21:21 via Wykop
  • 1
@01100011011010000110000101101101: za 200 tysięcy to nawet bym się poświęcił i ją dla ciebie zrobił. Ale pokrecilbym nosem, że tylko 1.

509

CD Projekt wynajmuje lokal fundacji Ocalenie.

CD Projekt wynajmuje lokal fundacji Ocalenie.

CD Projekt zaskoczył wszystkich, udostępniając swój lokal fundacji Ocalenie. Decyzja wywołała gorącą dyskusję.

gerwazy-oko
z
streamable.com
dodany: 04.12.2025, 08:50:54
  • 130
  • #
    polska
  • #
    cdprojekt
  • #
    wiedzmin
  • #
    cyberpunk
  • #
    uchodzcy
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 23:55:10 via Wykop
  • 14
A teraz jeszcze podnajmowanie biura przygranicznym gnomom. XD


@Eillis: Sam fakt, że podnajmują komuś część biura to jakiś mem. Przecież to jest jakiś popieprzony matrix. Firma mająca prawie 0.5 mld zysku rocznie zamiast rozwijać swój biurowiec, zostawić przestrzeń pod jakieś fanowskie projekciki, wystawki czy cokolwiek związanego z ich działaniem wynajmuje to jakiejś randomowej organizacji? Przecież zysk z tego dla nich żaden, nawet na waciki nie zarobi. To nie ma sensu.

643

Ciężarówka wyprzedza na czołówkę we mgle i spycha z drogi

Ciężarówka wyprzedza na czołówkę we mgle i spycha z drogi

"Kierowcy ciężarówki nie spodobały się wolniej jadące samochody przez mgłę która ograniczała widoczność, więc postanowił "wyżyć" się na nich świecąc światłami drogowymi jak również używać sygnału dźwiękowego. Trwało to przez dłuższą chwilę, dlatego nagranie jest przycięte w dwóch plikach. Przy manew

stopchamteam
z
youtube.com
dodany: 04.12.2025, 09:28:58
  • 157
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    motoryzacja
  • #
    prawojazdy
  • #
    bekaztransa
  • #
    kierowcy
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 14:02:27 via Wykop
  • -20
@Tatiagla: @AdamF_OG @crespo

podejrzewam, że autor nagrania jak i osoba przed nim jechali około 70km/h

Zgadza się. Też mi się tak wydaje, że jechali pomiędzy 70 - 75.

Pewnie kaganiec w tirze pozwalał jechać 2-3km/h szybciej i to spowodowało
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 14:59:43 via Wykop
  • -11
Ograniczona widoczność, mówi to panu coś?


@Patrick_Rowerovsky: Nie na tyle, by mniej niż 40 km/h jechać, mimo beznadziejnej kamery w nocy dobrze widać w oddali co po bokach jest

więc powinien wziąć na wstrzymanie, nie ma jak wyprzedzić więc nie wyprzedza, z bułkami przecież nie jedzie xD rozumiem, że nie masz problemu z tym jak mi się chce jechać 250 km/h to koniec końców niech wszyscy s---------ą na bok bo ja
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 17:40:49 via Wykop
  • 1
Nie, ukarać należy tego patusa z ciężarówki, ale tobie też by się przydał odpoczynek od prawa jazdy, skoro ciągle usprawiedliwiasz to co on zrobił.


@kptDoopa: Szkoła podstawowa, czytanie ze zrozumieniem. Pomogę Ci

wszystkich tutaj należałoby ukarać, a nie tylko się
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 18:02:56 via Wykop
  • 0
@kptDoopa: przepraszam za atak ad personam i niepotrzebną złośliwość powyżej. Zbędne i dziecinne takie wstawki są i już nie zdążyłem wyedytować
enten
enten
enten
03.12.2025, 18:22:22
  • 434
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 04.12.2025, 09:46:43 via Wykop
  • 0
1.mechaniczna wytrzymuje 50-100 mln klików na klawisz, membranowa 5-10 mln.

2.W membranie z czasem wyrabiają się gumki, więc zmienia się nacisk, jedne klawisze chodzą miękko, a inne ciężko. W mechanicznej każdy klawisz trzyma swoją siłę nacisku praktycznie przez cały okres użytkowania.

3.w mechanicznej jeżeli jakiś klawisz padnie, to za kilka zł wymienisz tylko ten jeden przełącznik

4.membrana z anti-ghostingiem rejestruje jednocześnie maksymalnie kilka klawiszy na raz, te lepsze to może z 6. Mechaniczna nie ma
  • Odpowiedz

80

Efekt "Heweliusza". Brytyjczycy wyliczyli jak hit Netfliksa wpłynął na PKB Polsk

Efekt "Heweliusza". Brytyjczycy wyliczyli jak hit Netfliksa wpłynął na PKB Polsk

"Heweliusz", czyli największa polska produkcja Netfliksa, przełożyła się na miliony PKB wynika z raportu Oxford Econom

konto usunięte
z
businessinsider.com.pl
dodany: 03.12.2025, 07:28:55
  • 101
  • #
    polska
  • #
    netflix
  • #
    gospodarka
  • #
    analiza
  • #
    ekonomia
  • #
    gielda
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 03.12.2025, 11:42:00 via Wykop
  • 0
że Polska jest w 20 najepszych krajach do życia o ile nie w TOP 10


@KochanekAdmina: Top 10 na pewno nie, do top 20 nam dużo nie brakuje, ale jesteśmy top 30 z takimi krajami jak Hiszpania, Estonia, Niemcy czy Singapur i szczerze patrząc po rankingu mniej więcej bym się zgodził. Z ciekawostek jeszcze w 2010 roku Niemcy były na 3 miejscu, a Singapur na 6. Anglia też leci mocno
ThisIsAComment - >że Polska jest w 20 najepszych krajach do życia o ile nie w TOP 10
...

źródło: image

Pobierz
yourgrandma
yourgrandma
02.12.2025, 18:50:24
  • 16
#wykopoweprzeboje
II Faza grupowa, grupa 11

Drabinka
FAQ
Playlista na YT
yourgrandma - #wykopoweprzeboje 
II Faza grupowa, grupa 11

Drabinka
FAQ
Playlista na...

źródło: 5ac63f98a2c884058959b58e578ce55173d0921db7faec916919c27ebcf8abb8

Pobierz

Zagłosuj na lepszy utwór:

  • Daddy! Daddy! DO! (Kaguya-sama: Love is War?) 34.2% (95)
  • Moonlight Densetsu (Czarodziejka z Księżyca) 42.1% (117)
  • Toki Wo Kizamu Uta (Clannad After Story) 23.7% (66)

Oddanych głosów: 278

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 03.12.2025, 00:05:32 via Wykop
  • 1
@gipson_90: @suzaku0
Grupa dno, ale za to doszły dalej niż...
Black Catcher - Black Clover -> Mój osobisty faworyt
Inferno - Fire Force
Re:ZERO - Starting Life
One Piece
  • Odpowiedz

701

Windows 11 zjada coraz więcej zasobów. Eksplorator kradnie RAM po aktualizacji

Windows 11 zjada coraz więcej zasobów. Eksplorator kradnie RAM po aktualizacji

Od premiery Windows 11 użytkownicy regularnie krytykują nowy Eksplorator plików, wskazując, że działa wyraźnie gorzej niż jego odpowiednik z Windows 10. Najczęściej wymieniane problemy to wolne uruchamianie, opóźnione wyszukiwanie plików oraz irytujące lagi przy wywoływaniu menu kontekstowego

ochucki
z
ithardware.pl
dodany: 02.12.2025, 08:47:52
  • 298
  • #
    windows11
  • #
    microsoft
  • #
    komputery
  • #
    afera
  • #
    aktualizacja
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 02.12.2025, 12:08:32 via Wykop
  • 86
wszyscy czworo uzytkownicy windowsa 11 majacy 500mb ramu sa oburzeni


@3mortis: Problem robi się, gdy wszystkie te MB zaczną się zbierać do kupy. Tu 20, tu 30, gdzie indziej kolejne 15. I nagle Windows sam z siebie ciągnie 3-3,5 GB RAM. Dla porównania Linux w zależności od ustawień ciągnie 0,5-1 GB.

Przez takie przyzwolenia później programy czy na przykład gry mają po 150 GB, starsze karty nie są w stanie
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 02.12.2025, 13:38:24 via Wykop
  • 0
Straszne. Jak żyć. Wszystkich 20 użytkowników z 4 GB RAM płacze.


@Kartoffelpanzerkampfwagen: Masa ludzi korzysta jeszcze z komputerów z 8 GB RAM. Ceny RAM aktualnie wywaliło w kosmos, więc upgrade tego wydaje się upierdliwy.
Jak widzisz też trochę osób powyżej twierdzi, że Windows ciągnie znacznie więcej niż zapisałem bo i nawet 5-7 GB. Także te 8 GB to zaraz na otworzenie przeglądarki nie będzie wystarczające.

254

Delegalizacja partii Brauna? "Piąta kolumna Kremla"

Gawkowski uważa, że partia Brauna może wymagać delegalizacji z powodu prorosyjskich i antyukraińskich postaw. Ostrzega, że mogłaby stać się piątą kolumną Kremla, a jej przekaz jest populistyczny.

gerwazy-oko
z
rmf24.pl
dodany: 02.12.2025, 09:45:01
  • 200
  • #
    braun
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    rosja
  • #
    informacje
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 02.12.2025, 11:46:56 via Wykop
  • 23
6 wykopów i głowna? huh? huh?
ThisIsAComment - 6 wykopów i głowna? huh? huh?

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

yourgrandma
yourgrandma
30.11.2025, 18:18:38
  • 13
#wykopoweprzeboje
II Faza grupowa, grupa 4

Drabinka
FAQ
Playlista na YT
yourgrandma - #wykopoweprzeboje 
II Faza grupowa, grupa 4

Drabinka
FAQ
Playlista na ...

źródło: 0c16683a2b43af88ae47db0a458b0b0be2e4572f17fb79630c060c2d06e0ec15

Pobierz

Zagłosuj na lepszy utwór:

  • D-tecnoLife (Bleach) 30.0% (82)
  • Dragon Ball Z (wersja francuska) 44.3% (121)
  • Shojo S (Bleach) 25.6% (70)

Oddanych głosów: 273

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 30.11.2025, 19:08:00 via Wykop
  • 6
sr*m na dragon balla


@Talaxin: I co z tego, jak spora grupa będzie wyciągać po tym, że to Dragon Ball i wspomnienie dzieciństwa, a nie po tym który utwór rzeczywiście dobrze brzmi. Koniec końców 2 fajne kawałki wywali i pewnie dalej jeszcze lepsze utwory wygryzie.

A ilość wyświetleń pokazuje, że tego nikt nie słucha sobie dla przyjemności w wolnej chwili. W międzyczasie wiele z tych utworów w głosowaniach ludzie normalnie
  • Odpowiedz

676

Sukcesja po polsku. Fundacje rodzinne to raje podatkowe dla najbogatszych rodów

Sukcesja po polsku. Fundacje rodzinne to raje podatkowe dla najbogatszych rodów

Dzięki fundacjom rodzinnym spadkobiercy najzamożniejszych rodów mogą czerpać milionowe zyski z odziedziczonych przedsiębiorstw, rozliczając się, jakby byli na umowie o dzieło niski podateczek i nic więcej. Najbardziej znanymi politykami którzy korzystają z tej formy to Obajtek, Mentzen i Wipler a

sub_zero_1
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 29.11.2025, 12:05:03
  • 143
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    pieniadze
  • #
    finanse
  • #
    prawo
  • #
    obajtek
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 29.11.2025, 16:19:10 via Wykop
  • 50
Pisałem w innym poście, wkleję jeszcze raz:

Fundacja rodzinna przy jakiejkolwiek wypłacie zysków płaci 15% CIT. Może ją założyć każdy, kto ma 100k kapitału (nawet w formie mieszkania), także niezbyt wysoki próg. W rzeczywistości jej jedyną zaletą jest możliwość reinwestowania bez podatku do czasu wypłacenia zysku. Dzięki temu każdy z minimalnym kapitałem może działać na rachunek rodzinny niczym fundusze z wielkim kapitałem i niemożliwymi do spełnienia wymaganiami do wejścia dla 99.9% ludzi. Pozwala
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 29.11.2025, 19:52:46 via Wykop
  • -2
@11mariom

no chyba, że zyski z wynajmu nie przejadasz tylko reinwestujesz.


No ale taki był cel powstania tego mechanizmu? Budzimy się!
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 30.11.2025, 00:15:16 via Wykop
  • -3
no i właśnie to jest bonus dla bystrych. Sorry zgromadzić 100 000 w kilka lat dla pary to nie jest niemożliwe pod warunkiem porządku na strychu, kontrolowania zdrowego ośrodka wynagradzania czyli potocznie nazywanych używek i uzależnień. Na ale po co to, komu to potrzebne jak można promować patusiarski socjalny styl życia.


@gabaoth: Ogólnie nawet masz lepiej właśnie dzięki IKE i IKZE więc jeżeli mówimy o takim gromadzeniu to nie trzeba

439

Microsoft liczy straty! gdy Linux rośnie w siłę.

Microsoft liczy straty! gdy Linux rośnie w siłę.

Microsoft ma poważny problem z Windows 11. Mimo zakończenia wsparcia dla Windows 10 w październiku 2025 roku, prawie miliard komputerów wciąż działa na starszym systemie.

Lujaszek
z
ppe.pl
dodany: 28.11.2025, 16:54:47
  • 300
  • #
    linux
  • #
    windows
  • #
    windows10
  • #
    komputery
  • #
    pcmasterrace
  • #
    microsoft
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 28.11.2025, 23:32:26 via Wykop
  • -1
@CJzSanAndreas:
ThisIsAComment - @CJzSanAndreas:

źródło: image

Pobierz

458

Prezydent zawetował zmiany doszczelniające podatki w fundacjach rodzinnych

Prezydent Karol Nawrocki zawetował nowelizację ustawy o CIT, która miała uszczelnić fundacje rodzinne używane jako wehikuły do unikania podatków. Podatki są dla areczków a nie dla milionerów ( ʖ ) Uśmiechacie się pisowcy?

DeoLawson
z
prawo.pl
dodany: 28.11.2025, 09:50:42
  • 99
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    ciekawostki
  • #
    bekazpisu
  • #
    programista15k
  • #
    polityka
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 28.11.2025, 12:56:50 via Wykop
  • 9
No tak ułatwiajmy bogatym optymalizację podatkową, by mniej środków wpływało do budżetu państwa xD Ty to masz łeb


@Logika_wykopu: Kurde, już mnie męczy to pieprzenie jak to bogaci w Polsce mają zarąbiste podatki.
Fundacja rodzinna przy jakiejkolwiek wypłacie zysków płaci 15% CIT. Może ją założyć każdy, kto ma 100k kapitału, także niezbyt wysoki próg. Omija się w ten sposób całe 4% belki i pozwala to na obrót pieniędzmi bez podatku. Jeżeli ktoś
yourgrandma
yourgrandma
27.11.2025, 17:25:23
  • 20
#wykopoweprzeboje
I Faza grupowa, grupa 36

Drabinka
FAQ
Playlista na YT
yourgrandma - #wykopoweprzeboje 
I Faza grupowa, grupa 36

Drabinka
FAQ
Playlista na ...

źródło: 9a5bf8b27c6ab0ba61a68c118a6d2fff3a8ec0e80f01aaf133e295f2579a91fd

Pobierz

Zagłosuj na lepszy utwór:

  • D-tecnoLife (Bleach) 29.0% (75)
  • Driver's High (GTO) 19.3% (50)
  • Hacking to the Gate (Stein; Gate) 35.1% (91)
  • Watashi ga Motenai no wa dō Kangaetemo Omaera... 16.6% (43)

Oddanych głosów: 259

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 27.11.2025, 17:34:16 via Wykop
  • 12
Nie wiem czy tylko u mnie opening z GTO brzmi jakoś dziwnie i nieczysto jakby coś tam się poprzestawiało?
https://youtu.be/NP2qIy9AB9Q
Tutaj już poprawnie
ThisIsAComment - Nie wiem czy tylko u mnie opening z GTO brzmi jakoś dziwnie i nieczy...
  • Odpowiedz
yourgrandma
yourgrandma
26.11.2025, 18:46:27
  • 50
#wykopoweprzeboje
I Faza grupowa, grupa 30

Drabinka
FAQ
Playlista na YT
yourgrandma - #wykopoweprzeboje 
I Faza grupowa, grupa 30

Drabinka
FAQ
Playlista na ...

źródło: 70990d7e6f4d77f18cdf40d835dc119c81db3b48f78dc3054f2bd18a3c16133e

Pobierz

Zagłosuj na lepszy utwór:

  • Duvet (Serial Experiments Lain) 31.2% (178)
  • Ikōze Paradise (Ishuzoku Reviews) 7.7% (44)
  • Love Trap Muchu (Urusei Yatsura) 6.7% (38)
  • Shinzou wo Sasageyo! (Attack on Titan) 54.5% (311)

Oddanych głosów: 571

  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 27.11.2025, 10:22:35 via Wykop
  • 0
@yourgrandma: Sporo dobrych utworów brakuje, np
Parasyte - Sei no Kakuritsu
Kimi no Na wa. (Your Name) - Yumetourou (Dream Lantern)
Log Horizon - Database
No Game No Life - This game
Darker than black - Tsukiakiari No Michinshirube
  • Odpowiedz
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 27.11.2025, 16:38:07 via Wykop
  • 1
@yourgrandma: Yup znalazłem później, Kimi no na wa chyba też, ale nie miałem jak edytować
  • Odpowiedz
yourgrandma
yourgrandma
23.11.2025, 16:47:58
  • 14
#wykopoweprzeboje
I Faza grupowa, grupa 18

Drabinka
FAQ
Playlista na YT
yourgrandma - #wykopoweprzeboje 
I Faza grupowa, grupa 18

Drabinka
FAQ
Playlista na ...

źródło: 30760e99475cbc28bd8910b5d6dd6661058d86b616eaee6c5e895fa961c5d056

Pobierz

Zagłosuj na lepszy utwór:

  • Bloody Stream (JoJo’s Bizarre Adventure) 35.6% (101)
  • Redo (Re:Zero) 17.3% (49)
  • This Fire (Cyberpunk: Edgerunners) 31.3% (89)
  • Uragirinoyuuyake (Durarara!!) 15.8% (45)

Oddanych głosów: 284

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 27.11.2025, 10:51:27 via Wykop
  • 1
szkoda Redo, dobry riff

no cóż, żadnego z tych anime nie znam. Przesłuchałem wszystkie i jak dla mnie jojo zdecydowanie najsłabszy, zupełnie nijaki zarówno muzycznie jak i animacją.


@bestils: @NieBendePrasowac Ludzie nie oceniają utworu, a anime. Widać bardzo po głosowaniach jak się przebija. Ale tutaj na wynik redo to już z pożałowaniem patrzę
  • Odpowiedz
szmichal
szmichal
24.11.2025, 18:26:09
  • 559
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 24.11.2025, 23:55:25 via Wykop
  • 0
generalnie jestem "za", ale tu pokazali cięcia na 105,25mln i dodatkowe wydatki na 500,2mln... Mam nadzieję, że reszta budżetu wygląda odpowiedzialniej.


@Tarkwiniusz_Spuszny:

Projekt budżetu, który zakłada wydatki państwa na poziomie 918,9 mld zł i deficyt budżetowy wynoszący 271,7 mld zł, trafi teraz na drugie czytanie w
  • Odpowiedz

314

Miliarderzy nie powinni istnieć? Władza, wyzysk i bezkarność

Pokaż treści 18+

Miliarderzy nie powinni istnieć? Władza, wyzysk i bezkarność

Jak najbogatsi wykorzystują majątek do łamania prawa, unikania podatków i wpływania na politykę, zachowując bezkarność?Jedni bogacze dla rozrywki zabijali przypadkowych ludzi, podczas gdy inni dokonywali czynów pedofilskich.

BojWhucie
z
krytykapolityczna.pl
dodany: 24.11.2025, 08:24:22
  • 168
  • #
    antykapitalizm
  • #
    polityka
  • #
    pieniadze
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 24.11.2025, 16:01:15 via Wykop
  • 15
spora w tym zasługa lewicy, która dużo mówi o opodatkowaniu tryliarderów, a gdy przychodzi do konkretnych propozycji, to się okazuje, że chce podnieść PIT tym zarabiającym powyżej średniej krajowej.


@xetrov: lewica to już ostatnio się wykazała - obniżka podatków dla KGHM, ZERO głosów przeciwko. W międzyczasie ta sama lewica przewodzi w pracy nad ustawą, by uwalić prawie 300k umów b2b dla drobnych ciułaczy by zysk dla budżetu dał ledwo 2
Uzytkownik_awaryjny
Uzytkownik_awaryjny
24.11.2025, 09:53:52
  • 458
#heheszki #humorobrazkowy
Uzytkownik_awaryjny - #heheszki #humorobrazkowy

źródło: temp_file3288572725817300941

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 24.11.2025, 13:35:34 via Wykop
  • 20
@Uzytkownik_awaryjny:
ThisIsAComment - @Uzytkownik_awaryjny:

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

51

Obniżka podatku od miedzi i srebra dająca KGHM od 500 mln do 750 mln rocznie

Obniżka podatku od miedzi i srebra dająca KGHM od 500 mln do 750 mln rocznie

Jak widać obniżka podatków jest możliwa dla wielkich firm (KGHM 7.2 mld zysku za 3 kwartały w 2025). Ani jeden poseł nie zagłosował przeciwko. W międzyczasie dla przeciętnego obywatela podwyżka podatku od nagród (10%->15%), cukru, akcyz i ubijanie małych B2B decyzją urzędnika.

ThisIsAComment
z
wnp.pl
dodany: 23.11.2025, 10:37:18
  • 14
  • #
    podatki
  • #
    polityka
  • #
    kghm
  • #
    gospodarka
  • #
    polska
ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment
Autor
24.11.2025, 09:30:00 via Wykop
  • 0
no tak, zarabia na siebie, placi podatki, daje ludziom tysiace miejsc pracy, nie wyciaga łap po zapomogi od podatnikow - najlepiej sprzedac niemcom, nie?


@irish71: Od 2029 dostaną kolejne ulgi i w ciągu 10 lat ma wyjść 10 mld czyli nawet 1 mld na rok. Obniża się podatki dochodowemu gigantowi, a w tym samym czasie procesuje podwyżki dla zwykłego obywatela i uwalenie małych B2B dla blisko 300 tysięcy osób co ma
kuba-rozpruwa
kuba-rozpruwa
23.11.2025, 16:18:40
  • 970
Zaczynamy hehe
#blackfriday #blackfrajer #blackfrajer2025
kuba-rozpruwa - Zaczynamy hehe 
#blackfriday #blackfrajer #blackfrajer2025

źródło: temp_file8026666417095374499

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ThisIsAComment
ThisIsAComment
ThisIsAComment 23.11.2025, 22:31:59 via Wykop
  • 1
@kuba-rozpruwa: czaiłem się na laptopa, kosztował 4100, już teraz 4600. Kupię chyba po świętach jak będzie fajna cena jakaś. Spieszyć się nie muszę
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 18
  • Strona 8 z 18
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 18.06.2025

    Komentator
  • Gadżeciarz
    od 25.05.2022

    Gadżeciarz
  • Rocznica
    od 21.05.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 17.06.2025

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking