@Shagal: wychowywanie strachem jest domeną debili. Można jakoś pokazać co jest dobre a co złe bez bicia i krzyków. Tak robią tylko słabi ludzie co się potem dziwią że nastolatek na pytanie jak minął dzień odpowiada ok i się zamyka w pokoju.
@PurpleHaze: małe dzieci się często biją, to jak jeszcze stary ją popchnie albo da z liścia to już wgl dowie się konsekwencji swoich czynów. Wgl rady wychowawcze od miłośnika grzybów xD
Wczoraj moja córka miała urodzinki zorganizowane w parku trampolin, dla jej kolegów i koleżanek, był też młodszy syn. Pomyślałem, że nie mam najmniejszego zamiaru siedzieć z byłą żoną i innymi rodzicami, kupie sobie 2h i pobawię się, poszaleje z synem. Kurła Mirki to było najlepsze co wymyśliłem, niemal "ukradłem" imprezkę, nie tylko syn ale pozostałe dzieciaki szalały, zostałem ich wujkiem, ostatnie co wymyśliłem to rzucałem nimi do "basenu" z gąbkami :D
@Pan_Slon: typowe na takich atrakcjach, dałeś dzieciakom coś co rzadko dostają czyli zaangażowanie i czas. Do takich miejsc jak trampoliny dzisiejsi rodzice wykupują dostęp "aby mieć w końcu święty spokój na dwie godziny" a nie aby razem czas spędzić.
Dziecko 18 miesięcy - w dzień pocieszne, szczęśliwe, ruchliwe, fajnie łączy kropki, nic mu nie dolega, ale w nocy budzi się z histerią, jakby coś go bolało, czy to mogą być kolejne zęby? No jest jak opętane, wykrzywia się, uderza rękami o rzeczy, nie chce nawet smoczka (a normalnie nigdy nie odmawia), bardzo długo nie daje się uspokoić. #dzieci
@Rkschuwdu: ja daję "swoje" więc konrektnego nie polecę, ale na grupach często dają poradę że jak bobo było karmione szpitalnym mlekiem (a to nie jest specjalne tylko któreś ze sklepu tylko w wersji szpitalnej można zapytać albo przeczytać z butelki jaką się dostaje) i dziecku nic po nim nie jest to można je podawać dalej. Przepisy co do mleka modyfikowanego są mega restrykcyjne i tak naprawdę różnica między markami jest
@Rkschuwdu: od rad położnych, zwłaszcza starych można raka dostać niestety. Swojego najlepiej jak najwięcej bo jest lepsze od każdego modyfikowanego. Nie znam waszej sytuacji medycznej, ale warto poradzić się doradcy laktacyjnego to nawet jedna wizyta wystarczy aby opracować taki mieszany plan karmienia. Serio nawet parę ml to cenna rzecz dla maluszka, ale to ważna decyzja czy jest się na siłach odciągać/walczyć o przystawianie, bo jeszcze na ten moment można odchodzić
#przemyslenia #przemysleniazdupy 10 lat na wykopie. Jak zakładałam konto, zastanawiałam się jak to jest mieć tyle lat stażu tutaj, to były jeszcze te czasy jak na wykopie było mnóstwo gwiazd i robiących kontent, teraz nie ma czasów, znaczy są inne bo kto ma czas tworzyć kontent, raczej się wchodzi go konsumować, więc wieje nudą w internatach. Przeżyłam tu tyle afer, trolli przed każdymi wyborami, ktoś mnie zgłosił do
@Symmachus: szkoda, że ludzie uciekli. Niestety uciekli często na Reddit, albo na konsumpcję filmików w formacie tiktokowym. Nie uciekli do życia. Przestali pisać, myśleć.
Ja go sobie słucham jak robię obiad, jakiś taki chillowy jest od kiedy nie pije i robi sobie bekę z tego że ktoś go bierze na serio, szkoda że jego najnowsza książka jest tylko dla jakiś wybrańców co chodzą na tajne spędy bo bym poczytała. @SzycheU
Europejscy rolnicy nie odpuszczą łatwo kwestii umowy z Mercosur i będą manifestować w poniedziałek w Strasburgu. Chcą wesprzeć eurodeputowanych, których wniosek o skierowanie umowy z Mercosur do unijnego Trybunału Sprawiedliwości został odrzucony. Zapowiadają gigantyczną manifestację w Brukseli.
@kommie w sobotę pracować, współczuję. Chociaż kopiuj wklej trochę ci ratuje sytuację. Jeśli nie masz jeszcze bota na tag #rolnictwo to zapytaj chat gpt aby ci skrypt napisał.
@Anonek463 od kiedy jestem na tym portalu co jakieś pół roku jest taki wpis że Niemcy to w sumie spoko byli, to jakaś zaprogramowana propaganda czy serio co pół roku jakiś użytkownik sobie myśli "o dawno nie było o tym że Niemce w sumie byli spoko a wyzwoliciele nie, a machnę sobie wpis".
W dniu 20 października głosy osób w wieku 91-100 lat były oddawane regularnie co kilka minut przez cały dzień, z przerwami i powrotami do aktywności na dwa projekty. Plus akurat system potwierdzeń sms nie działał. Sprawa zamiatana pod dywan.
@pasta_alla_carbonara Tak, ponieważ trzeba było napisać post na Facebooku dla rozgłosu, i jakoś nie widzę aby media o tym pisały. Ty myślisz że najpierw się pisze post na FB a zgłasza potem?
@pasta_alla_carbonara masz jeszcze odpowiedź innego użytkownika że w dniu ogłoszenia wyników to wisiało. No tak ale lepiej nic nie ogłaszać dopóki media Ci nie powiedzą co masz o tym myśleć xd
@pasta_alla_carbonara zdecyduj się czy cię nie obchodzi że to jest na jakimś prywatnym forum, czy jest sens o tym pisać, w sumie pisało gdzieś gdzie nie zaglądasz, czy powinno czy nie być w mediach, bo pienisz się dla samego pienienia xd najlepiej żeby nikt nic nie wiedział i wszystko zostało za murami urzędów, lepiej się śpi jak się nic nie wie xd
Jest odpowiedź Urzędu Miasta - po analizie okazuje się, że głosy wysłano z tego samego IP, a oszust był takim leniem że użył tych samych imion i nazwisk. Jeśli prokuratura rozpocznie postępowanie ( ͡º͜ʖ͡º) to sąd zdecyduje co z głosami. Super analityków mamy w urzędzie.
Inna sprawa że projekt na który głosowano to umieszczenie około 18 kamer monitoringu miejskiego za milion złotych.
Wszystkie głosy wysłano z tego samego IP, zduplikowane imiona i nazwiska z różnymi peselami staruszków. Miasto chociaż tyle "zrobiło" - "Jeśli prokuratura rozpocznie postępowanie do sąd zdecyduje o dalszym losie głosów" i wewnętrzna analiza procedur.
@Pawel993 wystarczy że po 6h takiego "normalnego" porodu nagle do kanału wstawi się ręka zamiast głowy i trzeba w ciągu kilku minut zrobić cesarkę, powodzenia życzę rodzącym na sorze.
#miod #pszczelarstwo Po tych cyferkach mozna coś wyczytać? Po za tym, że jest trochę z Ukrainy trochę z Chin. Zastanawiam się ile tego miodu w miodzie jest
@ppooii nic nie ma z miodu, o tej porze roku prawdziwy miód jest twardy a nie płynny. To gotowany syrop z dosypanym cukrem i barwnikiem. Niestety ktoś bardzo zarabia na zlewkach spoza UE i już dawno na etykietach powinno pisać syrop cukrowy bo z miodem to ma nic wspólnego. Inna sprawa że nawet nie muszą podawać proporcji tej super mieszanki ...
To, że rodzice odrabiają za dzieci zadania domowe, to wiem. Ale że robią to już w przedszkolach, na zajęciach dodatkowych, to mnie zdziwiło.
Mój młody (lvl 5) chodzi na zajęcia teatralne. Prowadząca chce ich głównie uczyć odwagi i śmiałości, a jakiś tam występ to tylko dodatek do tego, ale dała dzieciakom zadanie, żeby narysowały jakieś tam dwie postaci, bo o to chce oprzeć ten ich występ. I mój syn, jak i kilka innych
@zmarnowany_czas to nie jest nic nowego niestety, ja jestem rocznik 93 i takie coś się odwalało z każdym konkursem plastycznym od przedszkola po podstawówkę xd bonusowe punkty jak rodzic jeszcze mówi takiemu dziecku "daj ja zrobię bo ty nic nie umiesz" xD
7-latek z warszawskiego Ursusa nie żyje. Chłopiec w niedzielę wieczorem jadł żelki. Najprawdopodobniej zasnął, mając je w buzi i w nocy się nimi zadławił. Gdy rano rodzice weszli do pokoju dziecka, już nie oddychało. Gdy ratownicy przyjechali na miejsce, walczyli o jego życie przez godzinę.
@wujek_zla_rada może jakiś rodzic ogarnie się że dzieci robią głupie rzeczy i czasem wejdzie do pokoju sprawdzić co dzieciak odwala. Ci rodzice do końca życia będą myśleć co by było gdyby zajrzeli do pokoju.
Wasze zabezpieczenia emerytalne juz sa w przedszkolu, jak wejdą na rynek pracy za 20 lat (czyli pisze do ludzi wyzu lat 80, co mysla ze 1-2 kawalerka mi sobie zrobię słodkie zycie na starosc) to wiecie co się okaze? Ze tych co myśleli ze beda sie ślizgać na garbach młodego pokolenia jest duzo wiecej, a tych garbow duzo mniej. Trochę na zasadzie złotej maksymalnie wykopu "czlowiek niby wiedział, ale sie łudził".
@del855 diagnoza że to przez niższą demografię jest całkowicie chybiona. Prywatne żłobki/przedszkola to była żyła złota przez dodatek 1500zl miesięcznie dla pracujących rodziców od państwa, kwota która akurat pokrywa czesne w tych placówkach ( ͡º͜ʖ͡º) więc zaczęły powstawać tak samo często jak barbery i paznokcie. Na moim małym osiedlu są 4 placówki prywatne. Najbliższa szkoła podstawowa 7km xD
@del855 ma znaczenie jeśli otwiera się kilkadziesiąt placówek i jest zdziwienie że grupy mają po 5 osób xd To jest ten sam case jak 5 żabek na tej samej ulicy. To jest stan na 2024 w samym Wrocławiu xD a podczas wyborów każdy polityk trąbi o otwieraniu nowych żłobków bo niby jest za mało xD a to są same żłobki bez liczenia przedszkoli xD
W środę urodził mi się synek (pierworodny). Wiem, że Wykop to nie jest najlepsze miejsce na takie pytania, ale dziś jest niedziela i ciężko zasięgnąć rady specjalisty. Dlatego prośba o wsparcie żebym to jakoś dźwignął - nie tylko plusem na odwagę, ale może również odpowiedziami na moje wątpliwości.
-> Synek przespał pierwszą noc bez większych afer. I po karmieniu śpi raczej spokojnie w sensie czasem ma przez chwile szybszy oddech, albo sobie
@yetix @r5678 @D07IFP 21 stopni jest spoko chyba że są jakieś problemy, można np. zwiększyć podczas kąpieli, obniżyć podczas spania (tak naprawdę w temperaturze powyżej 21 stopni dzieci się częściej wybudzają, mają potówki, szybciej się zgłaszają do jedzenia bo chce im się częściej pić, plus zwiększa to ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej) ogólnie polecam kanał tej babki dała mi najwięcej wiedzy o noworodkach, ciąży i porodzie. Weryfikowałam jej wiedzę wiele
@moll glukoza to jedna z tych rzeczy których się boję, plus wzięcie noworodka na noc i dokarmianie. Plus właśnie te magiczne "nie przybiera wystarczająco" a jestem już na oddziale patologii przez zahamowanie wzrostu płodu, więc prawdopodobnie dzidzia się urodzi poza siatką albo w dolnej granicy.
Ogólnie mam wrażenie że jest paranoja totalna tak naprawdę we wszystkim co związane z dziećmi, przestałam czytać grupy właśnie dlatego że większość wątków to kłótnie i
Coraz więcej przypadków nowotworów diagnozuje się u osób młodszych niż 50 lat. Zjawisko to, określane mianem "raka wczesnego początku", dotyczy przede wszystkim pokolenia urodzonego w latach 80. i 90. XX wieku, czyli tzw. millenialsów.
@23kulpamens i do dwóch procent całej masy produktu nie trzeba dodatku podawać w składzie... Prawo zakłada że normy nie da się przecież przekroczyć jedząc inny produkt z tym samym szkodliwym dodatkiem, plus nierealnie zaniżone zalecone porcje na odwrocie jako dupochron ( ͡º͜ʖ͡º)
Nie ma obowiązku podawania nazw składników wchodzących w skład składnika złożonego, gdy jego skład jest zdefiniowany w unijnych przepisach i stanowi mniej niż 2% produktu gotowego, lub gdy jest mieszanką przypraw lub ziół stanowiącą mniej niż 2% produktu gotowego. Nie dotyczy to jednak dodatków do żywności. Reasumując, np. jeśli zawartość czekolady mlecznej w ciastkach stanowi mniej niż 2%, nie musi być wymieniany jej skład. Jeżeli jednak mamy ciastka w czekoladzie
@23kulpamens gdyby zachciało ci się wejść w link to masz źródła - rozporządzeniae (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Nie ma nowszego z tego co wiem.
źródło: IMG_3985
Pobierz