Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Orlenc
Orlenc

Orlenc

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj

To konto jest obecnie zbanowane.

  • Akcje 7347
  • Znaleziska 6692
  • Mikroblog 655
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 5

1010

Miała walczyć o dziewczynki. Zorientowała się, że krzywdzi chłopców

Miała walczyć o dziewczynki. Zorientowała się, że krzywdzi chłopców

Maja prowadziła warsztaty dla nastolatków. Zorientowała się, że wzmacniając dziewczynki, równocześnie dołuje chłopców, którzy biorą w nich udział. Kiedy zmieniła scenariusze, by wyrównać proporcje, straciła możliwość prowadzenia zajęć. Nie pasowały do koncepcji organizacji feministycznej.

VoxClamantisInDeserto
z
zero.pl
dodany: 17.05.2026, 12:55:36
  • 149
  • #
    polska
  • #
    feminizm
  • #
    szkola
  • #
    dzieci
  • #
    dyskryminacjamezczyzn
  • #
    niebieskiepaski
Orlenc
Orlenc
Orlenc 17.05.2026, 15:53:55 via Wykop
  • 130
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 17.05.2026, 19:11:48 via Wykop
  • 4
@radzioso532: a gdzie to wyczytałeś. Jakie wnioski na podstawie seksmisji postawiłem? Napisałem tylko, że jest jak w seksmisji, a to o mieszaniu w głowie, nie ma nic wspólnego z seksmisją.

13

SZEMPLIŃSKA PODBIŁA SIEĆ. IZRAEL, EUROWIZJA I WYMOWNA REAKCJA

SZEMPLIŃSKA PODBIŁA SIEĆ. IZRAEL, EUROWIZJA I WYMOWNA REAKCJA

Wrzucam chociaż wiadomo kto zakopie

b_milejkowski
z
youtube.com
dodany: 15.05.2026, 17:03:09
  • 4
  • #
    eurowizja
  • #
    polka
Orlenc
Orlenc
Orlenc 17.05.2026, 13:04:32 via Wykop
  • 0
@kannabis: po co tak radykalnie? Można się po prostu nie ośmieszać, nie brać w tym udziału ani tego nie oglądać, co serdecznie polecam. Oglądałem to tylko raz w życiu, nawet niecałe, bo rodzice mnie wołali, kiedy miała wystąpić Polska. A ponieważ Edyta nie wygrała, wiedziałem, że to ustawione g---o i już nigdy więcej nie będę tego oglądał.
Orlenc - @kannabis: po co tak radykalnie? Można się po prostu nie ośmieszać, nie brać...

1944

Izrael zbombardował centrum medyczne w Libanie.

Pokaż treści 18+

"Najbardziej humanitarna armia świata".

MagicznyMariusz
z
x.com
dodany: 17.05.2026, 10:53:55
  • 76
  • #
    izrael
  • #
    wojna
  • #
    wydarzenia
  • #
    swiat
Orlenc
Orlenc
Orlenc 17.05.2026, 12:35:56 via Wykop
  • 0
To by było nic nowego, ale nie wykopie, bo coś to źródło podejrzane.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

423

kilka pytań do Katarzyny Kotuli xD

Socjalizm jest dobry, kapitalizm jest zły, Żołnierze Wyklęci nie byli bohaterami, Czarzasty jest najlepszym marszałkiem, łubu dubu, niech nam żyje prezes naszego klubu...

NijuGMD
z
youtube.com
dodany: 16.05.2026, 15:52:40
  • 84
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    lewica
  • #
    konfederacja
Orlenc
Orlenc
Orlenc 17.05.2026, 10:43:40 via Wykop
  • 3
@haohao: a to już nie jest trendy od dekady, a kto się sprzeciwia jest cancelowany?

1675

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Panstwo w Panstwie w ofensywie do Konfitury

Czy Waszym zdaniem Panowie którzy nazywają siebie Konfitura (Maksym Szewczuk) i Samochodoza (Wojciech Galeński) to społe

Biala_koldra
z
facebook.com
dodany: 15.05.2026, 19:11:20
  • 424
  • #
    konfitura
  • #
    panstwowpanstwie
Orlenc
Orlenc
Orlenc 16.05.2026, 09:16:44 via Wykop
  • 1
Nie bać polsat
Nie bać tvn
Nie bać tvp
  • 6
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 16.05.2026, 11:58:16 via Wykop
  • 1
@DziendobryMireczku: widzisz jak szybko zbierasz minusy? Miło się patrzy, że takich brudasów z sowiecką mentalnością robienia syfu na chodnikach jest co raz mniej. Polacy chcą cywilizacji, a nie cwaniaczków wieśniaczków, co naciągają nas na dodatkowe koszta remontów, niszczą zieleń, narażają życie i zdrowie pieszych.

A to gadanie ''prawilniaków'' o konfidentach. Ruska swołcz z was. Jak mieliśmy zaborce, to donoszenie Polaka na Polaka do ruskich czy niemiaszków, to faktycznie była hańba,
Orlenc
Orlenc
Orlenc 16.05.2026, 13:58:07 via Wykop
  • 2
@DziendobryMireczku: najważniejsze, że cie piecze. Chodnikowy brudasku.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 16.05.2026, 18:49:49 via Wykop
  • 1
@DziendobryMireczku: i bardzo dobrze, życze mu miliarda polskich cebulionów zarobku, na ośmieszaniu brudasów chodnikowych. Szkoda tylko, że trzeba cenzurować te gęby bez kultury.

508

Berkowicz pijany lub niespełna rozumu...

Berkowicz pijany lub niespełna rozumu...

merytoryczna opozycja

Tetsuya
z
streamable.com
dodany: 13.05.2026, 16:06:40
  • 132
  • #
    bekazpodludzi
  • #
    polityka
  • #
    bekazkonfederacji
  • #
    polskieonuce
  • #
    neuropa
  • #
    krakow
Orlenc
Orlenc
Orlenc 14.05.2026, 10:51:41 via Wykop
  • 1
@ZaczarowanyLump: a w dodatku prezydent krakowa, tfu
Orlenc
Orlenc
Orlenc 15.05.2026, 20:31:18 via Wykop
  • 2
@AlexAndR: to ciekawe, ale też zastanawiające, bo z tego co napisałeś, można podsumować to ''dla beki, żeby wyśmiać bosaka'', albo ''z debilnego żartu''. Kretyńskie zachowanie, natomiast obracając medal na drugą stronę.... to znaczy, że wszystkie stacjie, wszyscy ludzie, którzy używali tego zdjęcia jako poważnego argumentu, że sośnierz jest nazistą, wychodzą na kretynów i manipulatorów i pelikany co wszystko łykneły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

31

Rosja już nawet nie ukrywa problemów. Na front trafia sprzęt z epoki ZSRR

Rosja już nawet nie ukrywa problemów. Na front trafia sprzęt z epoki ZSRR

Rosji zaczyna brakować nowoczesnych systemów obrony przeciwlotniczej twierdzi dowódca ukraińskich Sił Systemów Bezzałogowych. Według niego Kreml sięga już po sprzęt z lat 60., a część zestawów ma być nawet demontowana z okrętów wojennych i przerzucana na front

freedomseeker
z
onet.pl
dodany: 15.05.2026, 05:51:44
  • 13
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    ukraina
  • #
    ukrainanafroncie
  • #
    ukrainainfo
  • #
    wojsko
Orlenc
Orlenc
Orlenc 15.05.2026, 13:04:30 via Wykop
  • 1
Czytaliśmy o tym w pierwszych dniach wojny, to oni dalej ten sprzęt mają? Czy wyprodukowali nowy stary radziecki sprzęt
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

thorgoth
thorgoth
14.05.2026, 11:21:24
  • 1496
Bardzo ciekawy materiał wideo z komendy we Wrocławiu.

Kierująca pojazdem marki BMW prowadziła auto w bardzo agresywny sposób, nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu, jechała pod prąd ulicą jednokierunkową, zmieniała pasy bez użycia kierunkowskazu i ignorowała czerwone światło na sygnalizacji świetlnej.
Podczas tego rajdu została zauważona przez patrol policji, który podjął pościg. Mimo wydawanych przez policjantki wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierująca nie zatrzymała się do kontroli drogowej i kontynuowała jazdę.

W efekcie
thorgoth - Bardzo ciekawy materiał wideo z komendy we Wrocławiu.

Kierująca pojazdem ...
  • 210
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 14.05.2026, 21:54:35 via Wykop
  • 0
trzy policjantki jedna z pałką i kobieta za kierownicą, ale kompot. To się nie mogło skończyć inaczej.
  • Odpowiedz

5

Khalistan w Portugalii ma swoją policję

Khalistan w Portugalii ma swoją policję

brak słów.

Orlenc
z
youtube.com
dodany: 14.05.2026, 10:50:15
  • 0
  • #
    prawica
  • #
    4konserwy
  • #
    polska
  • #
    konfederacja
  • #
    braun

799

BREAKING NEWS PL on X: "Wrocław. Ukrainiec w trakcie meczu celowo złamał rękę.

BREAKING NEWS PL on X: "Wrocław. Ukrainiec w trakcie meczu celowo złamał rękę.

Podczas meczu Ukrainiec celowo łamie rękę 15-letniemu Polakowi.

red_right_hand
z
x.com
dodany: 13.05.2026, 16:21:46
  • 173
  • #
    ukraina
  • #
    ukrainiec
  • #
    polska
  • #
    pilkanozna
  • #
    przemoc
  • #
    agresja
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 21:49:10 via Wykop
  • 29
@przeciwko78: pewno wygenerowane przez AI, albo puszczone od tyłu, bo on mu rękę nastawił, nie?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 21:49:52 via Wykop
  • 174
Jak się potwierdzi, to chujka odesłać niech na froncie ruskim ręce łamie
  • 2
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

732

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

30 LAT TAK JEŻDŻĘ! (co na to Policja?)

Zróbmy kobitę sławną, w sumie sama chce nią być.

findi
z
youtube.com
dodany: 13.05.2026, 09:37:46
  • 116
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polska
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 14:53:13 via Wykop
  • 11
Bardzo dobrze, trzeba jeszcze naciskać na zmiane prawa, żeby można było publikować ryje jak ktoś łamie przepisy.
  • 10
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 15:12:54 via Wykop
  • 9
@na_ulicy_maslo_trzaslo: przepisy.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 15:57:43 via Wykop
  • -1
@Senuyo: słabo ci poszło tłumaczenie.

there is no expectation of privacy in public


W miejscu publicznym, nie ma oczekiwania prywatności.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 19:57:38 via Wykop
  • 1
@mamFAJNYnick: to są zgromadzenia i imprezy masowe, możesz publikować takie.

82

Finansowanie polskiego przemysłu obronnego: 180 mld zł z programu SAFE

Finansowanie polskiego przemysłu obronnego: 180 mld zł z programu SAFE

Nasz kraj ma otrzymać 43,7 mld euro, czyli około 180 mld zł. Znaczna część tych środków trafi do krajowych producentów sprzętu wojskowego, w tym dostawców pojazdów bojowych, systemów przeciwlotniczych oraz radarów.

portal_przemyslowy
z
polskiprzemysl.com.pl
dodany: 12.05.2026, 20:10:00
  • 93
  • #
    polska
  • #
    militaria
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
  • #
    inwestycje
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 18:50:30 via Wykop
  • 4
@H_Moody: tak samo jak przy KPO. Proszę, znajdź mi jedną ustawę, którą wprowadził Tusk po objęciu władzy i która naprawiła praworządność, to cię przeproszę i ucałuję w kolano. Bo przypominam, że KPO było zablokowane przez brak praworządności, a nie dlatego, że Tusk nie był w rządzie. Więc co konkretnie zmienił w kwestii praworządności?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 19:07:33 via Wykop
  • 0
@H_Moody: nie odwracaj kota ogonem. UE nas szantażowało praworządnością, więc co zmienił tusk, że odblokował praworządność. Bo mówisz, że zgodziliśmy się na kamienie milowe, więc który kamień milowy naprawił tusk, że praworządność wróciła.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 19:55:27 via Wykop
  • 0
@H_Moody: ale dlaczego znowu obracasz kota ogonem, nie potrafisz odpowiedzieć na to proste pytanie? Chętnie przejadę się później po tym przegrywie morawieckim, ale odpowiesz wpierw na moje pytanie? Co zmienił przegryw donek, że wróciła praworządność i KPO?

25

Pentagon ukrywał nagrania istot pozaziemskich? Przełom w ujawnianiu UFO

Pentagon ukrywał nagrania istot pozaziemskich? Przełom w ujawnianiu UFO

Niektóre relacje wskazują, że Pentagon posiada nagrania pokazujące pojazdy UFO, niezidentyfikowane obiekty w ruchu oraz istoty określane jako "non-human intelligence''

etepetete
z
geekweek.interia.pl
dodany: 12.05.2026, 22:43:08
  • 24
  • #
    ciekawostki
  • #
    informacje
  • #
    ufo
  • #
    uap
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 19:13:15 via Wykop
  • 1
@staszaiwa: nie mamy nawet swojej elektrowni atomowej

10

Hantawirusy. Co warto wiedzieć po ostatnim incydencie na statku MV Hondius

Hantawirusy. Co warto wiedzieć po ostatnim incydencie na statku MV Hondius

Ciężkie zachorowania na wycieczkowcu MV Hondius zwróciły uwagę opinii publicznej na hantawirusy. Ich głównymi ofiarami są gryzonie, ale mogą też zakażać ludzi. Jak niebezpieczne są hantawirusy? Jak unikać możliwości zakażenia? Czy grożą nam epidemie hantawirusowe na dużą skalę?

Piotr_Gasiorowski
z
eksperymentmyslowy.pl
dodany: 11.05.2026, 09:26:41
  • 4
  • #
    wirusy
  • #
    hantawirusy
  • #
    zdrowie
  • #
    zakazenia
  • #
    hondius
  • #
    gruparatowaniapoziomu
Orlenc
Orlenc
Orlenc 13.05.2026, 18:45:31 via Wykop
  • -2
@Piotr_Gasiorowski: zakopuje spam. Zamknij się w domu i czekaj na szczepionki, a my będziemy żyć, aż zobaczymy trupy na ulicy

458

Rząd Tuska zaskarżył umowę ws. Mercosur do TSUE

Rząd Tuska zaskarżył umowę ws. Mercosur do TSUE

Polska złożyła skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE na kontrowersyjną umowę UE-Mercosur. Gabinet premiera chce natychmiastowego zamrożenia umowy, która według niego stanowi poważne zagrożenie dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza dla producentów drobiu i wołowiny.

Lokator87
z
superbiz.se.pl
dodany: 11.05.2026, 09:27:35
  • 121
  • #
    polska
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    tsue
  • #
    prawo
  • #
    mercosur
  • #
    polityka
Orlenc
Orlenc
Orlenc 11.05.2026, 14:02:53 via Wykop
  • -1
na rozstrzygnięcie sporu przez TSUE trzeba będzie czekać około 20 miesięcy.


standardowa biurokracja
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

M4rcinS
M4rcinS
10.05.2026, 10:58:57
  • 1059
#konfitura w ripoście na materiał Polsatu przypomniał to złoto. xD
M4rcinS - #konfitura w ripoście na materiał Polsatu przypomniał to złoto. xD
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 11.05.2026, 11:15:20 via Wykop
  • 21
na końcu najfajniejsze, jak go pałką okłada. Tylko jak on śmiał nie uprzedzić biednego złodzieja, że go bić będzie.
Orlenc - na końcu najfajniejsze, jak go pałką okłada. Tylko jak on śmiał nie uprzedzi...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz

288

Gdzie podziały się pieniądze z funduszu odbudowy? Audytorzy: trudno stwierdzić

Gdzie podziały się pieniądze z funduszu odbudowy? Audytorzy: trudno stwierdzić

Europejscy audytorzy poinformowali, że obecnie nie są w stanie dokładnie prześledzić, w jaki sposób miliardy euro z funduszu odbudowy są wykorzystywane do wspierania krajów Unii Europejskiej w ich wysiłkach na rzecz odbudowy po skutkach gospodarczych pandemii COVID-19.

VoxClamantisInDeserto
z
europeaninterest.eu
dodany: 10.05.2026, 11:43:46
  • 24
  • #
    europa
  • #
    polityka
  • #
    kpo
  • #
    wydarzenia
  • #
    finanse
  • #
    gospodarka
Orlenc
Orlenc
Orlenc 11.05.2026, 10:03:00 via Wykop
  • 0
Spokojnie, spłaci się. Ważne, że pieniądze z SAFE są dobrze zabezpieczone i nie będzie problemów prześledzenia ich. A jak nie to trudno, też się spłaci, bo to mała cena jest, żebyśmy mieli czołgi pod Skierniewicami
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

459

Izrael złamał regulamin Eurowizji. Wystosowano list ostrzegawczy

Europejska Unia Nadawców skierowała oficjalne pismo ostrzegawcze do izraelskiego nadawcy publicznego KAN. Powodem było naruszenie zasad konkursu. Sprawa dotyczy materiałów promocyjnych, w których reprezentant Izraela miał zachęcać widzów do oddania na niego "10 głosów" podczas półfinału Eurowizji.

Stopa_Szopa
z
onet.pl
dodany: 09.05.2026, 17:20:30
  • 47
  • #
    izrael
  • #
    regulamin
  • #
    eurowizja
Orlenc
Orlenc
Orlenc 10.05.2026, 10:38:19 via Wykop
  • 14
Podstawowe pytanie brzmi, dlaczego chcemy występować na eurowizji?
  • 8
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 10.05.2026, 12:52:11 via Wykop
  • 0
@znmd: chętnie zapłacę składkę, żebyśmy tam nie byli.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 10.05.2026, 13:54:10 via Wykop
  • 0
@znmd: dlaczego? Skoro nie chce, żebyśmy się ośmieszali w zabawę w eurowizję, to po co mam chcieć tam być? Co mi to przyniesie jako Polsce?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 10.05.2026, 15:14:04 via Wykop
  • 0
Byłaby trochę lipa, jakby Polska w tym nie uczestniczyła.


@znmd: dalej nie rozumiem dlaczego. Co realnie na tym tracimy? Co straci muzyka w Polsce. Czy nasi artyści przestaną komponować? Zablokują nam youtube i spotfiy z dostępem do muzyki na całym świecie? Powiedz mi proszę, co się realnie stanie.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 10.05.2026, 15:49:12 via Wykop
  • 3
@znmd: Nie mieszajmy dwóch rzeczy. EBU jako organizacja techniczna dla nadawców to jedno, a występ w konkursie piosenki Eurowizji to drugie. Możemy być w EBU, brać udział w standardach i współpracy medialnej, a jednocześnie nie wysyłać reprezentanta na konkurs, jeśli uważamy, że to kompromitacja albo strata pieniędzy. Więc dalej pytam: co konkretnie Polska traci, jeśli nie wystąpi w samym konkursie?

136

Nieoficjalnie: Dług Polski przekroczy w tym roku unijny próg ostrożnościowy

TUSK i niczego więcej nie trzeba tłumaczyć.

Mehatron
z
rp.pl
dodany: 08.05.2026, 17:19:22
  • 82
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    bekazpisu
  • #
    polityka
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:10:54 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: Podbijam, PIS i PO to tacy sami nieudacznicy.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:11:52 via Wykop
  • 2
30 lat tych samych gęb przy korytach. To nie jest wina tylko Tuska, ale wszystkich miernot, które rządziły naszym krajem w tym czasie.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:57:18 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: głosowali przeciw Trzaskowskiemu. Powinieneś to zrozumieć, bo przecież wy też nie głosujecie za KO, tylko przeciw PIS. Tak samo PISowcy, nie głosują za PIS, tylko głosują przeciw KO. Dlatego rozmowy nie toczą się w tonie ''moja partia jest lepsza bo zrobiła to, tamto, sramto i owanto'', tylko mamy rozmowy ''a wy to złodzieje, a wy to kumoterzy, a wy to bla bla''.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:00:45 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: dlatego nie odrzuca się ''szurskich'' źródel, tylko weryfikuje co napisali i debatuje się o artykule a nie o miejscu zamieszczenia artykułu
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:56:03 via Wykop
  • 1
to nie na piskonfe


@eSUBA94: czyli wpisujesz się w schemat głosowania przeciw, a nie za. więc ten wcześniejszy komentarz

ludzie co narzekają na popis głosowali na nawrockiego xd


Potwierdzasz to co mówię.

21

Mentzen zatrzymany na lotnisku w Londynie

Mentzen zatrzymany na lotnisku w Londynie

Lider Konfederacji Sławomir Mentzen nie będzie miło wspominał wyprawy do Londynu. Polityk poinformował w piątek, że spędził kilka godzin na lotnisku w stolicy Wielkiej Brytanii nim odzyskał paszport.

siekieromotyka
z
rmf24.pl
dodany: 08.05.2026, 16:19:10
  • 43
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    podroze
  • #
    konfederacja
  • #
    mentzen
  • #
    wielkabrytania
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:48:02 via Wykop
  • 4
@Jakub-Johnstone: Czy powodem wyjścia z komunistycznej Unii, nie był fakt, że ludzie nie chcieli płacić podatków klimatycznych i wpuszczać pontoniarzy, a następnie relokować ich na socjal jak nakazano w UE? Więc dlaczego po wyjściu z komunistycznej UE po referendum, w którym LUDZIE zadecydowali o wyjściu z UE i rezygnacji z ETS i paktu migracyjnego, pozbyto się tych paktów jednocześnie wprowadzając nowe, własne ETS UK i pakt migracyjny UK?

Chyba jednak
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:31:09 via Wykop
  • 3
@Jakub-Johnstone: Ciekawy punkt widzenia, ale nie do końca uzyskałem pytanie na moje pytanie, dlaczego rozmawiamy o Brexit, skoro brexit tak naprawdę nie było, bo ciężko mówić o wstawaniu z kolan, jeżeli twoim hasłem jest wyjście z uni, bo unia jest zła, a po wyjściu z uni pozbywasz się przywilejów, ale bierzesz na siebie zobowiązania, od których uciekasz.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:07:07 via Wykop
  • 1
@Jakub-Johnstone: kolego, chyba się kompletnie w-------ś, we wszystko co napisałem. Bo argumentujesz to w ten sposób

UK to średniej wielkości kraj, pozbawiony surowców i przemysłu. Jeżeli ktoś wierzył, że ten kraj poradzi sobie sam w momencie


Właśnie to jest sedno mojego komentarza. Bez problemu by to zrobili, to co wymieniasz, nie było żadnym, ale to żadnym problemem. Jedynym problemem, było przekształcenie unijnych dyrektyw szkodliwych dla gospodarki, na swoje własne dyrektywy
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:23:07 via Wykop
  • 1
@Jakub-Johnstone: proponuje przeczytać ci całość, bo twój wniosek nie ma nic wspólnego z sednem tematu. Nie twierdzę, że UK miała nagle stać się samowystarczalnym imperium bez importu, surowców i sojuszy. Ty cały czas odpowiadasz na argument, którego nie postawiłem.

Mój punkt jest prosty: jeżeli Brexit miał oznaczać odzyskanie decyzyjności i ucieczkę od szkodliwych regulacji UE, to jaki sens miało wyjście, skoro potem UK dobrowolnie skopiowała dużą część tej samej polityki
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:48:19 via Wykop
  • 2
@Jakub-Johnstone: No właśnie sam potwierdzasz mój punkt. Pytam o sens Brexitu w praktyce, a ty odpowiadasz, że sam Brexit był absurdem. Tylko że to nie jest odpowiedź. Jeżeli ktoś mówi: „wychodzimy z UE, żeby odzyskać kontrolę nad prawem, granicami, podatkami, energią i regulacjami”, a potem po wyjściu dalej kopiuje dużą część tego samego kursu, to problemem nie jest samo narzędzie, tylko to, że źle go użyto. To tak jakby ktoś
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
  • Strona 3 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.05.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking