Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko103
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Orlenc
Orlenc

Orlenc

Dołączył 10 lat i 11 mies. temu
  • Obserwuj

To konto jest obecnie zbanowane.

  • Akcje 7347
  • Znaleziska 6692
  • Mikroblog 655
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 5

482

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Nowy rząd Węgier chce przyjąć euro do 2030 roku

Jedynie 6 krajów Unii Europejskiej nie należy do strefy Euro: Szwecja i Dania jako stare kraje Unii oraz Polska, Rumunia, Czechy, Węgry.

matixrr
z
dw.com
dodany: 09.05.2026, 08:34:43
  • 332
  • #
    wegry
  • #
    europa
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:14:24 via Wykop
  • -17
Huxit za 3...2...1...
  • 11
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:34:22 via Wykop
  • -2
@Orlenc: możecie mnie neuropki minusować, prawdy nie zmienicie. Jak węgry zaczną teraz płacić podatki klimatyczne, dostaną większe rachunki za prąd, zaczną opłacać pakt migracyjny, płacić socjal migrantom, a to wszystko w EURO, to bardzo szybko zacznie się rozmowa o huxit
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:35:13 via Wykop
  • 9
@wykoppltakastronazobrazkami: dlaczego mamy wyć? Szybciej wprowadzą, szybciej zmienią zdanie, szybciej zobaczycie jak głupi jesteście, mówiąc o euro w Polsce. Same plusy, brawo Węgry.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:54:01 via Wykop
  • -7
@Miniu30: rozumiem sytuacje nawet lepiej. My jesteśmy gotującą się żabą, której wpierw mówiono o papierowych słomkach, dziurach ozonowych, oraz dyskutowaliśmy o ogórkach małosolnych. Przez ostatnie 20 lat dyskutujemy w UE o głupotach płacąc więcej i więcej, dzięki czemu teraz ETS przeraża Polaków, ale z drugiej strony już przywykliśmy, że zaraz znowu wprowadzą jakąś głupotę za którą zapłacimy.

Węgry są w trochę innej sytuacji. Węgry miały cały czas Orbana, który nie
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:24:57 via Wykop
  • -2
@nocny_kot: a co po 2030? 2040?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:25:55 via Wykop
  • -1
@Bulbulator1234:

Przecież poparcie dla euro na Węgrzech wynika m.in. z tego, że Orban zrobił


bla bla, przecież ja nie podważam tego, że jest poparcie. Ja tylko powiedziałem, czym to się skończy jak dojdzie do skutku i dlaczego tak się stanie.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:27:32 via Wykop
  • 4
@wykoppltakastronazobrazkami: ale dlaczego mam wyć, że węgrzy robią sobie krzywdę? Przecież ja się cieszę, że to oni a nie my. Wytłumaczysz mi dlaczego niby wyje? Sytuacja jest mi na rękę, ciesze się, dlaczego nazywasz to wyciem?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:38:36 via Wykop
  • 2
@kanapka_ze_smalczykiem: No właśnie problem jest taki, że jak zapytasz ludzi ogólnie „czy euro jest dobre dla kraju?” to wielu odpowie, że tak, bo brzmi nowocześnie, stabilnie i europejsko. Ale gdyby zadać im to samo pytanie na poziomie gospodarstwa domowego, które rozumieją bezpośrednio, odpowiedź byłaby inna.

Wyobraź sobie, że ktoś mówi oddaj część decyzyjności nad własnym domowym budżetem komuś z zewnątrz. Ty dalej zarabiasz i płacisz rachunki, ale ktoś inny współdecyduje
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:07:42 via Wykop
  • 4
@fervi: Nie, podatki to zły przykład. Podatki ustala państwo, w którym mieszkasz, i przynajmniej teoretycznie możesz wpływać na władzę wyborami. Przy euro oddajesz część narzędzi finansowych poza własne państwo: kurs waluty, stopy procentowe i politykę pieniężną.

Lepsza analogia byłaby taka: płacisz rachunki u siebie w domu, ale pilot od ogrzewania, bezpieczniki i część zasad budżetu trzyma wspólnota, która ustawia je pod cały blok, nie konkretnie pod twoje mieszkanie.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 17:09:05 via Wykop
  • 0
@Bulbulator1234: co się stanie jak nie przyjmą, oraz dlaczego?

605

Pentagon ujawnia setki zdjęć i nagrań UFO. "Obiekty śledziły misje Apollo"

Pentagon ujawnia setki zdjęć i nagrań UFO. "Obiekty śledziły misje Apollo"

USA publikują setki zdjęć i nagrań niezidentyfikowanych obiektów latających. "Ujawnienie" dzieje się na naszych oczach?

NQBIT
z
bithub.pl
dodany: 08.05.2026, 13:42:49
  • 247
  • #
    ufo
  • #
    usa
  • #
    uap
  • #
    kosmos
  • #
    nauka
  • #
    technologia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 21:27:59 via Wykop
  • 2
https://www.war.gov/UFO/

https://www.war.gov/UFO/#NASA-UAP-VM6-Apollo-17-1972
Orlenc - https://www.war.gov/UFO/

https://www.war.gov/UFO/#NASA-UAP-VM6-Apollo-17-19...

źródło: image

Pobierz
  • 9
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 21:34:31 via Wykop
  • 2
@Orlenc:
Orlenc - @Orlenc:

źródło: image

Pobierz
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 21:36:44 via Wykop
  • 0
@Orlenc:
Orlenc - @Orlenc:

źródło: image

Pobierz
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 21:38:33 via Wykop
  • 10
@eSUBA94: szurski jest twój komentarz. Nie kłamali, że udostępnili, podali link. W czym widzisz problem?

https://www.war.gov/UFO/
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 22:41:50 via Wykop
  • 0
@OraclePL: tak, dlatego nie ucinałem tego opisu, żeby było jasne, nie wiem co cie bawi. Przy zdjęciach z księżyca już nie ma opisu o renderze

W ramach przeglądu historycznych materiałów dotyczących UAP w ramach programu PURSUE, DOW otworzyło sprawę w celu zbadania załączonej fotografii NASA z misji Apollo 17, wykonanej w grudniu 1972 roku. Zdjęcie zawiera trzy „kropki” w formacji trójkątnej w dolnym prawym kwadrancie księżycowego nieba, wyraźnie widoczne po
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 09:38:37 via Wykop
  • -1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 09:40:38 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: tam jest 16 stron dokumentów. Nikt nie mówi że to kosmici. To ufo.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 13:41:29 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: ale dlaczego ty mieszasz ten portal z war.gov? Przecież oni tylko udostępnili link, gdzie znajdziesz oryginał. To bithub robił jakieś śledztwo w sprawie ufo/upa czy rząd je robił, a bithub tylko dał informacje, że już są i gdzie są? To jeżeli w Polsce jebnie b---a i napisze o tym TVN i Polsat i TVP to będziesz dyskutował, że tvp to manipulanci skoro udostępnili taką informacje jak pozostali? I czym
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 14:03:12 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: To co opowiadasz, jest bardzo niezdrowym podejściem, trzymającym cie w bańce informacyjnej. Zobacz BBC też o tym napisało

https://www.bbc.co.uk/news/articles/c1m2epkey44o

Tak jak New York
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 14:47:01 via Wykop
  • 0
@eSUBA94: no nie do końca, nie mówią o tym jak żydzi mają w garści usa, nie mówili też o kolorach skóry morderców i gwałcicieli z migracji, albo nie śmieli dyskutować o defraudacjach finansowych w kręgach BLM, czy o gwałtach na dzieciach adoptowanych przez pary seksualne. Także nie piszą o wszystkim.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:22:04 via Wykop
  • 1
@jamajskikanion:

ie wierzę ze ktoś nie zrobił dobrego skanu potencjalnego statku obcych więc pachnie to sciema


kosmici alarm! Rozmawiamy tutaj o ufo nie o kosmitach ( ͡° ͜ʖ ͡°) niezydentyfikowany obiekt latający, a właściwie, ponieważ zdjęcie z księżyca, to bardziej pasuje UAP niezidentyfikowane zjawiska anomalne

362

"Najświętszy człowiek na ziemi" przyznał się do molestowania chłopców

"Najświętszy człowiek na ziemi" przyznał się do molestowania chłopców

70-letni Daniel Savala, znany jako "najświętszy człowiek na ziemi", przyznał się w Teksasie do molestowania. Skazano go na 30 lat więzienia bez możliwości wcześniejszego zwolnienia. Mimo wyroku za podobne czyny na Alasce w 2012 roku, mężczyzna wciąż utrzymywał bliskie kontakty z młodymi ludźmi.

matixrr
z
nbcnews.com
dodany: 09.05.2026, 11:23:34
  • 68
  • #
    pedofilia
  • #
    kosciol
  • #
    bekazkatoli
  • #
    pedofilewiary
  • #
    dzbanywiary
  • #
    usa
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:42:56 via Wykop
  • 2
@Eponhall: nie zgadzam się z tym typem, ale chce zwrócić uwagę, że napisał Metzitzah B'peh, więc jak to połączyłeś z Rzymem? Miał racje, że chodziło mu o żymian, nie rzymian.

Raz jeszcze, nie zgadzam się z jego opinią, chodzi tylko o Metzitzah B'peh
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 16:18:09 via Wykop
  • -1
@Eponhall: przyznam ci racje, że nie ma powodu bać się nazywać żydów żydami, jakby to miało ich jakoś urazić. Ale nie przyznam ci racji, że szkaluje mieszkańców Rzymu, bo oni nic z Żymem nie mają wspólnego. To tak jakby obarczać Indonezijczyków za Polaków, bo mają taką samą ale inną flagę. RZ to nie Ż z kropką.

Wołam wykopowego eksperta @paliwoda Kiedy już sprawdzisz nasze błędy i je wytkniesz, wypowiedz

52

Wielka Brytania: koniec duopolu dwóch partii. Wygrywa "Konfederacja".

Wielka Brytania: koniec duopolu dwóch partii. Wygrywa "Konfederacja".

Historyczna zmiana w Wielkiej Brytanii. Stan na teraz: wybory wygrywa Reform UK z 1.198 mandatami samorządowymi. Systemowo to partia najbliższa polskiej Konfederacji. Drugie miejsce zdobywa Partia Pracy (lewica) - 751 mandatów. Trzecie miejsce Liberałowie - 711, a czwarte Konserwatyści - 627.

Zbychu222
z
bbc.com
dodany: 08.05.2026, 18:04:12
  • 39
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    neuropa
  • #
    konfederacja
  • #
    bekazlewactwa
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:16:09 via Wykop
  • 3
@jozek99: ale ma racje, przyjdzie pora na tuska, bo to będzie tura PIS, tusk wróci za kolejne 4 lata, żeby dać PISowi przerwe.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:17:52 via Wykop
  • 4
@Arkass: pasuje ci ta czapeczka z miniaturki
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 15:30:47 via Wykop
  • 1
@thewickerman88: Zrobili sobie Brexit? Opowiesz mi więcej o tym Brexicie? Bo kilka razy bardzo obszernie wyjaśniałem tutaj, co konkretnie było złe w Brexicie, i zdecydowanie nie było to samo wyjście z UE, tylko skopiowanie polityki klimatycznej, migracyjnej, stworzenie własnej wersji ETS UK i podobnych rozwiązań.

Jaki więc był sens wychodzić z UE, skoro głównym argumentem było właśnie pozbycie się tych traktatów, a po wyjściu przejmuje się je na własność?

To

21

Policjant NIE WIE jaką odległość musi zachować wyprzedzając rowerzystę!

Policjant NIE WIE jaką odległość musi zachować wyprzedzając rowerzystę!

I przyznaje to głośno! To jest absurd jakiś!

LudzieToDebile
z
youtube.com
dodany: 09.05.2026, 11:59:42
  • 3
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    kierowcy
Orlenc
Orlenc
Orlenc 09.05.2026, 12:51:46 via Wykop
  • -6
#konfitura #samochodoza #polskiedrogi #stopcham #audytobywatelski
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

364

Dzisiaj Polska podpisuje umowę SAFE

Dzisiaj Polska podpisuje umowę SAFE

Polska podpisuje umowę pożyczkową w ramach unijnego programu SAFE w piątek, 8 maja 2026 r., o godz. 13:30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie. Polska jest pierwszym państwem Unii Europejskiej, które finalizuje umowę w ramach tego instrumentu.

Novameh
z
wiadomosfera.pl
dodany: 08.05.2026, 10:40:48
  • 321
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    wojna
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    uniaeuropejska
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 19:58:42 via Wykop
  • 12
@sxilll: a nie dziwi cie, że to zawsze te same nicki były, co się odpalają przy sprawach z ukrainą, żydami, cenami energi i wszystkim głośnym co nie pasuje rządzącym, a potem właśnie tracą aktywność?

748

Koronawirus - przeżyjmy to jeszcze raz ( ʖ )

Pokaż treści 18+

Koronawirus - przeżyjmy to jeszcze raz ( ʖ )

Nikt już nie pamięta, a jeszcze nie dawno jak 5 lat temu bohaterska Policja ujarzmiła groźnego i popełniającego bardzo duże przestępstwo obywatela III Rzeczypospolitej Polskiej, który wykazał się nieposłuszeństwem i nie chciał założyć maski.

Glock9212
z
youtube.com
dodany: 08.05.2026, 09:01:40
  • 157
  • #
    covid
  • #
    koronawirus
  • #
    policja
  • #
    polska
  • #
    prawo
  • #
    wydarzenia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 14:53:03 via Wykop
  • 1
@Deray: Wiadomo było bardzo szybko. W pierwszej chwili, kiedy widzieliśmy filmiki z Chin, kiedy zamykają ludzi w domu i zabijają drzwi deskami, kiedy ludzie na chodniku się wywracali i umierali od covida. Kiedy widzieliśmy jak wielkie puste chinskie miasta są dezynfekowane, oraz raz jeszcze kiedy ludzie umierali na ulicy. Następnie wirus dotarł do Europy i nie widzieliśmy ludzi umierających na ulicach, to był moment kiedy szło się połapać, że ten
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 14:55:34 via Wykop
  • 3
@ocynkowanyodpornynahejt: Nie, partia tuska była w koalicji covidowej z partią kaczyńskiego. PIS jak i PO, razem głosowały za obostrzeniami, przedłużaniem lockdownu, zamykaniem lasu, oraz spowodowali nadmiarowe zgony ograniczając szpitale. Co więcej... przyjaciele tuska chcieli OBOWIĄZKOWEGO szczepienia
Orlenc - @ocynkowanyodpornynahejt: Nie, partia tuska była w koalicji covidowej z part...

źródło: image

Pobierz
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 16:20:54 via Wykop
  • 3
@Orlenc: Widzę minusik jakbym nakłamał, więc pozwolę sobie dodać przypominajkę
Orlenc - @Orlenc: Widzę minusik jakbym nakłamał, więc pozwolę sobie dodać przypominaj...

źródło: image

Pobierz

443

Syn senatora KO ma zabieg na wzrastający paznokieć, a reszta pacjentów?

Syn senatora KO ma zabieg na wzrastający paznokieć, a reszta pacjentów?

W tle pacjenci bez opieki lekarskiej na oddziale chirurgii i OIOM-ie, wpuszczenie syna senatora KO na zabieg w związku ze wzrastającym paznokciem (z pominięciem standardowej procedury), limuzyny znajomych senatora blokujące przejazd i kara od NFZ na szpital, którą pokryją podatnicy.

Dereg
z
x.com
dodany: 07.05.2026, 19:10:14
  • 43
  • #
    nfz
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    szpital
  • #
    sluzbazdrowia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 11:16:58 via Wykop
  • 6
@Brunuser: utkaj dziure tuskobocie, jesteś taki sam jak pospolity pisowiec. Niczym się nie różnicie.
Orlenc - @Brunuser: utkaj dziure tuskobocie, jesteś taki sam jak pospolity pisowiec. ...

źródło: image

Pobierz

337

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Nawrocki chce referendum. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć"

Prezydent zdecydował o skierowaniu wniosku do Senatu o przeprowadzenie referendum w sprawie unijnej polityki klimatycznej. "Pozwólmy Polakom się wypowiedzieć. Niech każdy głos się liczy" - stwierdził w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Stopa_Szopa
z
rmf24.pl
dodany: 07.05.2026, 09:23:53
  • 246
  • #
    nawr0cki
  • #
    senat
  • #
    referendum
  • #
    unia
  • #
    politykaklimatyczna
  • #
    polityka
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 19:40:23 via Wykop
  • 2
@przeciwko78:

Bardzo mądre. Odrzucimy politykę klimatyczną i w konsekwencji wyjdziemy z Unii.


dlaczego sugerujesz, że odrzucenie polityki klimatycznej, jest równe wyjściu z uni?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 20:07:16 via Wykop
  • 2
@przeciwko78: można ich nierealizować, co będzie oznaczało zemsty UE w postaci stopowania finansowań, ale to nie oznacza wyjścia z UE, także o czym mówisz?
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 20:48:38 via Wykop
  • 1
@przeciwko78: z mojej perspektywy, zawsze się znajdzie jakiś kretyn, który za wszelką cenę chce być podnóżkiem w UE i płacić podatki od zbyt głośnego oddychania.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 21:21:32 via Wykop
  • 1
@przeciwko78: znamy się tuskobocie nie od dziś, jesteś znany z obracania kota ogonem. Zmiana miniaturki, to nie zmiana charakteru.
Orlenc
Orlenc
Orlenc 08.05.2026, 09:49:23 via Wykop
  • 0
@przeciwko78: dlatego zawsze jak się spotykamy, to tłumacze twoje manipulacje?

738

"Polacy zawsze było obrzydliwi"

Gdzie jest OMZRIK?

Citizen_Kane
z
x.com
dodany: 07.05.2026, 00:05:51
  • 121
  • #
    poloniofobia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 14:45:01 via Wykop
  • 0
Z taką mordą ludzi od obrzydliwych wyzywać?
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 14:50:19 via Wykop
  • 1
@wykoppltakastronazobrazkami: widać brak inteligencji, uważnie się za kogoś lepszego bardziej oświeconego od innych. Wypisz wymaluj wyborca KO albo PIS, czyli partii wspomagające żydowskim wpływom w Polsce.

402

Samochodoza- mame chcem zawieść do lekaża

Samochodoza- mame chcem zawieść do lekaża

Chodnikowcy uważają, że jak uważają, to nic się nie stanie. Ciekawe czy mówią to samo, jak jednak się nie uda i czy to pomaga. Chcesz pomóc w rozwoju kanału? PATRONITE https://patronite.pl/samochodoza SUPPI https://suppi.pl/samochodoza Zapraszam do dyskusji także na FACEBOOK https://www.facebook.com

zawisza
z
youtube.com
dodany: 06.05.2026, 15:36:00
  • 101
  • #
    samochodoza
  • #
    konfitura
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    stopcham
  • #
    polskiedrogi
  • #
    prawojazdy
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.05.2026, 11:55:11 via Wykop
  • 9
@pawekkurek: Dbanie o WSPÓLNĄ przestrzeć publiczną, to bycie konfidentem? Ale masz sowiecka mentalność.

428

D. Joński: Europejki częściej zgłaszają gwałty, stąd duży wzrost statystyk.

Pokaż treści 18+

D. Joński: Europejki częściej zgłaszają gwałty, stąd duży wzrost statystyk.

Europoseł KO, Dariusz Joński twierdzi że w Unii w ciągu 10 lat liczba gwałtów wzrosła o 150% ponieważ Europejki postanowiły je częściej zgłaszać. Europosłowi nie przychodzi do głowy żaden inny powód tłumaczący ich duży wzrost.

konto usunięte
z
x.com
dodany: 06.05.2026, 08:31:07
  • 64
  • #
    polityka
  • #
    4konserwy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    ciekawostki
  • #
    polska
  • #
    wydarzenia
Orlenc
Orlenc
Orlenc 06.05.2026, 22:58:40 via Wykop
  • 6
@mariusz_z_blighttown: żeby ludzie zagłosowali na PiS, żeby potem oni narobili problemów, żeby ludzie zagłosowali znowu na KO. I tak się kręci karuzela od 20 lat.
Sin-
Sin-
05.05.2026, 08:24:02
  • 832
W całej dyskusji nad spadkiem dzietności praktycznie nikt nie bierze pod uwagę dość istotnego czynnika.
Możecie mnie dowolnie zamordować w komentarzach ale i tak to napiszę. Spadek dzietności to nie tylko pieniądze, mieszkania i praca, ale też ogromna zmiana modelu rodzicielstwa.

Kiedyś dziecko szybciej wchodziło w świat samodzielnie. Szło samo do szkoły, bawiło się na dworze bez ciągłego nadzoru, pomagało w domu albo w polu, miało więcej kontaktu z rówieśnikami bez obecności dorosłych.
  • 143
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orlenc
Orlenc
Orlenc 06.05.2026, 09:50:47 via Wykop
  • 0
@Sin-: jednak się nie zgodzę, bo to rodzice wybierają model jak wychowują dziecko. Jeżeli od małego dajesz dziecku zadania, to dorośnie szybciej, a jak robisz wszystko za niego, to dziecko przywyknie i twoje rodzicielstwo jest bardziej intensywne, ale to nie wina czasów, tylko ludzi jak wychowują dziecko.
  • Odpowiedz

37

Polski sąd nakazał uznanie małżeństwa zawartego przez parę tej samej płci

Polski sąd nakazał uznanie małżeństwa zawartego przez parę tej samej płci

Pierwszy raz w historii Polski sąd nakazał uznanie małżeństwa jednopłciowego, zawartego za granicą Polski. Alicja i Jolanta są żonami.

Selina_
z
notesfrompoland.com
dodany: 03.05.2026, 18:20:26
  • 91
  • #
    lgbt
  • #
    homoseksualizm
  • #
    neuropa
  • #
    polska
  • #
    zwiazki
  • #
    teczowepaski
Orlenc
Orlenc
Orlenc 04.05.2026, 16:50:24 via Wykop
  • -4
@eSUBA94:

nie bo to koliduje z polskimi przepisami i prawem karnym


Problem polega na tym, gdzie państwo stawia granicę uznawania zagranicznych małżeństw. Skoro polska Konstytucja mówi o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny, a mimo to sąd nakazuje uznać zagraniczne małżeństwo jednopłciowe, to pojawia się pytanie, według jakiej zasady sąd odróżnia przypadki do uznania od tych, które odrzuci jako sprzeczne z polskim porządkiem prawnym.

Skoro Polska ma klauzulę porządku publicznego
Orlenc
Orlenc
Orlenc 04.05.2026, 17:55:45 via Wykop
  • 0
polski stan prawny może się zmienić, i z czasem na pewno się zmieni.


@Cadfael: Może za kilkaset lat, na szczęście ten problem, nie będzie już nas dotyczył.

dziękuję, ze to napisałeś. za trzeźwą ocenę sytuacji tu niestety banują.


Nie przejmuj się, w prawicowca możesz tutaj pluć jadem, to nam nie wolno w drugą stronę. Natomiast nie używałbym słów, które nie znaczą tego, co chcesz powiedzieć, bo wygląda to tak, jakbyś
Orlenc
Orlenc
Orlenc 04.05.2026, 18:03:53 via Wykop
  • -3
@dbc4razy:
Orlenc - @dbc4razy:

źródło: image

Pobierz

1

W **** wsadź sobie ten kij.

Kolejny faszysta atakuje biednych kierowców, jeżdżących po chodnikach. Co to za moda na wprowadzanie cywilizacji do Polski. #polsateffect

Orlenc
z
y2u.be
dodany: 30.04.2026, 16:10:24
  • 3
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    polskiedrogi
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    polsateffect

1380

Ostatnio aktorzy z polsatem wspierają patologię jeżdżenia po chodnikach

Ostatnio aktorzy z polsatem wspierają patologię jeżdżenia po chodnikach

Więc grzejąc dalej temat, coś dla odmiany od konfitury i samochodozy

Orlenc
z
youtube.com
dodany: 29.04.2026, 11:28:58
  • 110
  • #
    konfitura
  • #
    polskiedrogi
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta

3

Na temat masonerii

Na temat masonerii

Gościem tego odcinka podcastu jest dr Stanisław Krajski historyk, filozof oraz jeden z najpopularniejszych badaczy historii masonerii w Polsce. Analiza ukrytych korzeni masonerii i jej wpływ na losy narodów.

Orlenc
z
youtube.com
dodany: 23.04.2026, 11:25:20
  • 0
  • #
    masoneria
  • #
    braun
  • #
    konfederacja
  • #
    historia

4

Dzieci płyną na wyspę Epsteina.

Dzieci płyną na wyspę Epsteina.

Jak w tytule.

Orlenc
z
youtube.com
dodany: 15.04.2026, 13:06:17
  • 3
  • #
    heheszki
  • #
    epstein
  • #
    usa
Orlenc
Orlenc
Orlenc 07.04.2026, 23:16:38
  • 12
I kolejny wątek o tym jak moderacja wykop.pl wspiera KO poszedł do zamknięcia, Ciekawe co z autorem.

#bekazlewactwa #konfederacja #heheszki
Orlenc - I kolejny wątek o tym jak moderacja wykop.pl wspiera KO poszedł do zamknięci...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Orlenc
Orlenc
Orlenc
Autor
08.04.2026, 14:38:48 via Wykop
  • 0
@NijuGMD: ktoś ośmielił się zrobić temat ze screenami, w którym pokazuje stronniczość moderacji, ale że wyszło na główną i się zrobił płomień, to spadło z rowerka.
  • Odpowiedz
Orlenc
Orlenc
Orlenc
Autor
08.04.2026, 16:07:59 via Wykop
  • 0
@NijuGMD: https://wykop.pl/link/7923123/link
@denazyfikacja 1074

Lewa strona Wykopu się już nawet nie kryje z tym, że ma wpływy u moderacji...

więcej
  • Odpowiedz

10

Bosak u Rymanowskiego

Bosak u Rymanowskiego

Głównym tematem rozmowy jest zmiana w amerykańskiej administracji i jej wpływ na sytuację geopolityczną Polski.

Orlenc
z
youtube.com
dodany: 07.04.2026, 12:57:11
  • 0
  • #
    polityka
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
  • #
    konfederacja
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • Strona 4 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 28.05.2023

    Komentator
  • Rocznica
    od 26.06.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking