Na przestaje mnie zadziwiać, że w polskich realiach mamy tak wysoki współczynnik dzietności, powyżej 1.0. W kraju gdzie część prawicy najchętniej robiłaby kobietom procesy za poronienie i stygmatyzowała ich dzieci, gdyby te okazały się homoseksualistami. Restrykcyjna polityka aborcyjna, marne zarobki, horendalne ceny nieruchomości, niepewność geopolityczna, rząd sypiący kasę emerytom i starzejące się społeczeństwo. Do tego dochodzi powrót PiS’u do władzy w 2027 i speedrun Białorusi. I mimo tego wszystkiego KAŻDA PARA ma
@BenCyrkowiec: ale do czego tu się odnosić? Na debilizm nie trzeba odpowiadać żadnymi argumentami, jak ktoś Ci mówi że jednorożce istnieją to wchodzisz z nim w dyskusję?
Wystarczy rzut oka na sytuację w najbogatszych krajach (i z liberalnym dostępem do aborcji) które mają jeszcze niższy współczynnik dzietnosci, żeby obalić urojenia opa
Rząd zdecydował, że ludzie zarabiający minimalną, będą dopłacać do emerytur artystów zarabiających więcej od nich xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Ej tuskoboty, jak to było: Donald Tusk, Donald Tusk! xD
Dopłata jest przyznawana, jeżeli średni roczny dochód artysty zawodowego z 3 lat kalendarzowych poprzedzających okres, o którym mowa w ust. 1 w zdaniu drugim, nie przekroczył 125 % dwunastokrotności miesięcznego minimalnego wynagrodzenia za pracę pracowników, ustalonego na podstawie odrębnych przepisów, obowiązującego w dniu 1 stycznia roku,
Ludzie na minimalnej podatków płacą też minimalne ilości.
Co to ma do rzeczy? To również oni będą dopłacać do emerytur artystów którzy zarabaiają więcej od nich. To jest fakt, nie zanegujesz tego, choćbyś nie wiem jak mocne fikołki odstawiał
Dwudniowe Rave Party za mną... czas się w końcu ogarnąć. Bo lutym małpa zwariowała i uciekła z klatki, i tak leci aż do teraz. Na całe szczęście małpa trochę o ciężkim treningu i ciśnięciu wie więc pomimo świrowania zrobiła formę życia.
W życiu słyszę właściwie codziennie same komplementy i wyrazy uznania na każdym kroku...
Jest to spowodowane ciężkimi sterydami - głównie trenem. Ten tak Ci miesza w psychice, że zaczynasz tracić kontakt z rzeczywistością i masz myślenie życzeniowe
Poza tym to raczej oczywiste że na ulicy nikt do Ciebie nie podejdzie i nie powie że wyglądasz karykaturalnie - z wiadomych względów
Dzień dobry. Proszę o odrobinę wsparcia. Mimo młodego wieku - dobre 12 lat stracone na to świństwo. Straciłem pracę, partnerkę, wszystko co miało barwy stało się czarno białe.
Pojedyńcze strzały i próby zaprzestania nie pomogły.
Aktualnie wspieram się Anticolem, mam wsparcie terapeuty, wczoraj byłem pierwszy raz na mityngu AA - z pewnością nie ostatni - słucham podcastów, znalazłem nową zajawkę którą wypełniam głowę, zacząłem spacerować.
@KrolWlosowzNosa: @nairoht to klasyczny syndrom "abstynentów-neofitów" - chcą niejako uspokoić swoje sumienei i wmówić sobie i otoczeniu, że alkoholizm jest powszechny u niemal całej populacji ludzkości, przyjmując jakieś absurdalne widełki typu 1 p--o miesięcznie=alkoholizm
Zebrałem w jednym miejscu wnioski z setek rozmów z klientami, pracownikami wulkanizacji, mechanikami i dyskusji na forach motoryzacyjnych. Co warto sprawdzić przy okazji sezonowej wymiany opon? 5 powodów, przez które kierownica może drżeć albo bić podczas jazdy.
W czym trzymacie poduszke bezpieczeństwa? Zaraz kończy mi się lokata w Toyocie na 4.25% (~100k) i zastanawiam sie nad tym jakie mam opcje. Skłaniam się ku połączeniu 40% lokata, 40% obligacje COI lub TOS i 20% przerzucić w jakiegoś szerokiego ETFa. #gielda
Przypomnienie: lek na który zbierane są pieniądze nazywa sie Elevidys i nie został on dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej z jednego powodu -
Dla mnie sowiecka mentalność to popieranie czegoś co reklamuje swoim ryjem faszysta i pospolity złodziej z Ikei
Rozumiem że z aktualnym Sejmem który reprezentuje swoim ryjem postkomunista mówiący że "bracia Rosjanie nas wyzwolili" też masz taki problem? Czy tu już taki wymagający nie jesteś?
Dermatolog we Wrocławiu ustawił sobie na Znanym Lekarzu wizyty na konsultację co pięć minut - 10:15, a następna o 10:20 ( ͡º͜ʖ͡º) Przecież zgodnie z tym rozkładem pacjent ledwo co zdejmie kurtkę, rozsiądzie się na krześle i zaraz musi zbierać się do wyjścia xD #konowalposting #lekarz100k #heheszki #wroclaw
DOSŁOWNIE każde wolne wybory od 1989 kończyły się tym, że mniejszości decydowała o wyniku i o zeycięzcy, ale liberalny przygłupek z reddita zauważa to dopiero jak przegrywają ci, których lubi xDDDDD
@Strus: mieszkam od 2004 w Waiwe i z Twojej listy tak naprawdę tylko druga linia metra jest czymś godnym odnotowania jak na przedział powiedzmy 20 lat. No i oczywiście Stadion Narodowy + obwodnica/tunel ursynowski ale to nie są zasługi miasta
Z tym że jak spojrzymy na czas realizacji czegoś tak podstawowego w dużej stolicy europejskiego miasta jak II linia metra, to jest niestety mniej przyjemnie
Rosjanie wykonali uderzenia rakietowe w Kijowską oczyszczalnię ścieków. Na rosyjskich kanałach Telegram już wielkie świętowanie. Prawdziwe imperium nie potrafi zniszczyć ukraińskiej armii, więc prowadzą do katastrofy ekologicznej i zagrażają milionom ludzi
Żałosny jest ten wynik referendum; przecież ledwo przekroczono frekwencję; nie rozumiem jak niewielkie grono zmanipulowanych prawackich oczolomow może legalnie zmieniać włodarza z mandatem społecznym, to bardzo niebezpiecznym precedens a małpy się cieszą... #polityka
W kraju gdzie część prawicy najchętniej robiłaby kobietom procesy za poronienie i stygmatyzowała ich dzieci, gdyby te okazały się homoseksualistami.
Restrykcyjna polityka aborcyjna, marne zarobki, horendalne ceny nieruchomości, niepewność geopolityczna, rząd sypiący kasę emerytom i starzejące się społeczeństwo.
Do tego dochodzi powrót PiS’u do władzy w 2027 i speedrun Białorusi.
I mimo tego wszystkiego KAŻDA PARA ma
Wystarczy rzut oka na sytuację w najbogatszych krajach (i z liberalnym dostępem do aborcji) które mają jeszcze niższy współczynnik dzietnosci, żeby obalić urojenia opa