Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko143
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Elod_Reip
Elod_Reip

Elod_Reip

Dołączył 1 rok i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 475
  • Znaleziska 307
  • Mikroblog 168
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 5
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 25 min temu
  • 3
Jest gorąco. Przypomnę tylko, że nie tylko nam. Postawcie proszę trochę wody owadom i ptakom. Zwykła miska, woda, trochę kamieni czy cokolwiek innego - żeby się nie potopiły. Owady będą za 30 minut. Ptaki pewnie nad ranem.
Dzięki.
Elod_Reip - Jest gorąco. Przypomnę tylko, że nie tylko nam. Postawcie proszę trochę w...

źródło: miska kamienie

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

3

Kradł kwiaty z kwiatomatu i okradał drogerie. 36-latek zatrzymany przez policję

Kradł kwiaty z kwiatomatu i okradał drogerie. 36-latek zatrzymany przez policję

Policjanci ze Strykowa zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży. Na jego koncie znalazło się m.in. włamanie do kwiatomatu, z którego ukradł bukiety kwiatów. Śledczy ustalili również, że odpowiada za liczne kradzieże w drogeriach na terenie Strykowa i Głowna

freedomseeker
z
dzienniklodzki.pl
dodany: 4 godz. i 14 min temu
  • 1
  • #
    lodzkie
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    policja
  • #
    sadowehistorie
  • #
    prawo
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 2 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 1
Romantyk. Dla kobiety to robił. Łobuz kocha najmocniej...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

36

Dostawy dronowe - są zbyt głośne

Dostawy dronowe - są zbyt głośne

- a mieszkańcy okolic tras przelotowych nie mają spokoju od rana do wieczora. To zwykle spore maszyny które muszą mieć odpowiedni udźwig. Warto by brać to pod uwagę przed pracami legislacyjnymi na temat wydania zgody na takie dostawy.

bialy100k
z
youtube.com
dodany: 5 godz. i 45 min temu
  • 4
  • #
    drony
  • #
    lotnictwo
  • #
    amazon
  • #
    ebay
  • #
    aliexpress
  • #
    prawo
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 2 godz. i 54 min temu via Wykop
  • 8
Jak zwykle. Zyski do korpo, a koszty społeczeństwo ponosi...
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

1642

Zrobiłem generator kratek wentylacyjnych do druku 3D

Zrobiłem generator kratek wentylacyjnych do druku 3D

Zrobiłem VentForge, generator kratek wentylacyjnych do druku 3D. Wpisujesz wymiar otworu w ścianie, a generator tworzy wkład, zdejmowany front z lamelami i opcjonalną siatkę na owady. Można ustawić kształt ramki, luzy, otwory montażowe i wzór siatki.

rasvodin
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 14:06:04
  • 156
  • #
    druk3d
  • #
    drukarki3d
  • #
    diy
  • #
    majsterkowanie
  • #
    programowanie
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 11:19:44 via Wykop
  • 1
@adrninistrator: Najważniejsze, że taniej wyszło
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 11:43:15 via Wykop
  • 2
@adrninistrator: że nie
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 11:46:38 via Wykop
  • -8
Z kosztem drukarki nigdy nie wychodzi taniej,


@nagi720317: to po uj to udostępniacie? W biznesie uja takie osoby osiągną. Ale to z wiekiem przychodzi. Szanuj swoją pracę, nakłady, swój czas. Szanujcie się wykopki.
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 12:09:43 via Wykop
  • -6
@nagi720317: I bardzo dobrze. Rozwijaj hobby w kierunku biznesu. Pojęcia nie mam, ile masz lat, ale zapewne jesteś młodym człowiekiem. Normalnie za takie tematy płaci się grube pieniądze. Praca zawodowa połączona z hobby to jedna z najlepszych rzeczy, jakie mogą Cię spotkać. Idz w tym kierunku.

1081

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Zarobki lekarzy powinny być jawne? Nie zgadzamy się

Nie chcemy, by w imię transparentności poświęcane były dane wrażliwe. Uważamy, że dzisiaj zaczyna się od lekarzy, a za chwilę rząd będzie chciał sięgnąć po dane dotyczące innych zawodów. Lekarz na etacie powinien zarabiać 3 średnie krajowe. Lekarzy jest za dużo dlatego mają pracować ponad 300 go

airaG
z
rmf24.pl
dodany: wczoraj, 07:30:23
  • 177
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    nfz
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    zdrowie
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 11:00:58 via Wykop
  • 0
Gnidy myślą, że to jeszcze jakoś przyschnie.


@Cecebumbum: Już przysycha. Wygaszają temat i odwracają kota ogonem. A Państwo nie działa. Skupiają się na przyszłych zarobkach i dyskusji na ten temat. Całkowicie pomijają przeszłość. Dobrego PR-owca mają. Stać ich na to, żeby opłacać media.

Tam prokurator powinien wlecieć za poprzednie lata - od polityków, NFZ po wioskowe przychodnie. Każdy konował, który przyjął pacjenta prywatnie, a następnie skierował go bez kolejki na NFZ do

460

Afera - samorządy płacą nawet po 90tys zł z podatków za występ "Modelek:

Afera - samorządy płacą nawet po 90tys zł z podatków za występ "Modelek:

Lokalne samorządy płacą dziesiątki tysięcy złotych z publicznych pieniędzy. Ujawniono oficjalne koszty organizacji koncertów popularnego trio Modelki podczas tegorocznych imprez miejskich. Z oficjalnych odpowiedzi na wnioski o udostępnienie informacji publicznej wynika, że gaże formacji opłacane z

okoboji
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 14:19:24
  • 127
  • #
    afera
  • #
    pieniadze
  • #
    biznes
  • #
    muzyka
  • #
    podatki
  • #
    ciekawostki
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 09:54:14 via Wykop
  • 0
Ciekawostka. Ten zespół, jak wiele innym podobnych, został stworzony w ramach projektu biznesowego do zarabiania pieniędzy.


@damianooo8: woow jeszcze poznasz historię życia Franka Fariana. Wielu obecnych i sławnych youtuberów ma to samo. Tak to działa.
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 10:06:57 via Wykop
  • 0
Gdzie nie zerkniesz tam przewały.


@zassijt0: Kiedyś to było na Dniach Ziemniaka... Ba! Nawet na Dni Pieroga (sam pierog ujowy), jeździłem pod Biłgoraj: Just 5, Mandaryna, Ich Troje, Norbi... Nie to, co teraz. Obecna młodzież to bezguście muzyczne...

324

Umowa podpisana. Dziesiątki tysięcy Grotów trafi do Wojska Polskiego

Umowa podpisana. Dziesiątki tysięcy Grotów trafi do Wojska Polskiego

Kilka dni temu Grot A3 pomyślnie przeszedł certyfikację Agencji Uzbrojenia. Teraz najnowsza wersja karabinka staje się przedmiotem zamówienia polskiego rządu dla Wojska Polskiego. Zakupione ma zostać 46 tysięcy nowych Grotów, a koszt tego kontraktu to 600 milionów złotych.

murison
z
defence24.pl
dodany: przedwczoraj, 13:13:22
  • 116
  • #
    wojsko
  • #
    militaria
  • #
    bron
  • #
    przemysl
  • #
    radom
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip wczoraj, 09:34:11 via Wykop
  • 0
@duzy240: Tę wypowiedź można interpretować na wiele sposobów i nie wyciągałbym z niej zbyt daleko idących wniosków. Równie dobrze można stwierdzić, że świadczy to o jej skuteczności i że do medyka, po trafieniu, mało kto dojeżdża żywy. Trzeba byłoby to przełożyć na ogólną liczbę zabitych i „wyciągnąć” tych, którzy zginęli od kul z takiej broni. Już pomijam kwestię ilu żołnierzom udało się z takiej broni zestrzelić nadlatującego drona.

445

Doradca marszałka strzelał z broni na cześć młodej pary... między domami

Doradca marszałka strzelał z broni na cześć młodej pary... między domami

Łowczy okręgu wałbrzyskiego i doradca marszałka województwa dolnośląskiego w sprawach łowiectwa, jednocześnie członek dolnośląskiej struktury PSL, urządził popisy strzeleckie w miejscu publicznym, w środku wsi.

ewag05
z
radiowroclaw.pl
dodany: 24.06.2026, 05:56:47
  • 54
  • #
    strzelectwo
  • #
    mysliwi
  • #
    walbrzych
  • #
    strzelanie
  • #
    wesele
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 24.06.2026, 11:32:32 via Wykop
  • 4
@I-____-I: hmmm nawet sobie sprawy nie zdajesz ile osób codziennie mijasz na ulicach które przenoszą b--ń palną - w tym czarnoprochowce.
future_
future_
future_
24.06.2026, 08:51:16
  • 1
Czaskoski nasral na tory że metro nie jeździ?
#warszawa #metro #ursynow #srodmiescie #mokotow
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 24.06.2026, 09:02:33 via Wykop
  • 3
@future_: ktoś wlazł w tunel metra i czujniki go wykryły. Sprawdzają pod kątem pirotechnicznym
  • Odpowiedz
pawelo997
pawelo997
23.06.2026, 08:37:08
  • 0
Zagadka
gdzie było zrobiono to zdjęcie

#bieszczady
pawelo997 - Zagadka 
gdzie było zrobiono to zdjęcie 

#bieszczady

źródło: IMG_20238

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 23.06.2026, 09:37:19 via Wykop
  • 1
@pawelo997: Myczkowce
  • Odpowiedz

2362

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Nomadmum pozyskała dane z biura księgowego obsługującego lekarskie JDG. Dane na podstawie 1 tys. JDG pokazują, że średnio miesięcznie z wszystkich faktur lekarze z tego biura mają 80 tys. miesięcznie. Rekordzista 400 tys. zł miesięcznie. Pokrywają się one z oświadczeniami majątkowymi innych lekarzy.

Stulejman_Beznadziejny
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 07:39:47
  • 267
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 23.06.2026, 09:01:57 via Wykop
  • 64
bo tylko w publicznej służbie zdrowia zobaczy najcięższe przypadki


@szmichal: ... i jeszcze w sprzęt specjalistyczny trzeba zainwestować - a tak sprzęt za miliony używa za free.

345

170 ton konserw dla rosyjskich żołnierzy. Zamiast mięsa zmielone skóry

170 ton konserw dla rosyjskich żołnierzy. Zamiast mięsa zmielone skóry

W Rosji wybuchła kolejna afera z wyżywieniem żołnierzy - zatrzymano szefów służb intendenckich, a 170 ton konserw reklamowanych jako klasa premium wycofano z frontu. Badania wykazały, że zamiast pełnowartościowego mięsa zawierały m.in. zmielone skóry, chrząstki i skrobię

darosoldier
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.06.2026, 19:58:48
  • 76
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    jedzenie
  • #
    afera
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 22.06.2026, 10:15:24 via Wykop
  • 1
@Lomar15: Ordery w zęby właziły
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 23.06.2026, 06:15:56 via Wykop
  • 0
podasz przykład konserwy takiej?


@SzlachcicPolny: Drosed pasztet. Zobacz skład
krzysiekGD
krzysiekGD
krzysiekGD
17.06.2026, 10:45:54
  • 0
Co tu się odjaniepawla? Powłoka fabryczna, dach. W podobny sposób schodzi lakier w rynienkach dachowych.
Inna ciekawostka - lakier metalik. Całe auto obleciałem miernikiem i wszędzie grubość w zakresie 60-80? Cosik mało chyba?

#motoryzacja #lakiernictwo
krzysiekGD - Co tu się odjaniepawla? Powłoka fabryczna, dach. W podobny sposób schodz...

źródło: IMG_4381

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 17.06.2026, 10:49:32 via Wykop
  • 0
@krzysiekGD: japoniec? Polerka raczej mocno jechała
  • Odpowiedz
tesing
tesing
tesing
17.06.2026, 09:00:37
  • 0
Dzień dobry, badam rynek pod kątem prostego wsparcia IT dla małych firm i biur rachunkowych. Zauważyłem, że sporo małych firm trzyma bazy danych swoich programów księgowych na zwykłych dyskach, bez backupów. Czy z Waszej perspektywy to jest realny problem/obawa w firmie, czy większość przedsiębiorców w ogóle o tym nie myśli aż do pierwszej awarii dysku? Jak wybieracie wsparcie IT u siebie?
#firma #dzialalnoscgospodarcza #ksiegowosc #b2b
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 17.06.2026, 09:04:36 via Wykop
  • 1
Zauważyłem, że sporo małych firm trzyma bazy danych swoich programów księgowych na zwykłych dyskach, bez backupów.


@tesing: Mam całkiem inne doświadczenia
  • Odpowiedz

3166

Lekarze na zamkniętej grupie sprzeciwiają się ujawnieniu zarobków po PESEL

Na grupie Porozumienie Rezydentów OZZL ponure nastroje... https://t.co/gkS4TV5zT5

tomasztomasz1234
z
x.com
dodany: 16.06.2026, 19:16:07
  • 365
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    konowalposting
  • #
    lekarz100k
  • #
    zdrowie
  • #
    medycyna
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 22:38:34 via Wykop
  • 12
"Elita" społeczeństwa w pełnej krasie


@johann_10: "Elita"... Złodzieje. Na początku roku żona potrzebowała pilnych badań ginekologicznych. NFZ - 9 miesięcy. Wizyta prywatna - w prywatnej klinice - w warsiawie u "Pana doktora" - 1500 pln za 15 minut. I tu UWAGA! Badania nie przeprowadził, bo cytuję: "nie mam tu takiego sprzętu". Za dwa dni zaprosił do szpitala w którym dyżurował i zrobił badanie od ręki na NFZ.... Co prywatnie przytulił

331

11 lat walki ze skarbówką o VAT. NSA zniszczył nadzieję polskiego przedsiębiorcy

11 lat walki ze skarbówką o VAT. NSA zniszczył nadzieję polskiego przedsiębiorcy

Stwierdzenie, że ze skarbówką nie wygrasz często używane jest w kontekście spraw, w których przedsiębiorcy próbują dowieść swoich racji w walce z fiskusem. W tej sytuacji to stwierdzenie - które pewnie nie jest regułą - się potwierdziło. Po trzynastoletniej batalii sprawę zakończył wyrok Naczelneg

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 16.06.2026, 11:16:51
  • 13
  • #
    polska
  • #
    biznes
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    gospodarka
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 16:14:08 via Wykop
  • 3
@corran: niby tak - i płatny dostęp. Ale samo to, że 11 lat się z tym pitolą...
mirko_anonim
mirko_anonim
16.06.2026, 09:52:53
  • 1
✨️ Jak dobrze zaplanować zakup nowego mieszkania? Ⓘ
Sytuacja wygląda następująco:
Około 5 lat temu kupilismy z żoną mieszkanie na kredyt za ok. 500k z rynku wtórnego. Kredo zostało 350k, stopy stałe na 5 lat, rata 2k, bedzie 2.5k po zmianie.

Aktualnie planujemy zakup nowego wiekszego mieszkania, mamy na oku jedno w stanie deweloperskim, kosztuje 1,1mln, chcemy dorzucic 200k na wykonczenie (mało ale planujemy troche zrobic sami i mamy kontakty do "znajomych majstrów"). Również 20%
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 09:56:59 via Wykop
  • 2
rzucenia okolo 50k żeby było przyjemnie, lepiej sprzedać bez remontu, sprzedać po remoncie czy zostawić i wynajmować?


@mirko_anonim: 50k w remont? Odśwież i tyle. Sprzedajesz raz. Zostaw i wynajmuj.
  • Odpowiedz
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 15:39:00 via Wykop
  • 0
Wiec tak:

skucie płytek w łazience, położenie znowu, prysznic, przesuniecie scianki w toalecie i dodanie umywalki (jest sam kibel lol), wymienic drzwi, odmalowac przedpokój i jakieś tam podwieszane sufity bo idą rury.


@mirko_anonim: Jak chce Ci się bawić, to skuj ze szwagrem płytki. Zawsze taniej. Pojęcia nie mam, jak wygląda obecna łazienka. 50 tys. zł za taki remont to kosmos. Prysznic zrób po taniości – sama ścianka (szyba). Odmalować możesz sam. Rury
  • Odpowiedz
Schwarzfahrer
Schwarzfahrer
16.06.2026, 11:19:38
  • 5
Do sąsiada przyszła kontrola, sąsiadka poszła do warzywniaka pod domem, w domu był syn.
On otworzył drzwi, mówi że mamy nie ma w domu, to kiedy będzie, akurat jak oni byli u góry to sąsiadka już wchodziła na klatkę

Sprawdzili mieszkanie, przyszedł list i teraz tak

radio w kuchni - 280zł

Płacisz abonament rtv?

  • Tak 12.3% (8)
  • Nie 87.7% (57)

Oddanych głosów: 65

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 11:26:19 via Wykop
  • 2
@Schwarzfahrer: a po uj ich wpuszczał? I czy przypadkiem nic nie zginęło z mieszkania podczas kontroli?
  • Odpowiedz
Elod_Reip
Elod_Reip
Elod_Reip 16.06.2026, 11:29:42 via Wykop
  • 0
Do samochodu mogliby się p-----------ć ale muszą udowodnić ze mam tam mozliwosć odbierania radia


@Tagliacozzo: wystarczy, że masz odbiornik - może nawet nie działać.
A swoją drogą jak wpadli kiedyś pod firmę to tłumaczyłem, że to auta prywatne pracowników i niech spadają na drzewo.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 29.11.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 20.03.2026

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking