Mity z internetu vs biologia czyli jak na serio wygląda utonięcie
Pewnie nie raz czytaliście w necie albo słyszeliście w filmach mrożące krew w żyłach historie o tym że utonięcie to „najgorsza śmierć” „2 minuty potwornego bólu rozrywanych płuc” i inne dramatyczne opisy pisane pod publiczkę
Jak jest naprawdę z medycznego i biologicznego punktu widzenia? Spoiler: internet jak zwykle podkręca dramę xd
Oto krótka lekcja fizjologii w 5 krokach:
1 Wstrzymywanie i panika: Pod wodą odpalasz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@kartofel: czytałeś dokładniej? Woda na początku wcale nie wlewa się masowo do płuc.
4 Pstryk i gasimy światło: Przez ten skurcz i kompletny brak tlenu mózg (który jest największym tlenożercą w ciele) błyskawicznie traci zasilanie. W ułamku sekundy po prostu mdlejesz – odcięcie świadomości jest natychmiastowe.
  • Odpowiedz
✨️ Czy warto być dobrym człowiekiem?
Czy warto być dobrym człowiekiem w dzisiejszych czasach? Czy to raczej oznaka słabości i prosty sposób do bycia frajerem który zawsze traci, bo każdy go wykiwa, oszuka lub wykorzysta? Załóżmy że ktoś z natury jest dobry to czy powinien wbrew sobie sam naginać moralność żeby przyzwyczaić się do takiego działania albo wręcz dostosować się do tego świata? Bo świat zawsze premiuje kombinatorów, cwaniaczków czy po prostu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak przestałem cieszyć się życiem?
Jak to możliwe że ja tak zdziadziałem przez ostatnie lata a jestem ledwo 30+? Jak patrze na swoje rozmowy sprzed 10 lat to mimo że ja #przegryw to widzę wgl inny styl, energie życiową, celne żarciki i większą dynamine. Teraz to jestem jak stary dziad - wszędzie chcą mnie oskubać, oszukać, nie wierze politykom, narzekam na służbę zdrowia, nie ufam ludziom, no wszystkie takie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: To nie starość, to dostrzeganie rzeczy. Zguglaj sobie jakąś muzykę popularną wśród dzisiejszych nastolatków i daj znać, czy słyszysz odgłosy srania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
✨️ Jak znaleźć równowagę między pracą a życiem?
Jakie macie podejście do życia? Staracie się żyć tu i teraz czy może starannie budujecie sobie stabilność na przyszłość? A może pomiędzy? Ja to z wiekiem przechodzę z jednej skrajności do drugiej i wciąż szukam swojego sposobu na życie xd. Np:

a) Po studiach stwierdziłem, że tylko kasa i kariera się liczy, więc od razu jakieś #korpo i trzeba ciężko pracować, robić hajs
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jak nie masz na starcie dużej floty albo perspektywy na jej zdobycie, to się nie da.
Chcesz iść na swoje mieszkanie? To zapłacisz czasem kiedy jesteś względnie młody na j-----u na to.
Chcesz pożyć? To na starość możesz nie mieć gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
✨️ Dlaczego Polacy nie są tak gościnni, jak się myśli?
Skąd się wziął ten stereotyp że Polacy to niby gościnny czy rodzinny naród? Albo że łatwiej nawiązywać znajomości niż za granicą.
Z obserwacji i różnych historii to non stop słyszę że jakaś rodzina jest skłócona, dzieci się odwracają od rodziców, nie chcą pomagać na stare lata, kłótnie o majątki, kłótnie przy świętach czy non stop jakieś toksyczne relacje. Z gościnnością to chyba dawniej
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak legalnie mieszkać w USA?
Jak w najprostszy sposób legalnie mieszkać w USA? Od zawsze marzyło mi się życie w Stanach i wiecie bycie częścią tego wszystkiego, duże miasta, palmy, amerykański vibe, samochody. Chyba od dziecka zawsze chciałem być w tych sceneriach które znam z filmów. Niestety żeby tam żyć to pewnie albo musisz mieć relokacje z pracy, albo sami cie tam chcieć (najmniej prawdopodobne), no albo wziąć ślub z Amerykanką.

#
mirko_anonim - ✨️ Jak legalnie mieszkać w USA? Ⓘ
Jak w najprostszy sposób legalnie mi...

źródło: miamisms-med

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak przygotować się do pracy za granicą?
Dzień dobry!

Pochodzę z miasta powiatowego z centralnej Polski od urodzenia.

Obecnie jestem w normalnym toku nauczania w publicznym, bezpłatnym liceum ogólnokształcącym w 3 klasie.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzieciństwo:

Ciekawe czy potrafię robić gwiazdę? O! Potrafię.

Młoda dorosłość:

Ciekawe
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Najciekawsi filozofowie: przeszłość i teraźniejszość
#filozofia

- Którego z filozofów poprzedniej daty lubicie/cenicie najbardziej? Który najcelniej oddawał to jak życie wygląda obecnie i być może nawet przewidział przyszłość?
- Którego z filozofów współczesnych lubicie/cenicie najbardziej?

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Jak odnaleźć szczęście w trudnych czasach?
Jak można być szczęśliwym w dzisiejszym świecie? Większość rzeczy robimy z przymusu (szkoła, praca) a jeszcze się non stop walka czy użeranie się z innymi rzeczami typu: szukanie partnerki, własne mieszkanie, praca, oszczędzanie, koszty a i każda z tych rzeczy może cie dobić bo rozwody, alimenty, zdrady, praca cie wyniszcza albo jej nie ma, trzeba być ekspertem w każdej dziedzinie bo znów fachowcy cie oszukali
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Refleksje na temat blackpill i prawdziwego życia
Pytanie o ekspertów z dziedziny #blackpill oraz #zwiazki:
Ostatnio wzięło mnie na refleksje czy normiki mogą się mylić? Lub czy miliony mogą się mylić? Chodzi mi o blackpill i kwestie odejścia od tradycyjnej roli NPC-a (związek, ślub, ew. dzieci, dom, itd.) i wejście w buty buntownika który zna prawdę i nawet nie chce uczestniczyć w tym cyrku. Zazwyczaj mam
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

większość przegrywów/failed normie tak czy siak skończyło albo skończy w mniej lub bardziej udanych związkach.


@czescmampytanie: hmm myslisz, ze kobiety u progi menopauzy dadza w koncu szanse takim facetom? czy tez moze juz blisko emerytury aby nie spedzac jesieni zycia w samotnosci?
  • Odpowiedz
✨️ Obawy dotyczące AI i rynku pracy
Nie czujecie niepokoju związanego z AI? Ale też ze zmianami na rynku pracy i ogólnie pogorszeniem się życia. Nie pracuje w IT ale też #korpo i robimy te wszystkie szkolenia o nowych rozwiązaniach i mnie to przeraża powiem wam. Tyle jest teraz możliwości i narzędzi, że nawet nie wiadomo na co bym miał się przebranżowić skoro wszystko co umysłowe da się zastąpić a
mirko_anonim - ✨️ Obawy dotyczące AI i rynku pracy Ⓘ
Nie czujecie niepokoju związaneg...

źródło: comment_1631821751lNAOjbIgYK7xDrZY1etrLB

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach