Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
0
Sprzedajesz na Allegro i nie wiesz, ile zarabiasz? Zrobiłem prosty raport.
- 0
- #
- #
- #
- #
- #
nieznamniepamietam
- 2
- 467
140 zł/h dla +90% Polaków: absolutna metafizyka, spotkanie z Najwyższym
140 zł/h dla lekarza: „stawka uwłaczająco niska”
#lekarz #lekarski #medycyna #zarobki #pracbaza #korposwiat #konowalposting
140 zł/h dla lekarza: „stawka uwłaczająco niska”
#lekarz #lekarski #medycyna #zarobki #pracbaza #korposwiat #konowalposting
źródło: IMG_4199
PobierzCzy w wyniku mrozów będzie jakieś wsparcie finansowe dla lekarzy, aby mogli ogrzać wszystkie swoje rezydencje? Nie jest łatwo ogrzewać kilka budynków po kilkaset m2. Apeluję do Ministra Zdrowia o pomoc finansową dla lekarzy np. w postaci bonów grzewczych.
#polska
#lekarz
#zarobki
#finanse
#gospodarka
#polska
#lekarz
#zarobki
#finanse
#gospodarka
@centerario: podbijam, chętnie się dorzucę. Ciężko będzie ogrzać wszystkie te rezydencje z ich skromnych apanaży
- 5
No bardzo ładnie
to akurat bardzo dobra wiadomość dla świata
zamordyzm we wszelkich sferach i system 996 jak widać skutecznie zniechęca do posiadania dzieci
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_China
to akurat bardzo dobra wiadomość dla świata
zamordyzm we wszelkich sferach i system 996 jak widać skutecznie zniechęca do posiadania dzieci
https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_China
źródło: 1
Pobierz@Towarzysz_Moskvin: Jaka polityka jednego dziecka? Tej polityki nie ma już od wielu lat, a dzietność ciągle spada. Powód jest ten sam co na zachodzie, dostęp do antykoncepcji i wzrost świadomości.
@CzaryMarek: Polityka jednego dziecka była zebraniem w kupę i usystematyzowaniem rozwiązań wprowadzanych przez całe lata 70te pod hasłem Wan Xi Shao. Chińskie władze stwierdziły że sterylizację, aborcje i akcje propagandowe nie są wystarczające więc jeszcze mocniej dokręciły w 79 śrubę a OCP była ukoronowaniem tych wysiłków
Łap może się czegoś nauczysz
https://ngmiller.people.stanford.edu/publications/fertility/limits-and-consequences-population-policy-evidence-chinas-wan-xi-shao
Łap może się czegoś nauczysz
https://ngmiller.people.stanford.edu/publications/fertility/limits-and-consequences-population-policy-evidence-chinas-wan-xi-shao
Co byś wybrał? Ciepła posadka za 13k na łapę uop ze stałą (bezterminową) umową (wypłata liczona średnio: drugi próg), czy 16k na łapę b2b (po odjęciu urlopu, opieki medycznej i tego co trzeba odłożyć by nie dostać minimalnej emerytury) na rocznym kontakcie "z możliwością przedłużenia"?
Brutto 21k UOP. 26.5k b2b
#praca #pracait #pracbaza #zarobki
Brutto 21k UOP. 26.5k b2b
#praca #pracait #pracbaza #zarobki
co bierzesz
- 13k - wolę większą stabilność 76.5% (124)
- 16k - wolę więcej kasy 23.5% (38)
@Yuri_Yslin: przecież te 16k wychodzi Cię gorzej niż 13 na UOP xD
@Yuri_Yslin: Jak planujesz brać kredyt hipoteczny niedługo to UOP. Weź pod uwagę też, że progi zostaną podniesione w 2027/2028 roku i różnica się zmniejszy. A b2b może zostać zaorane.
Często słyszę teksty o głodowych emeryturach, o tym że się nie da żyć, że system zawiódł wszystkich. Tylko że to nie bierze się znikąd.
Emerytura to efekt całego życia zawodowego. Lata pracy, miejsca, w których się pracowało, umów, składek, decyzji które się wtedy podejmowało.
Moja babcia przepracowała prawie 50 lat. Dziś ma bardzo dobrą emeryturę i żyje na dobrym poziomie. Wyższym niż niejeden młody człowiek, który dziś pracuje na etacie.
Emerytura
Emerytura to efekt całego życia zawodowego. Lata pracy, miejsca, w których się pracowało, umów, składek, decyzji które się wtedy podejmowało.
Moja babcia przepracowała prawie 50 lat. Dziś ma bardzo dobrą emeryturę i żyje na dobrym poziomie. Wyższym niż niejeden młody człowiek, który dziś pracuje na etacie.
Emerytura
trzeba przeżyć paskudne rzeczy w dzieciństwie podczas wojny i dostać uprawnienia kombatanckie
@KosmicznyBarszcz: Albo zostac wdowa i brac 80% emerytury meza. No ale to trza sie pospieszyc bo nie zawsze sie tak da :D
Często słyszę teksty o głodowych emeryturach, o tym że się nie da żyć, że system zawiódł
@tojapaweu: ale to jest prawda, masa ludzi została wyruchana bez mydła np. w latach 90_tych gdzie janusze biznesu korzystali z możliwości i zatrudniali ludzi na dwie firmy, gdzie zatrudniali ich na własnej działalnosi, a ludzie płacili składki na emeryturę możliwe z najniższych (bo kto tam dożyje do emerytury) i teraz to wychodzi na emeryturze.
1
Polska mapa płac. Widać kilka pozytywnych tendencji [ANALIZA]
![Polska mapa płac. Widać kilka pozytywnych tendencji [ANALIZA]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/e10600fef8f49eed66b8557b4fc6eb8e549be305f31fcc3f2336868028d7c9fd,w220h142.jpg)
Zarobki w Krakowie wcale nie są wyższe niż w Warszawie. Co więcej, okolice stolicy należą do nielicznych wciąż miejsc w
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- 16
Dla wszystkich co dalej myślą o studiach informatycznych i wejściu do IT: U kumpla właśnie poleciało 3/4 zespołu - zostawili 2 najtańszych seniorów i mida o umiejętnościach seniora. Jakieś 80% kodu pisze AI, oni to tylko doglądają czy wszystko dobrze idzie. W firmach trwa wyścig szczurów, kto nie siedzi po godzinach doszkalając się z najnowszych technologii wylatuje a i tak wszyscy mają na horyzoncie wykoszenie przez AI w ciągu kilku lat. Już
@CoDwa: po tym poście na pewno wszyscy, którzy planowali takie studia, pójdą na socjologię i stosunki międzynarodowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Już pójście na kierowcę taksówki ma większą przyszłość niż programowanie.
@CoDwa: Przecież jedyne co uzasadnia istnienie tego zawodu to legislacja i brak przyzwolenia na użycie autonomicznych aut do transportu ludzi.
1
Prognozy inflacyjne i stóp procentowych 2026

Trend dezinflacyjny jest silny, a pauza w łagodzeniu polityki pieniężnej będzie krótka. Kolejne cięcie stóp możliwe już wkrótce.
z- 2
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 69
- 0
Mirki mam dylemat, jestem obecnie przed zmianą samochodu na nowszy. Nie wiem na co mogę sobie pozwolić w stosunku do rocznych zarobków. W chwili obecnej mam 2 samochody kupione za gotówkę. Chciałbym je zastąpić jednym, najlepiej sporym SUV'em, który służyłby mi do celów prywatnych jak i służbowych (ale głównie do pracy, często potrzebuje coś przewieźć)
Kilka informacji 28lat, mieszkanie na własność, bez kredytów, JDG, koszty życia raczej nieduże.
Miesięcznie jestem w stanie
Kilka informacji 28lat, mieszkanie na własność, bez kredytów, JDG, koszty życia raczej nieduże.
Miesięcznie jestem w stanie
- 3
@wypok_wypok: Jakbyś nie wiedział to nie ma czegoś takiego jak nowy Auris. Corolla zastąpiła Aurisa.
@Cudi3: ja przy takim odkładaniu wziąłbym coś w leasing z ratą koło 3k. Będziesz miał przyzwoite auto, a kwota nie nadszarpnie twojego budżetu. Zważywszy, że nie pokonujesz ogromnej ilości km to nie ma sensu ładować się w coś bardzo drogiego. Lepiej dalej odkładać/inwestować pozostałe nadwyżki w IKE/IKZE itp. instrumenty.
- 9
źródło: 1000025585
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@grzesiek0401: Biali Kanadyjczycy to najmilsi ludzie na świecie, ale tam nie ma tylko białych a reszta to nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@SendMeAnAngel: ty to jesteś dobry, przed chwilą się zastanawiasz czy nie jesteś zbyt chory żeby lecieć za granicę, aby po chwili znów wyjść na delivery ( ͡º ͜ʖ͡º)
źródło: beverly hills pd
Pobierz@jantje_van_sluis: powinni tam zrobić czarne i białe dzielnice (już w sumie są)
i potem do czarnych dzielnic wysyłać czarnych policjantów, a do białych - jak się domyślacie - białych
wtedy bym się tam zatrudnił, bo jestem - jak się domyślacie - biały
i potem do czarnych dzielnic wysyłać czarnych policjantów, a do białych - jak się domyślacie - białych
wtedy bym się tam zatrudnił, bo jestem - jak się domyślacie - biały
@heniek_8: dobra, dobra czarnuchu
TL;DR: Przeciętny człowiek w Polsce musi zrobić wszystko idealnie przez 25+ lat żeby dorobić się mieszkania, jedno potknięcie i zaczynasz od nowa. System jest tak ustawiony, że bez wsparcia rodziców lub znajomości w odpowiednich kręgach jesteś skazany na wyścig szczurów do emerytury. A "elity" i tak kupią ci mieszkanie spod nosa za gotówkę.
Zastanówmy się przez chwilę jak wygląda życie przeciętnego Polaka który chce "dojść do czegoś" w tym kraju. Nie mówię o
Zastanówmy się przez chwilę jak wygląda życie przeciętnego Polaka który chce "dojść do czegoś" w tym kraju. Nie mówię o
@Whiskeyjack29: brutalne, ALE prawdziwne. Duzo to sie nie rozni od niewolnictwa
- 3
@Chwalimierz: Tak tak mi się udało, nikt mi nie pomagał postawiłem dom za 1,5 mln za moją średnią krajową w wieku 28 lat. Nic bardziej trudnego wystarczy tylko zmienić algebrę w której operujemy i może wszystko się doda.
0
Zarobki kierowców śmieciarek. Oto ile dostają "na rękę"

Praca jako kierowca śmieciarki nie jest dla wszystkich wymaga zarówno odpowiednich umiejętności, jak i dużej odpornośc
z- 10
- #
- #
- #
- #
@PIAN--A_A--KTYWNA: a w komentarzu Grażyna napisze, ze trzeba było się uczyć to tobie też by za spanie i nic nie robienie płacili haha
@PIAN--A_A--KTYWNA: Ratownikom, policjantom i ogólnie wszystkim zawodom które muszą pełnić jakieś dyżury które podlegają na byciu w gotowości też to wypominasz?
Wiecie, że lekarze z państwowego szpitala w Kaliszu zarabiają więcej niż szefowa Europejskiego Banku Centralnego czy szef Rezerwy Federalnej USA? xD 4 najlepiej opłacanych lekarzy w Kaliszu zarabia średnio po 2,5 mln zł rocznie (w sumie 10 mln zł), podczas gdy wynagrodzenie prezesa EBC wynosi 466 tys. euro (ok. 1,9 mln zł) rocznie, a pensja szefa FED to zaledwie 203 tys. dolarów (ok. 735 tys. zł) rocznie. Szefowie banków centralnych USA i
źródło: 52206
Pobierz- 1138
@LuzikSebastian: Jeśli nie dostrzegasz jak bardzo chora to jest sytuacja, że lekarz zarabia więcej niż prezes instytucji stojącej na czele całej polityki monetarnej, która odpowiada za gospodarkę zarabia nawet 3 razy mniej (w przypadku FED) to nie mamy o czym rozmawiać xD Owszem zawód lekarza jest potrzebny, jest ważny, jest to praca trudna i odpowiedzialna ale nie znaczy to, że mają zarabiać pokoleniowe fortuny w kilka lat. Lekarze w Niemczech
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...

























Poza tym to jest praca w nocy, na kontrakcie ¯\(ツ)/¯ na rękę po odjęciu urlopu, L4 i chorobowego wychodzi mniej niż pielęgniarka w szpitalu na UOP ¯\(ツ)/¯