Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Milanek93: no bez przesady, może 20 lat temu. Teraz to lekarze albo my łykamy 150 za 10minut pracy lub klepania w klawiaturę
- 0
@Breaking-DAD: racja ale dla huopa to jak dosięgnięcie stawką kasty lekarskoprogramistycznej mimo że pewnie dwa razy większa ona
- 1
Mirki, ile realnie się zarabia przy projektowaniu farm fotowoltaicznych do 1MVA i ogólnie w projektach w energetyce, telemechanice itd. Widziałem w ofertach pracy w widełkach od 13 do 20 k zł brutto, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Pytałem się kolegów ze studiów co orbitują w temacie to jeden kierownik budowy mówi, że ma 8k zł na rękę, a projektant 6,5k zł na rękę.
#energetyka #praca #inzynieria
#energetyka #praca #inzynieria
✨️ Jak ocenić swoje zarobki w korporacji? Ⓘ
Pracuję w #korpo zdalnie w księgowości AR z j. angielskim i niemieckim. Niemiecki tak właściwie raczej dobry B1 niż B2 czy C1. Zarabiam 6,2k brutto plus jakieś półroczne premie kilkaset zł.
Czy to dużo,czy mało? Siedzę tu ponad 3 lata, podwyżka była niewielka. Plus taki,że zdalnie 100%, często zrobię swoje w 3h i reszta czasu wolna, czytam sobie powieści albo coś innego mogę
Pracuję w #korpo zdalnie w księgowości AR z j. angielskim i niemieckim. Niemiecki tak właściwie raczej dobry B1 niż B2 czy C1. Zarabiam 6,2k brutto plus jakieś półroczne premie kilkaset zł.
Czy to dużo,czy mało? Siedzę tu ponad 3 lata, podwyżka była niewielka. Plus taki,że zdalnie 100%, często zrobię swoje w 3h i reszta czasu wolna, czytam sobie powieści albo coś innego mogę
@mirko_anonim: Mało ale czasy są takie że lepsze 6,2k brutto w garści niż pól roku szukania nowej roboty za taka samą kasę.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
4
Bariera 9 tys. zł przebita. Zarobki w firmach rosną.

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w listopadzie 2025 roku przekroczyło psychologiczną granicę 9000 zł
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- 3
#praca #zarobki #zus #finanse
Porejestrowalem nowo urodzone dziecko w różnych programach z zusu i póki co zarabia 3,5k netto / miesiąc. Gdzie jeszcze znajdę jakieś informacje o programach dla rodziców oprócz strony na zusie?
Odpadają jedynie wszelkie programy pomocowe, gdyż zazwyczaj przekraczamy kilkukrotnie limit dochodu w przeliczeniu na osobę (oczywiście bez uwzględnienia tego co dziecko dostaje).
Porejestrowalem nowo urodzone dziecko w różnych programach z zusu i póki co zarabia 3,5k netto / miesiąc. Gdzie jeszcze znajdę jakieś informacje o programach dla rodziców oprócz strony na zusie?
Odpadają jedynie wszelkie programy pomocowe, gdyż zazwyczaj przekraczamy kilkukrotnie limit dochodu w przeliczeniu na osobę (oczywiście bez uwzględnienia tego co dziecko dostaje).
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
źródło: temp_file7464409086179506530
Pobierz@cichy-spokojny-grzeczny: Jak co roku, zero. Nie wierzę w te premie świąteczne. To tylko ci cali górnicy dostają, razem z 15 i 16 pensją.
- 16
Chyba nie ma drugiego zawodu który upadł tak szybko jak programista, kilka lat temu królowie życia a teraz?
- Spowiadanie się ze swoich błędów Julce po turystyce i rekreacji
- Bycie zastępowanym przez tańszych hindusów
- Praca na śmieciowej umowie B2B i widmo dowalenia gigantycznej kary przez pip od stycznia
- Stawki w dół
- Co roku 19k absolwentów kończy informatykę i biją się o pracę za najniższą albo nawet darmowy
- Spowiadanie się ze swoich błędów Julce po turystyce i rekreacji
- Bycie zastępowanym przez tańszych hindusów
- Praca na śmieciowej umowie B2B i widmo dowalenia gigantycznej kary przez pip od stycznia
- Stawki w dół
- Co roku 19k absolwentów kończy informatykę i biją się o pracę za najniższą albo nawet darmowy
7
Ranking wynagrodzeń w Europie: Polska 6. od końca

Po uwzględnieniu PPS jest tylko trochę lepiej
z- 5
- #
- #
- #
- #
- #
- #
✨️ Życie finansowe w Polsce: wyzwania dla mężczyzn 35-45 lat Ⓘ
Życie obecne w tym kraju to jakiś dramat. Z perspektywy 35-45 latka:
- drugi próg podatkowy: przy zarobkach 13.000 brutto (9.300zł netto) rząd zabiera Tobie miesięcznie 300-500zł netto.
- alimenty: jak wiadomo, zauroczenie nabyte w wieku 15-30 lat mija. Po drodze dzieci albo wpadki. I zanim dojdzie do sprawy w sądzie - tak w wieku 35-45lat żona decyduje się na samotne życie a Ty
Życie obecne w tym kraju to jakiś dramat. Z perspektywy 35-45 latka:
- drugi próg podatkowy: przy zarobkach 13.000 brutto (9.300zł netto) rząd zabiera Tobie miesięcznie 300-500zł netto.
- alimenty: jak wiadomo, zauroczenie nabyte w wieku 15-30 lat mija. Po drodze dzieci albo wpadki. I zanim dojdzie do sprawy w sądzie - tak w wieku 35-45lat żona decyduje się na samotne życie a Ty
@mirko_anonim dobra ale coś cię z tego dotyczy czy przyszedłeś sobie tak p---------c
@mirko_anonim: jeżeli dla Ciebie 10koła miesięcznie czyni Cię bogatym człowiekiem, no to nic dziwnego, że jesteś, byłeś i będziesz biedny, kierujesz się jakimiś pewnie statystykami bzdurymi czy innymi propagandowymi tabelkami, no to nie świadczy dobrze o Tobie, bo tak życie nie wygląda.
z fartem
z fartem
W obliczu problemów finansowych JSW (gdzie udziałowcem większościowym jest państwo) pierwsze, o co powinno zabiegać państwo to o zrównanie pensji ryli z tymi jakie mają w PGG. Ta praca wygląda identycznie. Ogromna oszczędność, niższy koszt wydobycia. Same plusy. Nie wiem na co czekają
#gornictwo #jsw #pgg #praca #zarobki
#gornictwo #jsw #pgg #praca #zarobki
@sub_zero_1: Nie do konca wolny rynek. No chyba ze szpital prywatny. Jesli panstwowy to mamy dzialanie na szkode spolki i finansow publicznych. A od tego sa odpowiednie sluzby.
@darek-jg: czyli mialem racje. % lekarzy prowadzacych oddzial, poradnie i jeszcze na pewno taka egzotyke jakby nie bylo - porodowke - 5 lekarzy rocznie w tym kierownika ordynatora...
Wychodzi pi razy drzwi jak pisalem wczesniej 20.000 pln brutto na osobe na umowie cywilnoprawnej a nie na umowie o prace gdzie to sa slabe zarobkli bo ani urlopu ani zachorowac nie mozna...
No ale olaboa konowaly zarabiajom za duzo. 20.000 to
Wychodzi pi razy drzwi jak pisalem wczesniej 20.000 pln brutto na osobe na umowie cywilnoprawnej a nie na umowie o prace gdzie to sa slabe zarobkli bo ani urlopu ani zachorowac nie mozna...
No ale olaboa konowaly zarabiajom za duzo. 20.000 to
- 0
Byłem dzisiaj w sklepie i moją uwagę zwróciła młoda para, chłopak i dziewczyna około 20 lat. Stałem za nimi w kasie i obserwowałem co kupowali - ser gruyere, awokado, masło klarowane, jakieś włoskie sery typu burrata, parmezan albo ricotta, jajka z wolnego wybiegu,jakieś czekolady z francji. Papier toaletowy comfort queen, oliwa z oliwek.
Co mogą robić tacy młodzi ludzie że mają tyle pieniędzy i mogą sobie pozwolić na tego typu zakupy premium?
Co mogą robić tacy młodzi ludzie że mają tyle pieniędzy i mogą sobie pozwolić na tego typu zakupy premium?
@CoDwa: Może po prostu zdrowo się odżywiają, dbają o siebie i mają tak naprawdę 25-30 lat. Jeśli ktoś się nie zaniedbuje to nie poznasz za bardzo czy ma 20 czy 30 lat. Wtedy można powiedzieć, że po prostu gdzieś pracują i przyszli na zakupy.
- 559
konto usunięte via Wykop
- 545
@luke-dolla7: KW(i)K Knurów - no samo się pisze.
@SmugglerFan: nie no tak to by bylo bez sensu, ale jak ktos pisze ze lekarzami zostaja glupki no to mu ziomek odpisal ze jak glupki to niech sam zostanie, a nie nic o problemie zarobkow
- 4
@ZydowskiPianista: ale podobne komentarze są też jak ktoś narzeka na chore zarobki lekarzy bez wyzywania lekarzy
#lekarski #lekarz #medycyna #lekarz100k #zarobki #zdrowie
https://archive.ph/EYXve
pamiętajcie by ochoczo płacić składki zdrowotne, po to by taki lekarz mógł co miesiąc kupić sobie nowe auto premium, a nie tyrał 1,1 miesiąca jak jakiś podludź czy ukrainiec
https://archive.ph/EYXve
pamiętajcie by ochoczo płacić składki zdrowotne, po to by taki lekarz mógł co miesiąc kupić sobie nowe auto premium, a nie tyrał 1,1 miesiąca jak jakiś podludź czy ukrainiec
- 1691
Kolejne doniesienia o patologii w służbie zdrowia.
Tym razem wychodzi na jaw, że w jakiejś dziurze w Wielkopolsce (Ostrzeszów) było paru lekarzy ginekologów - położników z sześciocyfrowymi zarobkami.
Czaicie to? >=1,2 mln PLN rocznie za pracę w szpitalu na prowincji xD 300 tysięcy euro, przecież niedługo lekarze ze Szwajcarii, Francji i Niemiec będą się uczyć polskiego i tu zjeżdżać żeby pracować za więcej niż u siebie xD
Ale
Tym razem wychodzi na jaw, że w jakiejś dziurze w Wielkopolsce (Ostrzeszów) było paru lekarzy ginekologów - położników z sześciocyfrowymi zarobkami.
Czaicie to? >=1,2 mln PLN rocznie za pracę w szpitalu na prowincji xD 300 tysięcy euro, przecież niedługo lekarze ze Szwajcarii, Francji i Niemiec będą się uczyć polskiego i tu zjeżdżać żeby pracować za więcej niż u siebie xD
Ale
źródło: IMG_3937
Pobierz@johann_10 zdjęcie pasuje idealnie do nagłówka xD
@lorafenus: jakie 20? Chyba 100 tysięcy miesięcznie. Te 1,5 mln każdy ma rocznie a nie razem. Tak wynika z artykułu: https://kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181359,32455062,lekarze-zarabiali-po-1-2-mln-zl-byla-poslanka-pis-andzelika.html
5
Czterdziestka punktem zwrotnym w finansach Polaków

Czterdziestka punktem zwrotnym w finansach Polaków mówią najnowsze dane. Jak wynika z badania platformy Raisin, Polacy zaczynają myśleć o oszczędzaniu poważniej około czterdziestego roku życia.
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
1726
Nie jesteś bogaty, ale zapłacisz jak bogacz. Oto absurd polskich podatków

Drugi próg podatkowy w Polsce wynosi obecnie 120 tysięcy złotych rocznie został podniesiony do tej kwoty w 2022 roku i od tego czasu rządzący milczą na temat jego potencjalnej waloryzacji. A waloryzacja zdecydowanie by się przydała, zwłaszcza w obliczu wciąż rosnącego krajowego minimum.
z- 448
- #
- #
- #
- #






















1. Kain w ostatnim roku kupił mieszkanie w Warszawie za milion złotych.
🟢 1 000 000 zł - wkład kapitału
🔴 - 30k - utrata wartości (średnio 3%)
🟢 +48k (4k x 12)
źródło: Zrzut ekranu 2025-12-22 o 16.49.47
Pobierz