Mirki potrzebne pomysły na przydomową siłownię. Kumpel prosił o pomoc, mam kilka wizji, ale może ktoś rzuci czymś ciekawym. Mianowicie kolega ma szope czy tam garaż około 5x4m i chciałby tam zbudować siłownię. Budżet tak mniej więcej do 2000zl. Co tam można wstawić? #mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #domowasilownia
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_papieros: tl;dr: na pierwszym miejscu regulowane hantle, tym już możesz zrobić właściwie cały trening jak się postarasz. Na drugim miejscu dobra ławka - tym już możesz zrobić porządny plan. I właściwie długo nic, a jak chcesz dobre sprzęty to pewnie i tak skończy się budżet w tym punkcie. Później rack i sztangę pod siady i ławeczkę i masz już >90% tego co potrzebujesz z profesjonalnej siłowni. A później, już dla
Mirkosoft - @dr_papieros: tl;dr: na pierwszym miejscu regulowane hantle, tym już może...
  • Odpowiedz
@dr_papieros: 2000 to niestety za mało na siłownie. Filmik wyżej trafia w punkt. Hantle i ławka to podstawa a później można myśleć o racku i innych klamotach. A jeżeli chodzi o rack i sztangę to na tym nie ma sensu oszczędzać. Ja jeden rack połamałem ciężarem około 110 kg
  • Odpowiedz
@Glock17: Ja mam Capital Sports 20 kg i jest solidna, żadnych problemów, po za tym, że muszę chować bo koty uwielbiają sobie z niej robić drapak. Z tym doczepianiem to masz żeliwne wkłady po 1 kg w 20 kieszonkach. Większe mają chyba więcej kieszonek.
  • Odpowiedz
Mirasy co się znajduje w zaznaczonym miejscu?
Miesiąc temu odkładając hantel coś mnie zabolało w tym miejscu w nadgarstku i opuściłem. Później przez kilka dni musiałem chodzić w opasce uciskowej i praktycznie nic nie moglem wykonywać ta ręka. Po pewnym czasie ból odpuścił jednak nadal nie mogę ćwiczyć bo boli przy próbach z ciężarem. Co się mogło stać? Iść na prześwietlenie bo to może być coś poważnego czy raczej próbować rehabilitować z Youtubem?
Przeglądam
progresywneprzeladowanie - Mirasy co się znajduje w zaznaczonym miejscu?
Miesiąc temu...

źródło: temp_file3327205291070002834

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale warto udać się też do fizjoterapeuty,


@Saprofit: E tam, strata czasu, ja w takiej sytuacji nie zajmuję pacjentowi więcej niż 15 minut bo tylko tłumaczę co ma robić. Próbować "zatłuc" palcami, a jak nie będzie szło i od razu przeszkadza w ruchomości to wycinać i spokój.
  • Odpowiedz
Mirki, jakaś fajna siłownia w #katowice albo #chorzow
Co mnie interesuje to treningi na zrzucenie bębna, poprawę kondycji (kiedyś biegałem w maratonach) a potem trening.

Najlepiej, żeby były jakieś bieżnie, mechaniczne albo te zwykłe
Coś nie za 200zł/msc, może być z karnetami typu "połówki" ale w godzinach wieczornych (smart gym ma od 6 do 16 tylko, a wolałbym od 16 a nawet 20 do 6)

Pracuję
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MePix: Nie koajrze nic z połówkami w godzinach wieczornych. Jeśli masz multiposrta to polecam Saturn Fitness, do takiego lajtowego treningu super i mają mega strefę z saunami (chyba 6 roznych), jacuzzi (3 rozne) itp.

Smart najlepsz mimo wszystko jesli chodzi o cena/jakść + masz 24h czynne, co tez jest super opcją.
  • Odpowiedz
Lepsze są regularne treningi np. codziennie po 30 min czy raczej lepiej planować to sobie co 2-3 dni ale spędzić na tym przynajmniej z godzinę i porządnie się zmęczyć?

Pytam tak ogólnie, nie odnośnie konkretnej aktywności, bo chwytam się różnych rzeczy, staram się od pewnego czasu wychodzić czasami na rower czy w domu porobić pompki i podnosić hantle itd.

#cwiczenia #silownia #pytanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame: Można się bardzo, bardzo zmęczyć w 30 minut super-setami. Jeżeli pytasz o hipertrofię to lepiej na to patrzeć od strony regeneracji. Trening daje ciału sygnał, że trzeba zwiększyć wydolność bo z czymś nie dajesz rady i organizm potrzebuje czasu aby się do tego zaadaptować i odpocząć. Chcesz np. wiekszą klatkę, to trenujesz w poniedziałek klatkę, jak trenowałeś porządnie to we wtorek nie będziesz w stanie porządnie trenować klatki, ale
  • Odpowiedz
@Murasame: Jeszcze po Twoim komentarzu. Jeżeli zaczynasz to zacznij na luzie. Szybko się zniechecisz jak z 0 regularnych treningów wjedziesz na 6. Czujesz się na siłach spokojnie robić 4 treningi tygodniowo? Zrób 3. Jak będziesz się tego trzymał porządnie i nie opuszczał treningów i po 2-3 miesiącu Cię będzie nadal nosiło robić 4, wtedy zacznij robić 4.

Pamiętaj też, że zwiększanie objętości treningowej nie jest wprost proporcjonalne do efektu. Każdy
  • Odpowiedz
Jeżeli myśleliście, że jestem głupi to mylicie się, jestem ciut głupszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale do meritum, moi drodzy, czy takie odlewanie tłuszczu z smażonego mięsa ma rację bytu? bo tak na chłopski rozum mi mówi, że tak, ale pewnie jest gdzieś haczyk

Takie np spaghetti z mięsa mielonego wołowo-wieprzowe z łopatki - po usmażeniu 350g odlałem z niego dobre 2,5 łyżki tłuszczu czyli jakieś 25g. Jak
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Możesz zważyć tłuszcz który lejesz na patelnię przed i po, ręczniki papierowe i później nasiąknięte tłuszczem, odjąć jedno od drugiego i masz w miarę wynik. Wypadałoby jeszcze odliczyć ile tłuszczu wyparowało, bo tłuszcz paruje, nie tak szybko jak woda ale też. Gdyby się komuś tak chciało liczyć...


@Mirkosoft: to już podpada pod chorobę.
  • Odpowiedz
@josedra52: Jeden z powodów dla których maszyny smitha jednak mają sens ale i dlaczego warto przetrenować inne warianty siadów, kiedyś widziałem siady ze sztangą przodem ale pewnie nie weźmie się aż tak dużo.
  • Odpowiedz
@Uuroboros: smith cię nie asekuruje tylko wymusza i stabilizuje tor ruchu sztangi, poza tym przysiad na smithie mechanicznie niewiele ma wspólnego z przysiadem ze sztangą i nie traktowałbym go jako zamiennik. Tu wina nie jest tylko po stronie asekurantów, ale sama zawodniczka spionizowała się i zrolowała sztangę po plecach zostawiając chwyt. Nie dała asekurantom szans na złapanie sztangi
  • Odpowiedz
@KwasneJablko: ja na kali. Profity? Ćwiczę w domu, więc zakładam tylko gacie i jazda. Brak tych atencyjnych oskarków i karyn prezentujących swoje tzipy w obcisłych legginsach. Konieczność ogarnięcia postawy ciała czyli rozciągania i elementy jogi,

Jeśli chodzi o crossfit to pewnie przewaga będzie w wydolności pozytywnie wpływającej na układ sercowo-naczyniowy i ewentualne wykrycie poprzez trening potencjalnych zaburzeń w tej materii (zaburzenia w obrębie ukrwienia serca z uwagi na obciążenia) (piszę
  • Odpowiedz
Czy majówka w jakikolwiek sposób pomogła mi w realizacji celów? To zależy... Wagowo stagnacja a nawet regres, wydolnościowo, duży sukces!
Szczegóły, statystyki pod linkiem:
https://medium.com/@ronintrenuje/29-04-05-05-2024-tydzie%C5%84-5-4195f65f6cbb

#odchudzanie #silownia #mikrokoksy #bieganie #garmin
Oberwuj tag lub czarnolistuj #ronintrenuje
ronin88666 - Czy majówka w jakikolwiek sposób pomogła mi w realizacji celów? To zależ...

źródło: T5 - main

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zwierz33: o tym właśnie mówię.. Po co komu siłownie, jak zwykły drążek i grawitacja wystarczy. Jeszcze w lesie to juz w ogóle, a nie kisić sie na siłowni.
  • Odpowiedz
@Mr_3nKi_: Kiedyś miałem swoją w piwnicy ale sprzedałem przestałem ćwiczyć a teraz tak żeby tylko lepiej wyglądać niż Janusz i nieco sprawniejszym być a jakie efekty będą to będą ( ͡º ͜ʖ͡º)
Więc pompeczki, dipy, drążek, ab wheel i hantelki wystarczą. Do tego można czasami coś zmieniać i planki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Reszta rowerek i spierdotripy bo biegać nie lubię
  • Odpowiedz