Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

SendMeAnAngel
- 2

huopisko
via Android- 7
@SendMeAnAngel kolejny programista "przegryw" ehh ja już nie mam siły do tego tagu

przezwzrostprzegralemzycie
via Wykop- 4
@SendMeAnAngel: ok oski
- 3
czy na rynku javy serio tak zle? Senior za 7k? xd
#programista15k
#programista15k
źródło: IMG_5382
Pobierz@MM16 on chce po prostu zacząć za połowę stawki, byle tylko pominąć 5-etapowe, trwające po 2 miesiące procesy rekrutacyjne, kończące się na "zdecydowaliśmy się kontynuować proces z kandydatami, których umiejętności i doświadczenie lepiej korespondują z wymaganiami tego stanowiska"
- 5
@MilionerPrzed30: 2msc to jeszcze nic. Zona pracuje w HR i u nich w firmie norma jest 3-4msc, czasem nawet 6msc xD
- 5
konto usunięte via Wykop
- 4
konto usunięte via Wykop
- 1
No masz Ci los, ostatnio sprzedalem moje akcje MSFT, a w Redmond stwierdzono ze jest kryzys i zwalniamy.
Ciezka jest dola inwestora, gdy dzwiga na swoich barkach takie brzemie, ale co zrobisz?
Ktos musi inwestowac i zarabiac, zeby ktos mogl zwalniac.
Trzymajcie sie w tym openspesjach !!!
#pracait #programowanie #programista15k #it #gielda #gospodarka #zwolnienia
Ciezka jest dola inwestora, gdy dzwiga na swoich barkach takie brzemie, ale co zrobisz?
Ktos musi inwestowac i zarabiac, zeby ktos mogl zwalniac.
Trzymajcie sie w tym openspesjach !!!
#pracait #programowanie #programista15k #it #gielda #gospodarka #zwolnienia
źródło: tniemy
PobierzMicrosoft poinformował o planach zwolnienia 3 proc. swoich pracowników (około 7 000 osób) w oddziałach na całym świecie. Mają one objąć różne poziomy stanowisk, lokalizacje i zespoły w strukturze firmy.
https://x.com/rbuckton/status/1922364558426911039
#pracait #programowanie #programista15k #it
https://x.com/rbuckton/status/1922364558426911039
#pracait #programowanie #programista15k #it

@skafanderowski no to pozamiatane xD
Ale zaraz wykopki napisza ze 18 lat expa w jednej firmie, to on sie na pewno zasiedzial i nic nie umie
Ale zaraz wykopki napisza ze 18 lat expa w jednej firmie, to on sie na pewno zasiedzial i nic nie umie
konto usunięte via Wykop
- 10
@Volantie: @skafanderowski
To akurat nie ma znaczenia, w takich firmach, lecą po tabelkach w excelu, nieistotne jest ile lat tam pracujesz.
To akurat nie ma znaczenia, w takich firmach, lecą po tabelkach w excelu, nieistotne jest ile lat tam pracujesz.
- 2
Pytanie do programistów jest takie. Po jakiego wała było:
1. Uczyć się technologii typowo korporacyjnych (JAVA, .NET) a nie takiego PHP, bo w korporacjach jest kasa i można sporo zarobić a w PHP się tyle nie zarabia, bo to inny rynek (stron www, sklepów, portali i często małych firm)
2. Zachęcać wszystkich do nauki technologii typowo korporacyjnych, bo tam jest kasa a zniechęcać do PHP, bo tam nie ma kasy a PHP to w
1. Uczyć się technologii typowo korporacyjnych (JAVA, .NET) a nie takiego PHP, bo w korporacjach jest kasa i można sporo zarobić a w PHP się tyle nie zarabia, bo to inny rynek (stron www, sklepów, portali i często małych firm)
2. Zachęcać wszystkich do nauki technologii typowo korporacyjnych, bo tam jest kasa a zniechęcać do PHP, bo tam nie ma kasy a PHP to w
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@daro1: bo ci co tak mowili ze latwo sie tego nauczyc i zeby to robić to już dawno zarobili swoje na kursach i już programować nie muszą
#synology Szanowne Mirasy, mam taki serwerek, ale problem bo czasami się wyłącza i nie mogę się zdalnie połączyć. Czasem pracuje 2 tygodnie a czasami przechodzi w to uśpienie z dnia na dzień i muszę bujać wrotki, przyjeżdżać i go odpalać guzikiem Power. Jak to ogarnąć? #hardware #komputery #programista15k #programista25k #programista666k
źródło: 13049674_1_f
Pobierz@motospamer: Na początek to zaktualizuj sobie system. Jakie masz temperatury przed restartem? Wentylator się kręci? Dyski zdrowe?
Widzę, że emaila chciał wysłać, co było przedtem? Może jak wysyłasz maile to sobie skonfiguruj to poprawnie, może jakiś bug i się crashuje?
Ja bym stawiał na problemy z chłodzeniem. Wyczyść wentylator, sprawdź czy stoi w miejscu, gdzie ma dostęp do powietrza.
Widzę, że emaila chciał wysłać, co było przedtem? Może jak wysyłasz maile to sobie skonfiguruj to poprawnie, może jakiś bug i się crashuje?
Ja bym stawiał na problemy z chłodzeniem. Wyczyść wentylator, sprawdź czy stoi w miejscu, gdzie ma dostęp do powietrza.
@motospamer: Ustawieniach/Sprzęt i Zasilanie włącz Uruchom ponownie automatycznie ... Takie zaniki są niebezpieczne dla dysków czy integralności macierzy.
Od poniedziałku do piątku #programista25k ale serio potrzebuję jak najszybciej dorobić jakiekolwiek pieniądze ale tylko przez weekendy xD
Co polecicie żeby realnie dało się znaleźć? Drugi etat IT odpada.
#programowanie #programista15k
Co polecicie żeby realnie dało się znaleźć? Drugi etat IT odpada.
#programowanie #programista15k
@oficjalne_konto bukmacherka, tylko obstawiaj same pewniaczki.
To nie jest porada inwestycyjna.
To nie jest porada inwestycyjna.
@oficjalne_konto: oe oe oe ioioioio
- 0
#adhd #programista15k #b2b #jdg
Hej, czy można odliczyć VAT od leków na ADHD na działalności, jeżeli są mi niezbędne do pracy?
Hej, czy można odliczyć VAT od leków na ADHD na działalności, jeżeli są mi niezbędne do pracy?
- 3
Patrzcie jaki senior łapacz śliny do mordy, #opentowork a nadal nic w główce nie zatrybiło xD
Ta branża jest skończona. #programista15k #pasjonat15k #czterodniowytydzienpracy
Ta branża jest skończona. #programista15k #pasjonat15k #czterodniowytydzienpracy
źródło: 1000001814
Pobierz@cat_tea: Klasyczna teoria skapywania. ;P
Typ myśli, że jak obniżymy podatki to firmy się z nim podzielą. Tak jak wprowadzili macbookowe w pandemii albo obniżony zus. Znam firmy, które wrzucilły instrukcję jak pisać wnioski i cyk umowa na jeden miesiąc z obniżoną stawką o tyle ile wynosiło dofinansowanie.
Prawacy a przede wszystkim prawacy w Polsce lubią mieć plute w twarz. ;)
Typ myśli, że jak obniżymy podatki to firmy się z nim podzielą. Tak jak wprowadzili macbookowe w pandemii albo obniżony zus. Znam firmy, które wrzucilły instrukcję jak pisać wnioski i cyk umowa na jeden miesiąc z obniżoną stawką o tyle ile wynosiło dofinansowanie.
Prawacy a przede wszystkim prawacy w Polsce lubią mieć plute w twarz. ;)
- 1
@tubkas12: pełno ludzi z branży lurkuje wykop
- 18
Ten programista, znaczy człowiek renesansu, ma ponad 10 lat doświadczenia. Zgadnijcie dla ilu pracodawców pracował w tym czasie?
#programowanie #programista15k #programista25k #pracait
#programowanie #programista15k #programista25k #pracait
źródło: Screenshot 2025-05-13 at 15.53.09
PobierzOd kiedy senior Javowiec wola 7k w wwa?
@BananowyLeszke: od wtedy, kiedy "senior" oznacza tylko wiek szukającego.
@BananowyLeszke: wg linkedina chłop na 11 pozycji w tylko 2 zabawił więcej niż rok, a żadna nie jest opisana jako staż xD
Nie dziwię się mało kto się odzywa
Nie dziwię się mało kto się odzywa
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Zoriuszka >solution architect
serio takie coś jest czy to żart którego nie zrozumiem bo nie pracuję w korpo
serio takie coś jest czy to żart którego nie zrozumiem bo nie pracuję w korpo
M4 teraz?
- Tak 31.6% (31)
- Nie 29.6% (29)
- Mac to smiec 38.8% (38)
@LisMulder: czy jest sens czekać na m5 skoro za 1.5 roku będzie m6?
- 2
@uzytkownik_wykop_pl: no wlasnie, skoro m1 jeszcze daje rade to moze do m6 tez dotrzymam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 18
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@takiMirek29: norma
@takiMirek29 i skrolujesz jak debil xD
#pracait #programista15k #praca #korposwiat #pracbaza
Jakie aktywnosci liczycie normalnie do czasu pracy pracujac na zdalnym?
Jakie aktywnosci liczycie normalnie do czasu pracy pracujac na zdalnym?
konto usunięte via Wykop
- 16
- 5
W nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu ( https://wykop.pl/wpis/81383451/co-zescie-normiki-zrobili-z-tymi-polkami-nowopozna ), zauważyłem, że kobiety zawsze ode mnie czegoś chcą, a konkretnie bym wydawał na nie kasę. Zwłaszcza gdy usłyszą jaki zaradny życiowo jestem.
Nie mam problemu z zaopiekowaniem się - także finansowym - kobietą, gdy będzie w ciąży ze mną, oraz gdy będzie mały bombelek. Ale w innych przypadkach, choć mogę zdobyć się co jakiś czas na jakiś gest, to ogólnie nie zamierzam być bankomatem.
Wpadłem
Nie mam problemu z zaopiekowaniem się - także finansowym - kobietą, gdy będzie w ciąży ze mną, oraz gdy będzie mały bombelek. Ale w innych przypadkach, choć mogę zdobyć się co jakiś czas na jakiś gest, to ogólnie nie zamierzam być bankomatem.
Wpadłem
źródło: f73c59d746a19023167b6bdf4aaa
PobierzCzy to dobry pomysł?
- Jestem niebieski i uważam, że tak. 27.0% (37)
- Jestem niebieski i uważam, że nie. 32.1% (44)
- Jestem różowa i uważam, że tak. 3.6% (5)
- Jestem różowa i uważam, że nie. 4.4% (6)
- Nie wiem / sprawdzam. 32.8% (45)
konto usunięte via Wykop
- 34
@AdamF_OG wszystko zależy od kobiet z jakimi się umawiasz. Widocznie lubisz typ roszczeniowej laleczki, z przerośniętym ego, to i traktuje Cię taka jak bankomat.
Z tego co pamiętam z przeszłości, to żadna randka nigdy otwarcie nie zapytała mnie o zarobki. Owszem, padały pytania typu - czym się zajmuję, ale nigdy nie było drążenia tematu i nie oczekiwały szczegółowych danych.
Sam sobie takie panny wybierasz i później płaczesz :)
Z tego co pamiętam z przeszłości, to żadna randka nigdy otwarcie nie zapytała mnie o zarobki. Owszem, padały pytania typu - czym się zajmuję, ale nigdy nie było drążenia tematu i nie oczekiwały szczegółowych danych.
Sam sobie takie panny wybierasz i później płaczesz :)
@Molar7017: ff jako główna przeglądarka, bo najlepszy. a chrome i czasem edge, do sprawdzania czy mi strona wygląda tak samo, względnie czasem uzywam ich jako zupełnie czystych sesjii, bez dodatków itp.
@Pawulonik_5mg: Jak się ten LibreWolf sprawuje? Bo z tego co na szybko czytałem, to przez fiksację na punkcie prywatności wyłącza wszystkie skrypty itd. co właściwie utrudnia przeglądanie internetu.
Trochę jak Thunderbird który domyślnie nie ładuje zdalnego treści z poczty, co powoduje że część jest właściwie nieczytelna.
Obawiam się, że Gecko niedługo umrze. Już teraz Top Tier Citizen dla webdevu jest właściwie WebKit i jego wariacje...
Trochę jak Thunderbird który domyślnie nie ładuje zdalnego treści z poczty, co powoduje że część jest właściwie nieczytelna.
Obawiam się, że Gecko niedługo umrze. Już teraz Top Tier Citizen dla webdevu jest właściwie WebKit i jego wariacje...
Co takiego robicie jak np. araby, albo nawet Polacy piszą gówniany kod, taki że odpalacie i żyć się odechciewa?
Pingnięcie w Jirze nie wystarcza, chłop ma Cię w dupie, co teraz robisz?
#korposwiat #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
Pingnięcie w Jirze nie wystarcza, chłop ma Cię w dupie, co teraz robisz?
#korposwiat #pracait #programowanie #programista15k #programista25k #java #korposwiat #agh #studbaza #politechnikapoznanska #politechnikalodzka #politechnikakrakowska #pracbaza
@4mmc-enjoyer: jeśli nie ja robię CR to co mnie to obchodzi? Poza tym patrząc na pozostałe twoje wpisy chyba warto zaktualizować czarną listę.
@4mmc-enjoyer mam na to wywalone, co mnie obchodzi jakość kodu u kogoś
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...






















