Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko169
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Pimento

Pimento

Dołączył 6 lat i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 2718
  • Znaleziska 1239
  • Mikroblog 1479
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 9

2697

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

32-letni ortopeda zarobił 3 mln zł brutto w rok

3 mln zł brutto zarobił w ubiegłym roku 32-letni ortopeda Michał Burczy,. To daje ponad 2,6 mln zł na rękę. W rozmowie z WP wyjaśnia, jak godzi pracę lekarza z byciem prezesem szpitala w Grójcu oraz równocześnie dyrektorem szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

tomasztomasz1234
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 15 godz. i 58 min temu
  • 360
  • #
    polska
  • #
    lekarski
  • #
    medycyna
  • #
    zarobki
  • #
    zdrowie
  • #
    konowalposting
Pimento
Pimento 2 godz. i 43 min temu via Wykop
  • 2
@mikeeho: oczywiście, że są. Ale zaraz Ci powiedzą, że to bardzo nieliczni zarabiają takie pieniądze i że to max kilka osób w kraju. Prawda @dr_Batman ? To są tylko te ujawnione osoby a ile jeszcze jest takich o których nie wiemy?
Pimento
Pimento 2 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 0
Za niedługo top lekarze z USA będą do nas przyjeżdzać leczyć bo mamy pensje lepsze niż w najlepszych amerykańskich szpitalach
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

711

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Czy stać nas dalej na zakaz handlu w niedzielę?

Kiedy kilka lat temu wprowadzano zakaz handlu w niedziele, jednym z głównych argumentów była ochrona pracowników i troska o miejsca pracy. Dziś sytuacja na rynku pracy wygląda jednak inaczej niż wtedy. Według najnowszych danych GUS stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wynosi około 6 proc.

RitmoXL
z
wykop.pl
dodany: 07.06.2026, 11:58:18
  • 283
  • #
    praca
  • #
    rynekpracy
  • #
    zakazhandlu
  • #
    niedzielahandlowa
  • #
    gospodarka
Pimento
Pimento 11.06.2026, 11:05:49 via Wykop
  • 1
@Jogibabu: Wystarczyło, że pracownik miał 1% udziałów w firmie na kwotę jednej wypłaty. Był już współwłaścicielem i mógł pracować legalnie w niedziele. Głupi przepis i głupi rząd.
PfefferWerfer
PfefferWerfer
09.06.2026, 12:30:47
  • 74
#konowal100k #medycyna #gospodarka

Dajcie więcej na służbę zdrowia, ale łapy precz od zmiany tego jak działa! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
PfefferWerfer - #konowal100k #medycyna #gospodarka

Dajcie więcej na służbę zdrowia, ...

źródło: 1000066515

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 09.06.2026, 18:39:19 via Wykop
  • 1
@pieknylowca: własnie dlatego powinniśmy im podnieść pensje! Jak im zapłacimy więcej to będą ciężej pracować! Prawda?
  • Odpowiedz
Pimento
Pimento 09.06.2026, 19:17:05 via Wykop
  • 0
@PfefferWerfer: może to i jest tylko (xD) 7% pkb za to wydatki szpitali na wynagrodzenia to zaledwie 90% budżetu
  • Odpowiedz
WielkiNos
WielkiNos
09.06.2026, 06:14:20
  • 651
Psiarze się znowu chwalą, że mają gdzieś innych ludzi i zamierzają nadal wchodzić wszędzie z psami i pozwalać im na wszystko. W tym na dotykanie nosem, którym wcześniej pies dotykał gówien węsząc na spacerze, pieczywa bo uwaga: bułkę możesz sobie potem umyć.

#psiarze #bekazpodludzi #patologiazmiasta #zakupy #polska
WielkiNos - Psiarze się znowu chwalą, że mają gdzieś innych ludzi i zamierzają nadal ...

źródło: 1000131518

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 09.06.2026, 11:49:15 via Wykop
  • 0
@Cygan_Wojtus: mi jak najbardziej przeszkadza hałas w parku krajobrazowym i tak, jeżdzę czasem offroad crossem. Za jazdę po pieszych szlakach czy terenach o szczególnej wartości uj w plecy każdemu ułomnemu który tam się ładuje sprzętem. Nie mam natomiast problemu z jazdą polnymi drogami i lasami gdzie była niedawna wycinka.
  • Odpowiedz
nieparzystokopytny
nieparzystokopytny
07.06.2026, 14:04:42
  • 394
#ciekawostki przeciętny Polak rozumie język słowacki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#smiesznypiesek
nieparzystokopytny - #ciekawostki przeciętny Polak rozumie język słowacki ( ͡° ͜ʖ ͡°)...

źródło: image

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 07.06.2026, 16:49:56 via Wykop
  • 1
@nieparzystokopytny: Aky fajny bobor
  • Odpowiedz

353

Dlaczego tak łatwo zakłócić działanie GPS?

Dlaczego tak łatwo zakłócić działanie GPS?

Film omawia zakłócenia GPS w Europie. Badacze ustalili, że ich źródłem jest rosyjski satelita wojskowy Cosmos 2546, element systemu ostrzegania przed rakietami. Sygnał z orbity jest bardzo silny i może paraliżować nawigację na całym kontynencie, co stanowi test nowej broni kosmicznej.

makrofag74
z
youtube.com
dodany: 05.06.2026, 07:25:34
  • 34
  • #
    gps
  • #
    satelita
  • #
    nawigacja
  • #
    rosja
  • #
    veritasium
Pimento
Pimento 06.06.2026, 02:50:16 via Wykop
  • 11
Szkoda by było jakby jakiś kosmiczny odłamek przypadkiem trafił w którąś satelitę. Albo jakimś dziwnym trafem we 3 na raz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

943

Ukrainiec, który nielegalnie wyłowił suma w Warszawie został wydalony z Polski

Ukrainiec, który nielegalnie wyłowił suma w Warszawie został wydalony z Polski

57-letni obywatel Ukrainy, który nielegalnie wyłowił ogromnego, legendarnego suma z jeziorka Balaton na warszawskim Gocławiu, został zatrzymany, a następnie wydalony z Polski.

digital-nexus
z
digitalnexus.pl
dodany: 05.06.2026, 11:08:33
  • 310
  • #
    prawo
  • #
    imigranci
  • #
    4konserwy
  • #
    kryminalne
  • #
    przestepczosc
  • #
    ukraina
Pimento
Pimento 05.06.2026, 16:20:34 via Wykop
  • -3
@FFFFUUUU: hmm całkiem jak Polacy za granicą zaraz po wejściu do Uni. Teraz większość z nas ma się za lepszych bo kultura, bo potrafimy przestrzegać przepisów itd. Prawda jest taka, że my też jako naród przechodziliśmy ten etap. Nie znaczy to, że mamy pisać o tym jak jakiś Ukrainiec rzuci kiepa na ziemię… no ale to się obecnie dobrze klika
Sterax33
Sterax33
Sterax33
02.06.2026, 03:21:03
  • 2204
Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież mają koszta.
#gospodarka #antykapitalizm #januszebiznesu
Sterax33 - Matko Boska chcą zniszczyć psieciebiorców sól ziemi xDDDDDD oni przecież m...

źródło: 7557

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 02.06.2026, 12:08:33 via Wykop
  • 0
@Sterax33: i cyk teraz za samo wejście do restauracji będzie 10 zł na wejściu
  • Odpowiedz
Famine
Famine
30.05.2026, 02:20:23
  • 13
Dziwnych ludzi spotykam o 4 nad ranem na spacerze...
Famine - Dziwnych ludzi spotykam o 4 nad ranem na spacerze...

źródło: temp_file1711387351201207373

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pimento
Pimento 30.05.2026, 03:41:28 via Wykop
  • 7
@Famine: to północnica! Uważaj!
  • Odpowiedz

657

58% Ukraińców popiera militarne wsparcie Polski w razie ataku Rosji

58% Ukraińców popiera militarne wsparcie Polski w razie ataku Rosji

Wbrew skarpetosceptycznym narracjom 58 procent Ukraińców poparłoby udział Sił Zbrojnych Ukrainy w obronie Polski - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Rating Group. Wśród ankietowanych największe poparcie uzyskały państwa bałtyckie, a absolutnym liderem jest Litwa.

otonavauni
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 28.05.2026, 16:39:05
  • 228
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    wojsko
  • #
    geopolityka
Pimento
Pimento 28.05.2026, 19:36:16 via Wykop
  • 3
@pan_Ropuch: mieli największe centrum rakietowe, bardzo dużo naukowców jądrowych było z terenów Ukrainy oraz potężny przemysł metalurgiczny w rejonie Donbasu. Gdyby ich ruscy nie drenowali przez tyle lat (jak i nas) to byliby znacznie bogatszym krajem niż są. Być możne nawet bardziej od Polski.
Pimento
Pimento 28.05.2026, 19:54:22 via Wykop
  • -1
@pan_Ropuch: nie ma to jak być ignorantem i się kłócić bez przyczyny. Ukraina w czasach zssr to była potęga przemysłowa. Była największym dostawcą żywności dla zssr (cóż za przekorność losu - przez decyzję Stalina zagłodzono prawie 10 milionów ludzi w kraju który mógłby wyżywić 100 milionów), lotnictwie - zakłady Antonov-a w Kijowie, przemysł w Donbasie i Jużmasz - zakłady rakietowe. Nawet główny architekt programu kosmicznego był z Ukrainy. Doczytaj sam

449

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą wracają. Niektóre restauracje i bary już ją doliczają

Opłaty za płatności kartą są nieuzasadnione gospodarczo. Pozostają jednak legalne, o ile sprzedawca o nich w porę poinfo

starnak
z
bezprawnik.pl
dodany: 26.05.2026, 10:10:15
  • 218
  • #
    platnosci
  • #
    kartabankowa
  • #
    restauracje
  • #
    oplaty
Pimento
Pimento 26.05.2026, 16:48:22 via Wykop
  • 6
@pan_Ropuch: jak wytłumaczysz skąd na twoim koncie wzięły się te pieniądze? Nie ma szans żeby taka narracja przeszła przy kasach online i terminalach. Masz czarno na białym co, ile i jak wpłynęło.

403

Ojciec czworga dzieci nie żyje. Sąd w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok dla żony

Pokaż treści 18+

Ojciec czworga dzieci nie żyje. Sąd w Rzeszowie wydał prawomocny wyrok dla żony

Ewelina S. chwyciła za nóż, ugodziła męża w klatkę piersiową, a potem wyszła. Choć 39-letni Dariusz S. przez kilka godzin wykrwawiał się na śmierć, żona była bardziej przejęta losem kotów. Kara została podwyższona z 6 do 12 lat więzienia.

srac
z
fakt.pl
dodany: 21.05.2026, 12:10:57
  • 59
  • #
    pieklokobiet
  • #
    prawo
  • #
    polska
  • #
    kryminalne
  • #
    wydarzenia
  • #
    rzeszow
Pimento
Pimento 22.05.2026, 17:33:46 via Wykop
  • 0
@DarknaYolo: masz rację. Ona go delikatnie zabiła więc stąd niższy wyrok

352

18-latek pijany i bez prawa jazdy. Sąd wydał wyrok już kilka godzin później

18-latek pijany i bez prawa jazdy. Sąd wydał wyrok już kilka godzin później

Młody obcokrajowiec został zatrzymany podczas kontroli drogowej. Jak się okazało, prowadził auto pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Sprawa błyskawicznie trafiła do sądu w trybie przyspieszonym, gdzie zapadł wyrok. Policja przypomina o konsekwencjach takich zachowań.

InfoMagazyn
z
wielkopolskamagazyn.pl
dodany: 21.05.2026, 16:26:56
  • 54
  • #
    policja
  • #
    alkohol
  • #
    kierowca
  • #
    wielkopolska
  • #
    wiadomosci
  • #
    prawo
Pimento
Pimento 22.05.2026, 17:24:52 via Wykop
  • 0
@Cztero0404: 6500 to jest prawie 8 minimalnych na Ukrainie. Nie jest źle

385

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Podatek od nieruchomości pogrąży bogaczy. Branża biznesowa jest na NIE

Branża podnosi, że opłaty obciążające właścicieli wielu mieszkań oraz inwestorów lokujących kapitał w nieruchomościach mogą osłabić atrakcyjność miasta jako globalnego centrum finansów. Czy słusznie?

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: 21.05.2026, 08:04:30
  • 170
  • #
    nieruchomosci
  • #
    mieszkania
  • #
    finanse
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
  • #
    ekonomia
Pimento
Pimento 22.05.2026, 05:00:51 via Wykop
  • 0
Jedynie co się zmieni, jak z każdą opłatą mającą „pogrążyć bogaczy xD”, że zapłaci za to klient końcowy bo przeżuci się to opłatę właśnie na niego
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

389

Rosjanie przerażeni atakami Ukrainy. Łzy i strach

Rosjanie przerażeni atakami Ukrainy. Łzy i strach

W miarę jak Ukraina nasila ataki na terytorium Rosji, w internecie pojawiają się nagrania pokazujące reakcje Rosjan na fakt, że wojna coraz częściej dociera także do ich domów. W nagraniach pojawia się przerażenie oraz niedowierzanie, że do ataków na terenie Rosji w ogóle doszło.

Kolekcjoner_dusz
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 20.05.2026, 18:13:53
  • 74
  • #
    rosja
  • #
    ukraina
  • #
    wojsko
  • #
    wojna
Pimento
Pimento 21.05.2026, 18:42:30 via Wykop
  • 5
@Pink_Floyd: od początku tak to przedstawiali. Na ten moment Ukraińcy nie mają nic do stracenia wizerunkowo. Moskale niech poczują co to znaczy terror i wojna. Może przejdzie im chęć na wojenki i znajdą sposób na zakończenie wojny (w co wątpie z ich mongolskim rozumem)

1932

Doda z uśmiechem: "Biłam mężczyzn i za tym tęsknię". Co Ty na to, Mireczku?

Doda z uśmiechem: "Biłam mężczyzn i za tym tęsknię". Co Ty na to, Mireczku?

Wokalistka w podcaście chwali się, że 3/4 jej ofiar w bójkach stanowili faceci. Z dumą opowiada o przemocy i wyśmiewa mężczyznę, który uciekał i dzwonił na policję. Wyobraźcie sobie, że znany aktor czy muzyk wyznaje w wywiadzie: "Biłem kobiety i tęsknię za tym". Pussy pass w czystej postaci...

myMyselfAndIAgain
z
plotek.pl
dodany: 19.05.2026, 17:52:57
  • 300
  • #
    pieklokobiet
  • #
    logikarozowychpaskow
Pimento
Pimento 20.05.2026, 11:52:06 via Wykop
  • 5
Powinna jeszcze nasrać partnerowi do łóżka jak Amber. Wtedy pokazałaby jaka to ona nie jest bad bitch
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

422

Asymetria pola walki: Nowa ukraińska metoda zwalczania Shahedów

Asymetria pola walki: Nowa ukraińska metoda zwalczania Shahedów

Krótki reportaż o tym, jak Ukraińcy stworzyli kosztowo-efektywny system antydronowy. Przechwytywanie Shahedów za pomocą budżetowych bezzałogowców to gamechanger, który całkowicie zmienia zasady obrony powietrznej.

awe-spam
z
youtube.com
dodany: 18.05.2026, 10:39:53
  • 126
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    drony
  • #
    dron
  • #
    technologia
  • #
    ciekawostki
Pimento
Pimento 19.05.2026, 10:49:31 via Wykop
  • 1
@od-bana-do-bana: bzdura. Na ten moment budują się dwie fabryki dronów. Przynajmniej oficjalnie bo nieoficjalnie prawdopodobnie znacznie więcej się dzieje

856

Dlaczego czarnoskóra Helena Trojańska w nowej "Odysei" to DURNY POMYSŁ

Dlaczego czarnoskóra Helena Trojańska w nowej "Odysei" to DURNY POMYSŁ

Jak już potwierdzono, w nowej adaptacji "Odysei" w reżyserii Christophera Nolana w bladolicą, złotowłosą greczynkę Helenę, wcieli się czarnoskóra aktorka Lupita Nyongo. Warto przypomnieć, czemu jest to durny pomysł.

DebowyMocny
z
wykop.pl
dodany: 14.05.2026, 06:32:50
  • 289
  • #
    ciekawostki
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    historia
  • #
    swiat
  • #
    film
  • #
    wydarzenia
Pimento
Pimento 15.05.2026, 04:18:25 via Wykop
  • 1
Szkoda. Lubiłem twórczość Nolana. Rozumiem, że przez takie akcje więcej ludzi dowie się o filmie, ale taka zamiana historii to dla mnie za dużo
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 26.09.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 31.10.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 03.11.2019

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking