Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko167
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
monsterek443

monsterek443

Dołączył 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 461
  • Znaleziska 104
  • Mikroblog 357
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5
monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 08:37:37
  • 2
W Internecie grzeją temat “urlopu menstruacyjnego”. W międzyczasie za naszą zachodnią granicą ten problem nawet by nie powstał bo zwolnienie od lekarza jest wymagane dopiero po 3 dniach nieobecności. Co myślicie o takim rozwiązaniu?

#dyskryminacjamezczyzn
#dyskryminacjakobiet
#logikarozowychpaskow
#logikaniebieskichpaskow

L4 dopiero jeśli choroba trwa dłużej niż 3 dni kalendarzowe

  • Jeszcze jak 47.2% (17)
  • Nope 52.8% (19)

Oddanych głosów: 36

  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443
Autor
11.06.2026, 10:33:01 via iOS
  • 2
@Bejro: fajnie, podoba mi się to rozwiązanie bo jako pracownik nie musisz się przejmować że się nie dostaniesz do rodzinnego bo wszystkie miejsca zajęte 2 minuty po otwarciu przychodni(ciekawe dlaczego hmm xddddd) a jak pójdziesz dziej później to nie wiesz czy ci łaskawie wystawi l4 na dzień w tył xD
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
11.06.2026, 17:28:17 via iOS
  • 0
@Marek_zloty: Ale tutaj chodzi o to że nie musisz brać L4 na 1-2 dni, po prostu dajesz znać w pracy i bez żadnego usprawiedliwienia po prostu nie przychodzisz. Dopiero jeżeli po 3 dniach nie wyzdrowiejesz to musisz iść do lekarza po L4
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
11.06.2026, 17:33:00 via iOS
  • 1
@Marek_zloty: szczęście w nieszczęściu, bo trzeba za nie płacić xD No ale fakt zawsze coś. Chyba będę musiał te ankietę jeszcze raz zrobić bo niezbyt jasno zadałem pytanie xd
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
12.06.2026, 08:01:24 via iOS
  • 0
@Cztero0404: kurde, nie do końca czaję o co ci chodzi z “ma okres dwa razy tyle co faktycznie”, ale jeżeli chodzi o nadużywanie to wiadomo że się znajdą cwaniaki. Za granico działa to tak że jak już trafi się taki delikwent to po prostu aneksują umowę i wpisują że L4 potrzebne jednak od pierwszego dnia i problem solved. Cwaniaki które potrzebują smyczy niech się męczą, a normalni ludzie dostają większy
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
13.06.2026, 11:00:39 via iOS
  • 0
@Cztero0404: no ale to że jakaś grupa bab(Chłopy z resztą też lubią przycwaniakować nie oszukujmy się xD) odwala maniane nie znaczy że wszyscy mają mieć gorzej chyba xd Beka trochę że nic nie zmienimy bo się boimy że Janusze i Grażyny będą oszukiwać - po to jest opcja aneksowania umowy dla niereformowalnych jednostek
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
13.06.2026, 20:05:31 via iOS
  • 0
@Cztero0404: w sensie jakiej grupie społecznej tutaj robimy dobrze? Serio pytam, chciałbym zobaczyć inne perspektywy ale za dużo ludzi nie komentowało
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
13.06.2026, 20:35:42 via iOS
  • 0
@Cztero0404: Ale czekaj, ten post nie jest o urlopie menstruacyjnym tylko o tym czy wprowadzić wymaganie L4 dopiero od 3 dnia nieobecności w pracy - tutaj bez podziału na płeć dla każdego to działa tak samo i przy okazji redukuje kolejki w przychodniach.
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443
Autor
13.06.2026, 20:39:56 via iOS
  • 0
@Cztero0404: luzik, ja to też słabo opisałem jak patrzę z perspektywy czasu. Tak z ciekawości, coś takiego byś popierał?
  • Odpowiedz
dartyr
dartyr
dartyr
12.06.2026, 14:39:32
  • 12
Świetnie zostałem bez środków do życia XD Były pracodawca/śmieciodawca nie chce mi zapłacić pieniędzy za 3 tygodnie gówna i mobbingu XD

Typ kompletnie ucina kontakt i nie odpowiada nawet na smsy XD ja p------e Polska 2026 rok XDDDDDDDDDDDDD
mam 50 zł na koncie do nie wiadomo kiedy znajdę prace i popracuje miesiąc na wypłatę
firma to tech skills partners z Płocka XD
#praca #pracbaza #polska #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 13.06.2026, 11:04:56 via iOS
  • 0
@dartyr: miałeś jakąś umowę? Ewentualnie jakieś mejle/smsy?
  • Odpowiedz
Kojaan
Kojaan
13.06.2026, 07:15:57
  • 4
W #praca #pracbaza byłł ogólny temat używek (kto jara, kto nie, czyja żona itd.), więc powiedziałam, że ja jestem tak anty, że w życiu nie mogłabym być z facetem, który pali i lubi a-----l.
Czy to coś dziwnego?
Tymczasem faceci z mojego działu i działu obok kwiku kwiku, że jak to? Jak pali np. elektryki to co to zmienia - przecie to nawet nie jest trujące! A jak
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 13.06.2026, 08:32:47 via iOS
  • 0
@Kojaan: Ale kasztany xdddd
  • Odpowiedz
fantaa
fantaa
fantaa
12.06.2026, 07:51:29
  • 4
#wykop #gownowpis #przegryw w jaki sposob mam scrollowac skoro reklama zaslonila 99% strony???
fantaa - #wykop #gownowpis #przegryw w jaki sposob mam scrollowac skoro reklama zaslo...

źródło: IMG_6499

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 12.06.2026, 15:11:33 via iOS
  • 0
@fantaa: na iOS u mnie zamiast reklam co chwilę wywala błąd z referrer headerem xdddd i tak się żyje powoli
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443 12.06.2026, 15:05:37
  • 0
Nie mamy pana referer headera i co nam pan zrobi ehh #wykop #wykopmobilny #gownowpis
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

4

Zawód instalatora systemu Windows oficjalnie zniknął

Zawód instalatora systemu Windows oficjalnie zniknął

Ze względu na zaostrzenie przepisów dotyczących praw autorskich zawód instalatora systemu Windows oficjalnie zniknął,

PIAN--A_A--KTYWNA
z
vietnam.vn
dodany: 12.06.2026, 06:56:28
  • 5
  • #
    komputery
  • #
    praca
  • #
    pracait
  • #
    windows
monsterek443
monsterek443 12.06.2026, 07:06:14 via iOS
  • 2
Istniało coś takiego jak instalator Windowsa xd? Jak ja jako gówniak sam instalowałem a to były jeszcze czasy kiedy sterowniki od neta nie działały ootb xddd wtf
  • 1
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Zebrzysta_Zebra
Zebrzysta_Zebra
11.06.2026, 17:57:01
  • 1
#gielda kupilibyście coś żonie za hajs z giełdy, czy wrzucili w śmieciucha?
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 17:59:19 via iOS
  • 1
@Zebrzysta_Zebra: kup żonie śmieciucha
  • Odpowiedz
Rogalikznadzieniem
Rogalikznadzieniem
11.06.2026, 17:54:16
  • 15
Żeby nie było za pięknie to teraz pokaże 1W change xD
#gielda
Rogalikznadzieniem - Żeby nie było za pięknie to teraz pokaże 1W change xD
#gielda

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 17:55:39 via iOS
  • 14
@Rogalikznadzieniem:
monsterek443 - @Rogalikznadzieniem:

źródło: IMG_4904

Pobierz
  • Odpowiedz
Tozsamosc_prawdziwa
Tozsamosc_prawdziwa
11.06.2026, 11:11:03
  • 2
Chciałbym mieszkać pod ziemią, jak w Minecrafcie tylko wolałem sobie kopać i siedzieć w jaskiniach tak samo w realu bym chciał, tylko jak będzie ciepło to wyjść na powietrze na plażę xd ale rozkmina na kacu #przegryw
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 11:17:47 via iOS
  • 1
@Tozsamosc_prawdziwa: no I jeszcze klimy nie trzeba w lato chłodno w zimę ciepło pięknie
  • Odpowiedz

505

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Polacy na celowniku po protestach w Southampton. Czy będą kolejne zatrzymania?

Po protestach w związku ze śmiercią Henryego Nowaka, brytyjska policja poszukuje uczestników demonstracji pochodzących z Polski. - Nic nie zrobiłem, ale boję się, że przyjdą po mnie do domu - mówi Polish Express jeden z uczestników.

Zgradaktor
z
polishexpress.eu
dodany: 10.06.2026, 15:38:35
  • 82
  • #
    wielkabrytania
  • #
    emigracja
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    policja
  • #
    prawo
monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 09:10:04 via iOS
  • 0
@Skwarek4000: gdzie można coś o tym poczytać bo nie słyszałem
n0spRezydenta
n0spRezydenta
11.06.2026, 08:55:46
  • 1
#przegryw chłop w lesie nad jeziorem a wy zazdrośni
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 08:56:14 via iOS
  • 2
@n0spRezydenta: ja zazdrosny
  • Odpowiedz
tomwick55
tomwick55
11.06.2026, 08:42:00
  • 10
W tym tygodniu odbierałem dwie paczki od kurierek. Jedna była m--f, a druga młodsza. Widzę od jakiegoś czasu, że kobiety teraz zaczynają bardziej robić na kurierce. Zwykle to facetów widziałem. Czasy się zmieniają. Dodatkowo równouprawnienie. A praca kuriera, to raczej wydaje się być zawód typu chuopski

#przegryw #praca #rozowepaski #polska #przemyslenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 08:44:58 via iOS
  • 4
@tomwick55: najlepsze jest to że babka kurier mi zawsze wnosi żwirek pod drzwi a typ dopiero po kilku skargach łaskawie zostawi pod drzwiami od klatki(nie ma u nas domofonu a telefonu nie raczy odebrać, to zawsze po prostu zaznaczał że nikogo nie ma XD)
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443 11.06.2026, 07:53:03
  • 0
Pamiętam jak zrobili #energetyki #tiger 80’s.
Kurde, to był najlepszy tiger jakiego piłem a oni zrobili jedną partię i nara xddd
Od tamtego momentu już nie kupiłem tigera bo mnie wnerwili xd
monsterek443 - Pamiętam jak zrobili #energetyki #tiger 80’s. 
Kurde, to był najlepszy...

źródło: IMG_4902

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 10.06.2026, 20:10:19
  • 8
#wykop #wykopmobilny #gownowpis #heheszki
monsterek443 - #wykop #wykopmobilny #gownowpis #heheszki

źródło: IMG_4896

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

sildenafil
sildenafil
10.06.2026, 12:08:40
  • 10
Czy popieracie wprowadzenie do kodeksu pracy 12 dni (1 dzień miesięcznie) urlopu menstruacyjnego dla kobiet? I oczywiście zobowiązania mężczyzn do wykonania pracy za nieobecne koleżanki?

Na przykładzie jednego z zakładów pracy, gdzie interwencję podjął poseł, urlop menstruacyjny przysługuje wszystkim kobietom, także tym, które nie przechodzą miesiączki. Można to zatem uznać po prostu za dodatkowe 12 dni urlopu dla wszyskich kobiet, niezależnie od stanu zdrowia.

Co ciekawe, propozycja ekwiwalentu wolnego dnia dla mężczyzn spotkała
sildenafil - Czy popieracie wprowadzenie do kodeksu pracy 12 dni (1 dzień miesięcznie...

źródło: IMG_4155

Pobierz

Czy popierasz wprowadzenie 12 dni dodatkowego urlopu tylko dla kobiet

  • Tak 12.9% (17)
  • Nie 87.1% (115)

Oddanych głosów: 132

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 10.06.2026, 14:26:08 via iOS
  • 0
@sildenafil: w PL sami się zagryziemy między sobą o pare dni wolnego meanwhile Niemiec po prostu napisze na czacie w firmie że się źle czuje i go nie będzie w pracy(tam nie trzeba od razu lecieć po L4 xD).
  • Odpowiedz
monsterek443
monsterek443 09.06.2026, 10:43:44
  • 0
Właśnie wpadła ostatnia wypłata w pierwszym progu ehh od przyszłego miesiąca 3k mniej i tak się żyje #praca
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443
Autor
09.06.2026, 13:17:53 via iOS
  • 0
@Bejro: mi jeszcze do tego limitu trochę brakuje także pod koniec roku też bida
  • Odpowiedz
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
BrakWolnegoLoginu
09.06.2026, 08:17:12
  • 0
Mam zyciowy dylemat, gdzie byscie woleli mieszkac na moim miejscu?
W Bydgoszczy i kujawsko-pomorskim mam rodzine i znajomych bo stamtad jestem, a na slasku bylbym sam

#praca #pytaniedoeksperta #bydgoszcz #katowice

Lepiej mieszkac:

  • W Bydgoszczy (zarobki 7.5k brutto rodzina, znajomi 59.0% (62)
  • W Katowicach (zarobki 10-11k brutto, ale sam) 41.0% (43)

Oddanych głosów: 105

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 09.06.2026, 08:28:26 via iOS
  • 0
@BrakWolnegoLoginu: a wynajmujesz teraz mieszkanie czy jak?
  • Odpowiedz
mirko_anonim
mirko_anonim
08.06.2026, 12:28:03
  • 1
✨️ Jak poradzić sobie z wypaleniem zawodowym? Ⓘ
Czy ktos z was przezyl wypalenie zawodowe albo mial podobna sytuacje jak ja? Mam ogromny kryzys psychiczny, zwiazany jest on z moja praca i nie moge sobie z tym poradzic.

W skrocie, trafilem na pozycje ktora byla na tyle szeroka, ze jej zakres to jednoczesnie wszystko i nic - korpo... Do tego toksyczny menadzer ktory skupial sie tylko na bledach, co wprowadzilo mnie w taki stan
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

monsterek443
monsterek443 08.06.2026, 14:26:44 via iOS
  • 2
@mirko_anonim: https://youtu.be/rvnoWRo1gno?is=xSqXQg9svj80uGUS
monsterek443 - @mirko_anonim: https://youtu.be/rvnoWRo1gno?is=xSqXQg9svj80uGUS
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 11.07.2025

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 11.06.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking