Czy jest jeszcze realna szansa na przebranżowienie się do IT? Mam 25 lat i niestety wybrałem medycynę. Mam dość patrzenia jak moi koledzy z liceum z mat-fizu, którzy pracują w IT żyją sobie jak pączki w maśle, mają duże pensje, ci zdolniejsi bardzo duże, pracują sobie z domu albo z wygodnego pachnącego biura, a ja codziennie musze pracować w szpitalnym smrodzie i dotykać starych śmierdzących emerytów, których brzydzi się nawet własna rodzina.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bipolar-: Wiem, że troll, ale to w medycynie było, jest i przez jakiś czas będzie na pewno Eldorado, w przeciwieństwie do krainy smrodu jaką jest IT. Brawo wygrałeś, pozdro
  • Odpowiedz
Korzystał ktoś może z usług chmurowych Scaleway? Na pozór wszystko wygląda super, mają instancje, darmowego zarządzanego Kubernetesa, środowisko do uruchamiania kontenerów typu googlowskiego Cloud Runa, serverless Postgresa i parę innych interesujących mnie usług.

Problem w tym, że mają wiele negatywnych opinii w internecie, głównie o niestabilnej infrastrukturze i ukrytych kosztach.

#devops #chmura #programista15k #aws #gcp #azure #scaleway #
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #programista15k #pracait #it #praca #pracbaza

Ludzie pracujący w IT tak zjeabani że to aż niepojęte. Typek opisuje tu sytuację u niego w kołchozie. Do firmy typa zatrudnili nowego, nowy wolno robi, drugi kołchoźnik już spiskuje za plecami żeby donieść na kolegę z branży, bo boli go że wolniej zapierala od niego XD.
Pasjonacik ma bol doopy bo inny robi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe staje się obecnie standardem w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Zobaczmy, w jaki sposób można bardzo łatwo zaimplementować je we własnych projektach.
Fragment artykułu: https://programistamag.pl/uwierzytelnianie-dwuskladnikowe-na-przykladzie-google-authenticator/

#programowanie #programista15k #internet #bezpieczenstwo #informatyka
anusia-adamczyk - Uwierzytelnianie wieloskładnikowe staje się obecnie standardem w za...

źródło: 118 _Uwierzytalnianie

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ostatnie zmiany w tym IDE a są na prawdę słabej jakości. Coś mi się wydaje, że chyli się ku upadkowi


@Gr4bek: Na chwilę obecną nie ma alternatywy, a żeby IntelliJ działał w miarę sprawnie, trzeba mieć naprawdę mocny sprzęt.

Zrestartowałem IDE i zaczęło działać normalnie. Chyba wtyczki zaktualizowały się z opóźnieniem.
  • Odpowiedz
@SendMeAnAngel: co do alternatywy to ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył mnie vs code… kiedyś bardzo nim gardziłem ale widzę że przez hype na AI bardzo poszedł do przodu (czytaj używają jego forków)
  • Odpowiedz
Czy wy serio myślicie, że wasza żona / dziewczyna byłaby z wami, gdybyście nie zarabiali dobrej kasy / mieli perspektywy / dom / mieszkanie?
Jeśli żyjecie w copie i myślicie, że tak, że ona byłaby z wami, gdybyście byli interesującymi biedakami, to nawet mi was nie żal. Spróbujcie ten eksperyment, że udajecie przez rok, że straciliście pracę, pieniędzy już nie ma i zobaczycie prawdziwe oblicze kobiety:
- pierwszy miesiąć, oczywiście będzie was wspierać
- trzeci
pearl_jamik - Czy wy serio myślicie, że wasza żona / dziewczyna byłaby z wami, gdybyś...

źródło: kubek-z-nadrukiem-kochanie-obiecuje-zawsze-bede-przy-tobie

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BlackpillMonster: warto dodać że dwaj pierwsi mają zagwarantowane podwyżki co roku bez żadnego starania się i nie ma u nich czegoś takiego jak „performance review”. Ten ostatni zaś musi się poniżać od momentu rekrutacji poprzez zapierd4l4nie w sprintach i ciągłą presję na „dowożenie”
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Need: Pracuje tak, bo ma 2,5 raza więcej doświadczenia. Na taski zazwyczaj jest jakaś estymacja czasowa. Przekroczyliście? Jak nie, to po ki uj drążysz temat? Za niewolnika-stachanowca robisz w firmie czy co?
  • Odpowiedz
Jakiś czas temu złożyłem na jaja CV do Ministerstwa Cyfryzacji. Totalnie zapomniałem o tym aż po czasie przychodzi mail, że dostałem się do drugiego etapu. I co?. Wydział Inicjatyw Innowacyjnych, Departament Badań i Innowacji nie jest w stanie ogarnąć "testu" online i trzeba się zjawić OSOBIŚCIE w Ministerstwie Magii żeby rozwiązać półgodzinny test. No chyba, że na tym etapie już pytają o wiedze z zakresu wyłudzania pieniędzy podatnika to rozumiem. Nawet nie
miksturyn - Jakiś czas temu złożyłem na jaja CV do Ministerstwa Cyfryzacji. Totalnie ...

źródło: Zrzut ekranu 2025-07-24 o 08.47.34

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@miksturyn: ale może oni nie chcą robić testu online bo chcą żeby ludzie przyszli osobiście w jednym terminie. Co w tym dziwnego? Na studiach też masz egzaminy na które idziesz osobiście a przecież mogliby zrobić test online XD ogólnie bredzisz strasznie i farmazony piszesz. Jakby nie było żadnych testów to byś przylazł i pisał że syn ciotki dostał pracę bez testu i blablabla
  • Odpowiedz
#programowanie #programista15k

Zmieniam pracę i w firmie szukali programisty na moje miejsce, ale nie mogli znaleźć w tej technologii, w której pracowałem (plus legacy PHP na utrzymaniu, więc się nie dziwię). Ziomek z innego zespołu wpadł na pomysł, że przepisze całą działającą aplikację bez doświadczenia w apkach mobilnych w 3 tygodnie XDDDDDDD
Bruno_ - #programowanie #programista15k

Zmieniam pracę i w firmie szukali programist...

źródło: laughing+guy-326449794

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bruno_ @Ksiaze_Choroszczy

I co w tym smiesznego?

To duze legacy? Bo moze sie okazac ze koles dobrze ogarnia llm, ai, copiloty i tak n--------i w ai tylko kontekstu z tej gowno apki ze bedzie ladnie budowac od nowa cala aplikacje i bedzie lepiej niz bylo
  • Odpowiedz
✨️ Radość z nowej drogi kariery w medycynie
Mirki pijcie ze mną kompot, dostałem się oficjalnie na lekarski, papiery złożone, po 6 latach pracy jako #programista15k w #korposwiat. Widząc ten k--------k niesamowicie się cieszę, że po tych 6 latach, z czego pewnie 2 pierwszych niełatwych, będę mógł kosić po 350 zł za 10-minutową wizytę, do tego pewna praca i możliwość koszenia grubego szmalcu aż do śmierci, bez
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirasKo-Kalwario: chyba chodzi Ci o The Mike, nagrywał swego czasu kontent motoryzacyjny na YT. Masz gdzieś jakieś info na temat tej afery? Śledziłem go do samego końca i gdzieś na jednym ze swoich ostatnich filmów mówił, że w Polsce już nic więcej nie zrobi i chce wyjechać do Stanów żeby dalej się rozwijać, ale przystankiem miał być Dubaj. Wpadło jeszcze kilka filmów z Dubaju i później wyczyścił swojego YT i
  • Odpowiedz