Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

Janusz-Koriwniak
- 3
- 14
Codziennie w przerwie od klepania kodu oglądam sobie wszystkie filmy z tagu #kamilprogramista i chyba ten r---------a mnie najbardziej za każdym razem xD Ta fryzura xDDD
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat

- 3
Czy jest jeszcze realna szansa na przebranżowienie się do IT? Mam 25 lat i niestety wybrałem medycynę. Mam dość patrzenia jak moi koledzy z liceum z mat-fizu, którzy pracują w IT żyją sobie jak pączki w maśle, mają duże pensje, ci zdolniejsi bardzo duże, pracują sobie z domu albo z wygodnego pachnącego biura, a ja codziennie musze pracować w szpitalnym smrodzie i dotykać starych śmierdzących emerytów, których brzydzi się nawet własna rodzina.
MichuTop
via Wykop- 16
@Bipolar-: Wiem, że troll, ale to w medycynie było, jest i przez jakiś czas będzie na pewno Eldorado, w przeciwieństwie do krainy smrodu jaką jest IT. Brawo wygrałeś, pozdro

centerario
via Wykop- 3
@Bipolar-: gdybyś dostał złotówkę za każdą minutę płakania przez medycynę to byłbyś milionerem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Korzystał ktoś może z usług chmurowych Scaleway? Na pozór wszystko wygląda super, mają instancje, darmowego zarządzanego Kubernetesa, środowisko do uruchamiania kontenerów typu googlowskiego Cloud Runa, serverless Postgresa i parę innych interesujących mnie usług.
Problem w tym, że mają wiele negatywnych opinii w internecie, głównie o niestabilnej infrastrukturze i ukrytych kosztach.
#devops #chmura #programista15k #aws #gcp #azure #scaleway #
Problem w tym, że mają wiele negatywnych opinii w internecie, głównie o niestabilnej infrastrukturze i ukrytych kosztach.
#devops #chmura #programista15k #aws #gcp #azure #scaleway #
@czerwonykomuch: raczej najtańszych, choć raz wywaliło im sieć w całym DC, to leżało wszystko :D przy czym pod dewelopment było ekstra
@czerwonykomuch: nie korzystałem z droższych. Ovh albo hetzner nie mają tego co Cię interesuje? Dużo stabilniejsze z mojego doświadczenia.
- 33
#programowanie #programista15k #pracait #it #praca #pracbaza
Ludzie pracujący w IT tak zjeabani że to aż niepojęte. Typek opisuje tu sytuację u niego w kołchozie. Do firmy typa zatrudnili nowego, nowy wolno robi, drugi kołchoźnik już spiskuje za plecami żeby donieść na kolegę z branży, bo boli go że wolniej zapierala od niego XD.
Pasjonacik ma bol doopy bo inny robi
Ludzie pracujący w IT tak zjeabani że to aż niepojęte. Typek opisuje tu sytuację u niego w kołchozie. Do firmy typa zatrudnili nowego, nowy wolno robi, drugi kołchoźnik już spiskuje za plecami żeby donieść na kolegę z branży, bo boli go że wolniej zapierala od niego XD.
Pasjonacik ma bol doopy bo inny robi
- 3
Z jakiej klawiatury korzystacie (w domyśle: z którego układu chętniej)?
ISO czy ANSI?
ISO z wąskimi enterami to rak, nienawidzę ich w laptopach.
#klawiatura #informatyka #technologia #programista15k #ankieta #ankietazdupy
ISO czy ANSI?
ISO z wąskimi enterami to rak, nienawidzę ich w laptopach.
#klawiatura #informatyka #technologia #programista15k #ankieta #ankietazdupy
źródło: file-rKLHi1cihi
PobierzZ której klawiatury korzystasz?
- ANSI 53.4% (55)
- ISO 35.0% (36)
- DVORAK KUUURŁA!!!1 11.7% (12)
konto usunięte via Android
- 2
@FC_Kgw ciekawe czy ci od Dvoraka to tak na poważnie.
@FC_Kgw: żaden. Tylko starodawny J- kształtny z dużym przyciskiem.
Potrzebuje jakiś kurs związany z programowaniem, IT do 5000 złotych kurs muszę wybrać na tej stronie i się zapisać do 15.08 https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/
Ktoś jest w stanie doradzić od czego zacząć?
#programowanie #programista15k #praca #kursyudemy #pracait #pracazdalna
Ktoś jest w stanie doradzić od czego zacząć?
#programowanie #programista15k #praca #kursyudemy #pracait #pracazdalna
konto usunięte via Android
- 2
@loality-gaming tibia scriptorium
- 5
Sam Altman ogłosił koniec kryzysu, można się rozejść!
https://www.finalroundai.com/blog/sam-altman-says-world-wants-1000x-more-software
#programowanie #programista15k #programista25k #pasjonat15k #pracait
https://www.finalroundai.com/blog/sam-altman-says-world-wants-1000x-more-software
#programowanie #programista15k #programista25k #pasjonat15k #pracait
źródło: GNOlU0qXcAApkzb
Pobierz@groman43: a Sam Drabulok?
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe staje się obecnie standardem w zakresie bezpieczeństwa aplikacji internetowych. Zobaczmy, w jaki sposób można bardzo łatwo zaimplementować je we własnych projektach.
Fragment artykułu: https://programistamag.pl/uwierzytelnianie-dwuskladnikowe-na-przykladzie-google-authenticator/
#programowanie #programista15k #internet #bezpieczenstwo #informatyka
Fragment artykułu: https://programistamag.pl/uwierzytelnianie-dwuskladnikowe-na-przykladzie-google-authenticator/
#programowanie #programista15k #internet #bezpieczenstwo #informatyka
źródło: 118 _Uwierzytalnianie
Pobierz@anusia-adamczyk dziękuję Anusia. Będzie czytane do kawusi.
Nie ma to jak puścić w eter nieużywalny IntelliJ IDEA 2025.1.4 i szybko go wycofać, ale Snap zdążył już łyknąć nową wersję. Nie wiadomo, czy czekać na poprawioną wersję, czy robić downgrade. #intellij #intellijidea #programowanie #programista15k
- 0
ostatnie zmiany w tym IDE a są na prawdę słabej jakości. Coś mi się wydaje, że chyli się ku upadkowi
@Gr4bek: Na chwilę obecną nie ma alternatywy, a żeby IntelliJ działał w miarę sprawnie, trzeba mieć naprawdę mocny sprzęt.
Zrestartowałem IDE i zaczęło działać normalnie. Chyba wtyczki zaktualizowały się z opóźnieniem.
@SendMeAnAngel: co do alternatywy to ostatnio bardzo pozytywnie zaskoczył mnie vs code… kiedyś bardzo nim gardziłem ale widzę że przez hype na AI bardzo poszedł do przodu (czytaj używają jego forków)
Czy wy serio myślicie, że wasza żona / dziewczyna byłaby z wami, gdybyście nie zarabiali dobrej kasy / mieli perspektywy / dom / mieszkanie?
Jeśli żyjecie w copie i myślicie, że tak, że ona byłaby z wami, gdybyście byli interesującymi biedakami, to nawet mi was nie żal. Spróbujcie ten eksperyment, że udajecie przez rok, że straciliście pracę, pieniędzy już nie ma i zobaczycie prawdziwe oblicze kobiety:
- pierwszy miesiąć, oczywiście będzie was wspierać
- trzeci
Jeśli żyjecie w copie i myślicie, że tak, że ona byłaby z wami, gdybyście byli interesującymi biedakami, to nawet mi was nie żal. Spróbujcie ten eksperyment, że udajecie przez rok, że straciliście pracę, pieniędzy już nie ma i zobaczycie prawdziwe oblicze kobiety:
- pierwszy miesiąć, oczywiście będzie was wspierać
- trzeci
źródło: kubek-z-nadrukiem-kochanie-obiecuje-zawsze-bede-przy-tobie
PobierzOho przemyślenia, przegrywoidale xD
@pearl_jamik: Eksperyment, w którym przez rok udajesz nieudacznika i jesteś zdziwiony, że kobieta traci zainteresowanie? Ciekawe.
- 101
konto usunięte via Wykop
- 64
@BlackpillMonster: Pięcioetapowa rekrutacja to problem nie znany w żadnym innym zawodzie
@BlackpillMonster: ostatnio rozglądam się za czymś nowym i jedna firma do której aplikowałem kazała mi zrobić taska który oceniali na ~4h pracy - i to był pierwszy etap.
Dyplomatycznie kazałem im się p-------ć.
Dyplomatycznie kazałem im się p-------ć.
- 154
@BlackpillMonster: na ostatnim zdjeciu powinna byc jego twarz w zielonej obwodce open to work
@BlackpillMonster: warto dodać że dwaj pierwsi mają zagwarantowane podwyżki co roku bez żadnego starania się i nie ma u nich czegoś takiego jak „performance review”. Ten ostatni zaś musi się poniżać od momentu rekrutacji poprzez zapierd4l4nie w sprintach i ciągłą presję na „dowożenie”
500 kk programistów, to wizja polskiego multimilionera Oskara Vifona. Co wy o tym sądzicie? Czy świat jest gotowy na tylu klepaczy promptów?
#programista15k #startup #it #biznes
#programista15k #startup #it #biznes
źródło: temp_file4642797538672273735
Pobierz@Horrorystyczny_Demon_Pagona: aniołowie biznesu.
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Need: Pracuje tak, bo ma 2,5 raza więcej doświadczenia. Na taski zazwyczaj jest jakaś estymacja czasowa. Przekroczyliście? Jak nie, to po ki uj drążysz temat? Za niewolnika-stachanowca robisz w firmie czy co?
konto usunięte via Wykop
- 5
@Need: Tak, idź nakabluj do Twojego szefa, to Twój obowiązek. Pod żadnym pozorem nie gadaj z tym typem, który jest nowy i wolno robi taski!!!
- 23
Jakiś czas temu złożyłem na jaja CV do Ministerstwa Cyfryzacji. Totalnie zapomniałem o tym aż po czasie przychodzi mail, że dostałem się do drugiego etapu. I co?. Wydział Inicjatyw Innowacyjnych, Departament Badań i Innowacji nie jest w stanie ogarnąć "testu" online i trzeba się zjawić OSOBIŚCIE w Ministerstwie Magii żeby rozwiązać półgodzinny test. No chyba, że na tym etapie już pytają o wiedze z zakresu wyłudzania pieniędzy podatnika to rozumiem. Nawet nie
źródło: Zrzut ekranu 2025-07-24 o 08.47.34
Pobierz@dr_papieros: ogloszenia są bo muszą być. To, ze wygrywa znajomek to co innego.
@miksturyn: ale może oni nie chcą robić testu online bo chcą żeby ludzie przyszli osobiście w jednym terminie. Co w tym dziwnego? Na studiach też masz egzaminy na które idziesz osobiście a przecież mogliby zrobić test online XD ogólnie bredzisz strasznie i farmazony piszesz. Jakby nie było żadnych testów to byś przylazł i pisał że syn ciotki dostał pracę bez testu i blablabla
- 1
Chciałbym kupić kamerę internetową, polećcie coś sprawdzonego.
#pracait #programista15k #kamerainternetowa #pytaniedoeksperta
#pracait #programista15k #kamerainternetowa #pytaniedoeksperta
https://sklep.4vision.pl/kamery-studyjne-i-telewizyjne/3359-system-kamerowy-sony-hdc-4800-4khd-ultra-hfr-super-35mm.html
nie rozdrabniaj się na drobne
nie rozdrabniaj się na drobne
@lormont:
źródło: 6InkV9J4EQyem6dRPvx7jIaa4tsykuih
Pobierz- 12
#programowanie #programista15k
Zmieniam pracę i w firmie szukali programisty na moje miejsce, ale nie mogli znaleźć w tej technologii, w której pracowałem (plus legacy PHP na utrzymaniu, więc się nie dziwię). Ziomek z innego zespołu wpadł na pomysł, że przepisze całą działającą aplikację bez doświadczenia w apkach mobilnych w 3 tygodnie XDDDDDDD
Zmieniam pracę i w firmie szukali programisty na moje miejsce, ale nie mogli znaleźć w tej technologii, w której pracowałem (plus legacy PHP na utrzymaniu, więc się nie dziwię). Ziomek z innego zespołu wpadł na pomysł, że przepisze całą działającą aplikację bez doświadczenia w apkach mobilnych w 3 tygodnie XDDDDDDD
źródło: laughing+guy-326449794
Pobierz@Bruno_ @Ksiaze_Choroszczy
I co w tym smiesznego?
To duze legacy? Bo moze sie okazac ze koles dobrze ogarnia llm, ai, copiloty i tak n--------i w ai tylko kontekstu z tej gowno apki ze bedzie ladnie budowac od nowa cala aplikacje i bedzie lepiej niz bylo
I co w tym smiesznego?
To duze legacy? Bo moze sie okazac ze koles dobrze ogarnia llm, ai, copiloty i tak n--------i w ai tylko kontekstu z tej gowno apki ze bedzie ladnie budowac od nowa cala aplikacje i bedzie lepiej niz bylo
konto usunięte via Wykop
- 19
@Volantie: brzmisz jak jakiś sprzedawca kursów psuedoprogramowania za 15k, bo chyba sam w ten bełkot nie wierzysz
- 26
✨️ Radość z nowej drogi kariery w medycynie Ⓘ
Mirki pijcie ze mną kompot, dostałem się oficjalnie na lekarski, papiery złożone, po 6 latach pracy jako #programista15k w #korposwiat. Widząc ten k--------k niesamowicie się cieszę, że po tych 6 latach, z czego pewnie 2 pierwszych niełatwych, będę mógł kosić po 350 zł za 10-minutową wizytę, do tego pewna praca i możliwość koszenia grubego szmalcu aż do śmierci, bez
Mirki pijcie ze mną kompot, dostałem się oficjalnie na lekarski, papiery złożone, po 6 latach pracy jako #programista15k w #korposwiat. Widząc ten k--------k niesamowicie się cieszę, że po tych 6 latach, z czego pewnie 2 pierwszych niełatwych, będę mógł kosić po 350 zł za 10-minutową wizytę, do tego pewna praca i możliwość koszenia grubego szmalcu aż do śmierci, bez
konto usunięte via Wykop
- 17
@mirko_anonim 2/10
Teraz to dopiero się zacznie zap*erdol w sprintach
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
#programista15k #programowanie #pracait #korposwiat
źródło: 123
Pobierz@BlackpillMonster: widzę potencjał na import Hindusów do Krakowa/Warszawy/Katowic czy gdzie oni mają biura( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mirasKo-Kalwario: chyba chodzi Ci o The Mike, nagrywał swego czasu kontent motoryzacyjny na YT. Masz gdzieś jakieś info na temat tej afery? Śledziłem go do samego końca i gdzieś na jednym ze swoich ostatnich filmów mówił, że w Polsce już nic więcej nie zrobi i chce wyjechać do Stanów żeby dalej się rozwijać, ale przystankiem miał być Dubaj. Wpadło jeszcze kilka filmów z Dubaju i później wyczyścił swojego YT i


































